Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin

poruka: 26
|
čitano: 4.305
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin".
16 godina
offline
Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin

E sad, teško je reći jel ovo uhićenje standardna akcija američkih bankarsko političkih lobija, 
ili bitcoin stvarno nije bajna oaza... vjerojatno je istina negdje u sredini, a i nije baš idealna
okolnost da je čovjek u "land of the free", odnosno u centru moći suprotstavljenog tabora. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin

Evo još ne baš bajnih vijesti za Bitcoin:
http://www.huffingtonpost.com/georges-ugeux/the-bitcoin-is-victim-of-_b_4676132.html
što će reći vjerojatno mu slijedi strmoglavi pad na tečaju,
a svi oni silni ulozi na hardver i struju za mining mogli bi se pokazati više no rizičnima :/ 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin

Vrijednost neke valute davno je prestala biti recipročnoj vrijednosti količine zlata.

 

imam muda
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin

Taj bitcoin treba ukinut

http://www.soundstream.com/
 
5 8 hvala 0
15 godina
offline
Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin

Lol 3% loooooooooooooooooool 

 

Koji je debil pisao ovaj post. 

 
0 3 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin
overhaul kaže...

a svi oni silni ulozi na hardver i struju za mining mogli bi se pokazati više no rizičnima :/ 

 

Litecoin i ostali Dogecoin-i će i dalje biti tu čak i ako Bitcoin propadne. Bitcoin je otvorio put virtuelnim novčanicama. Implementiraš jednu kao način plaćanja, bez ikakve muke ćeš moći i ostale.

Windows? B**ch my Arch can do anything.
16 godina
offline
Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin

Niste čitali. Igru su preuzeli mešetari iz WallStreeta, i primjenjuju otvorenu Ponzi scheme.
Da je riječ o dionicama, odmah bi dionica bila blokirana, a učesnici pod istragom, no kako 
za ovo nema jurisdikcije ni jedan zakon ni sud, sad je cijeli tečaj pod njihovom kontrolom.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin

Američki banksteri rade kako najbolje znaju. Ovaj "pattern" je viđen ohoho puta.

3%? hahaha not even close

 

danas sutra ebay tj. paypal i amazon uvodi bitcoin. da vidiš trgovine :)

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin
nitro_vip kaže...

Američki banksteri rade kako najbolje znaju. Ovaj "pattern" je viđen ohoho puta.

3%? hahaha not even close

 

danas sutra ebay tj. paypal i amazon uvodi bitcoin. da vidiš trgovine :)

 Pitanje je da će veliki igrači uvesti bitcoin, ako je dobar dio podloge u coinima, kako vidimo u originalnoj vijesti, opran novac.
Osim toga, da danas milijun ljudi plati coinima a sutra ujutro amazonu propadne 50% vrijednosti tog coina zbog redovitih fluktuacija,
malo nebi im bilo svejedno. A i ebay ima i tako paypal. zašto bi se toga dorekli, kad super funkcionira.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin

Naravno,ako ne možeš nikak drugač podmetni im drogu.

Kao i Bujancu kod nas...

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin
zerocool12 kaže...

Naravno,ako ne možeš nikak drugač podmetni im drogu.

Kao i Bujancu kod nas...

Baš tako... Možda nađu koju sobaricu koja je obrlatira ćiću iz MMF-a za svjedoka. Ili klošara iz javne kuhinje koji je izuzetno pikirao na zgodnu kćer krasnog odvjetnika zgodnog prezimena. Ili CEO Apple-a/Google-a neće znat ništa o RDP-u milijardi uređaja.. Kad? Kad se plati bitcoinom?

 

 

 

 

16 godina
offline
Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin

Dečki, da vam netko ponudi, bi li vi radije plaću u bitcoinu ili eurima?
Koliko vidim, nikakvu drogu nisu kod ljudi našli, optuženi su za pranje
novca. Dali opravdano, neznam, amerika u svakom slučaju nije najsretnije

mjesto za biti ako si umiješan u poslove sa bitcoinom, ali ponavljam,
čitate li vi tko je preuzeo tečaj i kako vodi vrijednost te valute?
http://en.wikipedia.org/wiki/Ponzi_scheme
Ako vam je ponzi preapstraktan, imate problem sa engleskim, možda
se netko sjeća domaćih ponzi prevara, zvale su se "financijski inžinjering".
Da, prvi igrači u takvim piramidalnim shemama zarađuju, ali
to je teško "slobodna valuta", barem sada u trenutku kad su ga preuzeli
tipovi koji imaju novca i veslaju nove naivce na stare fore.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2014 20:02 (overhaul).
Moj PC  
2 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin
overhaul kaže...

Dečki, da vam netko ponudi, bi li vi radije plaću u bitcoinu ili eurima?
Koliko vidim, nikakvu drogu nisu kod ljudi našli, optuženi su za pranje
novca. Dali opravdano, neznam, amerika u svakom slučaju nije najsretnije

mjesto za biti ako si umiješan u poslove sa bitcoinom, ali ponavljam,
čitate li vi tko je preuzeo tečaj i kako vodi vrijednost te valute?
http://en.wikipedia.org/wiki/Ponzi_scheme
Ako vam je ponzi preapstraktan, imate problem sa engleskim, možda
se netko sjeća domaćih ponzi prevara, zvale su se "financijski inžinjering".
Da, prvi igrači u takvim piramidalnim shemama zarađuju, ali
to je teško "slobodna valuta", barem sada u trenutku kad su ga preuzeli
tipovi koji imaju novca i veslaju nove naivce na stare fore.

"Osim toga, pod sumnjom su i da su na spomenutoj ilegalnoj online tržnici kupovali i prodavali ilegalna sredstva poput droga i opijata."

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin
ako nisu ljudi znali, sa pravim novcima se isto kupuje droga i ostalo, zašto se ne zabrani pravi novac?
I make music like skrillex.
12 godina
neaktivan
offline
Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin
Moja pretpostavka je da ce upravo PayPal biti prva velika kuca koja ce krenuti s virtualnim valutama. Btw, kad se valute otkupljuju onda se to radi isti cas, a ne sutra ujutro, zato i jesu toliko drugacije od svega do sada. Burze rade od 0-24h i petkom i svetkom.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin
zoki.zlikowski kaže...
Moja pretpostavka je da ce upravo PayPal biti prva velika kuca koja ce krenuti s virtualnim valutama. Btw, kad se valute otkupljuju onda se to radi isti cas, a ne sutra ujutro, zato i jesu toliko drugacije od svega do sada. Burze rade od 0-24h i petkom i svetkom.

Paypal garantira povrat sredstava u slučaju nerealizirane kupoprodaje, teško će zadržati vrijednost uz tolke fluktuacije. 
Da je tako, Paypal bi primao i vrijednosne papire i obveznice kao sredstvo plaćanja. No živi bili pa vidjeli.  

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
10 godina
neaktivan
offline
Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin

i ja sam jednom oprao novac....u vešmašini....

Only 3 things are infinite - the Universe,human stupidity and WinRar's trial period.
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin
soundstream kaže...

Taj bitcoin treba ukinut

Mislim da nisi shvatio u čemu je stvar.

Nešto kao novac, sredstvo plačanja, projekt, ideju, investiciju i slično možeš ukinut u Sjevernoj Koreji. U ostatku svijeta baš i ne. Ovdje se radi o projektima koji se rade kao proširenje srdsva plačanja izvan papirnate valute, koja je toliko izmanipulirana bankarskim udrugama organiziranog kriminala da po prirodi strvari nova rješenja dolaze kao nešto što se ne može spriječiti.

Druga je stvar da li je Bitcoin idealno rješenje za on-line plačanje, i koliko se ovakvo rješenje može koristiti bez manipulacije bankarskih udruga organiziranog kriminala.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin
CTN962 kaže...
soundstream kaže...

Taj bitcoin treba ukinut

Mislim da nisi shvatio u čemu je stvar.

Nešto kao novac, sredstvo plačanja, projekt, ideju, investiciju i slično možeš ukinut u Sjevernoj Koreji. U ostatku svijeta baš i ne. Ovdje se radi o projektima koji se rade kao proširenje srdsva plačanja izvan papirnate valute, koja je toliko izmanipulirana bankarskim udrugama organiziranog kriminala da po prirodi strvari nova rješenja dolaze kao nešto što se ne može spriječiti.

Druga je stvar da li je Bitcoin idealno rješenje za on-line plačanje, i koliko se ovakvo rješenje može koristiti bez manipulacije bankarskih udruga organiziranog kriminala.

 

Ono sto je super kod Bitcoina je da slanje novca ne kosta nista, nula, nada, zero. Osim toga slanje novca iz drzave u drzavu je jednako jednostavno kao placanje teti na kiosku. Zato mislim da virtualne valute imaju buducnost.
16 godina
offline
Re: Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin
zoki.zlikowski kaže...

 

Ono sto je super kod Bitcoina je da slanje novca ne kosta nista, nula, nada, zero. Osim toga slanje novca iz drzave u drzavu je jednako jednostavno kao placanje teti na kiosku. Zato mislim da virtualne valute imaju buducnost.

 Ma problem je što i virtualna valuta bi morala imati neku transparentnost, podlogu, neku vrijednost kao temelj.
Onog trena kad se izminira većina bitcoina, ova piramida se ruši. Okej, možda će do tada neki zaraditi i zasad
takvi šire famu kao i u svakoj piramidalnoj šemi, ali popušit će se mnogo pravog uloženog novca od ljudi sa
dna piramide. Ovo jest krenulo kao dobra ideja, ali njegova prednost (decentraliziranost i izvan jurisdikcija)
mu je i mana, jer je na vjetrometini velikih riba koje mogu raditi nekažnjeno oprobane šeme koje su odavno
protuzakonite u bio kojem reguliranom tržištu i ekonomiji.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin
overhaul kaže...
zoki.zlikowski kaže...

 

Ono sto je super kod Bitcoina je da slanje novca ne kosta nista, nula, nada, zero. Osim toga slanje novca iz drzave u drzavu je jednako jednostavno kao placanje teti na kiosku. Zato mislim da virtualne valute imaju buducnost.

 Ma problem je što i virtualna valuta bi morala imati neku transparentnost, podlogu, neku vrijednost kao temelj.
Onog trena kad se izminira većina bitcoina, ova piramida se ruši. Okej, možda će do tada neki zaraditi i zasad
takvi šire famu kao i u svakoj piramidalnoj šemi, ali popušit će se mnogo pravog uloženog novca od ljudi sa
dna piramide. Ovo jest krenulo kao dobra ideja, ali njegova prednost (decentraliziranost i izvan jurisdikcija)
mu je i mana, jer je na vjetrometini velikih riba koje mogu raditi nekažnjeno oprobane šeme koje su odavno
protuzakonite u bio kojem reguliranom tržištu i ekonomiji.

Zašto bi prestankom miniranja valuta pala? To je kao da kažeš da će dolar pasti kad se prestane štampati.

16 godina
offline
Re: Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin
zoki.zlikowski kaže...
overhaul kaže...
zoki.zlikowski kaže...

 

Ono sto je super kod Bitcoina je da slanje novca ne kosta nista, nula, nada, zero. Osim toga slanje novca iz drzave u drzavu je jednako jednostavno kao placanje teti na kiosku. Zato mislim da virtualne valute imaju buducnost.

 Ma problem je što i virtualna valuta bi morala imati neku transparentnost, podlogu, neku vrijednost kao temelj.
Onog trena kad se izminira većina bitcoina, ova piramida se ruši. Okej, možda će do tada neki zaraditi i zasad
takvi šire famu kao i u svakoj piramidalnoj šemi, ali popušit će se mnogo pravog uloženog novca od ljudi sa
dna piramide. Ovo jest krenulo kao dobra ideja, ali njegova prednost (decentraliziranost i izvan jurisdikcija)
mu je i mana, jer je na vjetrometini velikih riba koje mogu raditi nekažnjeno oprobane šeme koje su odavno
protuzakonite u bio kojem reguliranom tržištu i ekonomiji.

Zašto bi prestankom miniranja valuta pala? To je kao da kažeš da će dolar pasti kad se prestane štampati.

 Mineri mu drže cijenu kroz hype i proizvodnju nove virtualne vrijednosti. Dolar nije bitcoin.
::::::::::::

There is no doubt that some forces have decided to manipulate the recent value of the Bitcoin to an average of $1,000.

That would create phantom value as long as buyers could be convinced to purchase Bitcoins at that price.

It is not difficult to manipulate a market where one can set the price with 1,000 Bitcoins.

That manipulation can only work if buyers continue to be willing (with a little speculative push) that the Bitcoin has an intrinsic value.

This is the definition of a Ponzi scheme. As long as more money flows into the market, it might keep its value.
Even then, intraday fluctuations of $500 show how fragile the scheme is.

One day, those who have accumulated millions of dollars will slowly but surely start selling their Bitcoins and the music will stop.
There are no chairs in this musical game; all will fall down without any support.

That should remind us of the $50 billion Madoff Ponzi scheme.
There were no assets or trades behind the scheme, and when trust disappeared, the whole amount was lost. Bernie Madoff is in jail for 150 years.

The Bitcoin has no intrinsic value

Contrary to a currency that founds its value in the economic performance of a country, foreign exchange reserves, balance of payment, and many other aspects,
the Bitcoin only has a fiduciary value. In other words, the Bitcoin is only worth whatever a buyer is willing to pay.
It is therefore essential for those who manipulate the market to keep the value at a certain level.
This will allow the Bitcoin to go until it gets close to its maximum of 25 million units.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2014 17:34 (overhaul).
16 godina
neaktivan
offline
Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin

stanje svjetske inteligencije se najbolje odražava upravo kroz bitcoin. podli i zli "banksteri" (dugo nisam čuo gluplji izraz) nas "pljačkaju", pa ajmo mi napraviti valutu koju neće nitko kontrolirati, ili imati uticaja nad njom, i koja neće biti u sklopu ni jednog svjetskog zakona. 

 

dakle, nešto što je u svi državama zabranjeno već godinama, ovdje je potpuno dozvoljeno. kako ćete gledati na to, kad vaše hrpice bitcoina ne budu vrijedile ni bitova koje zauzimaju? 

Silence! I Kill You...
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin
Overhaul, ovo o cemu ti pricas se moze desiti i prije kraja kopanja, koje je btw predvidjeno za 2140. godinu. Nije uopce bitno koliko vrijedi jedan BTC, moze vrijediti i 1 dolar, bitno je da se moze koristiti. Mozda su glupi ljudi koji drze milijune u bitcoinima, ali ako milijardu ljudi stavi deset dolara onda je to deset milijardi dolara. A tih milijardu ljudi ne zanimaju tih deset dolara previse, bitno im je da mogu uplatiti nesto bez kreditne kartice ili jeftinije nego s kreditnom karticom.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin
zoki.zlikowski kaže...
Overhaul, ovo o cemu ti pricas se moze desiti i prije kraja kopanja, koje je btw predvidjeno za 2140. godinu. Nije uopce bitno koliko vrijedi jedan BTC, moze vrijediti i 1 dolar, bitno je da se moze koristiti. Mozda su glupi ljudi koji drze milijune u bitcoinima, ali ako milijardu ljudi stavi deset dolara onda je to deset milijardi dolara. A tih milijardu ljudi ne zanimaju tih deset dolara previse, bitno im je da mogu uplatiti nesto bez kreditne kartice ili jeftinije nego s kreditnom karticom.

 Ma gle nisam ja sad neka inteligencija koja kuži sve kako funkcionira na svijetu,
no onda tražim autoritete pa čitam što pišu. Možda je ovaj autor pristran, jer radi
za novine koje financiraju banke neznam. No ako neko sredstvo plaćanje previše fluktuira
(pod tim previše mislim na više od jednoznamenkastog postotka kroz mjesec dana)
onda nije dobro sredstvo plaćanja jer ti ili cijena robe ili usluge ili ušteđevina ili ulog
može odjednom vrijediti manje od čitave godišnje kamate u banci ili od najvećeg
popusta u dućanu, jeftinije nego te košta proizvodnja. Naravno vrijedi i obratno da odjednom
vrijedi više i upravo u toj nesigurnosti leži prevelik rizik.
Mislim, ako čovjek tvrdi da se čitav tečaj može kontrolirati sa 1000 bitcoina, budi siguran
da ih netko vezan uz mešetarenje na velikim burzama ima s ciljem da ga upravo i održava,
dok ne povuče u pravom trenutku te bitcoine i onda izazove paničnu rasprodaju svih ostalih jer
ta tisuća će izazvati upravo raspad piramide.
Mora valuta imati regulatore, kad nebi MMF ili UN bio takvo političarsko leglo pod utjecajem krupnog lobija,
bilo bi idealno da takva jedna nadnacionalna organizacija bude regulator, ovako, neznam.
Da, super je dok se zarađuje, no preslično je financijskom inžinjeringu.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićenja zbog pranja novca kroz bitcoin
overhaul kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Overhaul, ovo o cemu ti pricas se moze desiti i prije kraja kopanja, koje je btw predvidjeno za 2140. godinu. Nije uopce bitno koliko vrijedi jedan BTC, moze vrijediti i 1 dolar, bitno je da se moze koristiti. Mozda su glupi ljudi koji drze milijune u bitcoinima, ali ako milijardu ljudi stavi deset dolara onda je to deset milijardi dolara. A tih milijardu ljudi ne zanimaju tih deset dolara previse, bitno im je da mogu uplatiti nesto bez kreditne kartice ili jeftinije nego s kreditnom karticom.

 Ma gle nisam ja sad neka inteligencija koja kuži sve kako funkcionira na svijetu,
no onda tražim autoritete pa čitam što pišu. Možda je ovaj autor pristran, jer radi
za novine koje financiraju banke neznam. No ako neko sredstvo plaćanje previše fluktuira
(pod tim previše mislim na više od jednoznamenkastog postotka kroz mjesec dana)
onda nije dobro sredstvo plaćanja jer ti ili cijena robe ili usluge ili ušteđevina ili ulog
može odjednom vrijediti manje od čitave godišnje kamate u banci ili od najvećeg
popusta u dućanu, jeftinije nego te košta proizvodnja. Naravno vrijedi i obratno da odjednom
vrijedi više i upravo u toj nesigurnosti leži prevelik rizik.
Mislim, ako čovjek tvrdi da se čitav tečaj može kontrolirati sa 1000 bitcoina, budi siguran
da ih netko vezan uz mešetarenje na velikim burzama ima s ciljem da ga upravo i održava,
dok ne povuče u pravom trenutku te bitcoine i onda izazove paničnu rasprodaju svih ostalih jer
ta tisuća će izazvati upravo raspad piramide.
Mora valuta imati regulatore, kad nebi MMF ili UN bio takvo političarsko leglo pod utjecajem krupnog lobija,
bilo bi idealno da takva jedna nadnacionalna organizacija bude regulator, ovako, neznam.
Da, super je dok se zarađuje, no preslično je financijskom inžinjeringu.

To se slažem da nije dobro da flukturira tako jako i da je loše što mali iznos može jako srušiti ili povećati vrijednost BTC, ali mislim da će se to s vremenom stabilizirati.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice