Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatno

poruka: 70
|
čitano: 8.106
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatno".
16 godina
odjavljen
offline
Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatno

Dok u HR uvedu neku automatiku bilo čega već ćemo imati kolonije do andromede...

Freak Show Inc.
 
20 1 hvala 0
16 godina
offline
Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatno

nista jer cu se zamrznut kao walt

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatno

Ovo ce biti hoce mo li imati Star Trek ili Elysium.

 

Mislim kako bi predivno bilo da sve debilne poslove zamjene roboti, AI i sl. i da se ljudima kroz profit generiran iz tih djelatnosti osigurna bezuvijetan osnovni dohodak dostojan zivota. A onda ce se mozda moci baviti ono što ih zanima, a sada im je nemoguce ulaziti u rizik, mozda bi blagajnica iz konzuma htjela biti glazbenik, umjetnik i probat nešto bez imperativa za osnovno prezivljavanje. Za svoj posao se ja ne bojim, ali barem 50% poslova ce nestati. Čovječanstvo bi oslobađanjem od rada za puku egzistenciju moglo masovno profititirati kao vrsta.

 

Pitanje je kako ce se rasporediti stvoreni profit u dzep nekolicine (Elysium) ili svima (Star Trek). Ne smije se dogoditi sindrom zabe da nas skuhaju, a da ne primjetimo. Potencijal milijardi ljudi je ogroman zato ipak više vjerujem u Star Trek.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 20:18 (mislav_01).
Moj PC  
26 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatno

Kapitalizam uslijed proturjecnosti koje nosi u sebi je izrazito nestabilan sistem, sto se vise kapitalizam razvija to vise dolaze do izrazaja i te proturjecnosti koje onda pojacavaju intenzitet kapitalistickih kriza, ukratko, kapitalizam nosi sjeme vlastitog unistenja unutar sebe.

 

Fašizam možemo definirati kao otvorenu vladavinu diktature kapitala uz pomoć najreakcionarnijih elemenata nekog društva, dakle, uz pomoć ekstremnih nacionalista, ekstremnih rasista i slično. Fašizam se javlja za vrijeme dugotrajnih kapitalističkih kriza, a koje su, uslijed nestabilnosti samog kapitalizma i proturiječnosti koje kapitalizam nosi u sebi, a koje su i uzrok te nestabilnosti, sastavni dio kapitalizma kao takvog te se svako malo ciklički ponavljaju. Fašizam se javlja sa jedne strane kao reakcija na nesposobnu liberalnu državu da riješi krizu koja ugrožava kapitalizam, dok se sa druge strane javlja kao reakcija na rastuće radničke i socijalističke pokrete te na jačanje komunističkih partija, što, naravno, opet direktno ugrožava opstanak kapitalizma.

 

Ukrako ili socijalizam ili barbarizam

 
9 5 hvala 0
15 godina
offline
Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatno

(najkasnije) za 30 godina ću počivati u miru, jer me smrt neće dobiti živoga. a u nas će se možda roboti u medijima još uvijek prepucavati o tome čiji je pradjed projektanta bio partizan, a čiji ustaša. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
30 1 hvala 0
16 godina
offline
Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatno

Ah te divne priče... Roboti rade sve,a mi ne trebamo ništa.

Postoji samo jedan mali problem. Kako će te zaraditi plaću? Od koga će te kupiti robote, po kojoj cijeni, što ih napaja energijom i po kojoj cijeni ?

 

Ideja idile i utopije može postojati ako na svijetu ostane 100 000 ljudi, a ostalo rade roboti.

U ovom svijetu gdje ljudi ima sve više i više, a posla nigdje robotizacija je zadnje što trebamo.

 

Valjda jedini među vama gutam romane znanstveno fantastičnih tematika pa vidim kud takve stvari obično vode - distopije.

mag.iur.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 20:29 (Korny1603987).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatn
mislav_01 kaže...

Potencijal milijardi ljudi je ogroman zato ipak više vjerujem u Star Trek.

 Povijest je dokazala upravo suprotno... Tako da je vjerovatniji ovaj drugi ishod, jer na vlast uvijek dolaze oni gramziviji.

15 godina
offline
Re: Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatn
mislav_01 kaže...

Ovo ce biti hoce mo li imati Star Trek ili Elysium.

 

Mislim kako bi predivno bilo da sve debilne poslove zamjene roboti, AI i sl. i da se ljudima kroz profit generiran iz tih djelatnosti osigurna bezuvijetan osnovni dohodak dostojan zivota. 

 Zašto bi glupanima trebalo osigurati bezuvjetni osnovni dohodak??? Da proizvode nove debile? 

15 godina
offline
Re: Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatn
Makavelii kaže...

Kapitalizam uslijed proturjecnosti koje nosi u sebi je izrazito nestabilan sistem, 

Naravno, apsolutno svaki socijalizam do sada je propao, a nestabilan je kapitalizam. Pa Kina je postala svjetska sila kad je iz stabilnog socijalizma prešla u nestabilni kapitalizam. A i jugoslavenski socijalističi samoupravljači su iz stabilnog socijalizma koji je propao bježali u nestabilni kapitalizam. 

Ukratko, ljevičari su idioti. 

10 godina
offline
Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatno

Ja ću za 30 godina imat 72 i po cili dan ću sidit u parku i zviždit za "balavicama" od 50 i sićat se lipih vrimena dok se moga dignit

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
23 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatno

Nezz kak će zamjenit najstariji zanat na svijetu...

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatn
zerocool12 kaže...

Nezz kak će zamjenit najstariji zanat na svijetu...

 

Pa jebat ćemo robote!

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatn
zerocool12 kaže...

Nezz kak će zamjenit najstariji zanat na svijetu...

Prema onome što znam, Japanci rade na razvoju robo-prostitutki. 

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatn
Friday kaže...
zerocool12 kaže...

Nezz kak će zamjenit najstariji zanat na svijetu...

 

Pa jebat ćemo robote!

 

NecroKnight kaže...
zerocool12 kaže...

Nezz kak će zamjenit najstariji zanat na svijetu...

Prema onome što znam, Japanci rade na razvoju robo-prostitutki. 

Kaj nije onda bolje manualno (uz sve igračke i ostalo)? Ipak mislim da ljudi koriste te usluge zbog osobe...

 

Zato se japaneri toliko i samoubijaju...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 22:03 (zerocool12).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatn
rjakopec kaže...
Makavelii kaže...

Kapitalizam uslijed proturjecnosti koje nosi u sebi je izrazito nestabilan sistem, 

Naravno, apsolutno svaki socijalizam do sada je propao, a nestabilan je kapitalizam. Pa Kina je postala svjetska sila kad je iz stabilnog socijalizma prešla u nestabilni kapitalizam. A i jugoslavenski socijalističi samoupravljači su iz stabilnog socijalizma koji je propao bježali u nestabilni kapitalizam. 

Ukratko, ljevičari su idioti. 

 Apsolutno svi ekonomski pokazatelji su u hrvatskoj bili bolji u vrijeme socijalizma nego u vrijeme ovih 25 godina kapitalizma, s time da se u vrijeme socijalizma u BDP nisu racunale usluzne djelatnosti. Naravno, mozes sada ti laprdati kako ovo sto imamo nije "pravi" kapitalizam, ali definicija kapitalizma je vrlo jednostavna, privatno vlasnistvo nad sredstvima za proizvodnju i eksploatacija radne snage sa ciljem zgrtanja profita za kapitaliste, to sve imamo. A utopijske mastarije o nekakvom "pravom kapitalizmu" mozes ostaviti za djecu kada ces im pricati bajke za laku noc.

Ukratko, zelis li vidjeti idiota ne trebas ici dalje od ogledala.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 23:19 (Makavelii).
15 godina
offline
Re: Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatn
Makavelii kaže...
rjakopec kaže...
Makavelii kaže...

Kapitalizam uslijed proturjecnosti koje nosi u sebi je izrazito nestabilan sistem, 

Naravno, apsolutno svaki socijalizam do sada je propao, a nestabilan je kapitalizam. Pa Kina je postala svjetska sila kad je iz stabilnog socijalizma prešla u nestabilni kapitalizam. A i jugoslavenski socijalističi samoupravljači su iz stabilnog socijalizma koji je propao bježali u nestabilni kapitalizam. 

Ukratko, ljevičari su idioti. 

 Apsolutno svi ekonomski pokazatelji su u hrvatskoj bili bolji u vrijeme socijalizma nego u vrijeme ovih 25 godina kapitalizma, s time da se u vrijeme socijalizma u BDP nisu racunale usluzne djelatnosti.
Ukratko, zelis li vidjeti idiota ne trebas ici dalje od ogledala.

U to doba svih ekonomskih pokazatelja 500 000 samoupravljača ti je otišlo u Njemačku, vjerojatno zato što su bili ludi i konačno to društvo svih ekonomskih pokazatelja ti je propalo, ono, samo od sebe, raspalo se. Otišli ljevičari u četnike i HDZ-ovce. 


Ukratko, ljevičari su idioti. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatn
rjakopec kaže...

U to doba svih ekonomskih pokazatelja 500 000 samoupravljača ti je otišlo u Njemačku, vjerojatno zato što su bili ludi i konačno to društvo svih ekonomskih pokazatelja ti je propalo, ono, samo od sebe, raspalo se. Otišli ljevičari u četnike i HDZ-ovce.

A u danasnje doba ih je otislo koliko?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
offline
Re: Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatn
1domagoj1 kaže...
rjakopec kaže...

U to doba svih ekonomskih pokazatelja 500 000 samoupravljača ti je otišlo u Njemačku, vjerojatno zato što su bili ludi i konačno to društvo svih ekonomskih pokazatelja ti je propalo, ono, samo od sebe, raspalo se. Otišli ljevičari u četnike i HDZ-ovce.

A u danasnje doba ih je otislo koliko?

Nešto manje, ali su kvalitetnji, a što da ti velim, kapitalizam odlično funkcionira i privlačan je ljudima. Ne samo da ljudi ne žele ići u socijalističke zemlje nego ne žele ići ni u bivše socijalističke zemlje. Zemlje u kojima je bio socijalizam jednostavno nisu pobodne za život i ljudi iz njih bježe. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 22:37 (rjakopec).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatn
rjakopec kaže...

Nešto manje, ali su kvalitetnji, a što da ti velim, kapitalizam odlično funkcionira i privlačan je ljudima.

U brojkama otprilike?

 

Malo mi se cini da si kontradiktoran ili te nisam dobro skuzio. U prvom postu spominjes 500 000 koji su otisli u Njemacku (u jednom sustavu) i to je lose, a u sljedecem postu kazes da ih je otislo "nesto manje, ali su kvalitetniji" (u drugom sustavu) i to je sad dobro? Sto je tu dobro? Da ih je otislo manje ili da su otisli oni kvalitetniji? Ili to sto su uopce otisli?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 22:35 (1domagoj1).
10 godina
offline
Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatno

Bem vam i ljevičarke i desničarke, na ovaj forum sam pobiga jer je bio free od politike ali izgleda su faken političari stigli i ovamo.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
16 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatn
1domagoj1 kaže...
rjakopec kaže...

Nešto manje, ali su kvalitetnji, a što da ti velim, kapitalizam odlično funkcionira i privlačan je ljudima.

U brojkama otprilike?

 

Malo mi se cini da si kontradiktoran ili te nisam dobro skuzio. U prvom postu spominjes 500 000 koji su otisli u Njemacku (u jednom sustavu) i to je lose, a u sljedecem postu kazes da ih je otislo "nesto manje, ali su kvalitetniji" (u drugom sustavu) i to je sad dobro? Sto je tu dobro? Da ih je otislo manje ili da su otisli oni kvalitetniji? Ili to sto su uopce otisli?

Nije to dobro, to je činjenica, ljudi bježe i iz socijalizma i iz zemalja u kojima je bio socijalizam, toliko sranje je socijalizam i odlaze u zemlje tradicionalnog kapitalizna, protestantske po mogučnosti. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 22:41 (rjakopec).
15 godina
offline
Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatno

Nećemo ništa raditi jer ćemo biti u Matrixu.

Meda
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatn
rjakopec kaže...

Nije to dobro, to je činjenica, ljudi bježe i iz socijalizma i iz zemalja u kojima je bio socijalizam, toliko sranje je socijalizam i odlaze u zemlje tradicionalnog kapitalizna, protestantske po mogučnosti. 

Pa, ali ovdje nije socijalizam, nego kapitalizam. Pa onda ne bi trebali bjezati?

 

Koliko ih to onda na kraju danas odlazi?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
offline
Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatno

Bit će, da bi mogli radnici oplesti po strojevima kao nakon Prve industrijske. Pa je vojska morala čuvati tvornice.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatn
nicky.sl kaže...

Bem vam i ljevičarke i desničarke, na ovaj forum sam pobiga jer je bio free od politike ali izgleda su faken političari stigli i ovamo.

A ebi ga sad, ako je tema činjenica da će večinu bedastih poslova uskoro raditi roboti onda se prirodno postavlja pitanje na koji način će funkcionirati takvo društvo. Od stvarnosti možeš pobječi jedino uz pomoć alkohola ili droge, zapravo to je ista stvar ali budući da ne bi bilo zgodno da je spasitelj zapravo diler onda smo uveli razliku između alkohola i droge. 

15 godina
offline
Re: Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatn
1domagoj1 kaže...
rjakopec kaže...

Nije to dobro, to je činjenica, ljudi bježe i iz socijalizma i iz zemalja u kojima je bio socijalizam, toliko sranje je socijalizam i odlaze u zemlje tradicionalnog kapitalizna, protestantske po mogučnosti. 

Pa, ali ovdje nije socijalizam, nego kapitalizam. Pa onda ne bi trebali bjezati?

 

Koliko ih to onda na kraju danas odlazi?

A gledaj, očito je socijalizam takvo sranje da ljudi bježe ne samo iz socijalizma nego i iz bivših socijalističkih država, a ti sad meni reci zašto. 

 

Ja sam tebi rekao, ali mi ne vjeruješ pa vjerojatno imaš bolju teoriju o tome zašto svi bježe u Njemačku i Švedsku, a nitko u Rusiju, a u sve tri države je kapitalizam. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 23:01 (rjakopec).
15 godina
offline
Re: Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatn
rjakopec kaže...

Naravno, apsolutno svaki socijalizam do sada je propao, a nestabilan je kapitalizam. Pa Kina je postala svjetska sila kad je iz stabilnog socijalizma prešla u nestabilni kapitalizam. A i jugoslavenski socijalističi samoupravljači su iz stabilnog socijalizma koji je propao bježali u nestabilni kapitalizam. 

Ukratko, ljevičari su idioti. 

 

Ne shvacas i ne vidis siru sliku.

Uglavnom, kapitalizam je imao svoje najbolje dane dok je bilo socijalizma i komunizma na drugoj strani, jer su lovatori bili toliko usrani da se ne bi kapitalizam prelio na zapad pa su popustili svoj stisak. U vrijeme najzesceg komunizma, prosjecni americka obitelj je zivjela bogovski od jedne place, a pogledaj nakon 1990 koliko je ostalo takvih. Danas prosjecan amerikanac radi dva posla i jedva prezivljava.

 

Cim je nestalo konkurencije, vratila se  "A" strana ploce, odnosno slabo regulirani kapitalizam kakav je zapravo i bio do 1. svj. rata.

 

Ono sto ovom svijetu je treba je izmedju ta dva svijeta, a najblizi primjer su skandinavske zemlje (cak je i Juga bila jako blizu tog modela, no raspala se prije nego sto se privatni kapital razmahao).

 

P.S. Znanstveno je dokazano da manje inteligentni su skloni desnim političkim opcijama

 

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
protjeran
offline
Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatno

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
3 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatno

Isto što i sada radimo...

Battlelog: Glavas_ZG
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što ćete raditi za 30 godina? Ništa, vjerojatn
Friday kaže...

Dok u HR uvedu neku automatiku bilo čega već ćemo imati kolonije do andromede...

 Pffff Irac se javio.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice