100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljcima

poruka: 21
|
čitano: 2.830
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljcima".
13 godina
neaktivan
offline
100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljcima

Smatram da je statistički nevjerojatno da ne postoji vanzemaljski život. Jer svemir je beskonačan. I ima priblično beskonačan broj planeta A i teorije su da su proteini na zemlju došli sa kometa.

Međutim bolje je pitanje kakv ćemo oblik života naći? I mi na zemlji imamo više oblika života. Imamo nas ljude i životinje, imamo biljke kao poseban oblik života i još bakterije kao poseban oblik života. Ako u svemiru pronađemo život, postoji velika vjerojatnost da pronađemo nekakav nama nepoznati 4. ili 5. ili tko zna koliko oblika života.

A dali ćemo naći intligentan život, pa moguće, vjerojatnost nije nula.

A još puno manje vjerojatno ali, zapravo vrlo nevjerojatno... ako postoji u svemiru planet koji je vrlo vrlo sličan zemlji, sa evolucijskim procesom koji je vrlo vrlo sličan zemljinom moguće da nađemo nešto slično nama. Ali vrlo nevjerojatno, približno nuli.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
5 4 hvala 0
16 godina
offline
100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljcima

Dok ne izradimo skenere kakve imaju u Star Treku - tesko cemo nesto naci. Sada samo slusamo. Pitanje je - da li netko prica?

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljc
ukay1000 kaže...

Dok ne izradimo skenere kakve imaju u Star Treku - tesko cemo nesto naci. Sada samo slusamo. Pitanje je - da li netko prica?

 Možda netko i priča, samo pitanje je da li mi slušamo na dobroj frekvenciji.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
16 godina
offline
100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljcima

S ovim parama mogao je napraviti puno bolje i korisnije stvari...

 

Čak i da uspije uloviti nekakav signal tko zna odakle i tko zna kad poslan, to nam nebi apsolutno bilo od nikakve važnosti jer nam je trenutni doseg ovaj sunčev sustav gdje znamo da inteligentnog života definitivno nema osim na našem planetu.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljcima

mislim da smo potpuno spremni za to. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljcima

Ljudska glupost stvarno ne poznaje granice! Mislim da bi imao vecu sansu pronalaska vanzemaljaca, ako bi svu tu lovu stavio na hrpu i onda je zapalio. Sigurno bi prije dobio odgovor na taj dimni signal nego na njegovu "univerzalnu" poruku.

 
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: 100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljc
Ajar kaže...

mislim da smo potpuno spremni za to. 

 

Poštovani,

 

Upravo ste pobijedili na natječaju "Breakthrough Message" za najbolju poruku koju ćemo poslati vanzemaljcima ukoliko otkrijemo njihovu prisutnost u svemiru. Javite se da Vam isporučimo 1 mil. USD!

 

Lijep pozdrav,

 

Yuri Milner

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2015 12:54 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: 100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljc
lllnuclearlll kaže...

Čak i da uspije uloviti nekakav signal tko zna odakle i tko zna kad poslan, to nam nebi apsolutno bilo od nikakve važnosti jer nam je trenutni doseg ovaj sunčev sustav gdje znamo da inteligentnog života definitivno nema osim na našem planetu.

Pa to i je poanta ove priče (osim da baš njegovo ime možda bude vezano uz prvo otkriće postojanja vanzemaljskog života) - da se nešto potvrdi i da se više resursa počne trošiti na ostvarivanje prvog kontakta.

Meni se to čini kao sasvim vrijedan cilj.

Gledam te!
15 godina
offline
Re: 100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljc
lllnuclearlll kaže...

Poštovani,

 

Upravo ste pobijedili na natječaju "Breakthrough Message" za najbolju poruku koju ćemo poslati vanzemaljcima ukoliko otkrijemo njihovu prisutnost u svemiru. Javite se da Vam isporučimo 1 mil. USD!

 

Lijep pozdrav,

 

Yuri Milner

 Уважаемый г-н Милнер,

 

Я делаю это для человечества, а не ради денег. Все равно спасибо.

 

искренне Ваш,

 

Ajap

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: 100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljc
Veliki Brat kaže...

Pa to i je poanta ove priče (osim da baš njegovo ime možda bude vezano uz prvo otkriće postojanja vanzemaljskog života) - da se nešto potvrdi i da se više resursa počne trošiti na ostvarivanje prvog kontakta.

Meni se to čini kao sasvim vrijedan cilj.

Zašto nam je pretpostavka da će "alieni" bit miroljubivi?

 

14 godina
neaktivan
offline
100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljcima

Je.o mu Borg majku....kolektivno

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2015 13:31 (alexspalato).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljc
lllnuclearlll kaže...

Zašto nam je pretpostavka da će "alieni" bit miroljubivi?

Ne znam za druge, ali IMHO, zbog povijesti ljudske vrste. Teško je vjerovati da neka nemiroljubiva vrsta može biti sposobna za međuzvjezdani let. Recimo, Klingonci su mi uvijek bili smiješni u Star Treku - jedu crve prstima, imaju neke smiješne obrede, kolju se oko toga čiji je veći, rokću k'o svinje i sastavljaju ratničke svemirske brodove, LOL!

Međuzvjezdani let ne može ostvariti bilo tko. To nije nešto čega se "samo sjetiš". Za takav poduhvat je potrebno previše suradnje, resursa... Pogledaj ljude - još uvijek nemamo međuzvjezdani let, a ti ramišljaš o tome je li netko miroljubiv ili nije. Možeš si misliti kakav bi bio stav javnosti da sutra otputujemo na Alfu Centauri, nađemo miroljubivu vrstu i krenemo ih istrebljivati da se mi možemo naseliti.

 

Ne kažem da je nemoguće, samo da mi se čini jako jako jako malo vjerojatno (izračun vjerojatnosti je naravno izvučen iz guzice).

Uvijek je moguće da baš sad netko traži pogodan planet za nastanjivanje, jer je njihov riknuo.

Svejedno vjerujem da bi prije došli s ponudom da nam se nasele i zauzvrat podijele tehnologiju proizvodnje hrane/vode/energije, međuzvjezdanih letova i sl. Čak i da imaju zraku smrti s kojom bi mogli vaporizirati ljude...

 

Al' ja sam uvijek bio optimist  :)

 

 

In Alienland... In Alienland...
Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2015 14:29 (Veliki Brat).
9 godina
protjeran
offline
Re: 100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljc
Ajar kaže...
lllnuclearlll kaže...

Poštovani,

 

Upravo ste pobijedili na natječaju "Breakthrough Message" za najbolju poruku koju ćemo poslati vanzemaljcima ukoliko otkrijemo njihovu prisutnost u svemiru. Javite se da Vam isporučimo 1 mil. USD!

 

Lijep pozdrav,

 

Yuri Milner

 Уважаемый г-н Милнер,

 

Я делаю это для человечества, а не ради денег. Все равно спасибо.

 

искренне Ваш,

 

Ajap

 

 Sad se konacno zna da je Ajap strani agent na Bug forumu. Maske su pale 

11 godina
offline
Re: 100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljc
lllnuclearlll kaže...

S ovim parama mogao je napraviti puno bolje i korisnije stvari...

 Bolje da je investirao u neki dobar Kickstarter projekt. 

PSN - DeniZg80
16 godina
protjeran
offline
100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljcima

ulaze samo 100 milijuna? ! ?...nek pokrene crowfounding na KS pa onda stretch golovi , pa early acces  ima da skupi nekoliko stotina ,  mozda i milijardu $ !

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljc
Poruka susjedima: "Ne prilazite, pucamo!"
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljcima

Davno prije ljudi su pokušali stupiti u kontakt sa vanzemaljcima koristeći simbole koji su vidljivi samo sa velike visine: Nazca Lines (Peru).

Šta je potaknulo ljude na to? Nakon posjete vanzemaljaca, toliko su se sviđali ljudima da su ljudi čeznuli za njima nakon što su otišli.

Nisu svi bili dobri, Biblija opisuje susret ljudi sa reptoidnim (Adama, Eva i zmija koja govori), koji izazivaju degradaciju čovječanstva.

Islam govori o istom događaju, ali umjesto zmije, spominje šejtana, dakle, zlo biće koje je uglavnom nevidljivo ljudima, a djeluje kao smetnja u evoluciji (duhovnom razvoju). Spominje se kako je čovjek napravljen od zemlje, a šejtan od vatre, već tu se vidi da pripadaju različitim gustoćama tvari i dimenzijama. Poslije pada, Adam i Eva koji simboliziraju ljude tog vremena, žive u otežanim uvjetima, što ukazuje na vjerovatnoću da su pali sa više dimenzije na nižu. Sad moraju raditi da bi došli do hrane, što ukazuje na dolazak pod grublje prirodne zakone.

 

Dakle, moguće je da teškoća ljudi da vide vanezmaljce proizilaze uglavnom iz toga da se ljudi i vanzemaljci sada nalaze u različitim dimenzijama, i ne samo različitim, nego se ljudi nalaze na nižoj, što smanjuje mogućnosti slično kao kad neko upadne u bunar i iz njega pokuša da vidi svijet oko bunara. Dok vanzemaljci teoretski mogu vidjeti i svoju dimenziju i sve niže dimenzije od svoje, mi doživljavamo svijet samo unutar 3 dimenzije i onda kvatna fizika nailazi na zbunjujuće pojave jer se dio događaja nalazi u 4.-oj dimenziji koja je nama nevidljiva.

 
1 5 hvala 0
11 godina
offline
Re: 100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljc
DeniZg kaže...
lllnuclearlll kaže...

S ovim parama mogao je napraviti puno bolje i korisnije stvari...

 Bolje da je investirao u neki dobar Kickstarter projekt. 

 npr. u... star citizen

8 godina
offline
100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljcima
Ja ne razumijem onke koji pišu kako je besmisleno dati 100 mil. dolara za istraživanje inteligentnog života u svemiru. Čak da se ništa ne nađe, korist je višestruka zbog toga što će ta potraga uroditi razvojem
znanosti i tehnologije, prije svega elektronike, komunikacijske tehnologije, radioastrononomije. Slično se govorilo i za projekt Apollo. Čak da se nikad nije stiglo na Mjesec imali bismo od tog projekta
velike koristi, prije svega u razvoju komjutorskih i raketnih sustava. Potrebno je raditi "besmislene" projekte da bi se znanost i tehnologija usmjerile u nova područja. Takve projekte financira vojska
ili pak entuzijasti. Sjedimo se samo da je dizel-motor razvijen radi pogona podmornica. Tko je onda mislio o tome da će ti motori pokretati automobile, kamione, lokomotive, brodove
i dr. Nisu sve stvari tako očite kako si to netko zamišlja!
Pozdrav nevjernim Tomama!
dr. sc. Nenad Raos
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2015 18:06 (danen).
 
18 1 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: 100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljc
Mad-Max-X kaže...

Davno prije ljudi su pokušali stupiti u kontakt sa vanzemaljcima koristeći simbole koji su vidljivi samo sa velike visine: Nazca Lines (Peru).

Šta je potaknulo ljude na to? Nakon posjete vanzemaljaca, toliko su se sviđali ljudima da su ljudi čeznuli za njima nakon što su otišli.

Nisu svi bili dobri, Biblija opisuje susret ljudi sa reptoidnim (Adama, Eva i zmija koja govori), koji izazivaju degradaciju čovječanstva.

Islam govori o istom događaju, ali umjesto zmije, spominje šejtana, dakle, zlo biće koje je uglavnom nevidljivo ljudima, a djeluje kao smetnja u evoluciji (duhovnom razvoju). Spominje se kako je čovjek napravljen od zemlje, a šejtan od vatre, već tu se vidi da pripadaju različitim gustoćama tvari i dimenzijama. Poslije pada, Adam i Eva koji simboliziraju ljude tog vremena, žive u otežanim uvjetima, što ukazuje na vjerovatnoću da su pali sa više dimenzije na nižu. Sad moraju raditi da bi došli do hrane, što ukazuje na dolazak pod grublje prirodne zakone.

 

Dakle, moguće je da teškoća ljudi da vide vanezmaljce proizilaze uglavnom iz toga da se ljudi i vanzemaljci sada nalaze u različitim dimenzijama, i ne samo različitim, nego se ljudi nalaze na nižoj, što smanjuje mogućnosti slično kao kad neko upadne u bunar i iz njega pokuša da vidi svijet oko bunara. Dok vanzemaljci teoretski mogu vidjeti i svoju dimenziju i sve niže dimenzije od svoje, mi doživljavamo svijet samo unutar 3 dimenzije i onda kvatna fizika nailazi na zbunjujuće pojave jer se dio događaja nalazi u 4.-oj dimenziji koja je nama nevidljiva.

 Kvantna fizika odavno za što je 4.ta dimenzija. Ona je vrijeme.

danen kaže...
Ja ne razumijem onke koji pišu kako je besmisleno dati 100 mil. dolara za istraživanje inteligentnog života u svemiru. Čak da se ništa ne nađe, korist je višestruka zbog toga što će ta potraga uroditi razvojem
znanosti i tehnologije, prije svega elektronike, komunikacijske tehnologije, radioastrononomije. Slično se govorilo i za projekt Apollo. Čak da se nikad nije stiglo na Mjesec imali bismo od tog projekta
velike koristi, prije svega u razvoju komjutorskih i raketnih sustava. Potrebno je raditi "besmislene" projekte da bi se znanost i tehnologija usmjerile u nova područja. Takve projekte financira vojska
ili pak entuzijasti. Sjedimo se samo da je dizel-motor razvijen radi pogona podmornica. Tko je onda mislio o tome da će ti motori pokretati automobile, kamione, lokomotive, brodove
i dr. Nisu sve stvari tako očite kako si to netko zamišlja!
Pozdrav nevjernim Tomama!
dr. sc. Nenad Raos

 Pa bolje u svemrska istraživanja nego u vojsku.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
16 godina
online
Re: 100 milijuna dolara za potragu za izvanzemaljc
Veliki Brat kaže...
lllnuclearlll kaže...

Zašto nam je pretpostavka da će "alieni" bit miroljubivi?

Ne znam za druge, ali IMHO, zbog povijesti ljudske vrste. Teško je vjerovati da neka nemiroljubiva vrsta može biti sposobna za međuzvjezdani let. Recimo, Klingonci su mi uvijek bili smiješni u Star Treku - jedu crve prstima, imaju neke smiješne obrede, kolju se oko toga čiji je veći, rokću k'o svinje i sastavljaju ratničke svemirske brodove, LOL!


 

 

To je nekad bilo i moje mišljenje, ali vrsta može biti i "miroljubiva" i razviti tehnologiju čisto u znanstvene i istraživačke svrhe,

pa opet imati pojedince koji će iskoristiti tu tehnologiju za svoje "nemiroljubive" interese.

Pogledaj samo ljudsku miroljubivu rasu.. Nije mi problem zamisliti u budućnosti ljude teroriste, ili nekakvog novog Hitlera ili Miloševića koji će harati po planetima..

Mislim da čisto nemiroljubiva vrsta čak ne može ni postojati, kao što ne postoji 100% miroljubiva..

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2015 8:51 (PaleRider).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice