25.000 aplikacija za WP7

poruka: 40
|
čitano: 5.120
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "25.000 aplikacija za WP7".
15 godina
neaktivan
offline
25.000 aplikacija za WP7

Je li to u stilu android marketa i njegovih 300.000 'aplikacija', kao što su npr. 'sexy girls', 'sexy girls wallpapers', 'sexy puzzle' i sl. ? {#}

Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 25.000 aplikacija za WP7
i dalje me zeza ovo za skidanje...naci cu neki xda fix
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
25.000 aplikacija za WP7

40000 programera i samo 25000 aplikacija? Pa nisu bas produktivni ti programeri... Sumnjam da bas rade neke A+++ naslove da treba po 5 programera po aplikaciji...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
2 8 hvala 0
16 godina
offline
25.000 aplikacija za WP7

dječje radosti

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: 25.000 aplikacija za WP7
Riker kaže...

Je li to u stilu android marketa i njegovih 300.000 'aplikacija', kao što su npr. 'sexy girls', 'sexy girls wallpapers', 'sexy puzzle' i sl. ? {#}

  ili u stilu iOS-a di su 100000 knjige, 300000 iFart i sl, a ostatak prezvakanje jednog te istog od cega par boljih valja, ostatak je beskoristan i tu je samo radi nabijanja brojke....i to se ne odnosi samo na ios, za kvalitetni smartphone repozitorij bi bilo dovoljno max par stotina kvalitetnih aplikacija, sve vise je previse i ne sluzi nikakvoj svrsi osim nabijanja brojke...

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 1:26 (grimyHR).
12 godina
neaktivan
offline
Re: 25.000 aplikacija za WP7
jel se wp7 aplikacije mogu kupovat u hr?
13 godina
neaktivan
offline
Re: 25.000 aplikacija za WP7
SupremeCommander kaže...

40000 programera i samo 25000 aplikacija? Pa nisu bas produktivni ti programeri... Sumnjam da bas rade neke A+++ naslove da treba po 5 programera po aplikaciji...

 

Nije 5 programera po aplikaciji vec manje od 2 po aplikaciji sto je strahovito dobro. Ako se ne razumijes u neke stvari bolje ih nemoj komentirati

16 godina
neaktivan
offline
Re: 25.000 aplikacija za WP7
grimyHR kaže...
Riker kaže...

Je li to u stilu android marketa i njegovih 300.000 'aplikacija', kao što su npr. 'sexy girls', 'sexy girls wallpapers', 'sexy puzzle' i sl. ? {#}

  ili u stilu iOS-a di su 100000 knjige, 300000 iFart i sl, a ostatak prezvakanje jednog te istog od cega par boljih valja, ostatak je beskoristan i tu je samo radi nabijanja brojke....i to se ne odnosi samo na ios, za kvalitetni smartphone repozitorij bi bilo dovoljno max par stotina kvalitetnih aplikacija, sve vise je previse i ne sluzi nikakvoj svrsi osim nabijanja brojke...

 

Konkurencija? Vise aplikacija istog tipa - razmjena ideja, bolji izbor za krajnjeg korisnika?

 

Kao da si rekao da je svijetu dovoljno max. 4 tipa automobila (po mogucnosti od jednog proizvodaca). 

 

Laxarus kaže...
jel se wp7 aplikacije mogu kupovat u hr?

 

Ne.

15 godina
protjeran
offline
Re: 25.000 aplikacija za WP7
RaLe kaže...
grimyHR kaže...
Riker kaže...

Je li to u stilu android marketa i njegovih 300.000 'aplikacija', kao što su npr. 'sexy girls', 'sexy girls wallpapers', 'sexy puzzle' i sl. ? {#}

  ili u stilu iOS-a di su 100000 knjige, 300000 iFart i sl, a ostatak prezvakanje jednog te istog od cega par boljih valja, ostatak je beskoristan i tu je samo radi nabijanja brojke....i to se ne odnosi samo na ios, za kvalitetni smartphone repozitorij bi bilo dovoljno max par stotina kvalitetnih aplikacija, sve vise je previse i ne sluzi nikakvoj svrsi osim nabijanja brojke...

 

Konkurencija? Vise aplikacija istog tipa - razmjena ideja, bolji izbor za krajnjeg korisnika?

 

Kao da si rekao da je svijetu dovoljno max. 4 tipa  automobila (po mogucnosti od jednog proizvodaca).

 

Laxarus kaže...
jel se wp7 aplikacije mogu kupovat u hr?

 

Ne.

  pa u tih par stotina aplikacija racunam i konkurenciju, ali kvalitetnu konkurenciju, te time i bolji izbor za krajnjeg korisnika, 99.x% toga sta se danas nudi je ionako smece koje jedino napumpava brojku

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
offline
25.000 aplikacija za WP7

Stari Symbian i WM platforma (do pojave iPhone) takvih sranja nisu imali, prevladavala je kvaliteta app. Danas ovo je sve samo ne... sve ste napisali.

 
5 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
25.000 aplikacija za WP7

slazem se s gore navedenim, rade bi imao 500 korisnih appova nego 1 mil beskorisnih. pretpostavljam da ce se iduce godine broj appova drasticno povecat i da ce wp7 uzeti puno veci dio trzista nego trenutno navedenih 1%?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
25.000 aplikacija za WP7

Sve je to super, ali mene nekako više zanima koliko hrvatskih aplikacija ima na WP7 storeu, tj. one aplikacije koje olakšavaju svakodnevnicu, ne znam tipa sms parking, vozni red busa, vlaka.. najbliža benzinska postaja, turističke aplikacije itd.... Ovih 25 soma mi nije upoce bitno bas kao ni 300 soma na iOS-u kada su većina ili igre ili beskorisne, ili su neupotrebljive. Tako da bi volio vidjeti jednom usporedbu koliko ima tih hrvatskih aplikacija za WP7, Android, iOS, Symbian, WebOS, RIM... i koje su hrvatske aplikacije popularne na kojoj platformi i tako... da se vidi aktivnosti naših razvijatelja {#} po hrvaški {#}

Emocije su poput vala, nikad ne zadrže isti oblik…
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 25.000 aplikacija za WP7
Lex Luthor kaže...

WebOS, RIM... i koje su hrvatske aplikacije popularne na kojoj platformi i tako... da se vidi aktivnosti naših razvijatelja {#} po hrvaški {#}

 S obzirom da samo Apple ima market koji se moze jednostavno koristiti iz hrvatske, mislim da nije tesko pretpostaviti da je iPhone/iOS tu daleko u prednosti...

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
14 godina
protjeran
offline
Re: 25.000 aplikacija za WP7

Istina, (iako je tu sada i Android koje je relativno postao funkcionalan).... Ali onda bi volio vidjeti pokoju vijest koja bi išla u smjeru;

 

1. u prvih 6 mjeseci ove godine porast hrvatsih aplikacija za 5%  odnosu na prošlu godinu

2. na iOS marketu ima ukupno npr. 500 hrvatskih aplikacija

3. najpopularinije besplatne (hrvatske) aplikacije su.. isto tako i one koje se plaćaju

4. tjedni popis novih hrvatskih aplikacija koje su namjenjene isključivo hrvatskom tržištu (olakšavanju svakodnevnice) isto tako i hrvatske aplikacije koje se koriste i na stranom tržištu...

 

itd... a  ne svaih mjesec iOS (ili drugi OS) ima 100, 200, 300 soma aplikacija i tu i tamo nabace top listu (10-20) u kojoj su mahom igrice i ono bezvezno...

Emocije su poput vala, nikad ne zadrže isti oblik…
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 15:38 (Lex Luthor).
15 godina
neaktivan
offline
Re: 25.000 aplikacija za WP7
Lex Luthor kaže...

Istina, (iako je tu sada i Android koje je relativno postao funkcionalan).... Ali onda bi volio vidjeti pokoju vijest koja bi išla u smjeru;

 

1. u prvih 6 mjeseci ove godine porast hrvatsih aplikacija za 5%  odnosu na prošlu godinu

2. na iOS marketu ima ukupno npr. 500 hrvatskih aplikacija

3. najpopularinije besplatne (hrvatske) aplikacije su.. isto tako i one koje se plaćaju

4. tjedni popis novih hrvatskih aplikacija koje su namjenjene isključivo hrvatskom tržištu (olakšavanju svakodnevnice) isto tako i hrvatske aplikacije koje se koriste i na stranom tržištu...

 

itd... a  ne svaih mjesec iOS (ili drugi OS) ima 100, 200, 300 soma aplikacija i tu i tamo nabace top listu (10-20) u kojoj su mahom igrice i ono bezvezno...

Bezveze, cemu to? Tipicno hrvatska ksenofobija, internet ne poznaje drzavne i nacionalne granice.

 

Sto je to uopce "hrvatska aplikacija"? Aplikacija koju je napisao hrvatski drzavljanin? Hrvatski drzavljanin zaposlen u hrvatskoj firmi? Aplikacija na hrvatskom jeziku? Sto ako ju je napisao Srbin, jel onda isto "hrvatska" ili nije? Sto je s aplikacijom na kojoj rade Hrvat, Amerikanac i Kinez, cija je to aplikacija? Hrvatsko-njemacki rijecnik, je li to "hrvatska" ili "njemacka" aplikacija? Aplikacija na engleskom, koju je napisao Hrvat sa mjestom boravka u Svedskoj?

 

Otvorite si cisto hrvatski app store kojem se moze pristupiti samo ako si Hrvat, imas domovnicu i dva svjedoka, pa si tamo brojite krvna zrnca i koljite tko je "vodeci", "prvi" ili "najveci" ako vam ovo smeta.

13 godina
protjeran
offline
Re: 25.000 aplikacija za WP7
RobertS kaže...
Lex Luthor kaže...

Istina, (iako je tu sada i Android koje je relativno postao funkcionalan).... Ali onda bi volio vidjeti pokoju vijest koja bi išla u smjeru;

 

1. u prvih 6 mjeseci ove godine porast hrvatsih aplikacija za 5%  odnosu na prošlu godinu

2. na iOS marketu ima ukupno npr. 500 hrvatskih aplikacija

3. najpopularinije besplatne (hrvatske) aplikacije su.. isto tako i one koje se plaćaju

4. tjedni popis novih hrvatskih aplikacija koje su namjenjene isključivo hrvatskom tržištu (olakšavanju svakodnevnice) isto tako i hrvatske aplikacije koje se koriste i na stranom tržištu...

 

itd... a  ne svaih mjesec iOS (ili drugi OS) ima 100, 200, 300 soma aplikacija i tu i tamo nabace top listu (10-20) u kojoj su mahom igrice i ono bezvezno...

Bezveze, cemu to? Tipicno hrvatska ksenofobija, internet ne poznaje drzavne i nacionalne granice.

 

Sto je to uopce "hrvatska aplikacija"? Aplikacija koju je napisao hrvatski drzavljanin? Hrvatski drzavljanin zaposlen u hrvatskoj firmi? Aplikacija na hrvatskom jeziku? Sto ako ju je napisao Srbin, jel onda isto "hrvatska" ili nije? Sto je s aplikacijom na kojoj rade Hrvat, Amerikanac i Kinez, cija je to aplikacija? Hrvatsko-njemacki rijecnik, je li to "hrvatska" ili "njemacka" aplikacija? Aplikacija na engleskom, koju je napisao Hrvat sa mjestom boravka u Svedskoj?

 

Otvorite si cisto hrvatski app store kojem se moze pristupiti samo ako si Hrvat, imas domovnicu i dva svjedoka, pa si tamo brojite krvna zrnca i koljite tko je "vodeci", "prvi" ili "najveci" ako vam ovo smeta.

 

Pa valjda aplikacija koja se odnosni na područje Hrvatske, pa taman da ju napisao Kinez. Pretpostavljam da aplikacije za čitanje vijesti iz Hrvatske poput večernjeg ili jutarnjeg ne smatraš kineskom? Pa bez obzira znao ti ili ne tko ju je napisao?

Rado bi volio neku aplikaciju koja je uredno dobar turistički vodič za Hrvatsku. Mislim da je to dovoljno da se aplikacija zove hrvatska?

Može li se aplikacija zvati hrvatska ako je recimo igra vješala na hrvatskom (pogađaš riječi iz hrvatskog riječnika). Ako je riječnih hrvatsko - njemačko - hrvatski, pa očito je da se i to podrazumjeva.

 

Čemu takva netrpeljivost prema Hrvatima? Zašto ne promicati hrvatske proizvode? Osobno se trudim kupovati što više hrvatskog, pa tako bi i rađe kupio aplikaciju koju je napisao Hrvat nego netko drugi.

15 godina
offline
Re: 25.000 aplikacija za WP7
Pejsen jang padawan. Malo si zabrijo.
Mislim da ekipa kada kaze "hrvatske aplikacije" misli na one koje ti olaksavaju svakodnevnicu a ticu se domacih usluga/servisa. Npr. Sms parking za hr gradove, mogucnost placanja tram karte itd.
14 godina
neaktivan
offline
25.000 aplikacija za WP7

kaj mi znači hrvatska ili bilo koja druga aplikacija kad wp7 možeš kupit samo kod jednog jedinog provajdera

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: 25.000 aplikacija za WP7
qube kaže...

 

Pa valjda aplikacija koja se odnosni na područje Hrvatske, pa taman da ju napisao Kinez. Pretpostavljam da aplikacije za čitanje vijesti iz Hrvatske poput večernjeg ili jutarnjeg ne smatraš kineskom? Pa bez obzira znao ti ili ne tko ju je napisao?

Rado bi volio neku aplikaciju koja je uredno dobar turistički vodič za Hrvatsku. Mislim da je to dovoljno da se aplikacija zove hrvatska?

Može li se aplikacija zvati hrvatska ako je recimo igra vješala na hrvatskom (pogađaš riječi iz hrvatskog riječnika). Ako je riječnih hrvatsko - njemačko - hrvatski, pa očito je da se i to podrazumjeva.

 

Čemu takva netrpeljivost prema Hrvatima? Zašto ne promicati hrvatske proizvode? Osobno se trudim kupovati što više hrvatskog, pa tako bi i rađe kupio aplikaciju koju je napisao Hrvat nego netko drugi.

Znaci npr. ADAC-ov turisticki vodic za Hrvatsku na njemackom je "hrvatska" aplikacija jer se odnosi iskljucivo na podrucje Hrvatske? Doodle Jump od Lima Sky (http://www.limasky.com/), jedna od najpopularnijih igara na skoro svim App Store-ima, koju su napisala dva Hrvata sa mjestom boravka u Londonu i koja se vrti na engleskom jeziku po toj logici onda nije "hrvatska" aplikacija jer se niti ne odnosi na Hrvatsku niti je na hrvatskom jeziku? Prilicno su vam klimavi kriteriji, pa cemo izgleda morati uvesti instituciju koja se bavi standardiziranjem kriterija za mjerenje "hrvatstva" neke aplikacije.

 

Imate smartphone osmisljen u Koreji ili USA, proizveden u Kini, na kojem se vrti OS koncipiran u USA i programiran u Indiji, Kini i Rusiji, koristite App Store koji se vrti na serverima u Irskoj ili Singapuru i placa se u Dolarima i to je sve ok, ali za aplikacije se mora znati da su "hrvatske".

 

Inace, uopce nije u pitanju netrpeljivost prema Hrvatima, nego bolesna opsjednutost Hrvata samima sobom.

 

"Hrvatska aplikacija na hrvatskom mobitelu."

14 godina
protjeran
offline
25.000 aplikacija za WP7

RobertS ohladi malo mislio sam na aplikacije koje olakšavaju svakodnevnicu tipa sms parking, plaćanje autobusnih karata, turistička aplikacija tipa Crotune ili Vrhunsko, Vikendplaner... aplikacije tipa DontPanic ili HAK stanje na cestama i tako talje i tako dalje.... Primjer hrvatskog mozga je danas u emisiji E-hrvatska gdje su naši studoši osmislili način kupovine karata za razne evente tipa koncerti gdje nema fizičke ulaznice već na ulazu predočiš svoj mob i lik na ulazu provjeri ispravnsost "e-ulaznice"... Istina ta aplikacija će se od jeseni prodavati i vani jer je primjenjiva svuda, ali ubiti nadam se da si shvatio poantu mojih postava....

Emocije su poput vala, nikad ne zadrže isti oblik…
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 20:59 (Lex Luthor).
 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: 25.000 aplikacija za WP7
Lex Luthor kaže...

RobertS ohladi malo mislio sam na aplikacije koje olakšavaju svakodnevnicu tipa sms parking, plaćanje autobusnih karata, turistička aplikacija tipa Crotune ili Vrhunsko, Vikendplaner... aplikacije tipa DontPanic ili HAK stanje na cestama i tako talje i tako dalje.... Primjer hrvatskog mozga je danas u emisiji E-hrvatska gdje su naši studoši osmislili način kupovine karata za razne evente tipa koncerti gdje nema fizičke ulaznice već na ulazu predočiš svoj mob i lik na ulazu provjeri ispravnsost "e-ulaznice"... Istina ta aplikacija će se od jeseni prodavati i vani jer je primjenjiva svuda, ali ubiti nadam se da si shvatio poantu mojih postava....

Aha, znaci mislio si na "...aplikacije koje olaksavaju svakodnevicu u Hrvatskoj, zapravo moze i u svijetu ali samo ako su ih pisali Hrvati, tj. zapravo ne moraju biti bas Hrvati, moze bilo tko ako je na nekom hrvatskom fakultetu ili sta ja znam; zatim turisticki vodici, ali iskljucivo za Hrvatsku i samo ako dolaze od hrvatskih firmi, ako su od stranih firmi ili od hrvatskih za neku drugu zemlju onda ne; zapravo mozda i da, moramo se jos dogovoriti sto cemo s njima; stanje na cestama je isto ok, ali samo HAK aplikacija, ako je od npr. ADACa onda nije; osim ako podatke ne vuce sa HAKovog servera, onda mozda moze i to; igre -- pojma nemam -- tu moze sve sto ima bilo kakve veze s Hrvatskom...".

 

Poanta? Poanta je u tome da ni sam ne znas sto si tocno mislio i da se statisticki moze obraditi samo nesto sto je se moze jasno i nedvosmisleno izmjeriti ili izbrojati, a to ovdje definitivno nije slucaj.

 

Koliko je % aplikacija "(be)smisleno"? Koliko je % "(ne)kvalitetno"? Koliko je "hrvatskih"? "Srpskih"? "Indijskih"?

 

Tko zna.

14 godina
protjeran
offline
25.000 aplikacija za WP7

RobertS ti si puko ko kokica {#} {#} {#} da si sa razumijevanjem pročitao moj prvi post na ovoj temi, shvatio bi i moj drugi post pa nebi bilo potrebno i dalje razgovarati o tome...

 

ps. izgleda da jedino ti imaš problema na nacionalnoj osnovi... Ako nisi shvatio ponoviti ću još jednaput; mislio sam na aplikacije koje olakšavaju život nama hrvatskim geekovim, ne trebaju mi tisuće igrica, farth aplikacija ili nekakvih aplikacija koje se odnose na druge zemlje a koje se ne mogu koristiti kod nas tipa nađi najbliži restoran u Milanu.... I samim time bilo bi lakše za nas korisnike saznati svaki tjedan za neku cool korisnu aplikacju tipa nađi najbliži restoran u Zagrebu , a ne da svaki mjesec čitamo na Bugu kako npr. iOS ima toliko aplikacija i kako je u prvih 5 aplikacija najpopularnija facebook i ljute pitice i slične aplikacije koje se koriste po cijeloj zemlji a većina ljudi ne zna za mnoge naše aplikacije tj. aplikacije koje DIREKTNO I NEPOSREDNO OLAKŠAVAJU ŽIVOT ISKLJUČIVO NAMA HRVATIMA. To je bila bit cijelog mog prvog posta. Kužiš sada??????

Emocije su poput vala, nikad ne zadrže isti oblik…
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 23:11 (Lex Luthor).
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 25.000 aplikacija za WP7

@Robert koji je točno tvoj problem?

kod mene normalno radi.....
13 godina
neaktivan
offline
Re: 25.000 aplikacija za WP7

Ako definiras hrvatsku aplikaciju pod one koje ti pomazu u kupnji karata i slicnome onda se zadovolji sa 5-6 aplikacija jer ako KupiKartuZaTramvaj 1 radi kako treba onda KupiKartuZaTramvaj 2 nije potrebna. 90% aplikacija su globalnog karaktera.

Da bi rijesili nacionalne netrepeljivosti umjesto naziva "hrvatske aplikacije" (ovo se oznacava kao aplikacija radjena od developera hrvata) koristimo "aplikacije iskoristive u hrvatskoj"

15 godina
offline
Re: 25.000 aplikacija za WP7
cekpi kaže...

@Robert koji je točno tvoj problem?

Zeli bit Hrvat.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
16 godina
offline
Re: 25.000 aplikacija za WP7
Đaba toliko aplikacija kad je premalo WP7 telefona. :(
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
offline
Re: 25.000 aplikacija za WP7
Danny_HR kaže...
Đaba toliko aplikacija kad je premalo WP7 telefona. :(

Microsoftov marketinski odjel je katastrofa. Da se tu malo pokrenu Microsoft bi se znacajno uzdigao i na podrucju mobilnih OS-ova i na ostalim segmentima.

 

Druga stvar je to sto su izdali nedovrsen OS. Ja sam htio uzet WP7 mobitel (Samsung Omnia 7) ali mi je sto stvari falilo na njemu, tako da sam ga preskocio.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
15 godina
neaktivan
offline
25.000 aplikacija za WP7

Glavni problemi su :

1. da se aplikacije ne mogu kupovati iz Hr

2. jos uvijek fale neke aplikacije sa iOSa i Androida, a posebno dobre besplatne aplikacije sa te dvije platforme

Sighted but sightless - it is your gift and your curse.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 25.000 aplikacija za WP7
tnakir kaže...
Danny_HR kaže...
Đaba toliko aplikacija kad je premalo WP7 telefona. :(

Microsoftov marketinski odjel je katastrofa. Da se tu malo pokrenu Microsoft bi se znacajno uzdigao i na podrucju mobilnih OS-ova i na ostalim segmentima.

 

Druga stvar je to sto su izdali nedovrsen OS. Ja sam htio uzet WP7 mobitel (Samsung Omnia 7) ali mi je sto stvari falilo na njemu, tako da sam ga preskocio.

Ja sam se jako zagrijao na WP7, iako sam totalno zadovoljan iOS-om, uzeo bi WP čisto da probam...

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
offline
Re: 25.000 aplikacija za WP7
Danny_HR kaže...
tnakir kaže...
Danny_HR kaže...
Đaba toliko aplikacija kad je premalo WP7 telefona. :(

Microsoftov marketinski odjel je katastrofa. Da se tu malo pokrenu Microsoft bi se znacajno uzdigao i na podrucju mobilnih OS-ova i na ostalim segmentima.

 

Druga stvar je to sto su izdali nedovrsen OS. Ja sam htio uzet WP7 mobitel (Samsung Omnia 7) ali mi je sto stvari falilo na njemu, tako da sam ga preskocio.

Ja sam se jako zagrijao na WP7, iako sam totalno zadovoljan iOS-om, uzeo bi WP čisto da probam...

Moj iduci mobitel ce vrlo vjerovatno biti pogonjen WP7 os-om. 

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice