Velika Britanija platila produženu podršku za XP

poruka: 49
|
čitano: 71.241
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Velika Britanija platila produženu podršku za XP".
16 godina
neaktivan
offline
Velika Britanija platila produženu podršku za XP

Vjerojatno nece bit jedini koji ce to potpisat... Kina, Velika Britanija, who's next?

 

A cim postoje update-i, pogotovo sad za englesko govorno podrucje, sigurno ce isti procurit i u siru javnost, naravno ne automatskim update-om, ali zato rucno... 

 

The king is dead, long live the king... 

 
9 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Velika Britanija platila produženu podršku za
wifi kaže...

Vjerojatno nece bit jedini koji ce to potpisat... Kina, Velika Britanija, who's next?

 

A cim postoje update-i, pogotovo sad za englesko govorno podrucje, sigurno ce isti procurit i u siru javnost, naravno ne automatskim update-om, ali zato rucno... 

 

The king is dead, long live the king... 

Što opet ne igra ulogu u firmama jer nije legalno. Kućnim korisnicima je svejedno.

Swedish latin super funk.
11 godina
offline
Velika Britanija platila produženu podršku za XP

A sve to zbog koristenja softwarea zatvorenog koda! Nemam nista protiv SW zatvorenog koda ali isti se NE BI SMIO KORISTITI u OBRAZOVNIM, DRZAVNIM i sl. institucijama... ne moze drzava sebi dozvoliti da ih tamo neka PIMPLERSKA firma poput MSa gotovo ucjenjuje.... ali u demokraciji je i to dsozvoljeno, uzas!

 
6 10 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Velika Britanija platila produženu podršku za XP

A da se jednostavno prebace na Linux.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
1 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: Velika Britanija platila produženu podršku za
NecroKnight kaže...

A da se jednostavno prebace na Linux.

može se prebaciti, ali ne jednostavno

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Velika Britanija platila produženu podršku za
NecroKnight kaže...

A da se jednostavno prebace na Linux.

Čim sam vidio vijest, znao sam da će neko ovo napisati.

 

Minken ti je pokazatelj tog "jednostavnog" prelaska na Linux.

14 godina
offline
Velika Britanija platila produženu podršku za XP

Ovo je jedna od rijetkih dobrih vijesti u vezi XP-a u zadnje vrijeme. Kao što je wifi rekao ako update-ovi postoje uvijek se nađe put do njih.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Velika Britanija platila produženu podršku za
stirko55 kaže...

Ovo je jedna od rijetkih dobrih vijesti u vezi XP-a u zadnje vrijeme. Kao što je wifi rekao ako update-ovi postoje uvijek se nađe put do njih.

Koliko ljudi je i ovako update-ovalo XP? Na kućne korisnike mislim, pirate, jel.

 

Poslovna okruženja neće moći doći do tih update-a, moraju ići na noviju verziju Windows-a, osim ovih u GB.

14 godina
offline
Velika Britanija platila produženu podršku za XP

Možda državne firme moraju ić na noviju verziju ali kolko ima privatnih firmi koje ne koriste originalne windowse i oni ce se isto moc okoristit ovim update-ovima.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Velika Britanija platila produženu podršku za
stirko55 kaže...

Možda državne firme moraju ić na noviju verziju ali kolko ima privatnih firmi koje ne koriste originalne windowse i oni ce se isto moc okoristit ovim update-ovima.

Takvi vjerojatno koriste barem Windowse 7, kad su već besplatni. Ne znači im ništa podrška za XP.

Swedish latin super funk.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Velika Britanija platila produženu podršku za
royalhero kaže...

Koliko ljudi je i ovako update-ovalo XP? Na kućne korisnike mislim, pirate, jel.

 

Poslovna okruženja neće moći doći do tih update-a, moraju ići na noviju verziju Windows-a, osim ovih u GB.

Meni je cudno kako kucne korisnike poistovjecujes s piratima. Dapace, prije bi reka da ce ti isti pirati vec odavno bit na W7 ili W8(.1), dok ce legalni kucni korisnici (a ima i takvih ogroman broj) nastojat zadrzat podrsku za XP koliko je moguce. I dok je kineska varijanta prakticki bila neupotrebljiva, sada, uz varijantu za Veliku Britaniju, isti su gotovo sigurno dostupni jer ce procurit u obliku nekakvog downloada. 

 

Pogledaj malo situaciju u HR, u provjeru ce ic legalnost samih WIN XP (racun za kupovinu i key), a doista bi volia vidit nekog tko ce provjeravat jesu li doista na racunalo stavljeni leakani GB update-i. Osim toga, pojedina racunala ce morati ostati na WIN XP, ne zbog hardverskih zahtjeva ili cijene samog OS-a, vec zbog opreme i/ili softvera koji radi samo u XP-u, a iz nekog razloga virtualke ne pomazu, a takvih slucajeva ima dovoljno da se XP s nama zadrzi jos duzi niz godina. 

14 godina
offline
Velika Britanija platila produženu podršku za XP

Jedna stvar me zanima. Neznam zakone u vezi toga. Dali su državne firme sada obavezne nadograditi windowse ili mogu ostati na XP iako nema novih update-ova? Jer mislin da to sta ostanu na XP nije velik problem kod vecine drzavnih firmi.

E da odgovorim gori dr. Housu. Zasto bi isli na windows 7 ako imaju prilagođeni program/e za XP koji su in nužno potrebni za rad firme? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.4.2014 11:59 (stirko55).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Velika Britanija platila produženu podršku za
stirko55 kaže...

Jedna stvar me zanima. Neznam zakone u vezi toga. Dali su državne firme sada obavezne nadograditi windowse ili mogu ostati na XP iako nema novih update-ova? Jer mislin da to sta ostanu na XP nije velik problem kod vecine drzavnih firmi.

Zašto bi morale nadograditi Windowse? Je li ja i ti moramo?

 

Neće dobivati više sigurnosne updateove, i rizik korištenja takvih računala će bit veći, ali ipak nemaju nikakvu obvezu instalirati napredniji sustav.

Swedish latin super funk.
10 godina
neaktivan
offline
Velika Britanija platila produženu podršku za XP

Nitko nije duzan niti obavezan nadograditi WinXP samo zato jer za njega istice sluzbena podrska proizvodjaca. Kao sto kolega iznad kaze - samo se sigurnosni rizik povecava, a sto je takodjer rijesivo.

Migracija na linux je, kao sto je forumas gore naveo, moguca, ali mukotrpna, kompleksna, skupa i najcesce rezultira u vecim organizacijama failom (nije uspijelo  ni pametnijim narodima od nas). Takvo sto se ne planira kada za neki softver istekne support, ili godinu ranije, vec nekoliko godina ranije.

WinXP ce sigurno jos koju godinu zivjeti u produkciji i raditi sasvim ok, pogotovo u zatvorenim okruzenjima kao sto je bio slucaj sa Windowsima NT.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.4.2014 12:34 (ZumZum385).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Velika Britanija platila produženu podršku za
royalhero kaže...
NecroKnight kaže...

A da se jednostavno prebace na Linux.

Čim sam vidio vijest, znao sam da će neko ovo napisati.

 

Minken ti je pokazatelj tog "jednostavnog" prelaska na Linux.

 

Naravno da nije moguce posao tog obima napraviti u 2 dana. Pa cak da ides sve windowse XP mijenjati 7icom i to bi potrajalo. No sto se tice Linuxa u drzavnim sluzbama, bit ce njega malo vise.

Ako spominjes Munchen, bilo to "jednostavno" ili jednostavno, pogledaj ustedu. Ili jos bolje pogledaj ustedu Francuske policije u 4 godine.

Bude li Linux na kraju prihvaceniji sistem u drzavnim i javnim upravama, to nazalost nece biti radi sigurnosti ili prednosti open sourcea, nego zbog toga sto ce razno razni menageri i savjetnici namirisati pare. Ironija u svijetu kapitalizma, ali i GNU organizacije.

 

Evo i lagani c/p sa Wikipedie. Obratiti pozornost da je cak i Bijela kuca presla na Linux servere.

 

  • The Government of Kerala, India, announced its official support for free/open-source software in its State IT Policy of 2001,[1] which was formulated after the first-ever free software conference in India, "Freedom First!", held in July 2001 in Trivandrum, the capital of Kerala, where Richard Stallman inaugurated the Free Software Foundation of India.[2] Since then, Kerala's IT Policy has been significantly influenced by FOSS, with several major initiatives such as IT@School Project, possibly the largest single-purpose deployment of Linux in the world, and leading to the formation of the International Centre for Free and Open Source Software (ICFOSS) in 2009.
Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.4.2014 12:51 (syncmaster245b).
10 godina
neaktivan
offline
Velika Britanija platila produženu podršku za XP

@syncmaster

Navedeni su primjeri organizacija/drzava/kompanija koje su imale incjativu prelaska na opens ource softver. Koliko ih je u tome zbilja uspijelo i takav projekt završilo? Popis će ti se skresati za preko 98%.

 

 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Velika Britanija platila produženu podršku za
ZumZum385 kaže...

@syncmaster

Navedeni su primjeri organizacija/drzava/kompanija koje su imale incjativu prelaska na opens ource softver. Koliko ih je u tome zbilja uspijelo i takav projekt završilo? Popis će ti se skresati za preko 98%.

 

 

Pa evo u ovoj listi navedena je jedino Svicarska kao zemlja koja je odustala i vratila se nazad na MS softver.

 

U medjuvremenu sam malo editirao svoj originalni post, pa sam dao i svoje vidjenje ako Linux uzme primat u drzavnim upravama zasto ce to biti.

Da se ne ponav ljam, na vrhu mog prethodnog posta.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
10 godina
neaktivan
offline
Velika Britanija platila produženu podršku za XP

Wikipediju uzeti sa rezervom jer nije baš ažurna/točna/referentna. Odustalo ih je malo više :). Beč je najbolji primjer. Em je bio među prvima, em je pretjerao u startu jer im je ljestvica očekivanja bila previsoka.

I ima primjera u kojima se korisnike poticalo na koristenje linuxa, a na PCu imaju dual boot sa windowsima i korisnici po defaultu idu u windowse?! Kul.

 

U rvackoj ima pozitivnih primjera primjene linuxa u državnim tvrtkama, prvenstveno na strani servera. Neki su čak migrirali kompletno servere na linux, a ostavili dva domenska kontrolera zbog PC-ijade koja je ostala na windowsima. I tu dolazimo do one boljke linuxa , centralizirano masovno upravljanje radnim stanicama. Tu nema kvalitetne alternative za group policy, a bez toga u organizacijama > 100 korisnika si možeš žile prerezat.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.4.2014 13:13 (ZumZum385).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Velika Britanija platila produženu podršku za
ZumZum385 kaže...

U rvackoj ima pozitivnih primjera primjene linuxa u državnim tvrtkama, prvenstveno na strani servera. Neki su čak migrirali kompletno servere na linux, a ostavili dva domenska kontrolera zbog PC-ijade koja je ostala na windowsima. I tu dolazimo do one boljke linuxa , centralizirano masovno upravljanje radnim stanicama. Tu nema kvalitetne alternative za group policy, a bez toga u organizacijama > 100 korisnika si možeš žile prerezat.

 

Ne brini se.

Da netko u ovoj situaciji je u stanju Linicu objasniti da moze ustedjeti u slijedece 4 godine 20tak mil eura, nikoga ne bi bilo briga sto bi ti krvcu pustio jer nemas group policy.

A i ti bi se brzo navikao improvizirati ;)

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
odjavljen
offline
Re: Velika Britanija platila produženu podršku za
sirka666 kaže...
stirko55 kaže...

Možda državne firme moraju ić na noviju verziju ali kolko ima privatnih firmi koje ne koriste originalne windowse i oni ce se isto moc okoristit ovim update-ovima.

Takvi vjerojatno koriste barem Windowse 7, kad su već besplatni. Ne znači im ništa podrška za XP.

firme ne koriste XP zato jer im se tako hoce i neda im se prelazit na nesto novo 
nego zato kaj moraju ostat

 

Specijalizirani HW koji neke firme imaju radi samo na XP-u

aparati ,strojevi ... nadžive OS

pa u mojoj firmi se koristi jos MSDOS jer alternative nema  dok ne kupe nove strojeve ,a to im bas i ne mirisi dok 
ovi stari rade 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.4.2014 13:18 (Arnold Layne).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Velika Britanija platila produženu podršku za

 

Evo i lagani c/p sa Wikipedie. Obratiti pozornost da je cak i Bijela kuca presla na Linux servere.

 

Drugi puta stavi link, koga zanima bude pogledao a ovako spamaš po temi bzvz.

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
12 godina
odjavljen
offline
Re: Velika Britanija platila produženu podršku za
indig0F10w kaže...

 

Evo i lagani c/p sa Wikipedie. Obratiti pozornost da je cak i Bijela kuca presla na Linux servere.

 

Drugi puta stavi link, koga zanima bude pogledao a ovako spamaš po temi bzvz.

a ovaj tvoj post je koristan za ubit se

10 godina
neaktivan
offline
Re: Velika Britanija platila produženu podršku za
syncmaster245b kaže...

 

Ne brini se.

Da netko u ovoj situaciji je u stanju Linicu objasniti da moze ustedjeti u slijedece 4 godine 20tak mil eura, nikoga ne bi bilo briga sto bi ti krvcu pustio jer nemas group policy.

A i ti bi se brzo navikao improvizirati ;)

 

Nonsens. U prve 4 godine toliki iznos bi mu "pojeli" troskovi migracije + pola toga u iduce 4 godine.  I onda bi se suocili sa realnosti da nemamo dovoljno strucnjaka za support takve okoline.

U ozbiljnim sustavima se ne improvizira :)

15 godina
offline
Re: Velika Britanija platila produženu podršku za
ZumZum385 kaže...
syncmaster245b kaže...

 

Ne brini se.

Da netko u ovoj situaciji je u stanju Linicu objasniti da moze ustedjeti u slijedece 4 godine 20tak mil eura, nikoga ne bi bilo briga sto bi ti krvcu pustio jer nemas group policy.

A i ti bi se brzo navikao improvizirati ;)

 

Nonsens. U prve 4 godine toliki iznos bi mu "pojeli" troskovi migracije + pola toga u iduce 4 godine.  I onda bi se suocili sa realnosti da nemamo dovoljno strucnjaka za support takve okoline.

U ozbiljnim sustavima se ne improvizira :)

 

He he, itekako se improvizira. Nazalost bio svjedok previse puta.

 

Inace, kada smo vec kod troskova migracije, jedna zanimljivost. U Minhenskom slucaju, razlike izmedju procijenjenih i stvarnih  troskova migracije su se na kraju pokazali iznenadjujucim.

 

C/P sa Techrepublica

 

The final cost will be released at the end of 2013, but in August 2013 Munich said it had cost €23m to shift to LiMux and OpenOffice. Munich says this is far less than the estimated €34m it said it would have cost to upgrade to Windows 7 and newer versions of Microsoft Office.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.4.2014 13:31 (syncmaster245b).
10 godina
neaktivan
offline
Velika Britanija platila produženu podršku za XP

rekao sam ozbiljnim sustavima. Ti nisi bio svijedok onda takvim :D

 

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Velika Britanija platila produženu podršku za
Arnold Layne kaže...

pa u mojoj firmi se koristi jos MSDOS jer alternative nema  dok ne kupe nove strojeve ,a to im bas i ne mirisi dok 
ovi stari rade 

 

Ma dobro, to je ipak malo drugaciji slucaj jer sigurnosni razlozi za prelazak na novi OS tu nisu primjenjivi niti ce stroj raditi brze ako mu se stavi windows8 :)

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
Re: Velika Britanija platila produženu podršku za
ZumZum385 kaže...

rekao sam ozbiljnim sustavima. Ti nisi bio svijedok onda takvim :D

 

2 ministarstva, 1 KBC i 1 banka.

Kao za vraga, u sva 4 slucaja vidjeh takve stvari da to ne bi ni klinac od 12 godina napravio.

Ako i izbacimo KBC iz ove liste jer doktori i ovako nisu evoluirali dalje od Word dokumenta, ostale dvije ustanove su mjesta gdje bi prema svim pravilima morali postojati ozbiljni sustavi, sa ozbiljnim administratorima.

2010. toga ja tamo nisam vidio niti u tragovima.

 

A mozda stvarno nisam vidio ozbiljni sustav ;)

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
10 godina
neaktivan
offline
Velika Britanija platila produženu podršku za XP

Opet se vracamo na ono sto sam napisao - ozbiljan sustav. Ako je tako kako kazes - onda to nije ozbiljan sustav koliko god godio egu jer se radi o, valjda, ozbiljnim firmama. :)

Ja sam vidio pozitivnih primjera, i u drzavnim tvrtkama i vezanim tvrtkama gdje je sve po procedurama i planiranju. Npr. APIS koji je drugi ili treci najbitniji hosting provider infrastrukture i servisa u HR.

 

da se vratimo na temu, jeste vi svi migrirali sebe ili svoje usere na nove vindovze?

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.4.2014 13:49 (ZumZum385).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Velika Britanija platila produženu podršku za
ZumZum385 kaže...

Opet se vracamo na ono sto sam napisao - ozbiljan sustav. Ako je tako kako kazes - onda to nije ozbiljan sustav koliko god godio egu jer se radi o, valjda, ozbiljnim firmama. :)

Ja sam vidio pozitivnih primjera, i u drzavnim tvrtkama i vezanim tvrtkama gdje je sve po procedurama i planiranju. Npr. APIS koji je drugi ili treci najbitniji hosting provider infrastrukture i servisa u HR.

 

 

 

Koliko ja znam APIS je trebao postati ili vec je drzavna firma, odnosno sjecam se da sam negdje citao da Linic zeli otkupiti preostali udio u firmi.

Da ne spominjemo da ima gotovo monopol u radu sa drzavnim institucijama.

A drzava je prosle godine potpisala jos jedan 200 milijunski 3 godisnji ugovor sa MS-om. Odmah postane jasno na kojim osnovama se definira "ozbiljnost sustava".

 

No s druge strane, zelis li reci da je United States Department of Defense neozbiljan sustav?

Iili FAA?

Ili CERN?

Ili Fermilab?

..........

 

Mislim da ti je pogled na ovu temu presubjektivan.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
neaktivan
offline
Re: Velika Britanija platila produženu podršku za
syncmaster245b kaže...
Naravno da nije moguce posao tog obima napraviti u 2 dana.

Pa nije, ali u 10 godina očito jeste. :D Nemojmo o takvim uštedama.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice