I telefon i fotoaparat

poruka: 22
|
čitano: 4.602
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I telefon i fotoaparat".
15 godina
neaktivan
offline
I telefon i fotoaparat

Osobno mislim da bi takav mobitel (malo dorađeniji, sa malo boljim karakteristikama) mogao biti velika konkurencija iPhone-u.

Meni je dosta velika stavka solidna kamera na mobitelu, budući da fotoaparat ne nosim stalno sa sobom.

 
1 3 hvala 0
14 godina
offline
I telefon i fotoaparat

Slažem se da ovaj koncept ima smisao. Samo što je najčešće problem nabijanje megapixela i nedorađenost. 6MP je po meni maksimalno za ovako malen senzor. Još da nije sasvim na dodir nego da ima i tipke to bi mene pridobilo.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: I telefon i fotoaparat
Kulot kaže...

Osobno mislim da bi takav mobitel (malo dorađeniji, sa malo boljim karakteristikama) mogao biti velika konkurencija iPhone-u.

Da sigurno, tako se govorilo za svaki mobitel koji je imao neke dobre karakteristike, kvazi iPhone killer, a kažem ti da ga još dugo neće biti (barem ne toliko da većina iPhone fanova pređe na njega), jer fanovi žele skup proizvod, cijena garantira kvalitetu, a iPhone ima oboje.

 

Npr. uzmi nekog imućnijeg čovjeka i stavi ispred njega iPhone 4S sa cijenom od 8000 kn i pored njega neki uber super cool Samsung S4 sa 20 jezgri sa cijenom od 5000 kn i veća je vjerojatnost da će uzeti iPhone baš zbog visoke cijene (uzmimo u obzir da se nazočni ne razumije previše u mobitele).

Supporting Barcelona = fashion, Supporting Real Madrid = tradition ♥ Amor patriae nostra lex • EnlightenedPhoenix R.I.P. 24.06.2011. • PROUD AND LOUD SINCE 1986
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2012 11:59 (Fićo_CoD 5).
16 godina
moderator
offline
Re: I telefon i fotoaparat
mile_st kaže...

Slažem se da ovaj koncept ima smisao. Samo što je najčešće problem nabijanje megapixela i nedorađenost. 6MP je po meni maksimalno za ovako malen senzor. Još da nije sasvim na dodir nego da ima i tipke to bi mene pridobilo.

Prosječan kupac ne zna da nije važan (samo) broj piksela, nego je važn(ij)a veličina senzora. Proizvođači se moraju priklanjati kupcima. Takav uređaj sa 6 megapiksela bi ekspresno propao na tržištu, bez obzira što bi vjerojatno davao kvalitenije fotografije (iako dosta niže rezolucije), jer bi ga ljudi zbog brojke percipirali kao zastarjeli uređaj.

16 godina
offline
I telefon i fotoaparat

Uff, prekrcano, sporo i usko.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
I telefon i fotoaparat

Danas je br. 1 kod moba da su sto tanji, a ekrani sto veci.

 

Tako da je tesko u to uklopit i ovakve foto senzore. No jednog dana ce se i to usavrsiti, a do tada kladić u dzep.

Potpisao.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
I telefon i fotoaparat

Polaroid   16 mpx= 720p video  ????

Samsung Galaxy SII   8mpx=1080p video  ????

Do not feed the trolls!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2012 13:05 (DragonWarrior).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: I telefon i fotoaparat
DragonWarrior kaže...

Polaroid   16 mpx= 720p video  ????

Samsung Galaxy SII   8mpx=1080p video  ????

Nema to veze, 1920x1080 = 2.073.600, što znači 2 Mpix, tako da nema veze sa rezolucijom senzora jer su oba preko 2 MP.

14 godina
offline
I telefon i fotoaparat

x3 i nije neki zoom napraviš 3 koraka naprijed i ista stvar malo je to bez veze trpaju

 

a što se tiče full hd videa na mobu pitanje je koliko je to full hd u odnosu na kvalitetnu kameru

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: I telefon i fotoaparat

sa kvalitetnom kamerom se može mjeriti samo kvalitetna kamera, point je u tome da za količinu koju istreseš za mob ne možeš kupiti ništa upotrebljivo za snimanje u hd rezi uz to telefon ima druge funkcije, tako da ti usporedba ne stoji

14 godina
offline
I telefon i fotoaparat

Ha čuj po meni stoji jer onda to nije full HD to samo nosi taj naziv :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: I telefon i fotoaparat

vidi razliku između 720p i full hd, 99% ljudi nema na čemu vidjeti u svakodnevnom životu, priče "ja vidim", ne pušim, dođi kod mene u studio pa pogledaj pa onda reci koja je reza u pitanju, stvari stoje tako, da su današnji top mobiteli toliko dobri za većinu "običnih" ljudi da im ne treba osrednji kompakt ili kamera iz donjeg i srednjeg segmenta. Odi na gsmarenu i pogledaj filmiće od novih telefona i biti će ti sve jasno, napredni korisnici i profići i onako ne kupuju takve hibride, oni imaju " pravu" opremu

http://www.tufting.hr
14 godina
offline
Re: I telefon i fotoaparat
Oldy kaže...

x3 i nije neki zoom napraviš 3 koraka naprijed i ista stvar malo je to bez veze trpaju

 

...

nadam se da je ovo bio sprd{#}

16 godina
offline
Re: I telefon i fotoaparat
mile_st kaže...
Oldy kaže...

x3 i nije neki zoom napraviš 3 koraka naprijed i ista stvar malo je to bez veze trpaju

 

...

nadam se da je ovo bio sprd{#}

Zašto bi to bilo sprdnja? Kako bi ti slikao sa prajmom? Ili ti pokrivaš objektivima svaki milimetar od 24-300mm?

14 godina
offline
Re: I telefon i fotoaparat
DrNasty kaže...
mile_st kaže...
Oldy kaže...

x3 i nije neki zoom napraviš 3 koraka naprijed i ista stvar malo je to bez veze trpaju

 

...

nadam se da je ovo bio sprd{#}

Zašto bi to bilo sprdnja? Kako bi ti slikao sa prajmom? Ili ti pokrivaš objektivima svaki milimetar od 24-300mm?

Ma mislija sam na povezanost 3x zooma i 3 koraka. ja sam još uvijek u fazi nabavke dobrog all-arounder-a

16 godina
offline
Re: I telefon i fotoaparat
mile_st kaže...

Ma mislija sam na povezanost 3x zooma i 3 koraka. ja sam još uvijek u fazi nabavke dobrog all-arounder-a

Aha. Ma mislim da je on to karikirao, a ne doslovno mislio, bar se meni tako čini.

14 godina
offline
I telefon i fotoaparat

Naravno da sam karikirao ali nije daleko od istine, x3 i nije baš nešto korisno, iako bolje od baš ničega :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: I telefon i fotoaparat
Oldy kaže...

Naravno da sam karikirao ali nije daleko od istine, x3 i nije baš nešto korisno, iako bolje od baš ničega :)

3x su standardni 27-80mm (18-55 na apsc) zoomovi, znači od širokog područja preko normal pa do kratkog tele, tako da nisu baš beskorisni.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 22:15 (DrNasty).
16 godina
moderator
offline
Re: I telefon i fotoaparat
DrNasty kaže...
Oldy kaže...

Naravno da sam karikirao ali nije daleko od istine, x3 i nije baš nešto korisno, iako bolje od baš ničega :)

3x su standardni 27-80mm (18-55 na apsc) zoomovi, znači od širokog područja preko normal pa do kratkog tele, tako da nisu baš beskorisni.

Kodakovih 108 mm na tele kraju je još i dosta dobra vrijednost, tim više što je u pitanju mobitel. Više je šteta što mu najširi kut nije baš nešto širok. Mišljenja sam da bi svi fotoaparati, ako nemaju izmjenjive objektive, trebali početi s 24 mm - to nije preširoko da previše izobliči sliku, a omogućava trpanje puno toga u kadar i omogućava super kadriranje, uz preuveličavanje veličine bliskih objekata. Dakle, omogućava fotografiranje u unutrašnjosti gdje nema previše mjesta i omogućava super fotografiranje krajolika.

16 godina
offline
Re: I telefon i fotoaparat
mbaksa kaže...

Kodakovih 108 mm na tele kraju je još i dosta dobra vrijednost, tim više što je u pitanju mobitel. Više je šteta što mu najširi kut nije baš nešto širok.

Misliš na ovaj Polaroid? ;)

Ma da, ljudi misle da je 3x neka fiksna vrijednost, a može biti hrpa različitih objektiva koji imaju raspon 3x.

Ovaj je uzak, pa baš nije za zatvorene prostore i grupnjake :D

Ja sam ljubitelj širokog kuta pa mi je totalno nezanimljiv taj raspon, mada većina leti na telce jer je lakše kadrirati u par stepeni fov-a.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 22:31 (DrNasty).
16 godina
moderator
offline
Re: I telefon i fotoaparat
DrNasty kaže...
mbaksa kaže...

Kodakovih 108 mm na tele kraju je još i dosta dobra vrijednost, tim više što je u pitanju mobitel. Više je šteta što mu najširi kut nije baš nešto širok.

Misliš na ovaj Polaroid? ;)

Joj, da, naravno! Ne znam koji vrag mi je danas, neispavan sam i već sam više puta pogriješio u tipkanju poruka. Nesreća je da sam danas pisao i odgovore na pitanja čitatelja pa se uopće bojim na što će ličiti ta rubrika u novom broju. {#}

 

DrNasty kaže...
Ma da, ljudi misle da je 3x neka fiksna vrijednost, a može biti hrpa različitih objektiva koji imaju raspon 3x.

Ovaj je uzak, pa baš nije za zatvorene prostore i grupnjake :D

Ja sam ljubitelj širokog kuta pa mi je totalno nezanimljiv taj raspon, mada većina leti na telce jer je lakše kadrirati u par stepeni fov-a.

Imam Sony R1, koji ima fiksni objektiv raspona 24-120 i upravo zbog njega sam se zaljubio u 24 mm. Taman je sa širokim kutom gdje mora biti. A ovih 120 mm je onako... OK je, ali preslabo za ikakvo ozbiljnije daljinsko škljocanje.

 

Da, ljudi ne znaju što zapravo znači to 3x. Ako počne od jako širokog kuta, onda je taj zum zapravo dosta slab, ako počne dosta manje širokog kuta, onda će taj zum nositi daleko... Mislim, taj Polaroidov ima telefoto skoro ko moj, a zum mu je "samo" 3x zumom (za razliku od mog 5x).

 

Ali ono, razumijem ih. Ne mogu ni skužiti dok se ne počnu ozbiljnije tim baviti. Zato kuže druge stvari, one s kojima se bave. {#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: I telefon i fotoaparat

konkurencija iPhoneu u čemu?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice