Veći kapacitet i brže punjenje baterija

poruka: 28
|
čitano: 6.054
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Veći kapacitet i brže punjenje baterija".
15 godina
offline
Veći kapacitet i brže punjenje baterija

Ovakva vijest se čeka već 5 godina!

Smartphone-ovi napreduju u mala superračunala, a baterije napreduju ništa.

Stvarno je jadno kad nekad moram i 2 puta na dan punit svoj galaxy s.

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
Moj PC  
14 0 hvala 0
13 godina
offline
Veći kapacitet i brže punjenje baterija

zadnji dio mi zvuči fenomenalno... fala bogu da i baterije razvijaju

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Veći kapacitet i brže punjenje baterija

Bome, odlične vijesti {#}

Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Veći kapacitet i brže punjenje baterija

Sve je to super samo sto za (r)evoluciju baterije citam svaku godinu vec 20 godina unazad a napredak je minimalan{#}

Izvinjavam se na jezicne pogreske! Makedonaccc
Moj PC  
23 0 hvala 0
15 godina
offline
Veći kapacitet i brže punjenje baterija

Ne nadaj te se. Neće baterija deset puta duže trajati nego će mobiteli trošit deset puta više struje.

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Veći kapacitet i brže punjenje baterija
dejo6 kaže...

Ne nadaj te se. Neće baterija deset puta duže trajati nego će mobiteli trošit deset puta više struje.

Ha?

Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
14 godina
offline
Veći kapacitet i brže punjenje baterija

No bilo je i vrijeme..

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Veći kapacitet i brže punjenje baterija

Da, to je problem. Kada pogledate kapacitet baterije recimo u Nokiji 3310, i sporedite veličinu baterije, iz istih dimenzija sada imamo 4 puta već kapacitet. No potrošnja mobitela je povećana 8 puta...

A i ako je ovo sve istina, kada se to pojavi, imam će mo mobitele jačine 8800GT i neki x16 proc, i opet će sve doći na isto...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Veći kapacitet i brže punjenje baterija
dejo6 kaže...

Ne nadaj te se. Neće baterija deset puta duže trajati nego će mobiteli trošit deset puta više struje.

 

ScorpiusCRO kaže...

Da, to je problem. Kada pogledate kapacitet baterije recimo u Nokiji 3310, i sporedite veličinu baterije, iz istih dimenzija sada imamo 4 puta već kapacitet. No potrošnja mobitela je povećana 8 puta...

A i ako je ovo sve istina, kada se to pojavi, imam će mo mobitele jačine 8800GT i neki x16 proc, i opet će sve doći na isto...

  Mobiteli sve manje i manje troše ako niste primjetili, evo za usporedbu Samsung Galaxy S i Galaxy S2. S2 troši osjetno manje, a ima skoro pa dublo bolji hardver.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011
16 godina
offline
Re: Veći kapacitet i brže punjenje baterija
PhD in Security kaže...

Sve je to super samo sto za (r)evoluciju baterije citam svaku godinu vec 20 godina unazad a napredak je minimalan{#}

 

Točno tako...a i nije baterija space shuttle pa da od otkrića do primjene treba proći 5 godina

kao što piše u vijesti

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
14 godina
neaktivan
offline
Veći kapacitet i brže punjenje baterija

Napokon i ta vijest. No kao što je netko primjetio o takvima i cak impresivnijim slušamo zadnjih valjda 20 godina, a cijela tehnologija baterija nije otišla dalje od klasicnog galvanskog clanka sa žabama.

Naravno, karikiram malo, imamo tu li-polymer, li-on, NiMH i koješta, ali u suštini sve su to puževi koraci.

Siguran sam da vec postoji neka tehnologija koja omogucava puno više od baterija, ali vjerojatno je stopirana jer se i na ovom dosta zaradi.

I naravno, ova cak ako se i uhvati, doci ce tek za 3-5 godina što je u informatici dugo vrijeme.

Prije ce do tada usavršiti same solarne celije i cijeli mob obložit njima nego ugradit neku "revolucionarnu" bateriju {#}

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Veći kapacitet i brže punjenje baterija
dejo6 kaže...

Ne nadaj te se. Neće baterija deset puta duže trajati nego će mobiteli trošit deset puta više struje.

Vjerojatno neće 10x više struje, pa će opet nekog pomaka biti. S druge strane, ako ne poskupi previše proizvodnja, ovo bi moglo znaćiti veliki pomak u razvoju električnog automobila - veći kapacitet i brže punjenje.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
12 godina
offline
Re: Veći kapacitet i brže punjenje baterija
alen-c kaže...

Prije ce do tada usavršiti same solarne celije i cijeli mob obložit njima nego ugradit neku "revolucionarnu" bateriju {#}


Potpuno se slažem s ovime. Kapaciteti solarnih ćelija su se u zadnjih par godina višestruko povećali. Nebi me čudilo da prije dočekamo solarne ćelije na mobitelu nego neke revolucionarne baterije -.-'

Neki dan se hvalim kolegi kako mi je SGS2 uz konstantno upaljen 3G i hard usage (6h screen on) izdržao skoro 2 dana.

Mislim da je najveći problem potrošnje baterija kod nas - stalno traženje 3G signala jer je loša pokrivenost. Kada isključim 3G, trajenje baterije se minimalno udvostruči.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Veći kapacitet i brže punjenje baterija
MrBlc kaže...

Vjerojatno neće 10x više struje, pa će opet nekog pomaka biti. S druge strane, ako ne poskupi previše proizvodnja, ovo bi moglo znaćiti veliki pomak u razvoju električnog automobila - veći kapacitet i brže punjenje.

Upravo to, svi zapeli za mobitele, no ovo je puno važnije, nadam se da će tako i biti.

Ovdje može biti VAŠA reklama!
12 godina
neaktivan
offline
Veći kapacitet i brže punjenje baterija

Moram priznati da sam i ja ljut na spore pomake baterija, pa sam malo prosurfao da vidim da li uopće ima razlike. I ima, itekakve! Ericsson T28 iz 1999 imao je Li-Polymer bateriju tešku 89 grama sa 600 mAh. Danas baterije od 100 grama imaju čak 6.000 mAh. Dakle 12 godina za 10 puta uvećanje kapaciteta.

 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Veći kapacitet i brže punjenje baterija
zoki.zlikowski kaže...

Moram priznati da sam i ja ljut na spore pomake baterija, pa sam malo prosurfao da vidim da li uopće ima razlike. I ima, itekakve! Ericsson T28 iz 1999 imao je Li-Polymer bateriju tešku 89 grama sa 600 mAh. Danas baterije od 100 grama imaju čak 6.000 mAh. Dakle 12 godina za 10 puta uvećanje kapaciteta.

 

Ma to su ti neke generičke baterije koje ni pod razno nemaju toliki kapacitet...ja za svoj mob imam originalnu bateriju

od 1200mAh, a kad sam kupio zamjensku od (navodno) 1800mAh, ne traje ni upola koliko je ona od 1200mAh

trajala dok je bila nova

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
neaktivan
offline
Veći kapacitet i brže punjenje baterija

kao sto je netko vec rekao u komentarima svake godine izade 1 vijest o super bateriji ali nekim cudom nista se ne pojavi na trzistu.

 

U slucaju da se ovo stvarno pojavi na trzistu pa bez razmisljanja bi platio 1000kn za bateriju. A i mozete zamislit da bi ovakav izum imao i veci utjecaj na svijet od obicnih smartphona.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Veći kapacitet i brže punjenje baterija
EchoOne kaže...

Potpuno se slažem s ovime. Kapaciteti solarnih ćelija su se u zadnjih par godina višestruko povećali. Nebi me čudilo da prije dočekamo solarne ćelije na mobitelu nego neke revolucionarne baterije -.-'

Neki dan se hvalim kolegi kako mi je SGS2 uz konstantno upaljen 3G i hard usage (6h screen on) izdržao skoro 2 dana.

Mislim da je najveći problem potrošnje baterija kod nas - stalno traženje 3G signala jer je loša pokrivenost. Kada isključim 3G, trajenje baterije se minimalno udvostruči.

To traženje najviše 3G signala stvarno najviše i iscrpi bateriju. Inace, mora se priznati da su Samsung i LG napravili kakav takav korak u tom smjeru ugrađujuci na 1-2 modela solarne panele.

S7550 Blue Earth mi ima frendica pa znam da nisu nešto posebno efikasni, ali za silu ipak bi znali fino nadopunit bateriju posebno na ljeto. Šteta što Samsung tu praksu nije krenuo primjenjivati na top modele.

Ako ih dodatno usavrše to bi bilo bolje rješenje nego opca ovisnost o baterijama {#}

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
12 godina
neaktivan
offline
Re: Veći kapacitet i brže punjenje baterija

To sve stoji, no ja znam da je moj stari SE K610i bez problema izdžavao 3-4 dana, uz istu dužinu dnevnog korištenja (2-3 sata), a Moj Samsung  Galaxy S (jedinica) mi tada bude na 30ak %.

15 godina
online
Veći kapacitet i brže punjenje baterija

Hmm zapravo se i ne trebamo toliko veseliti, pa za npr. 5 god ce biti puno napredniji smartphone-i (ili sto ce vec tada biti) koji ce biti nekoliko puta jaci od sadasnjih pa isto toliko trositi tako da ovih "do 10 puta" za 3-5 god mi ne ulijeva bas neku nadu.....

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Veći kapacitet i brže punjenje baterija

Ok, nemojte cjepidlačit sa usporedbama modela starih 6-7 godina i ovih sada.

Ja izazivam bilo koga sa nekim starim mobitelom neka se suprostavi meni sa SGS2. Naravno, uz iste uvjete. Jednako razgovora, jednako sms-a, isključen data promet. Kladim se da rezultati neće toliko varirati.

 

Alene, dobar primjer. I zaboravio sam na taj mobitel. Nažalost nisam ga nikad vidio u praksi, ali svaka čast na primjeru (a bilo ih je i još kroz prošlost). Šteta što ovako nešto nije zaživjelo, naravno, uz još veće povećanje kapaciteta i površine ćelija..

 

A za sve cjepidlake i skeptike zbog povećanja snage procesora. Intel je nedavno slavio 40 godina. Snaga procesora se povećala 350 000 puta, a potrošnja smanjila (čini mi se) 5000 puta!

Pa očito je da novije tehnologije se zasnivaju na sve manjim, jačim i energetski efikasnijim arhitekturama ;)

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2011 15:25 (EchoOne).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Veći kapacitet i brže punjenje baterija
EchoOne kaže...

A za sve cjepidlake i skeptike zbog povećanja snage procesora. Intel je nedavno slavio 40 godina. Snaga procesora se povećala 350 000 puta, a potrošnja smanjila (čini mi se) 5000 puta!

Pa očito je da novije tehnologije se zasnivaju na sve manjim, jačim i energetski efikasnijim arhitekturama ;)

 

 

Krivo...potrošnja po tranzistoru se smanjila 5000 puta, ali pošto I7 ima milijardu tranzistora, a 4004 ih je imao 2300, potrošnja se POVEĆALA 450 tisuća puta

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
neaktivan
offline
Veći kapacitet i brže punjenje baterija

Već mi je polako zlo od vijesti vezanih za baterije i punjenje. Svaki mjesec nova tehnologija, nove baterije, nove tehnologije.. ali nikada nista od toga! To tako dođe i zaboravi se 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Veći kapacitet i brže punjenje baterija
segregator kaže...
EchoOne kaže...

A za sve cjepidlake i skeptike zbog povećanja snage procesora. Intel je nedavno slavio 40 godina. Snaga procesora se povećala 350 000 puta, a potrošnja smanjila (čini mi se) 5000 puta!

Pa očito je da novije tehnologije se zasnivaju na sve manjim, jačim i energetski efikasnijim arhitekturama ;)

 

 

Krivo...potrošnja po tranzistoru se smanjila 5000 puta, ali pošto I7 ima milijardu tranzistora, a 4004 ih je imao 2300, potrošnja se POVEĆALA 450 tisuća puta

Moja greška..

13 godina
neaktivan
offline
Veći kapacitet i brže punjenje baterija

Compared with the Intel 4004 for example, today's second-generation Intel® Core™ processors produce more than 350,000 times the performanceand each transistor uses about 5,000 times less energy. In these same four decades, the price of a transistor has dropped by a factor of about 50,000.

 

 

http://www.nationmultimedia.com/technology/Intel-celebrates-40-years-of-the-Intel-4004-the-wo-30170149.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Veći kapacitet i brže punjenje baterija

moj samsung galaxy S zna bit pun i tjedan dana.

obavim 4-5 razgovora, pošaljem 4 SMS-a za parkiranje i baterija traje li ga traje, nikakvih problema s njom.

e sad, kad si po cijeli dan na webu, mejlaš, fejsbukaš itd, normalno je da jedna baterijica od 1500mAH ne može izdržati 24 sata.

 

no, ovaj članak me podsjetio na vic; kako su Japanci izmislili kanister veličine kutije šibica u koji stane 50 L vode.

Prof.dr.sc glazbeni producent, (bez sluha)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Veći kapacitet i brže punjenje baterija
zoki.zlikowski kaže...

Moram priznati da sam i ja ljut na spore pomake baterija, pa sam malo prosurfao da vidim da li uopće ima razlike. I ima, itekakve! Ericsson T28 iz 1999 imao je Li-Polymer bateriju tešku 89 grama sa 600 mAh. Danas baterije od 100 grama imaju čak 6.000 mAh. Dakle 12 godina za 10 puta uvećanje kapaciteta.

Glupost. 89 grama je masa kompletnog mobitela uključujući bateriju a ne samo baterije.

Znam, jer je to moj prvi mobitel i imam ga još uvijek.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Veći kapacitet i brže punjenje baterija
Schumix kaže...
zoki.zlikowski kaže...

Moram priznati da sam i ja ljut na spore pomake baterija, pa sam malo prosurfao da vidim da li uopće ima razlike. I ima, itekakve! Ericsson T28 iz 1999 imao je Li-Polymer bateriju tešku 89 grama sa 600 mAh. Danas baterije od 100 grama imaju čak 6.000 mAh. Dakle 12 godina za 10 puta uvećanje kapaciteta.

Glupost. 89 grama je masa kompletnog mobitela uključujući bateriju a ne samo baterije.

Znam, jer je to moj prvi mobitel i imam ga još uvijek.

Da, stvarno, sad je i meni sinulo. Tako je pisalo pored baterije, pa sam zaključio da se radi o bateriji, a ne o cijelom mobu. Što znači da su baterije za 12 godina napredovale ne više od 2-3 puta.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice