1000 puta brža elektronika?

poruka: 10
|
čitano: 2.452
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "1000 puta brža elektronika?".
15 godina
offline
1000 puta brža elektronika?

To bi bilo zanimljivo overklokirati.

Već vidim temu: 100THz klub

 

 

Sumnjam da će se to komercijalizirati i primjenjivati na veće sklopove ali lijepo dostignuće

If I could draw better, my computer would be full of hentai....wait a second...it is full of hentai. Nvm, still I wish i could draw better
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
1000 puta brža elektronika?

spojis njemca,japanca,hrvata i rumunjku i dobijes izvanredne rezultate{#}

dasHHa
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 1000 puta brža elektronika?
izgleda da je rumunj zalutao i tu na forum, sudeci po google translate-u..
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 1000 puta brža elektronika?
nixass kaže...
izgleda da je rumunj zalutao i tu na forum, sudeci po google translate-u..

A možda je čovjek u novom Bugu pročitao kako se može zaraditi na internetu pa sad spama okolo :)

 

 

bor4c - human geek, level 32, technosexual, neutral good
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2012 8:01 (bor4c).
16 godina
odjavljen
offline
1000 puta brža elektronika?

Da mi je kuna za svaku vijest ovog tipa u zadnjih 15 godina... Dobro, ne bih se obogatio ali bilo bi za burek i jogurt sigurno! A ja 2012. i dalje imam 4 megabitni internet a stroj mi radi na više nego skromnih 2.5 GHz. Gospodo gdje su moji teraherci???

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 1000 puta brža elektronika?

LJepo dostignuće, ali realizirati će se za nekih 10-15 godina.

Arian RIčko
16 godina
neaktivan
offline
Re: 1000 puta brža elektronika?
Friday kaže...

Da mi je kuna za svaku vijest ovog tipa u zadnjih 15 godina... Dobro, ne bih se obogatio ali bilo bi za burek i jogurt sigurno! A ja 2012. i dalje imam 4 megabitni internet a stroj mi radi na više nego skromnih 2.5 GHz. Gospodo gdje su moji teraherci???

 

Imas dvije solucije za svoj problem:

  1. Emigriraj - to je najbolja solucija. Npr u Austriji za 70Eur (550kn) dobijes 100/10 mbs ili za 25Eur Tel+Internet(8mbs)+Mob
  2. Promjeni operatera - pitaj za Amis gdje za 240kn dobijes Tel (flat do 1000min) + Internet (24mbs Flat) + TV

 

Za usporedbu ja sam na T-Comu jer nemam nis drugo, dosao mi je racun >600kn za Tel (uopce ne zovem) + Internet (10mbs flat) + 2 x MaxTV (HBO, snimalica).

Kaj mislite da ce 2013 biti bolje? JA NE!

16 godina
odjavljen
offline
Re: 1000 puta brža elektronika?
Drazen kaže...
Friday kaže...

Da mi je kuna za svaku vijest ovog tipa u zadnjih 15 godina... Dobro, ne bih se obogatio ali bilo bi za burek i jogurt sigurno! A ja 2012. i dalje imam 4 megabitni internet a stroj mi radi na više nego skromnih 2.5 GHz. Gospodo gdje su moji teraherci???

 

Imas dvije solucije za svoj problem:

  1. Emigriraj - to je najbolja solucija. Npr u Austriji za 70Eur (550kn) dobijes 100/10 mbs ili za 25Eur Tel+Internet(8mbs)+Mob
  2. Promjeni operatera - pitaj za Amis gdje za 240kn dobijes Tel (flat do 1000min) + Internet (24mbs Flat) + TV

 

Za usporedbu ja sam na T-Comu jer nemam nis drugo, dosao mi je racun >600kn za Tel (uopce ne zovem) + Internet (10mbs flat) + 2 x MaxTV (HBO, snimalica).

Kaj mislite da ce 2013 biti bolje? JA NE!

 

Nemam problem, samo izražavam nezadovoljstvo. Primjećujem da ni dan-danas nisu ostvarene mnoge stvari o kojima sam čitao u bugu iz devedesetih i to ne samo u HR nego općenito. Sjećam se jednog teksta od prije 15-ak godina u kojem su IBM-ovi inženjeri najavljivali CPU-ove na 10 GHz... (kao, samo što nisu)

Freak Show Inc.
16 godina
moderator
offline
Re: 1000 puta brža elektronika?
Friday kaže...

 

Nemam problem, samo izražavam nezadovoljstvo. Primjećujem da ni dan-danas nisu ostvarene mnoge stvari o kojima sam čitao u bugu iz devedesetih i to ne samo u HR nego općenito. Sjećam se jednog teksta od prije 15-ak godina u kojem su IBM-ovi inženjeri najavljivali CPU-ove na 10 GHz... (kao, samo što nisu)

 

 

O tome smo pisali - nije problem u inženjerima, nego u marketingu koji je "ekstrapolirao" brzinu rasta procesorskih frekvencija i na osnovu toga dijelio okolo "roadmape", a inženjeri su se hvatali za glave. Umjesto rasta frekvencija, dočekala nas je paralelizacija u CPU-ovima, što se u doba kada su predviđani budući trendovi činilo prekompliciranim za stolna računala jer je paralelizam bio rezerviran za superračunala i posebne namjene. 

 

Dijelom su bili u pravu što se tiče prekompliciranosti jer se pokazalo da je još uvijek ne znamo adekvatno iskoristiti u svakodnevnim aplikacijama, a koje nisu meteorološki modeli ili simulacije pretvaranja zvijezde u crnu rupu.

 

This space for rent!
16 godina
odjavljen
offline
Re: 1000 puta brža elektronika?
Drago kaže...

O tome smo pisali - nije problem u inženjerima, nego u marketingu koji je "ekstrapolirao" brzinu rasta procesorskih frekvencija i na osnovu toga dijelio okolo "roadmape", a inženjeri su se hvatali za glave.

 

 

Mislim da sa takvim marketingom sve branše imaju problema, da nije nešto što je svojstveno samo informatici. Doduše, tu je vjerojatno najizraženije jer je količina magle koja se može potencijalno prodati ogromna. Ali da smo svi imali s time problema - jesmo!

Freak Show Inc.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice