U 2015. će se kupovati televizori većih dijagonala

poruka: 24
|
čitano: 3.723
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U 2015. će se kupovati televizori većih dijagonala".
12 godina
neaktivan
offline
U 2015. će se kupovati televizori većih dijagonala

A nemoj mi reci...

Ljubomorne duše mogu da mi puše
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: U 2015. će se kupovati televizori većih dijago
Tu su dvije stvari, pohlepa kupca da ima veceg i nemogucnost kupnje manjeg TVa sa zeljenim mogucnostima.
Za vecinu stanova 40" je max, ajde 42" koji je nekakvi "standard". Sve iznad toga je za vecinu stanova preveliko. Jedan moj poznati kupil 50"+ koji gleda sa trosjeda udaljenog 2m!!! Ali ima velikog :)
16 godina
offline
Re: U 2015. će se kupovati televizori većih dijago
Drazen kaže...
Tu su dvije stvari, pohlepa kupca da ima veceg i nemogucnost kupnje manjeg TVa sa zeljenim mogucnostima.
Za vecinu stanova 40" je max, ajde 42" koji je nekakvi "standard". Sve iznad toga je za vecinu stanova preveliko. Jedan moj poznati kupil 50"+ koji gleda sa trosjeda udaljenog 2m!!! Ali ima velikog :)

Da, pa? To je udaljenost koja spada u okvire preporučenih udaljenost za tu dijagonalu (THX npr) i odabro je dobru dijagonalu za hdtv.

15 godina
offline
Re: U 2015. će se kupovati televizori većih dijago
Drazen kaže...
Jedan moj poznati kupil 50"+ koji gleda sa trosjeda udaljenog 2m!!! Ali ima velikog :)

Pa sta, i ja imam 50'' kojeg gledam sa 2-3m i sada mi je zao sto nisam uzeo 55'', mislio sam da ce mi biti prevelik.

Rvat katolik!
12 godina
neaktivan
offline
U 2015. će se kupovati televizori većih dijagonala

Meni ne stane u dnevnu veci od 120 :/

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U 2015. će se kupovati televizori većih dijago
Osnovno pravilo kod kupovine novog tv-a: veće je bolje.
I'm silicon-based life-form
15 godina
offline
U 2015. će se kupovati televizori većih dijagonala

Pravilo je da gledaš TV sa udaljenosti s koje ne možeš primijetiti piksele.

Npr. 40" ekran VGA rezolucije trebaš gledati sa recimo 6 dijagonala.

Ako je fullHD rezolucija, sa recimo 4 dijagonale. Ako je Uhd rezolucija (4x sitniji pikseli) onda sa 2 dijagonale.

Tako da ti gledanje slike sa 2m nije nikakav problem ako se radi o UHD rezoluciji.

Ako si ćorav ili imaš teleskopski vid surog orla, opet je isto pravilo: nemoj prići toliko blizu da vidiš piksele.

Vrlo jednostavno pravilo.

 
4 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
U 2015. će se kupovati televizori većih dijagonala

A jel se te predikcije odnose i na Hrvatsku, jer se očito i mi ponašamo kao da recesija ne postoji?

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
U 2015. će se kupovati televizori većih dijagonala

kako tko. većina (u Hrvata) neće kupiti ništa. a Ameri - k'o ih ..... {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
U 2015. će se kupovati televizori većih dijagonala
Svog sonya od 102cm drzim na max 3m duljine, i nemislim kupovati veceg zena veli da je prezadovoljna(kostao je skoro 15k prije 5g:)!
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: U 2015. će se kupovati televizori većih dijago
Drazen kaže...
Tu su dvije stvari, pohlepa kupca da ima veceg i nemogucnost kupnje manjeg TVa sa zeljenim mogucnostima.
Za vecinu stanova 40" je max, ajde 42" koji je nekakvi "standard". Sve iznad toga je za vecinu stanova preveliko. Jedan moj poznati kupil 50"+ koji gleda sa trosjeda udaljenog 2m!!! Ali ima velikog :)

  Stara stvar. Veliki auto.... mali..... Tako i sa tv.... :)))

9 godina
protjeran
offline
Re: U 2015. će se kupovati televizori većih dijago
Oldy kaže...
Drazen kaže...
Tu su dvije stvari, pohlepa kupca da ima veceg i nemogucnost kupnje manjeg TVa sa zeljenim mogucnostima.
Za vecinu stanova 40" je max, ajde 42" koji je nekakvi "standard". Sve iznad toga je za vecinu stanova preveliko. Jedan moj poznati kupil 50"+ koji gleda sa trosjeda udaljenog 2m!!! Ali ima velikog :)

  Stara stvar. Veliki auto.... mali..... Tako i sa tv.... :)))

 Ja sam kupio projektor i imam 80" sliku i gledam je sa dva metra, fantasticna je kao i moj cupko. Ne morate biti zavidni ako neko kupi veliki TV.

16 godina
offline
Re: U 2015. će se kupovati televizori većih dijago
Meni je 55" ok ali da sam imao novaca kupio bi i veci. Kad smo uselili u stan plan je bio uzet tv i rekel sam zeni da ocu sad kad kupujemo novi tv minimalno 50". Prvo kaj je pitala je bilo pa kaj to nama stvarno treba? Otisli smo u Mediamarkt i kad smo se stali pred mrcinu od 60" zena je rekla da bi njega trebali kupit. Rekel sam joj znas kaj 60" izgleda predobro ali skok cijene s 55 na 60 je bio totalno prevelik.
Sljedeci bude najveci moguci tv koji si mogu priustit za gotovinu. Plan nabavke je negdi krajem dvadesetih ovog stoljeca LOL
16 godina
neaktivan
offline
Re: U 2015. će se kupovati televizori većih dijago

Za nekoga tko gleda uglavnom naš tv program 40" je još ok, ali s obzirom da velik broj zemalja ima HDTV, za njih je logično da neće ići ispod te veličine, bar za glavni uređaj u kući. 4K ispod 70" nema uopće smisla.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.12.2014 13:45 (Visak).
15 godina
offline
Re: U 2015. će se kupovati televizori većih dijago
DrNasty kaže...
....u okvire preporučenih udaljenost za tu dijagonalu ..

 

Keso kaže...

..sa recimo 6 dijagonala.

...

- ispavak/update

- formula je iz doba CRT-4:3 vremena, sad je umjesto diagonale visina. .. tad je 2-3m prosječne sobe (do 4m) u toj formuli. (nije prevelik). Visina manje raste od diagonale.. 3m je OK do 50".

-i dalje ostaje minimalna udaljenost (ne)vidljivost pixela. Ali sad se skoro ni ne mogu pronaći neki koji bi bili npr ispod HD-full (ready/SD..720 i sl.) a da su veći od recimo 100cm.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: U 2015. će se kupovati televizori većih dijago
ihush kaže...

- ispavak/update

- formula je iz doba CRT-4:3 vremena, sad je umjesto diagonale visina. .. tad je 2-3m prosječne sobe (do 4m) u toj formuli. (nije prevelik). Visina manje raste od diagonale.. 3m je OK do 50".

-i dalje ostaje minimalna udaljenost (ne)vidljivost pixela. Ali sad se skoro ni ne mogu pronaći neki koji bi bili npr ispod HD-full (ready/SD..720 i sl.) a da su veći od recimo 100cm.

Ne razumijem kakav ispravak, moj post se odnosi na THX preporučene udaljenosti gdje se gleda koliko (HD)TV zauzima vidnog polja i nema veze sa rezolucijom kao takvom, već sa stvaranjem ugođaja i njihov raspon je od 28 do 40 stepeni. Da li će se vidjeti pixeli ili ne na toj udaljenosti zavisi od tv-a (na 4k vjerovatno ne).

14 godina
offline
Re: U 2015. će se kupovati televizori većih dijago
trajno_baniran kaže...
Oldy kaže...
Drazen kaže...
Tu su dvije stvari, pohlepa kupca da ima veceg i nemogucnost kupnje manjeg TVa sa zeljenim mogucnostima.
Za vecinu stanova 40" je max, ajde 42" koji je nekakvi "standard". Sve iznad toga je za vecinu stanova preveliko. Jedan moj poznati kupil 50"+ koji gleda sa trosjeda udaljenog 2m!!! Ali ima velikog :)

  Stara stvar. Veliki auto.... mali..... Tako i sa tv.... :)))

  Ja sam kupio projektor i imam 80" sliku i gledam je sa dva metra, fantasticna je kao i moj cupko. Ne morate biti zavidni ako neko kupi veliki TV.

  Ja tebi zavidan? Pa odem kupiti isto makar otišao u minus ili digao kredit što je tebi? LOL. A u k..... Ali mi to ne treba. 

15 godina
offline
U 2015. će se kupovati televizori većih dijagonala

Kako je gore kolega reko, novu TV cu kupiti tek za 5+ godina. Ako si sada mogu prustiti malo veci ekran, zasto ne... Sto se mene tice, ja bi bio sretan da svi mozemo kupiti 60'' QHD TV...

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
U 2015. će se kupovati televizori većih dijagonala

Ja gledam tv s nekih 5 m udaljenosti.Mislim da na ovakvoj udaljenosti,nista ispod 140 cm ne dolazi u obzir.

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U 2015. će se kupovati televizori većih dijago
DrNasty kaže...
ihush kaže...

- ispavak/update

..

Ne razumijem kakav ispravak..

- čitaj pažljivije, ispravak/update.. (izvučeno iz dva posta, zajedničko, diagonala), odnosi se na 'čarobnu formulu' (koja je zapravo nedefinirana) tj diagonala. Zbog promjene formata (+najave za 2,1 wide i sl) preciznije je koristiti visinu za 'formulu', zbog čitanja titlova. Sve ostalo je stvar izbora, feelinga... pa i dimenzija sobe u koju ne stane veći TV (ima i takvih).

Rezolucija nema veze s tim (osim da je ružno vidjeti fpixele ako si doviljno blizu / ako su dovoljno veliki). U samu formulu uopće ne ulazi rezolucija. Danas standardno je HD.

TV nije PC-monitor (ali može biti), tj monitor je na udaljenosti cca <50cm i smisao rezolucije je vidjeti detalje, 'više stane' npr meniji appsa i sl. To su dva različita odvojena kriterija, svijeta, potrebe.. i nemaju veze s formulom optimalne udaljenosti tj temom. (mada su današnji monitori i TVi 'identični' u odnosu na stara analogna vremena, pogotovo standardi).

 

Nisi pogriješio, nije ispravak netočnog navoda... samo update kako se to danas računa, ali istu grešku rade svi, navike se sporo mijenjaju pa se i dalje koristi diagonala. Post (prošli i ovaj) služi upravo tomu, info...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.1.2015 13:20 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Re: U 2015. će se kupovati televizori većih dijago
ihush kaže...
Sve ostalo je stvar izbora, feelinga... pa i dimenzija sobe u koju ne stane veći TV (ima i takvih).

Rezolucija nema veze s tim (osim da je ružno vidjeti fpixele ako si doviljno blizu / ako su dovoljno veliki). U samu formulu uopće ne ulazi rezolucija. Danas standardno je HD.

 Rezolucija itekako ima veze. Na 40" na udaljenosti 3-4 metra nećeš uočiti razliku između HD u i UHD, pa UHD nema smisla. Isto tako nema smisla na velikom ekranu gledati nisku rezoluciju. Nije cill imati popunjeno cijelo vidno polje, nego onaj dio koji je popunjen vidjeti kvalitetno. Doduše tvoj prioritet može biti i da ti slika popuni baš određeni vidni kut, ali ovdje govorimo što je bolje ako je kvaliteta slike primarna.

 

Mora se napraviti kompromis želi li se gledati HD u punoj raskoši na velikom ekranu, pa da je SD mutan ili imati kvalitetniju SD sliku (i uštediti nešto s manjim ekranom), ali ne iskoristiti sav potencijal HDa. Dolazak UHDa, koji će na ovim prostorima očito neko vrijeme koegzistirati sa SDom dodatno komplicira situaciju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
protjeran
offline
Re: U 2015. će se kupovati televizori većih dijago
Oldy kaže...
trajno_baniran kaže...
Oldy kaže...
Drazen kaže...
Tu su dvije stvari, pohlepa kupca da ima veceg i nemogucnost kupnje manjeg TVa sa zeljenim mogucnostima.
Za vecinu stanova 40" je max, ajde 42" koji je nekakvi "standard". Sve iznad toga je za vecinu stanova preveliko. Jedan moj poznati kupil 50"+ koji gleda sa trosjeda udaljenog 2m!!! Ali ima velikog :)

  Stara stvar. Veliki auto.... mali..... Tako i sa tv.... :)))

  Ja sam kupio projektor i imam 80" sliku i gledam je sa dva metra, fantasticna je kao i moj cupko. Ne morate biti zavidni ako neko kupi veliki TV.

  Ja tebi zavidan? Pa odem kupiti isto makar otišao u minus ili digao kredit što je tebi? LOL. A u k..... Ali mi to ne treba. 

 Ocito te nesto kopka, inace ne bi komentirao.  Predlazem da otvorimo Bug fond za kupovinu 80" televizora za oldya.

10 godina
neaktivan
offline
U 2015. će se kupovati televizori većih dijagonala

btw. ima neko neki tv za preporucit 50' i vise.

do 7000kn. moze i s ebaya, amazona i sl. str. a i ofc i iz hrv

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
U 2015. će se kupovati televizori većih dijagonala

Da može 80 cola pa da ga stavim na dvorište eventualno u kući nemam mjesta za glomazni otpad. :p

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice