10TB čvrsti diskovi iz Western Digitala

poruka: 14
|
čitano: 2.564
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "10TB čvrsti diskovi iz Western Digitala".
14 godina
offline
10TB čvrsti diskovi iz Western Digitala

Super su to diskovi, ali 400 $ za 6 TB je previše, za upola cene imaš dva diska od po 3 TB, vezuješ ih u raid 0 i imaš bolje rešenje.

Do You Feel Lucky...Punk ?!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 10TB čvrsti diskovi iz Western Digitala
Clint Eastwood kaže...

Super su to diskovi, ali 400 $ za 6 TB je previše, za upola cene imaš dva diska od po 3 TB, vezuješ ih u raid 0 i imašbolje brže rešenje.

Da te malo ispravim. {#}

16 godina
offline
Re: 10TB čvrsti diskovi iz Western Digitala
Penryn kaže...
Clint Eastwood kaže...

Super su to diskovi, ali 400 $ za 6 TB je previše, za upola cene imaš dva diska od po 3 TB, vezuješ ih u raid 0 i imašbolje brže NAJLOŠIJE rešenje.

Single disk je sigurniji od RAID 0 što se podataka tiče, u slučaju HW problema, a i ako ispadne radi bilo koje gluposti RAID polje samo problemi.

Za 400$ je definitivno onda bolje raid 5 ili 10 s 3TB diskovima :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.9.2014 18:31 (gkelekov).
13 godina
offline
10TB čvrsti diskovi iz Western Digitala

HAMR FTW!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
10TB čvrsti diskovi iz Western Digitala

ne volim plinove u racunalu, osim dusika na procu{#}

jedva svoj sacuvam od metana (poslije rucka s grahom), a kamoli ovog s helijem, cu morat vezat s sajlom da ne poleti{#}

ista fora ko s IZO staklima punjenim argonom, nakon 2 godine nema ga vise

sala - ne zamjerite

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
10TB čvrsti diskovi iz Western Digitala

Nažalost, SMR diskovi nisu namijenjeni desktop i notebook računalima. Kod SMR diskova, staze s podacima se djelomično preklapaju, poput crijepova na krovu, te su prikladni za slijedno pisanje i brisanje podataka - poput zapisivanja log datoteka, streamova slika i 'big data' baza podataka kao što je Hadoop, a nisu baš prikladni za tipično ponašanje u desktop računalima - učestalo kratko čitanje i zapisivanje podataka na nasumičnim dijelovima na disku. Prvenstvena primjena je backup, dugoročno skladištenje podataka poput npr. Facebookovih ili Flickrovih baza fotografija i slično.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 10TB čvrsti diskovi iz Western Digitala

Pa OK, možda si u pravo oko raida, na kraju ne moraju se ni vezivati u raid, poenta mi je bila da su dva diska od po 3TB zajedno skoro upola jeftiniji od single 6TB, skladišni prostor je isti a cena prevelika. (Ispravljeno{#})

Do You Feel Lucky...Punk ?!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.9.2014 21:57 (Clint Eastwood).
15 godina
odjavljen
offline
Re: 10TB čvrsti diskovi iz Western Digitala
LOL. Dva diska traže dva napajanja i dva slota, dva sučelja... To je duplo više resursa za isti efekt.
Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
15 godina
odjavljen
offline
Re: 10TB čvrsti diskovi iz Western Digitala
I da... Pitanje "kome treba...?" - Nisu sva računala namijenjena Facebooku i Battlefieldu.

P.S. Ne može nešto biti duplo jeftinije, već eventualno upola jeftinije. :)
Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
16 godina
offline
Re: 10TB čvrsti diskovi iz Western Digitala
hrx kaže...

Nažalost, SMR diskovi nisu namijenjeni desktop i notebook računalima. Kod SMR diskova, staze s podacima se djelomično preklapaju, poput crijepova na krovu, te su prikladni za slijedno pisanje i brisanje podataka - poput zapisivanja log datoteka, streamova slika i 'big data' baza podataka kao što je Hadoop, a nisu baš prikladni za tipično ponašanje u desktop računalima - učestalo kratko čitanje i zapisivanje podataka na nasumičnim dijelovima na disku. Prvenstvena primjena je backup, dugoročno skladištenje podataka poput npr. Facebookovih ili Flickrovih baza fotografija i slično.

I? Strpam ih u NAS i gore stavljam fotke, filmove, glazbu, dokumente.
Ne bum Windows na njega instaliral, to je sigurno. 

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
12 godina
neaktivan
offline
Re: 10TB čvrsti diskovi iz Western Digitala
Tonči kaže...
LOL. Dva diska traže dva napajanja i dva slota, dva sučelja... To je duplo više resursa za isti efekt.

 

Nije toliki minus u odnosu na pozitivne stvari koje se dobiju.

Potrosnja je mala, ispod 10W. Mozes uzeti i splitter za sata napajanje. A ionako ima dosta prikljucaka iz napajanja {#}

 

Kanal zauzme, istina. Ali zato dobijes ekstra propusnost: 2 diska na 2 kanala. Brze nego da cekas s jednog kroz 1 kanal.

 

Ali je nezgodnije ako ih koristis za "skladistenje" podataka. Ne DWH, nego mislim na spremanje fotki, filmova, materijala, "arhiviranje".

Tu je zgodnije da je jedan...

15 godina
neaktivan
offline
Re: 10TB čvrsti diskovi iz Western Digitala
Father_Dougal kaže...
hrx kaže...

Nažalost, SMR diskovi nisu namijenjeni desktop i notebook računalima. (...)

I? Strpam ih u NAS i gore stavljam fotke, filmove, glazbu, dokumente. (...)

NAS uređaj nije desktop ili notebook računalo. Nisam rekao da su namijenjeni samo enterprise korisnicima, a ne i kućnim korisnicima, nego da zbog načina rada nisu prikladni za upotrebu koja se primarno sastoji od kratkih čitanja i zapisivanja na nasumičnim dijelovima diska kakva je karakteristična za desktop i notebook računala. Kako se podaci zapisuju na SMR diskove možeš pročitati ovdje.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.9.2014 15:42 (hrx).
15 godina
odjavljen
offline
Re: 10TB čvrsti diskovi iz Western Digitala
boing24234 kaže...
Tonči kaže...
LOL. Dva diska traže dva napajanja i dva slota, dva sučelja... To je duplo više resursa za isti efekt.

 

Nije toliki minus u odnosu na pozitivne stvari koje se dobiju.

Potrosnja je mala, ispod 10W. Mozes uzeti i splitter za sata napajanje. A ionako ima dosta prikljucaka iz napajanja {#}

 

Kanal zauzme, istina. Ali zato dobijes ekstra propusnost: 2 diska na 2 kanala. Brze nego da cekas s jednog kroz 1 kanal.

 

Ali je nezgodnije ako ih koristis za "skladistenje" podataka. Ne DWH, nego mislim na spremanje fotki, filmova, materijala, "arhiviranje".

Tu je zgodnije da je jedan...

Meni je uvijek malo kanala :(

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
16 godina
offline
Re: 10TB čvrsti diskovi iz Western Digitala
hrx kaže...

NAS uređaj nije desktop ili notebook računalo. Nisam rekao da su namijenjeni samo enterprise korisnicima, a ne i kućnim korisnicima, nego da zbog načina rada nisu prikladni za upotrebu koja se primarno sastoji od kratkih čitanja i zapisivanja na nasumičnim dijelovima diska kakva je karakteristična za desktop i notebook računala. Kako se podaci zapisuju na SMR diskove možeš pročitati ovdje.

Oh for crying out loud. Može stajati i u desktop računalu i služiti spremanju tih i takvih podataka. Imam jedan disk dediciran u računalu samo za to - preusmjereni folderi za dokumente, slike, glazbu i video iz tri različita profila.

Lakše za backup, sve je na jednom mjestu.

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice