Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!

poruka: 117
|
čitano: 16.550
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!".
14 godina
offline
Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!

zagovornicima nuklerki treba staviti postojenje uz sam zid kuće,možda bi malo drukčije pisali o nuklernoj energiji

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Moj PC  
6 40 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!
Pa meni ne bi bio problem imati nuklearku pokraj kuće...

I ovako je svejedno bila ona u Krškom ili bila pred mojom kucom...

Stvarno ne shvaćam taj strah od nuklearki... Pogotovo ne danas....

To što je Tepco odlucio štediti na materijalima i studijama ili što su u černobilju išli testirati i malo se previše zaigrali... Što to ima veze s nuklearkama?
To ima veze s ljudskom gluposcu najvise...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
14 godina
odjavljen
offline
Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!

Ja, osobno u svojem domu cu imati nuklearku, ako treba i vlastite izrade. Nuklearke su budučnost.

 

Vlak na nuklearenu bi već trebal postojati, mislim ako imaš brodove i podmornice, kolko je teško ugurati manji reaktor u lokomotivu?

 

EDIT: Čul sam jednu dobro o černobilu. Citiram. "Zakaj je centrala eksplodirala?, "Ukarjinci su pokušavali imitirati Ruse, pa su pod utjecajem Votke upravljali s hlađenjem"

Pinky je zakon I ♥ π ⇓ tu klikni :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2011 22:03 (bobica257).
 
5 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!
Pa ne bi trebalo biti teško pošto već sama električna lokomotiva ima dobrih 20ak tona betona... da se štiti od nekih "zračenja" za koje ljudi kazu da ne postoje... Oh well... pa sto onda imaju to :)
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
14 godina
protjeran
offline
Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!

Ma nije bit u tome sto nema stete jer je ogradjeno sve betonom.Ima jako puno drugih problema.

Jedan od njih je slucaj prirodne katastrofe.Sta da nas okine jedan malo jaci zemljotres?!Ode nuklearka i mi zajedno s njom te ce onecistiti pola europe a onda ce jos 100 godina kasnije osjecati se njezin utjecaj.

Druga stvar je prblem nuklearnog otpada.Hrvatska je duzna otpremiti polovicu otpada iz Krskog (drugu polovicu slovenci).Hrvatska nije uopce preuzela svoj dio otpada jer nema kamo s njim a njegova je povrsina omanjeg nogometnog igralista.Di cemo s njim?!Zakopati ga u zemlju?!

Toliko od mene.

BTW ovdje sam se osvrnuo na nuklearke jer ne uspordjujem dobre i lose strane drugih izvora energije)

They mad,they want bread!
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2011 22:10 (Perkan777).
Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!
Ja nisam vidio totalku vlaka ni pod frontalnim sudarom u indiji... znaš ipak to ima 90ak tona i građeno je jakoooooo stabilno...

A drugo kad bi bili nuklearni reaktorcici (na torij recimo... mislim da nitko nije lud da radi s plutonijem i u235 takve stvari) prilicno lagano bi bilo ugasiti te svesti zračenja na minimum, čak i u nekontroliranim uvijetima...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!

Pa taj vlak se garant nebi vozio po hrvatskim prugama da tek tako izleti -.-

 

[edit] da, kao što EP kaže, reaktori na torij bi bili najbolje rješenje. Jeftinije od konvencionalnih, sigurniji x puta (u slučaju problema se sam gasi) a otpad i zračenje su daleko u manjim količinama...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2011 22:12 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!
blackalbum kaže...

zagovornicima nuklerki treba staviti postojenje uz sam zid kuće,možda bi malo drukčije pisali o nuklernoj energiji

Moze, ali ti ces mi ga zidati... {#}

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2011 22:13 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!
Perkan777 kaže...

Ma nije bit u tome sto nema stete jer je ogradjeno sve betonom.Ima jako puno drugih problema.

Jedan od njih je slucaj prirodne katastrofe.Sta da nas okine jedan malo jaci zemljotres?!Ode nuklearka i mi zajedno s njom te ce onecistiti pola europe a onda ce jos 100 godina kasnije osjecati se njezin utjecaj.

Druga stvar je prblem nuklearnog otpada.Hrvatska je duzna otpremiti polovicu otpada iz Krskog (drugu polovicu slovenci).Hrvatska nije uopce preuzela svoj dio otpada jer nema kamo s njim a njegova je povrsina omanjeg nogometnog igralista.Di cemo s njim?!Zakopati ga u zemlju?!

Toliko od mene.

BTW ovdje sam se osvrnuo na nuklearke jer ne uspordjujem dobre i lose strane drugih izvora energije)

  A što da naše drage Sunčeko nakon toliko godina odluči da mu je dop*zdilo i izazove kratkotrajnu stvarno jaku sunčevu oluju i lijepo nas otprati u kameno doba...

 

Ili izađeš iz kuće i pokupi te auto... ili... ili...

 

Rizik nuklearke je puno manje od rizika recimo vožnje avionom (karikiram)... pa se opet ljudi voze avionom (iako te po novome ozrače više nego PET, značl više od 45 mSv)...

 

 

Ne znam... mislim da svi razmisljate o tome kao da je doomsday device... previše gledanje James Bonda i filmova katastrofe (čudim se što se ne bojite zmija, sjećate se filma Zmije u avionu s Samuel L. Jacksonom :) :) :) )

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!
EnlightenedPhoenix kaže...
Ja nisam vidio totalku vlaka ni pod frontalnim sudarom u indiji... znaš ipak to ima 90ak tona i građeno je jakoooooo stabilno... 

Kad ti nisi vidio znači da se ne događa!

Y'know Fry, of all the friends I've had, you're the first!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!
bobica257 kaže...

Ja, osobno u svojem domu cu imati nuklearku, ako treba i vlastite izrade. Nuklearke su budučnost.

 

Vlak na nuklearenu bi već trebal postojati, mislim ako imaš brodove i podmornice, kolko je teško ugurati manji reaktor u lokomotivu?

 

EDIT: Čul sam jednu dobro o černobilu. Citiram. "Zakaj je centrala eksplodirala?, "Ukarjinci su pokušavali imitirati Ruse, pa su pod utjecajem Votke upravljali s hlađenjem"

Ajd ako budeš pravio javi,uvijek mi je bio san imati nuklearni reaktor kućne izrade{#}

14 godina
protjeran
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!
EnlightenedPhoenix kaže...
Perkan777 kaže...

Ma nije bit u tome sto nema stete jer je ogradjeno sve betonom.Ima jako puno drugih problema.

Jedan od njih je slucaj prirodne katastrofe.Sta da nas okine jedan malo jaci zemljotres?!Ode nuklearka i mi zajedno s njom te ce onecistiti pola europe a onda ce jos 100 godina kasnije osjecati se njezin utjecaj.

Druga stvar je prblem nuklearnog otpada.Hrvatska je duzna otpremiti polovicu otpada iz Krskog (drugu polovicu slovenci).Hrvatska nije uopce preuzela svoj dio otpada jer nema kamo s njim a njegova je povrsina omanjeg nogometnog igralista.Di cemo s njim?!Zakopati ga u zemlju?!

Toliko od mene.

BTW ovdje sam se osvrnuo na nuklearke jer ne uspordjujem dobre i lose strane drugih izvora energije)

  A što da naše drage Sunčeko nakon toliko godina odluči da mu je dop*zdilo i izazove kratkotrajnu stvarno jaku sunčevu oluju i lijepo nas otprati u kameno doba...

 

Ili izađeš iz kuće i pokupi te auto... ili... ili...

 

Rizik nuklearke je puno manje od rizika recimo vožnje avionom (karikiram)... pa se opet ljudi voze avionom (iako te po novome ozrače više nego PET, značl više od 45 mSv)...

 

 

Ne znam... mislim da svi razmisljate o tome kao da je doomsday device... previše gledanje James Bonda i filmova katastrofe (čudim se što se ne bojite zmija, sjećate se filma Zmije u avionu s Samuel L. Jacksonom :) :) :) )

Nije doomsday teorija nego samo imam sirkoi spektar mogucih situacija.Nemozes ti napraviti nuklearnu elektranu i reci "Valjda nece biti nikakav potres".I da nakon rada elektrane ona se nemoze ukloniti.

Nuklearni reaktor se zalije betonom tako da bude kao jedan divovski sakrofag i tako ostaje jedna velika bezlicna gradjevina.

Mozda je cak i najveci problem nuklearni otpad.Kamo s njim?!

They mad,they want bread!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!
bobica257 kaže...
EDIT: Čul sam jednu dobro o černobilu. Citiram. "Zakaj je centrala eksplodirala?, "Ukarjinci su pokušavali imitirati Ruse, pa su pod utjecajem Votke upravljali s hlađenjem"

Tako je, samo pravi Rus moze izdrzati dugi maraton Votkom, ovi Ukrajinci pojma nemaju, bolje neka se drze divljeg plesa {#}

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!
Sum_of_all_fears kaže...

Pa taj vlak se garant nebi vozio po hrvatskim prugama da tek tako izleti -.-

 

[edit] da, kao što EP kaže, reaktori na torij bi bili najbolje rješenje. Jeftinije od konvencionalnih, sigurniji x puta (u slučaju problema se sam gasi) a otpad i zračenje su daleko u manjim količinama...

  Pa imati mini u235 reaktor je uzasno skupo, cak i ovi kucni koji rade na yellow cake uranium (oni u beta fazi) su veliki 3x6 metara ili nesto slicno...

 

Torijski bi opet bio jedno 2 - 3 puta manji... Jedino sto ti je problem kod torijskog je visoka inicijalna cijena prve elektrane od 2 - 3 mlrd $$$ dok se svi problemi ne srede...

Ali eto mozemo Kinezima zahvaliti jer su odlucili to utrositi i do 2020 sagraditi (ili 2022)...

Svaka im čast...

 

Inače solarni vlak... kako će on voziti po noći? Hoce koristiti Li ionske baterije?

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
13 godina
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!
EnlightenedPhoenix kaže...
Perkan777 kaže...

Ma nije bit u tome sto nema stete jer je ogradjeno sve betonom.Ima jako puno drugih problema.

Jedan od njih je slucaj prirodne katastrofe.Sta da nas okine jedan malo jaci zemljotres?!Ode nuklearka i mi zajedno s njom te ce onecistiti pola europe a onda ce jos 100 godina kasnije osjecati se njezin utjecaj.

Druga stvar je prblem nuklearnog otpada.Hrvatska je duzna otpremiti polovicu otpada iz Krskog (drugu polovicu slovenci).Hrvatska nije uopce preuzela svoj dio otpada jer nema kamo s njim a njegova je povrsina omanjeg nogometnog igralista.Di cemo s njim?!Zakopati ga u zemlju?!

Toliko od mene.

BTW ovdje sam se osvrnuo na nuklearke jer ne uspordjujem dobre i lose strane drugih izvora energije)

  A što da naše drage Sunčeko nakon toliko godina odluči da mu je dop*zdilo i izazove kratkotrajnu stvarno jaku sunčevu oluju i lijepo nas otprati u kameno doba...

 

Ili izađeš iz kuće i pokupi te auto... ili... ili...

 

Rizik nuklearke je puno manje od rizika recimo vožnje avionom (karikiram)... pa se opet ljudi voze avionom (iako te po novome ozrače više nego PET, značl više od 45 mSv)...

 

 

Ne znam... mislim da svi razmisljate o tome kao da je doomsday device... previše gledanje James Bonda i filmova katastrofe (čudim se što se ne bojite zmija, sjećate se filma Zmije u avionu s Samuel L. Jacksonom :) :) :) )

 

To su i Japanci mislili pa gle sto se njima dešava.

 

Istina je da je rizik ekspozije nuklearnog reaktora puno manji nego da te udari auto, ali dovoljano je da samo jedan eksplodira i imas katastrofu koja će trajati stoljećima - ako mi ne vjeruješ potraži pojam Černobil na googlu .

14 godina
neaktivan
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!
Perkan777 kaže...
Mozda je cak i najveci problem nuklearni otpad.Kamo s njim?!

Reciklirat ga.

 

Joj, zar moramo opet proci kroz sve argumente iz *one* teme?

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
14 godina
protjeran
offline
Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!

Kolko znam,nuklearni otpad se može reciklirati, ali je preskupo i neisplativo.Mislim da francuzi svoj otpad spremaju pod zemlju u velike bazene , di sve to zaliju s staklom-tako spremaju za budućnost, kada će možda biti  isplativo reciklirati taj otpad.

 

(to je za ono pitanje kamo s otpadom)

WP
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!

Tesla se prevrće u grobu radi nuklearki.

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Moj PC  
5 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!
EnlightenedPhoenix kaže...
To što je Tepco odlucio štediti na materijalima i studijama ili što su u černobilju išli testirati i malo se previše zaigrali... Što to ima veze s nuklearkama?
To ima veze s ljudskom gluposcu najvise...

Slažem se, ali k'o kaže da u Krškom isto ne štede ili odluče jedan dan i oni malo eksperimentirati.

 

Na žalost sve nuklearke operiraju ljudi.

 

Neki dan sam našao zanimljivi tekst o obnovljivoj VS neobnovljivoj energiji pa si pročitajte.

 

A što se tiče solarne energije, možda nije rješenje napraviti velike elektrane po uzoru na današnje hidro ili termo elektrane, nego u nešto kao ovaj primjer sa tunelom u Danskoj. Trebalo bi npr. subvencionirati postavljenje solarnih panela na kuće pa bi smanjili potrebu za uvozom energije.

 

Ugledni astronom Korado Korlević je jednom rekao da će slijedeća tehnološka revolucija biti kad svaka kuća bude imala svoju malu elektranu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2011 22:27 (jastreb).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!
@perkan...

Pa što i da bude potres...

Bili su potresi i drugdje pa nije bilo problema s nuklearkama...

Japan ih ima.. koliko? 40... i koliko potresa (jačih) godišnje... Oko 100?

I koliko je ono od potresa samog stradalo NE... o da... niti jedna (ili samo jedna ako gledaš da je tsunami izravna posljedica i ne promatraš ga kao zasebni događaj)...

Kažem druga stvar sto su gradili te elektrane prilicno loše (nuklearni otpad nisu na gore mjesto mogli staviti, cak su i socijalisticki znanstvenici u Krškom stavili na puno bolje mjesto) i što su gradili megalomanske elektrane s 6 reaktora... ono... Samo tražiš da ti nešto bude...


Ali dobro... ja nemam ništa protiv, samo se vi bojte nuklearne energije...

Ja znam da AKO budem imao love i AKO bude zakonski uređeno, imat cu jedan home reaktor...

Ako ne... pa uvijek ostaje ulaganje u geotermalnu energiju (istina 3 - 5 puta veće ali na 30 godina se vjerojatno isplati) ali vjerujem da će takvi kao ti već naći i zamjerke tome iako je sigurno (a što ako se tlak toliko poveća da sve to explodira... ) Right...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
14 godina
odjavljen
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!
netko,netkovic kaže...

Kolko znam,nuklearni otpad se može reciklirati, ali je preskupo i neisplativo.Mislim da francuzi svoj otpad spremaju pod zemlju u velike bazene , di sve to zaliju s staklom-tako spremaju za budućnost, kada će možda biti  isplativo reciklirati taj otpad.

 

(to je za ono pitanje kamo s otpadom)

Pa japanci svoj otpad recikliraju.

Pinky je zakon I ♥ π ⇓ tu klikni :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2011 22:25 (bobica257).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!
Solarni paneli bez subvencija od cca 60% (A TO JE OPET NAŠ NOVAC KROZ POREZE) su totalno neisplative a trajnost im je bijednih 20 godina, a godišnja proizvodnja MINORNA u najboljem slučaju...

Da vidite kako ce cijene EE porasti u Nijemskoj zbog odluke... a da ne govorimo kako će to napraviti domino efekt...

I ovako je struja već skupa... baš me zanima kakva ce biti za 3 godine...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!
Perkan777 kaže...

Jedan od njih je slucaj prirodne katastrofe.Sta da nas okine jedan malo jaci zemljotres?!Ode nuklearka i mi zajedno s njom te ce onecistiti pola europe a onda ce jos 100 godina kasnije osjecati se njezin utjecaj.

Ah pa sada je Japan u modi. Japance je zayebao tsunami, nisu racunali da su im generatori za pumpe nezasticeni. Pa kad ih je zapljusnuo val i razvalio generatore, u elektrani je naglo postalo vruce (doslovce i metaforicki). Dizajnerski propust. Tu je i pitanje geoloske stabilnosti. Koliko se ono Hrvatska cesto trese? Dok se japan trese... pa mozemo slobodno reci - stalno.

 

Perkan777 kaže...

Druga stvar je prblem nuklearnog otpada.Hrvatska je duzna otpremiti polovicu otpada iz Krskog (drugu polovicu slovenci).Hrvatska nije uopce preuzela svoj dio otpada jer nema kamo s njim a njegova je povrsina omanjeg nogometnog igralista.Di cemo s njim?!Zakopati ga u zemlju?!

Toliko od mene.

Sto dramis oko zakapanja u zemlju, pa to se tako i radi. Samo sto se ta rupa u zemlji pretvori u betonski oblozen deponij. Ali poslijednji trendovi su recikliranje od cega su Rusi napravili cijeli biznis.

 

Granzon kaže...

To su i Japanci mislili pa gle sto se njima dešava.

Japanci nisu mislili, to je prvo. Procitaj iznad o nezasticenosti generatora za pumpe. Propust u dizajnu.

 

Granzon kaže...
Istina je da je rizik ekspozije nuklearnog reaktora puno manji nego da te udari auto, ali dovoljano je da samo jedan eksplodira i imas katastrofu koja će trajati stoljećima - ako mi ne vjeruješ potraži pojam Černobil na googlu .

Definiraj "eksplodira". Nuklearna elektrana moze imati samo dvije katastrofe: taljenje reaktorske jezgre (uslijed zakazivanja sustava za hladenje) pri cemu nastaje korij, i druga katastrofa koja je povezana s prvom, ali se ne mora nuzno dogoditi: eksplozija parnog kotla - ako se pritisak ne regulira (nuklearna elektrana je zapravo velika parna turbina zagrijavana uranijem)

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2011 23:19 (rustweaver).
14 godina
protjeran
offline
Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!

po meni treba pitati svakog gradanina HR iz kakvog izvora zeli kupovat struju:

 

  • termoelektrana 50 lipa
  • nuklearka 60 lipa
  • hidroenergija 1 kn
  • vjetrenjace 1-2 kn
  • solarni paneli po danu 2kn,po noci 6 kn

 

 

 

pa da vidimo ekologe:

1 termoelektrana
51 nuklearka
11 hidroenergija
1 vjetrenjace
2 solarni paneli
lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
Moj PC  
2 2 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!
Toni93 kaže...

po meni treba pitati svakog gradanina HR iz kakvog izvora zeli kupovat struju:

 

  • termoelektrana 50 lipa
  • nuklearka 60 lipa
  • hidroenergija 1 kn
  • vjetrenjace 1-2 kn
  • solarni paneli po danu 2kn,po noci 6 kn

 

 

 

pa da vidimo ekologe:

Samo mene zanima od kud si te podatke izvukel?

Pinky je zakon I ♥ π ⇓ tu klikni :)
13 godina
offline
Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!

hidroenergija...rijeka u nas koliko oces

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!
zoharbizo kaže...

hidroenergija...rijeka u nas koliko oces

Postat ce to prazne rijeke...

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
14 godina
protjeran
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!
bobica257 kaže...

Samo mene zanima od kud si te podatke izvukel?

s artasovog foruma.forum ima skupinu znalaca koji se bave obnovljivom energijom,elektricnim automobilima...

 

 

forumas je vjerovatno karikirao,ali brojke nebi smjele previse odstupati

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!
Toni93 kaže...
forumas je vjerovatno karikirao,ali brojke nebi smjele previse odstupati

zaboravljas da mi ovdje imamo posla s HEP-om, a oni cesto ni sami sebi nisu jasni... :D

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
14 godina
offline
Zeleni vlak? Dajte nam reaktore!

Dok se fukare svađaju oko nuklearki Ameri, Rusi , Japanci, Francuzi i ostale napredne nacije ovog svijeta grade nuklearke, i tako imaju dovoljno struje za svoju hiper-ultra-mega razvijenu ekonomiju i još im preostane za izvoza. Zamislite da jedna tako velika zemlja ugasi sve reaktore i počne struju proizvoditi na fosilna goriva. Zagađenje bi bilo puno veće. Ako bi željeli struju dobijati iz solarne energije, trebalo bi ogromno prostranstvo prekriti panelima, koji su vrlo neefikasni, imaju vijek trajanja oko 15-20 godina i nakon toga ih je problem reciklirati. To takođe ima velike posljedice na mikroklimu jer paneli reflektuju svjetlost i zamislite šta bi se desilo da Saharu prekrijete solarnim panelima.

Demokratija je kada dvije budale imaju više prava nego jedan pametan.
 
13 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice