20 godina Windowsa 3.1

poruka: 66
|
čitano: 8.611
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "20 godina Windowsa 3.1".
13 godina
protjeran
offline
20 godina Windowsa 3.1

Koliko puta sam ih instalirao sa disketa. Ah nostalgija...

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(l
 
18 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
20 godina Windowsa 3.1

Prvih koje se ja sjećam bili su 95-ica! Da, nostalgija...

Zdravac
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 20 godina Windowsa 3.1
Bypass kaže...

Koliko puta sam ih instalirao sa disketa. Ah nostalgija...

Starkeljo {#}

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
13 godina
protjeran
offline
Re: 20 godina Windowsa 3.1
syncmaster245b kaže...

Starkeljo {#}

 

 

A što bi bilo da kažem da sam instalirao DOS sa 5,25" disketa {#}

 

Da sam imao računalo zaraženo michelangelo-om {#}

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(l
14 godina
offline
Re: 20 godina Windowsa 3.1
Bypass kaže...
syncmaster245b kaže...

Starkeljo {#}

 

 

A što bi bilo da kažem da sam instalirao DOS sa 5,25" disketa {#}

 

Da sam imao računalo zaraženo michelangelo-om {#}

To su bila vremena....  prelazak sa 386-ice na 486-icu sa 8 mb rama.... jooooooooj  i još ktome 2x cdrom

 

još ih imam doma 7-8 komada 286 i 386 i 486

095/9170-795 / robert.lausin@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
20 godina Windowsa 3.1

Da, bitno da se mora spominjati apple, koji niti nema veze s ovom temom, nije 20. Godina, apple os-a. ali da windowsi zaostaju za applom.



http://www.demonoid.me/users/franjo15
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2012 11:25 (Franjo15).
Moj PC  
2 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: 20 godina Windowsa 3.1
Bypass kaže...
syncmaster245b kaže...

Starkeljo {#}

 

 

A što bi bilo da kažem da sam instalirao DOS sa 5,25" disketa {#}

 

Da sam imao računalo zaraženo michelangelo-om {#}

Da, kad procitam ovo "20 godina" i ja se osjecam staro s obzirom da 3.1 smatram novijim OS-om.

15 godina
offline
20 godina Windowsa 3.1

Ovo mi je bio prvi original softwarea:

Win 3.1 na 5.25"

Windows 3.1 Windows 3.1
Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
18 0 hvala 0
16 godina
offline
20 godina Windowsa 3.1

Svega se sjećam...  286-ica, 386-ica pa nadalje..   a Windozi su bili legenda hehehe {#}

 

No, sada pomalo i Linux dolazi na tu razinu {#}

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 20 godina Windowsa 3.1
Bypass kaže...
syncmaster245b kaže...

Starkeljo {#}

 

 

A što bi bilo da kažem da sam instalirao DOS sa 5,25" disketa {#}

 

Da sam imao računalo zaraženo michelangelo-om {#}

 

Ja znam da sam se ziv defekalizirao kada sam u skolu donio 5.25 disketu s nekom igrom nakon koje je komp poceso svirati yankie doodle.

 

Nastavnik me skoro bio zadavio {#}

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
protjeran
offline
20 godina Windowsa 3.1

Hahah..

U našoj "školi" je još skoro svaki pc sa ati 4mb grafickom.. Sve vam je JASNO! 

Pri jednom predavanju, jedan pc,  zapeo na boot screen,  i to ona kucista koja se ne mogu ni otvorit, sa procesorom od 300mhz,  a profesor ce: "Pogledaj da nije mozda neko ukrao RAM pločice" !" {#}

Kad jednog lijepog dana, odjednom nova 2pc-a 512mb graficka, folovi golovi, napajanje 600W, overkill {#}, ram 2gb, i sve ok.

Dolazimo next day, kad jedna ooogromna rupetina at back of the pc, nema napojne, hdd "nestao" i kao dvd rom..   kad ce nastavnik, de ti to ponovo probaj upalit, šta znaš, nemoj biti toliko siguran! {#}

 

Neko laganini u ruksak stavio..

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2012 11:47 (Akiris).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
20 godina Windowsa 3.1

hahaha još dan danas, imam jednog Pentiuma I na 133Mhz na kojem se vrte Windowsi 3.11 for Workgroups... al' nekako mi nije zanimljivo predugo raditi na njemu... :) :) :) 

JohnyJ
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
20 godina Windowsa 3.1

I tako je zlo carstvo uzelo zamah... :)

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
2 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 20 godina Windowsa 3.1
JohnyJocker kaže...

 al' nekako mi nije zanimljivo predugo raditi na njemu... :) :) :) 

Zato što si navikao na bolje, u to vrijeme je bilo itekako ugodnije nego kucati naredbe u komandnoj liniji DOS-a.

16 godina
neaktivan
offline
20 godina Windowsa 3.1

Moram priznat da mi nista nije jasno. Za vrijeme jutarnje kave na tupavom Android tabletu napisao sam post koji se je uredno pokazao, a sada (na Win7) ga nema!?

Kaj je to neki bug na Bugu {#} da ako se spajas sa dva razlicita kompa (OSa) nastaju problemi?

 

 

 

Da ponovim. Bas i niste u pravu sto se tice nacina rada x86 procesora. Realni mod (Real) je onaj mode u kome rade 808x procesori (Intel te procove inace svrstava u 8 bitne, a tek 8018x u 16 bitne). Dolaskom 286 dosao je Protected mod koji je mogao adresirati 16MB (za razliku od real gdje je to 1MB - zato smo imali 640k RAM i ostalo je bio BIOS/ROM i IO portovi). Sjecam se da sam tada (e davno je to bilo) kupio knjigu o 286ici i igrao se protected modom. Teska koma jer jedini nacin izlaska bio je reset (reset se je jedino mogao napraviti koristeci keyboard kontroler). Takodjer, radilo se u pageovima velicine 64k pa tako nije i bilo neke velike koristi (memorija nije linearna).

Pravi "protected" mod dosao je sa 386 - Virtual x86, a poboljsan je dolaskom 486.

 

Kada se sjetim tih vremena {#} Imao sam Digitala sa 486 na 64(80)MHz koji je vrtio 95 kao sto mi se danas vrti Win7. 95 na tom Digitalu je radio brze i stabilnije nego na no-name (kineskom) Penitumu. Uvijek se sjetim prica o tome kako je Intel prisiljavao MS da u Windowse ugradjuje petlje (delay) kako bi prisilili ljude kupovati nove CPUove i price kako je programer u MS dobio otkaz jer je napisao sve kriticne dijelove Windowsa u assembleru i dokazao gornju tvrdnju. Danas sam 100% siguran da je to istina!

I onda usporedim to moje smece od ARM tableta koje radi na 1GHz ima 512MB RAMa i radi sporije nego 486. Stvarno imamo napredak tehnike!{#}

 

 
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
20 godina Windowsa 3.1

BTW za nostalgiju i dokazivanja fosilnosti. Moj prvi magnetski medij bile su magnetske kartice na TI kalkulatoru TI59, nedugo zatim su to postale kazete na Apple2 i nesto malo kasnije floppy na Apple2 od 113k. E ta vremena kada smo rezali utore na drugoj strani kako bi napravili dual-side floppyje {#}

 

 

Nevezano na tu temu. Jucer sam gledal Piranha2 na NovojTV. E moji klinci da vi samo znate koja su tada bila vremena (prije cca 30 godina) i u ovih 20 godina sve je otislo kvragu. Bilo je potpuno normalno viditi cice na TV, pusiti itd. E kamo je otisao ovaj lazni moral koji promoviraju drzave i crkva. Bilo je Interneta i nitko te nije kontrolirao (drzava, ACTA), nisi trebao anti virus niti se bojati da ce te pedofil primiti. Sto se tice "blagostanja" od jedne radnicke place zivjela je cijela obitelj, isla bez problema na more i jos joj je ostalo za stedit. Apple2 je tada kostao nekih 3000 DEM (DEM je njemacka marka za one koji ne znaju - bila je 4kn i "nacionalna" valuta u Yu i novoj Hr {#}) i roditelji su mi ga kupili bez vecih problema. Zagrebacki fakultet je vani bio jako cijenjen (sa 3 godine fizike mogao sam dobiti u Njemackoj diplomu), niste se uopce morali brinut da bu vas neko na cesti napao i puno toga drugoga. Mislite da smo tada bili zatupljivani od strane komunista? Aha, sam si to mislite jer zatupljivanje danas je puno vece nego onda.

 
6 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 20 godina Windowsa 3.1
royalhero kaže...
JohnyJocker kaže...

 al' nekako mi nije zanimljivo predugo raditi na njemu... :) :) :) 

Zato što si navikao na bolje, u to vrijeme je bilo itekako ugodnije nego kucati naredbe u komandnoj liniji DOS-a.


naravno da je bilo ugodnije nego kuckati po DOSu, al' ja sam koristio i Norton Commander (NC) u DOSu tak da mi je on koliko-toliko olakšavao pitanje kucanja i nakucavanja naredbi po DOSu.
međutim ne bih rekao da sam navikao na bolje (od Windowsa 3.1) već sam navikao na puno više gluposti po Control Panel-u, puno više aplikacija raznih proizvođaća, a iste namjene. npr. 35 vrsti Video Converter-a i sl.
nekada je toga bilo daleko manje, imao si Win 3.1, imao si MS-DOS 6.22, NC 5.0, i Dangerous Dave II hahahhahahahahahah, to mi je jedna od najomiljenijih grica za DOS (naravno poslije Doom-a i Wolfenstaina 3D)!!!!!!! xD xD xD :) :) :) 

JohnyJ
15 godina
neaktivan
offline
20 godina Windowsa 3.1

Windows 3.1 u srcu kao moj prvi OS sa GUI-em. Bio sam mali i svaka od ovih ikonica mi je predstavljala nešto legendarno!

SkiFree SkiFree
Kye Kye
Paint Paint
Eh da. Konkurencija, otprilike isto vrijeme. Iako ne prava konkurencija zbog nelicenciranja OS-a Eh da. Konkurencija, otprilike isto vrijeme. Iako ne prava konkurencija zbog nelicenciranja OS-a
www.bug.hr/forum/suspended/
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2012 14:59 (Random.).
 
8 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
20 godina Windowsa 3.1

Windows 3.1, Corel Draw 4 (bas zbog toga sto je OS podrzavao TT fontove), ISA grafika i knjiga "Corel Draw za neznalice"....

 

Milina jedna

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 20 godina Windowsa 3.1
Mislim da mi je upravo postalo zao sto sam tako kasno rodjen... :)
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
16 godina
offline
20 godina Windowsa 3.1

Je, moji prvi Windowsi, a i općenito OS.

 

E to su bili dani. Koristio sam ih sve do pojave Win 98, pošto win 95 nije moga ona moju, već onda kantu. Nabavkom novog računala je došao i win98

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 20 godina Windowsa 3.1
JohnyJocker kaže...

[...] i Dangerous Dave II hahahhahahahahahah, to mi je jedna od najomiljenijih grica za DOS (naravno poslije Doom-a i Wolfenstaina 3D)!!!!!!! xD xD xD :) :) :) 

 

Ah, legenda Dave, sad si me natjerao da se zaprašim.


Microsoft Flight Simulator i  Dangerous Dave sa svojom sačmaricom (koja mi je pojela dosta živaca) na disketi kapaciteta cca 300 kB.

Baš bi voli probati mogu li se i danas isčitati podaci sa te diskete.

Nagradno pitanje, čemu služe naljepnice sa slike? {#}

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: 20 godina Windowsa 3.1

Naljepnice služe da bi sprječili pisanje po disketi (ne pisanje markerom nego zapisivanje podataka :D)

 

What i won? {#}

http://nighthawk-software.blogspot.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: 20 godina Windowsa 3.1
Sum_of_all_fears kaže...

Naljepnice služe da bi sprječili pisanje po disketi (ne pisanje markerom nego zapisivanje podataka :D)

 

What i won? {#}

Ekstra pitanje i dobijas burek sa mesom ili sirom (izbor je tvoj)  {#}

 

Dakle

 

Sto znace oznake 2S/2D

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
14 godina
neaktivan
offline
20 godina Windowsa 3.1

Na žalost svi redom zaboravljaju da nisu windows-i 3.1 bili prvi gui os.

Dvije godine prije već se na Comodoru 64 vrtio GEOS8bit an pc-ima PC/GEOS 16 bitni i moja je slobodna procjena da je bio bolji od W3.1.

Ako se ne varam iz njega je izrastao os za Mac

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 20 godina Windowsa 3.1

2S oznaka je da se disketa može koristiti sa obje strane

2D oznaka da se disketa može pržiti sa dvostrukom gustočom zapisa (finiji materijal od kojeg je disketa izrađena)

15 godina
odjavljen
offline
Re: 20 godina Windowsa 3.1
Lazarus Long kaže...

Ekstra pitanje i dobijas burek sa mesom ili sirom (izbor je tvoj) {#}

 

Dakle

 

Sto znace oznake 2S/2D

Za ovo nisam 100% siguran ali mislim da je riječ o oznakama za "gustoću" (density) - pa su bile diskete običnog i "duplog" kapaciteta (720k, ako se dobro sjećam).

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: 20 godina Windowsa 3.1
james2 kaže...

Na žalost svi redom zaboravljaju da nisu windows-i 3.1 bili prvi gui os.

Ko je to rekao?

Pa barem je lako pronaći ovo:
http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_graphical_user_interface

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2012 16:07 (royalhero).
16 godina
neaktivan
offline
Re: 20 godina Windowsa 3.1
Sum_of_all_fears kaže...
Lazarus Long kaže...

Ekstra pitanje i dobijas burek sa mesom ili sirom (izbor je tvoj)  {#}

 

Dakle

 

Sto znace oznake 2S/2D

Za ovo nisam 100% siguran ali mislim da je riječ o oznakama za "gustoću" (density) - pa su bile diskete običnog i "duplog" kapaciteta (720k, ako se dobro sjećam).

  Nazalost to je parcijalan odgovor i dobijate strudlu :)))

 

Double Sided/Double Density (:

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
15 godina
odjavljen
offline
Re: 20 godina Windowsa 3.1
Lazarus Long kaže...

  Nazalost to je parcijalan odgovor i dobijate strudlu :)))

 

Double Sided/Double Density (:

Nice. S obzirom da sam se sa kompovima počeo bavit tek 2000. god (3.5", 1.44mb, Riva TNT grafika i 64MB RAMa), dobro sam prošao na kvizu :D. BTW, štrudla je ok :D

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice