SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjaci u

poruka: 22
|
čitano: 2.486
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjaci u ".
13 godina
neaktivan
offline
SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjaci u
Kako sam zivio dosad bez ovih smart uredaja...?
Ah da, mozak.
...i tako dalje
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjaci u

SU HD TV?

Ne mogu niti opisati kako mi je to napeto, imam ANALOGNI signal preko Bnet-a

 

Evo, idem se odmah predbilježiti za 2 komada (jedan ide kao rezerva na tavan)

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjac
Pa B.net odavno ima u ponudi HD pakete, tako da ako želiš kvalitetniju sliku stvar je samo do tebe... UHD prijemnici dosta uspješno i kvalitetno skaliraju HD signal (osobito ovi noviji SUHD), a i nije baš da uopće nema UHD sadržaja...
...
11 godina
offline
SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjaci u

..."tako da ukućani u svakom trenutku, pogledom na zaslon pametnog telefona, mogu vidjeti točno što nedostaje i bez pregledavanja hladnjaka"...

 

Treba li uopće komentirati ovo?

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjac
Djuro von Prekoplotovich kaže...

..."tako da ukućani u svakom trenutku, pogledom na zaslon pametnog telefona, mogu vidjeti točno što nedostaje i bez pregledavanja hladnjaka"...

 

Treba li uopće komentirati ovo?

Super stvar ako se nađeš recimo u šoping centru i odlučiš nadopuniti namirnice za doma a nisi prethodno sastavio popis.

Ili sastavio si popis ali da ga eventualno nadopuniš kada si već u dućanu.

8 godina
offline
SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjaci u

festival nepotrebnih gadgeta

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjac
Miro kaže...
Pa B.net odavno ima u ponudi HD pakete, tako da ako želiš kvalitetniju sliku stvar je samo do tebe... UHD prijemnici dosta uspješno i kvalitetno skaliraju HD signal (osobito ovi noviji SUHD), a i nije baš da uopće nema UHD sadržaja...

SUHD je ako se ne varam 8K, po meni ako inje 100" sasvim bespotrebno. Ali neka - napretku se ne protivim jer sjećam se kada je 42" Plazma koštala 100.000 USD i 55" OLED 100.000" sad je 55" 4k 1400 KM (BAM ne HRK) a OLED od 55" 4.000 KM (BAM ne HRK). Samo nek oni štancaju pixele, a kada dođe sadržaj - doći će i TV.

 

Djuro von Prekoplotovich kaže...

* * *

 

Treba li uopće komentirati ovo?

Treba evo i zašto... (*)...

lovacmaki kaže...
* * *

Super stvar ako se nađeš recimo u šoping centru i odlučiš nadopuniti namirnice za doma a nisi prethodno sastavio popis.

* * *

... (*) ... da odlična, a plata je tebi i tvojim susjedima 2 puta prosječna Švicarska dakle 100.000 kuna.. pa ajmo, malo biti realni: Mi na Balkanu nije da umiremo od gladi (meni recimo ništa ne fali) daleko od toga, ali smo zato virtuozi u popunjavanju svake rupe koja postoji u ovom svijetu. (simbolična rupa bi bila ono što nam fali a nemamo) Dakle ja lično nije da se žalim na svoj život (ma mudo labudovo, idem za Fridayom prve prilike i već sam u procesu) ali ja se ne sjećam kada sam imao zadnji six pack Corone ili Heinekena u frižideru, ali o yeah.. imao sam i po 3 x six packova Corone Extra.

 

sporttest kaže...

festival nepotrebnih gadgeta

Potrebnih tvojoj djeci ili unučadi.

 

Poanta iz svega ovoga: Gledajte vražiji Energetski razred: Ako je A+++ onda je zeleno svjetlo i sve OK, ali ako je "samo" A++ onda je žuti alarm i nije baš OK!

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2016 23:03 (Envy).
8 godina
offline
Re: SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjac

Potrebnih tvojoj djeci ili unučadi.

 

Poanta iz svega ovoga: Gledajte vražiji Energetski razred: Ako je A+++ onda je zeleno svjetlo i sve OK, ali ako je "samo" A++ onda je žuti alarm i nije baš OK!

 znam da je grozno....al stvarno me nije briga za to
1. ne mogu utjecat ka pojedinac
2. nisam ekoloski osvijesten do te baze da cjepidlacim na kucanskim aparatima

11 godina
offline
Re: SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjac
Envy kaže...

 

Poanta iz svega ovoga: Gledajte vražiji Energetski razred: Ako je A+++ onda je zeleno svjetlo i sve OK, ali ako je "samo" A++ onda je žuti alarm i nije baš OK!

 

Jok.

Kod bijele tehnike bitno je tko daje što dulju garanciju i čiji serviseri nisu potpuni idioti.

Sudeći po iskustvu, ne možeš imati oboje.

 

A o plusevima u oznakama energetske učinkovitosti dalo bi se raspravljati.

Počevši od metodologije pri njihovom dobivanju, do odnosa razlike u cijeni uređaja i troškova energije (i vode za perilice/sušilice) tijekom životnog vijeka.

 

Nu:
https://ec.europa.eu/energy/en/energy-labelling-tools

http://europa.eu/youreurope/business/environment/energy-labels/index_en.htm

 

Ako pogledaš propise za pojedine uređaje preko linkova iz "Energy labelling measures"dokumenta vidjeti ćeš kako je ostavljeno dovoljno prostora proizvođačima da se slobodno igraju.

Uostalom, tko će te provjeravati? Netko od starih članica će ići protiv svojih proizvođača koji se još nisu preregistrirali na Luksemburg ili slična mjesta?

U cijeloj priči bitno je da se tute nešto propiše jer "Europska Komisija brine o ekologiji" i da tamo neki komitet ubere plaću i naknade za sastančenje.

To što bijela tehnika neće poživjeti dulje od 6 godina i što je to poprilična gomila otpada, nije njihov problem.

15 godina
offline
Re: SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjac
sporttest kaže...

* * *

znam da je grozno....al stvarno me nije briga za to
1. ne mogu utjecat ka pojedinac
2. nisam ekoloski osvijesten do te baze da cjepidlacim na kucanskim aparatima

Uticat ćeš na to kada to tvoj novčanik osjeti. Ja sam bojler pustio da radi non-stop ali podigao temp. na 70°C umjesto nekih 55-60°C i račun za struju mi je naredna dva mjeseca skočio sa 50 KM (BAM ne HRK) na basnoslovnih 85 KM (BAM ne HRK, za Kune množite sa 3,75).

 

U međuvremenu završim za certificiranog proizvođača (dakle ručni rad efiksniji od najbolji proizvoda Siemensa i Švicarskih kompanija) Solarnih Kolekora i tako mi u radionici napravimo dva i spojimo sa pumpama, elektroventilima i sl... tako da naredne godine iako je struja poskupila (+ ja Računar stavim na Power Saver, zamjeni se Stari Grunding Televizor koji troši 180 W na još veći 40" koji troši ispod 100W) u sada mi za struju dolazi 40 KM iako.... (*) ...

Djuro von Prekoplotovich kaže...
* * *

 

 

Kod bijele tehnike bitno je tko daje što dulju garanciju i čiji serviseri nisu potpuni idioti.

Sudeći po iskustvu, ne možeš imati oboje.

 

* * *

... imam 4 perilice za rublje, 2 perilice za suđe, 2 frižidera, 2 zamrzivača i 2 bojelara (sušilice nemamo)... jer mi je stari serviser bijele tehnike starog kova, koji kako on kaže "kroz moje ruke je prošlo jedno milion veš-mašina (bosanski izraz za perilicu za rublje" i naravno da puni i frižidere, i radi izloaciju (dok je Saponia osjek davala dvo komponentnu hemiju sada to više ne radi). Imao je problem oko učenja Hard i Soft Reseta perilica za rublje jer nove imaju elektroniku a ne stari programator (kako japnci kažu da je to njihov neuspjeli pokušaj odlaska na mjesec)

 

Iskustvo: Nedavno je imao priliku da dobije perilicu za rublje koja osim ulaza za normalnu (hladnu vodu) ima i ulaz sa toplu vodu - je li uopće treba da se spominje koliki je tu uticaj na energiji kada se izbaci grijač od 2 kW? Pametnom je i ovo dosta a ako ti ovo nije dosta imaš:

 

Onu staru: "Ako ne znaš šta ja dobro - pitaj pošto je". Pa pogledaj A+++ kliko koštaju perilice, koliko A++ (samo razlike izmešu te dvije) a koliko neki slabiji modeli koji imaju oznaku B ili ne-do-bog-dragi C oznaku.

13 godina
neaktivan
offline
Re: SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjac
SUHD nema veze sa 8K niti je bitno koliko tko zarađuje za potencijalnu korisnost IoT. Nisam očekivao ove nebulozne od tebe.
15 godina
offline
SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjaci u

Ok, slažem se da SUHD nije 8k, nego je 8K UHDTV, moja greška.

 

Ali da su nebuloze oko energetske učinkovitosti (dao sam ti primjer iz mog vlastitog doma) koje sam rekao, i to nadovezane na kontest svih gornjih komentara + naglasak na Perilice, Hladnjake i sl. onda ne znam stvarno što sam loše rekao. Slobodno me ispravi, i reci mi što ti se to ne sviđa da to bolje objasnim.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjaci u

I 4K je UHD! 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjac
nani kaže...

I 4K je UHD! 

Ma i ovo je gluposto, Ultra, sledeći će biti Extra i sl. Trebali su ostaiti 4K, 8K i to je to. Mada tko je profesionalac jasno zna da nije isto 4K na TV-u i 4K u filmskoj industriji. Ovi me posjećaju na premium ulje za motore od auta od Shella: Shell Helix Ultra Extra 5W-30.

13 godina
neaktivan
offline
Re: SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjac
Envy kaže...

Ok, slažem se da SUHD nije 8k, nego je 8K UHDTV, moja greška.

 

Ali da su nebuloze oko energetske učinkovitosti (dao sam ti primjer iz mog vlastitog doma) koje sam rekao, i to nadovezane na kontest svih gornjih komentara + naglasak na Perilice, Hladnjake i sl. onda ne znam stvarno što sam loše rekao. Slobodno me ispravi, i reci mi što ti se to ne sviđa da to bolje objasnim.

8K je rezolucija (standardizirana) a SUHD nema veze sa time. Da pojasnim kao za bebe :P UHD=4K, SUHD = ''samsungovski poboljšan'' UHD tj. 4K.

Ako mi moj smart hladnjak javi da mi fali mlijeka i onda ne zaboravim kupiti to isto mlijeko onda je to super stvar kao primjer namjene takve tehnologije. Zarađivao ja 10 000 ili 100 000 nečega je irelevantno. Naravno da sam to pisao sa pretpostavkom da to kupuje osoba koja si to može priuštiti.

Sa time da smart kućanski aparati nisu niti sada ''suho zlato'' ako ne računamo samo Samsung.

13 godina
neaktivan
offline
Re: SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjac
nani kaže...

I 4K je UHD! 

Koliko tehnološki nepismenih na forumu tehnološkoga časopisa. 

4K je UHD. 8K nije UHD.

Jedino što postoji razlika u 4K DCI standardu u odnosu na UHDTV 4K a to je 256 piksela u horizontalnim linijama.

No UHDTV 4K je standard u komercijalnim televizorima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2016 1:00 (lovacmaki).
15 godina
offline
Re: SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjac
lovacmaki kaže...
* * *

Koliko tehnološki nepismenih na forumu tehnološkoga časopisa. 

 

* * *

Care koga ti za*e*eš ovdje? Mene, gospodina Rosandića ili sve nas zajedno?

 

Evo ti link pa čitaj koliko ti je mila volja:

Trendovi u svijetu televizora 2016. g.

 

Hoćeš o Gamutu boja izvoli:

Rec.2020 i DCI-P3 raspon boja

Hoćeš o HEVC kodeku izvoli:

HEVC

 

Što želiš reci samo: Dollby Vision, Dollby Atmos, VP9, HDMI 2.0, HDCP 2.2, HDR-10, UHD Premium, UHD Blu-ray, Quantum Dot, prolazne Kadence.. reci samo... Hoćeš u profi vode da odemo pa da pričamo zšto je filmska (za filmaše koji prave filmove) Panasonicova plazma 100.000 USD a kućna 1000 USD (dok su se prodavale). Hoćeš o Raw sistemu Epic Red kamere, Sony Cinealata ili Arii Alexi i zašto se ista ne može kupovati nego samo rentati preko Arri rental servisa.

 

Ja ti pričam o energetskoj učinkovitosti modernih urešđaja i koliko je to važno (sve moderne zemlje i sav svijet teži ka energetskoj učinkovitošću i ekološkoj osvještenosti) a ti mi pričaš kako je super, da ideš u trgovinu i znati šta ti imaš u frižideru ili nemaš. Oki ili kupi sebi jedan pa podjeli ovdje svoje dojmove iil prestani nas više trolati.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjac
Kako ja trolam? Činjenica je da si pobrkao 8K i UHD. Isto tako, postoje konkretno Candy hladnjaci koji dođu cca 4000 kn i komuniciraju preko wifija. A energetska klasa im je ako se ne varam A++. Ja sam pisao o tom mlijeku a ti Envy mi odgovarao u sasvim drugom kontekstu novca. Valjda sam sada objasnio.
15 godina
offline
Re: SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjac
Djuro von Prekoplotovich kaže...

..."tako da ukućani u svakom trenutku, pogledom na zaslon pametnog telefona, mogu vidjeti točno što nedostaje i bez pregledavanja hladnjaka"...

 

Treba li uopće komentirati ovo?

Nije da nije trebalo, nego je trebalo zabraniti komentarisanje toga

13 godina
neaktivan
offline
Re: SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjac
Envy kaže...
Djuro von Prekoplotovich kaže...

..."tako da ukućani u svakom trenutku, pogledom na zaslon pametnog telefona, mogu vidjeti točno što nedostaje i bez pregledavanja hladnjaka"...

 

Treba li uopće komentirati ovo?

Nije da nije trebalo, nego je trebalo zabraniti komentarisanje toga

Nego Envy, jesi li pročitao onaj link koji si postao sa HD televizije? Si uočio da SUHD nije 8K? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2016 15:39 (lovacmaki).
15 godina
offline
Re: SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjac
Envy kaže...

Ok, slažem se da SUHD nije 8k, nego je 8K UHDTV, moja greška.

 

* * *

Je li trbam pisati ponovo? Ne trabam!

lovacmaki kaže...
* * *

Nego Envy, jesi li pročitao onaj link koji si postao sa HD televizije? Si uočio da SUHD nije 8K? 

Je li trebaš odtrolati odavdje, ne ne kažem ružniju riječ? Trabaš!

 

BTW: Javi se kada kupiš dotični frižider pa nam napiši recenzije i dojmove uopće ne sumanjm da će ti gospodin Rosandić odobriti članak.

Hvala. Prijatno i doviđenja.

 

 

PS: novi fičur u Windows 10, u appsu Karte, jeste - "ne zaboravite gdje ste parkirali vaše auto". Odmah ga počni koristiti ispred, prije no što kupiš dotični frižider, ispred tržnog centra ili hyper makreta gdje vršiš podmjeru pa nama napiši dojmove kako ti ide... izgleda da će takvim kao ti pravo trebati ovakvi dodatci.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: SUHD TV, AddWash perlice i Family Hub hladnjac
Envy kaže...
Envy kaže...

Ok, slažem se da SUHD nije 8k, nego je 8K UHDTV, moja greška.

 

* * *

Je li trbam pisati ponovo? Ne trabam!

lovacmaki kaže...
* * *

Nego Envy, jesi li pročitao onaj link koji si postao sa HD televizije? Si uočio da SUHD nije 8K? 

Je li trebaš odtrolati odavdje, ne ne kažem ružniju riječ? Trabaš!

 

BTW: Javi se kada kupiš dotični frižider pa nam napiši recenzije i dojmove uopće ne sumanjm da će ti gospodin Rosandić odobriti članak.

Hvala. Prijatno i doviđenja.

 

 

PS: novi fičur u Windows 10, u appsu Karte, jeste - "ne zaboravite gdje ste parkirali vaše auto". Odmah ga počni koristiti ispred, prije no što kupiš dotični frižider, ispred tržnog centra ili hyper makreta gdje vršiš podmjeru pa nama napiši dojmove kako ti ide... izgleda da će takvim kao ti pravo trebati ovakvi dodatci.

 

 

Volim nove fičure kako pišu.. Dan kada ih više ne bude će biti tužan dan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2016 9:04 (lovacmaki).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice