Vibracijama do električne energije

poruka: 19
|
čitano: 5.252
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vibracijama do električne energije".
12 godina
offline
Vibracijama do električne energije

to bi bilo idealno kao izvor struje za digitalne ručne satove. sa time, sat bi vječno radio

 
9 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Vibracijama do električne energije

Ne vidim neku posebnu novost u ovoj tehnologiji. Poznata je već desetljećima.

 

 

Ad astra peronospora
 
11 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vibracijama do električne energije
Bypass kaže...

Ne vidim neku posebnu novost u ovoj tehnologiji. Poznata je već desetljećima.

 

 

Što ju onda nisi komercijalizirao i prodao kad si tak pametan?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vibracijama do električne energije
peace_of_cake kaže...

to bi bilo idealno kao izvor struje za digitalne ručne satove. sa time, sat bi vječno radio

Smartphone koji traje vjecno mi  zvuci jos bolje, ili barem da mu ovo nadopunjava bateriju.

Primjene su neogranicene.

TD za glupost
12 godina
odjavljen
offline
Re: Vibracijama do električne energije
peace_of_cake kaže...

to bi bilo idealno kao izvor struje za digitalne ručne satove. sa time, sat bi vječno radio

http://www.wisegeek.org/what-are-kinetic-watches.htm

 

en.wikipedia.org/wiki/Automatic_quartz

 

 

http://revohd.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2013 23:31 (Arnold Layne).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vibracijama do električne energije
Arnold Layne kaže...
peace_of_cake kaže...

to bi bilo idealno kao izvor struje za digitalne ručne satove. sa time, sat bi vječno radio

http://www.wisegeek.org/what-are-kinetic-watches.htm

 

en.wikipedia.org/wiki/Automatic_quartz

 

 

 

veze nema jedno s drugom. ovo tvoje radi samo ako je sat na ruci, tj u pokretu. ova tehnologija iz clanka reagira (i) na zvuk tako da objekt moze biti statican. barem sam ja tako shvatio
13 godina
protjeran
offline
Re: Vibracijama do električne energije
lllnuclearlll kaže...

Što ju onda nisi komercijalizirao i prodao kad si tak pametan?

Drago mi je što si se tek u 2013 upoznao sa piezoelektricitetom i što si tek danas saznao da postoje uređaji koji tako pune baterije. Ali nažalost moram te razočarati, to se već radi jako dugo, ali nažalost nije bilo članaka pa nisi mogao dobiti tu informaciju. 

 

Pa zato predlažem, da kao i svi internet pametnjakovići, proširiš svoje znanje o ovoj temi na sveznajućoj wikipediji. {#}

 

 

Ad astra peronospora
16 godina
offline
Re: Vibracijama do električne energije

HDZ

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2013 10:34 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Vibracijama do električne energije

Konačno će se isplatiti život pokraj željezničke pruge{#}

Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Vibracijama do električne energije

Da li je tko od vas pogledao video? Koristi od ovakvog uređaja nisu baš velike. Ovaj uređaj (prototip ?) se ne napaja vibracijama koje proizvodi zvuk, nego treba biti u fizičkom dodiru sa uređajem koji proizvodi vibracije veće frekvencije. Uređaj je bio nefunkcionalan prije toga. Tako da ovo nije ništa novo, a uređaj treba još dosta razvoja.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vibracijama do električne energije
formula1live kaže...

Da li je tko od vas pogledao video? Koristi od ovakvog uređaja nisu baš velike. Ovaj uređaj (prototip ?) se ne napaja vibracijama koje proizvodi zvuk, nego treba biti u fizičkom dodiru sa uređajem koji proizvodi vibracije veće frekvencije. Uređaj je bio nefunkcionalan prije toga. Tako da ovo nije ništa novo, a uređaj treba još dosta razvoja.

 

Da, malo je slab. Mislim da ciljaju na uredjaje u bucnim tvornicama ili slicnim bucnim mjestima. Bilo bi zanimljivo vidjeti da li radi u nocno, klub na stolu. Osim toga, to sve treba smanjiti na velicinu gumb baterije tako da mozes birati izmedju ovoga i klasicne baterije.
15 godina
offline
Vibracijama do električne energije

predmnijevam kako će žene biti oduševljene da za vibratore više ne moraju kupovati baterije/ugljen ili okretati pedale. perpetuum fukile {#}

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vibracijama do električne energije
Piezo ima vrlo malu iskoristivost tako da bas i nema neke koristi. Ima i drugih nacina proizvodnje malih struja, npr termo-clanci. Mehanicke vibracije-morski valovi koriste se za proizvodit ozbiljne struje.
14 godina
offline
Re: Vibracijama do električne energije
difre kaže...

veze nema jedno s drugom. ovo tvoje radi samo ako je sat na ruci, tj u pokretu. ova tehnologija iz clanka reagira (i) na zvuk tako da objekt moze biti statican. barem sam ja tako shvatio

Takva tehnologija postoji već godinama - zove se mikrofon.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
12 godina
protjeran
offline
Vibracijama do električne energije

 da. piezzo mikrofon, koji puni bateriju. i ne služi hvatanju zvuka zbog prijenosa istoga- nego punjenju baterije.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vibracijama do električne energije

Quick fact:

Piezo kristali pretvaraju vibracije u struju i obratno. Zato ih se koristi u PC-ima kao zvučnik (ona koji čujete kad uključite PC tj. tijekom POST-a).

 

Ako netko želi napraviti svoj kristal, neka baci pogled ovdje:

Vi neznate tko sam ja, ja neznam tko ste vi i ne zanima me.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2013 17:20 (Unix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vibracijama do električne energije

Uređaj koji zvuk pretvara u električnu energiju postoji već dosta dugo. Mi ga poznamo pod nazivom - mikrofon ;)

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vibracijama do električne energije

Kasnite 120 godina, Tesla je to davno napominjo, sve jedno iako kompanije i geekovi imaju dosta naprava koje su napravljenje i imaju iskoristenje vece od 100%, mi jeftine energije dobit necemo, to je jasno, po mojem misljenju sve ovo sto sada "lansira" vec odavno se moglo napraviti, a nama obicnim smrtnicima samo "strcaju" svaki dan po koji herc na procesor i prosipaju nam pricu o novim tehnologijama, a kako smo i sami zarazeni jedva cekamo da kupimo nesto novo i "revolucionarno" (sto postoji odavno)... Vojska je prije 20 godina imala tehnologiju na kojoj se temelji i7 procesori tako da, ne vjerujem nikom nista :D 

 

"If you want find secrets of universe, think in terms of energy, frequency and vibration" - Tesla :D 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vibracijama do električne energije
EnesTesla kaže...

 sve jedno iako kompanije i geekovi imaju dosta naprava koje su napravljenje i imaju iskoristenje vece od 100%

Na koji način može "iskorištenje" (učinkovitost?) biti veće od 100%? {#}

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice