11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2 dola

poruka: 28
|
čitano: 4.301
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2 dola".
13 godina
neaktivan
offline
11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2 dola
:-)
Osim što i djevojka zna lozinke primatelja.
 
21 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2
rex251 kaže...
:-)
Osim što i djevojka zna lozinke primatelja.

 I ne samo to.

 

Već zna i kućnu adresu te ime i prezime, poštanski broj...

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Re: 11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2
rex251 kaže...
:-)
Osim što i djevojka zna lozinke primatelja.

 ali svaki kupac može dodatno zasoliti (ili samo izmijeniti redoslijed riječi) dobivenu lozinku :)

 

ma za 30 - 50 lozinki sistem funkcionira, ali kad mala sad dobije 16 milijuna zahtjeva za lozinkama... ima da se use.e od posla :D

15 godina
neaktivan
offline
Re: 11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2
sirka666 kaže...
rex251 kaže...
:-)
Osim što i djevojka zna lozinke primatelja.

 I ne samo to.

 

Već zna i kućnu adresu te ime i prezime, poštanski broj...

 I još kad joj kažeš za što ti je lozinka potrebna, sigurnost je stvarno na razini.

Ovo bi trebalo biti ilegalno 

16 godina
neaktivan
offline
Re: 11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2
Miro7 kaže...
sirka666 kaže...
rex251 kaže...
:-)
Osim što i djevojka zna lozinke primatelja.

 I ne samo to.

 

Već zna i kućnu adresu te ime i prezime, poštanski broj...

 I još kad joj kažeš za što ti je lozinka potrebna, sigurnost je stvarno na razini.

Ovo bi trebalo biti ilegalno 

 

Glupost. Multinacionalne korporacije i sefovi banaka neće koristiti šifru od 11-godišnje curice. Oni koji će koristiti njenu uslugu su lijeni informatički nepismeni idioti koji inače u 90% slučajeva stave za npr. alarm koji štiti kuću od lopova stupidnu šifru kao npr. 1234 ili tako nešto. Tako da ako upotrijebe za nešto drugo njenu šifru umjesto svog imena i prezimena ili rođendana ili tome sličnog opet su sigurniji.

U svakom slučaju, genijalno je i nevjerovatno da je curica od 11 godina uspjela pokrenuti profitabilan biznis (pa makar nije Google ili Facebook), s obzirom da 95% populacije ovog foruma ne bi bilo sposobno za to.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: 11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2
Enkidu kaže...

 

 Ne znam šta točno smatraš pod profitabilnim biznisom, kad je do sad prodala 30-tak lozinki (60$), kad odbiješ troškove poštarine, zaradila je nekakvih 40-50 dolara. Ovo je hobi.

 

Vijest je zanimljiva zbog toga da se malo upoznta ta metoda, opiše ju se kroz intersantan primjer, a ne da je vijest to mala što je zaradila 40$ ili su još gori ovi što su valjda mislili da će ovo koristit ozbiljne firme i sigurnosni sustavi (način dobivanja lozinke, metodu možda i koriste). Vjerojatno ima masu djece po SAD-u koji veće pare mlate na prodaji limunade.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2015 10:10 (BlackDog22).
13 godina
neaktivan
offline
11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2 dola

Siguran sam da Zuckenberg već sprema par milijardi dolara za tu "tehnologiju". Ne daj Bože da netko visokopozicioniran iz Apple-a to vidi i patentira. Blago njoj.

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2
BlackDog22 kaže...

Ne znam šta točno smatraš pod profitabilnim biznisom 

 

Ono što i ostatak svijeta - biznis kojem su ukupni prihodi veći od ukupnih troškova.

 

 

BlackDog22 kaže...

Vjerojatno ima masu djece po SAD-u koji veće pare mlate na prodaji limunade. 

 

Pa i to može biti profitabilan biznis... 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: 11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2
Enkidu kaže...

Glupost. Multinacionalne korporacije i sefovi banaka neće koristiti šifru od 11-godišnje curice. Oni koji će koristiti njenu uslugu su lijeni informatički nepismeni idioti koji inače u 90% slučajeva stave za npr. alarm koji štiti kuću od lopova stupidnu šifru kao npr. 1234 ili tako nešto. Tako da ako upotrijebe za nešto drugo njenu šifru umjesto svog imena i prezimena ili rođendana ili tome sličnog opet su sigurniji.

U svakom slučaju, genijalno je i nevjerovatno da je curica od 11 godina uspjela pokrenuti profitabilan biznis (pa makar nije Google ili Facebook), s obzirom da 95% populacije ovog foruma ne bi bilo sposobno za to.

 

 Pa naravno da niti jedna firma ovo neće koristiti (banke i slične institucije niti ne smiju).

 

Ako netko ovo kupi svejedno je kako ti veliš idiot, jer to svejedno nije sigurna šifra kad je ona zna, a i tko zna tko još joj ima pristup.

 

Meni je nevjerojatnije da bi to netko kupio, dao novce i čekao par dana da signe poštom, nego da ju sam izmisli.

15 godina
offline
11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2 dola

Sad će to Apple patentirati :)

morrisoN
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2 dola

Evo moje lozinke:

burek tratinčica cigla lignja zečina automobil  

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
5 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2 dola

(poštu u SAD-u bez sudskog naloga ne smije otvoriti nitko osim primatelja).

 

Čekaj, a kod nas svatko može otvoriti poštu?

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2
Miro7 kaže...

 

Ako netko ovo kupi svejedno je kako ti veliš idiot, jer to svejedno nije sigurna šifra kad je ona zna, a i tko zna tko još joj ima pristup.

 

Meni je nevjerojatnije da bi to netko kupio, dao novce i čekao par dana da signe poštom, nego da ju sam izmisli.

 

Meni to nije nimalo nevjerovatno, na svijetu ima ljudi dovoljno idiotskih i za DALEKO idiotskije postupke od toga. Samo trebaš gledati YouTube da vidiš kakve sve imbecilarije ljudi izvode.

A što se tiče sigurnosti koji je vrag "sigurna šifra" ? 100% sigurnost ne postoji. A kompleksna šifra koju zna neka curica 2000 km daleko je puno bolje od šifre koju pogodi svaki idiot koji ti poželi opljačkati kuću kao 1234 ili datum rođendana koji ti vidi po nekoj slici koja stoji pored vrata npr.

9 godina
neaktivan
offline
11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2 dola

A svašta ali ako od toga zarađuje...nema šta podzetna je

Zovite me X-Men
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2 dola

a koliko bi morala biti mlada/stara da ovo ne bude vijest? kaj bu prodavala s 25 i pošto?  

 

usput, da: u nas svatko može otvarati poštu i moš mu ga lagano ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: 11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2
Dex.pwn kaže...

(poštu u SAD-u bez sudskog naloga ne smije otvoriti nitko osim primatelja).

 

Čekaj, a kod nas svatko može otvoriti poštu?

Ima moj frend jednu jako ružnu (a istinitu) priču o našoj divnoj hrvatskoj pošti... Ako ste zainteresirani, mogu ju natipkati ali ovo je kriva tema za to...

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
9 godina
neaktivan
offline
11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2 dola

ženska je pametna.. izvlači lovo od dala-bu koji su spremni platiti za ono što mogu imat badava...

 

a generirati zaporke je vrlo jednostavno....

 

evo par...

 

%!5w#atUi$pVoK96acW9%4EvY

 

vq#Cdh23!#g!b98Tq5fL7gSba

 

ako mislite da je to teško za zapamtiti možete koristiti trik prvih slova riječi u nekoj rečenici izreki ili slično što je lako za zapamtiti, i slova u zaporki kombinirate sa znakovima i dobijete sigurnu zaporku... 

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: 11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2
Sum_of_all_fears kaže...
Dex.pwn kaže...

(poštu u SAD-u bez sudskog naloga ne smije otvoriti nitko osim primatelja).

 

Čekaj, a kod nas svatko može otvoriti poštu?

Ima moj frend jednu jako ružnu (a istinitu) priču o našoj divnoj hrvatskoj pošti... Ako ste zainteresirani, mogu ju natipkati ali ovo je kriva tema za to...

E, sad me zanima ta priča, just do it.

Ubi bene, ibi patria.
16 godina
neaktivan
offline
Re: 11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2
Et_Tu_Brute? kaže...
Sum_of_all_fears kaže...
Dex.pwn kaže...

(poštu u SAD-u bez sudskog naloga ne smije otvoriti nitko osim primatelja).

 

Čekaj, a kod nas svatko može otvoriti poštu?

Ima moj frend jednu jako ružnu (a istinitu) priču o našoj divnoj hrvatskoj pošti... Ako ste zainteresirani, mogu ju natipkati ali ovo je kriva tema za to...

E, sad me zanima ta priča, just do it.

 

I mene, potpisujem.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: 11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2
Ajar kaže...

 

usput, da: u nas svatko može otvarati poštu i moš mu ga lagano ... 

 

E pa to je zbilja retardirano i balkanistanski ako je tako... 

15 godina
offline
Re: 11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2
Enkidu kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...
Sum_of_all_fears kaže...
Dex.pwn kaže...

(poštu u SAD-u bez sudskog naloga ne smije otvoriti nitko osim primatelja).

 

Čekaj, a kod nas svatko može otvoriti poštu?

Ima moj frend jednu jako ružnu (a istinitu) priču o našoj divnoj hrvatskoj pošti... Ako ste zainteresirani, mogu ju natipkati ali ovo je kriva tema za to...

E, sad me zanima ta priča, just do it.

 

I mene, potpisujem.

 

 

 E ovo bi i ja volio pročitati. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
12 godina
odjavljen
offline
11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2 dola

Aj ba tipkaj, koliko ima  postova na forumu, jedan manje više hehe

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2 dola

Šta još ima u male ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2 dola

Long story short, za ove kojima se ne da čitati - izgubljeno je 13 paketa na njegovo ime u 2-3 mjeseca!

 

Za prva 2-3, ok, zagubili se. Ali kad je to serijski krenulo... Čudno. Ključ od kaslića ima on, cura i gazdarica. Ormarić je nov, ne možeš ga otvoriti rukom ili nekako na silu, dakle, nisu nestali iz ormarića. Za one koji imaju tracking, vidi se da su došli u poštu i "uručeni primatelju". Neke od tih isporuka su obavljene na dan kad on uopće nije bio u gradu. Gazdarica sigurno to nije maznula, riječ je o sitnicama/glupostima ili pak igrama za xbox. Sumnjamo da ženi od 60 i neš godina to treba

 

U pošti su se kleli na majčin grob da ne znaju što se događa. "Netko vam je ukrao iz sandučića". Nije. Nikakvih tragova provale ili čega. Sve do jedne prilike...

 

Stiže još jedan paket. Pratio ga je trackingu, stigao u poštu, sve 5. Kako radi do 16, nije ulovio poštaricu. Dođe kasnije, otvori sandučić, unutra naguran paket (zgužvan, itd.) i onaj žuti papirić, koji nema tko potpisati osim njega jer između ostalog, cura nije bila taj tjedan tamo. Uzme papirić, on potpisan. Gđa poštarica je ugurala paket u sandučić, shvatila da mu ga je ipak morala dati na ruke (jer tako piše na papiriću) i gospođa fino uzme taj papir i krivotvori potpis te strpa unutra.

 

Izvukao je to iz sandučića, skupa sa svojim krivotvorenim potpisom i otišao na poštu. Tamo se "raspravljao" sa nekim glavešinama, šefovima itd. koji su obećali naknadu za to. Samo je par paketa od nestalih 13 imalo tracking i samo za njih će dobiti naknadu. Što je sa poštaricom, koja je ladno krivotvorila potpis? Pa ništa, oni će to "interno riješiti". Tražio je pismeno očitovanje, dobio je "automatic reply" da će oni to riješiti.

 

Sad ga nagovaramo da ih fino tuži, jer krivotvaranje potpisa je kazneno djelo. Gospođa na hlađenje u buksu, a on nek priloži račune sa ebaya za sve iteme koji su nestali da dobije novce (sudski) natrag, jer ovo je ništa drugo nego krađa.

 

Jadnik će završiti na par blacklista (jer je za sve dobio refund, što nije spominjao pošti) ali kad ti trackirani itemi nestaju, a ti tražiš pare natrag, sve manje sellera će htjeti tebi slati išta, a kamo igre od 50+ $.

 

Toliko o tome da se pošta može otvarati samo uz nalog. Ako vam je poštar debil, nema pomoći. Ako ih odluči tužiti, radi to sa pravom. Od sad pakete šalje na moje ime, u firmu. BTW, nismo u selendri, jedan od najvećih gradova u Hrvatskoj. Nisam vam sve napisao, tu je bilo izmotavanja od pošte da oni to nisu dobili (ovi bez trackinga), da nikog nije bilo kući (a di je papirić??) i tako...

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Moj PC  
6 0 hvala 6
16 godina
offline
Re: 11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2
Enkidu kaže...
 Glupost. Multinacionalne korporacije i sefovi banaka neće koristiti šifru od 11-godišnje curice. Oni koji će koristiti njenu uslugu su lijeni informatički nepismeni idioti koji inače u 90% slučajeva stave za npr. alarm koji štiti kuću od lopova stupidnu šifru kao npr. 1234

U svakom slučaju, genijalno je i nevjerovatno da je curica od 11 godina uspjela pokrenuti profitabilan biznis (pa makar nije Google ili Facebook), s obzirom da 95% populacije ovog foruma ne bi bilo sposobno za to.

 

 Pa nebi bilo sposobno zato jer 95% populacije misli (evo pokazalo se krivo) da prosječan čovjek zna sam smisliti efikasnu lozinku, dok za ljenije bajdvej postoje besplatni random phrase generatori po netu sa zadanim uvodnim pojmovima i brojem slova/brojki/znakova. Evo prvi koji uletio nakon guglanja od tri sekunde, a gugle kaže da s tim pojmom postoji About 8,190,000 results. Što je još veći WTF elemenat prosječnog forumaša koji imalo pokušava dokučiti koliko bi mogao biti glup/pametan prosječan fejsbukaš (ili glasač!) Dakle ova curica samo još jednom potvrđuje da nikad nemožeš dovoljno podcijeniti prosječnog panja koji doduše zna hodati na dvije noge, savladao je jezik, čak i zna nešto pročitati, ali evo. Na takvima jednako kao i ova curica, profitiraju onda razni karamarci.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Re: 11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2
Enkidu kaže...

 

Meni to nije nimalo nevjerovatno, na svijetu ima ljudi dovoljno idiotskih i za DALEKO idiotskije postupke od toga. Samo trebaš gledati YouTube da vidiš kakve sve imbecilarije ljudi izvode.

A što se tiče sigurnosti koji je vrag "sigurna šifra" ? 100% sigurnost ne postoji. A kompleksna šifra koju zna neka curica 2000 km daleko je puno bolje od šifre koju pogodi svaki idiot koji ti poželi opljačkati kuću kao 1234 ili datum rođendana koji ti vidi po nekoj slici koja stoji pored vrata npr.

 Evo ti odgovora na 1.boldano: (ipak nije tako teško napraviti dobar password) : Tips for creating a strong password

 

2. boldano: Bez obzira na kompleksnost šifre, ako je neko zna (bez obzira na udaljenost) opet ti ništa ne znači.

 

100% sigurnosti nigdje ne postoji, ali ipak treba težiti što većoj. To je nešto kao kondomi + pilule, pa ako stvarno ne želiš da nešto zakmeči istreseš van 

16 godina
neaktivan
offline
Re: 11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2
Sum_of_all_fears kaže...

Long story short, ...

 

E pa ovo je stvarno priča iz Zone Sumraka ! Drago mi je da se meni nije takvo što dogodilo...

16 godina
offline
Re: 11-godišnjakinja prodaje sigurne lozinke za 2
Sum_of_all_fears kaže...

Long story short, za ove kojima se ne da čitati - izgubljeno je 13 paketa na njegovo ime u 2-3 mjeseca!

 

Toliko o tome da se pošta može otvarati samo uz nalog. Ako vam je poštar debil, nema pomoći. Ako ih odluči tužiti, radi to sa pravom. Od sad pakete šalje na moje ime, u firmu. BTW, nismo u selendri, jedan od najvećih gradova u Hrvatskoj. Nisam vam sve napisao, tu je bilo izmotavanja od pošte da oni to nisu dobili (ovi bez trackinga), da nikog nije bilo kući (a di je papirić??) i tako...

 Ma ne samo to. Ja sam predprošli tjedan naručio neke visoke tenisice za jesensko zimske dane, ono goretex i te spike, na tenisice.hr. I što - oni imaju dil za dostavu sa tom našom uhljebničkom HR poštom.
Taj đubar goretex je skup tako da su me tene koštale 1000 kuna. Iako imaju recimo dućane s njima u west gateu, zbog posla ne stignem zjakati okolo i već sam navikao naručivati stvari i uvijek, i za sitnice od stotinjak kuna od drugih dućana javi ti se služba "zaprimili smo uplatu, očekujte pošiljku tad i tad, još će vam se javiti dostava" i dostava se najavi i primopredaja u roku 2 dana max od uplate do primitka. 
Ovima je trebalo 7 dana. Za toliko mi inače stiže roba iz engleske ili njemačke. Ali što. Subota ujutro, dođe gosn poštar, točno ga vidim baci par kuverti i piči dalje.  Ne sluteći ništa pokupim a unutra info da "nikoga nije bilo kod kuće, nek idem preuzeti pošiljku na glavnu poštu". Tip na onom motoriću ne da nije pokušao dostaviti paket, nego nije imao ni mjesta za to. A ono, pa nisam naručio toalet papir, fakin soma kuna je u pitanju. Be sa pošti za moj kontakt telefon ili email. Koji sigurno imaju jer im dućan proslijedi moju adresu pa sigurno dobiju i ostali info kao i ostali dostavljači. Kladim se da je tako traj dan "pokušao isporučiti" stotine "paketa". Ali aj se ti s njima raspravljaj. Mogao sam samo pokisao (lilo je kao iz kabla tih dana) na potrošenoj pauzi od posla, sa studošima koji čekaju pošiljke sa čvarcima iz rodnog kraja, stojati u redu za taj tulavi paket. Na kraju sam opsovao sve redom tom dućanu s tenisicama uz napomenu da me brišu iz ikakvog slanja spama, i kontakata jer više s njima ne želim imati posla, jer sam jednako tako na tom glavnom kolodvoru di je ta pošta u importanneu mogao sam isprobati za isti novac isto to i odabrati i platiti kako god i na koliko rata želim. 
Dabogda takvi "poštari" propali. Ali naravno neće, jer svaki manjak nadoknade od naših poreza, svjesni su da su bogomdani i sigurni ko lički medvjed. http://www.dw.com/hr/hrvatski-po%C5%A1tari-na-sudu-europske-komisije/a-17388082
Da se vratim lozinkama. Zgodan savjet od poznatog žviždača:)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2015 1:04 (overhaul).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice