Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?

poruka: 83
|
čitano: 10.901
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?".
15 godina
offline
Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?

članak ukratko: sve dok energijom vedri i oblači kapitalizam (= profit), ništa od ekologije i jeftinije energije. bez obzira na "revolucinarne izume" (fuzije, baterije itd.). jebga, ni električni auti se ne dijele badava pa neće ni solarni paneli. svima, pak, koji se nadaju komunizmu (utopizmu), preporučujem gledanje zvjezdanih staza i čitanje leoparda s kilimanjara, olge larionove. dok se sve vrti oko novca (= ferengiji), odosmo mi sve brže prema mp3. meni utjeha: ne bum to doživil. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
32 1 hvala 0
14 godina
offline
Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?

Stignemo sve zaustaviti, samo da porastu cjene goriva pa da ljudima bude to sve manje dostupno. Ali opet zašto ljudima uskraćivati nešto na što imaju pravo?

 

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?

Eh da, ovo je zeznuto pitanje.

Čak i kada bi se emisija plinova iz auta i tvorničkih postrojenja uvelike smanjila. Još nam ostaju domaće životinje posebice goveda. Krave puno pasu, puno je vjerojatno eufemizam. Te budući da probavljaju celulozu puno bolje od ljudi zahvaljujući više želudaca, manje je čvrste otpadne tvari što se tiče celuloze nego kod ljudi. Mislim da im je djetelina omiljena poslastica i ako se dobro sjećam njen korijen obiluje dušikovim bakterijama tako da mislim ni to ne pridonosi dobrom 

Co2 je štetan za ozon općenito međutim metan je za četvrtinu štetniji 23 posto kojeg krave izbacuju na oba kraja.

Kad rješimo problem emisije vozila, tvornice vrlo teško jer bi time lobisti gubili novac onda se pozabaviti prehranom stoke. Mislim da se na tom već i radi.

Interesantno da krave više ch4 izbacuju na prednji kraj nego zadnji no to je vjerojatno kaj ih se hrani kuruzom zbog "bildanja" što one ne mogu probaviti 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?
Ikarus01 kaže...

Eh da, ovo je zeznuto pitanje.

Čak i kada bi se emisija plinova iz auta i tvorničkih postrojenja uvelike smanjila. Još nam ostaju domaće životinje posebice goveda. Krave puno pasu, puno je vjerojatno eufemizam. Te budući da probavljaju celulozu puno bolje od ljudi zahvaljujući više želudaca, manje je čvrste otpadne tvari što se tiče celuloze nego kod ljudi. Mislim da im je djetelina omiljena poslastica i ako se dobro sjećam njen korijen obiluje dušikovim bakterijama tako da mislim ni to ne pridonosi dobrom 

Co2 je štetan za ozon općenito međutim metan je za četvrtinu štetniji 23 posto kojeg krave izbacuju na oba kraja.

Kad rješimo problem emisije vozila, tvornice vrlo teško jer bi time lobisti gubili novac onda se pozabaviti prehranom stoke. Mislim da se na tom već i radi.

Interesantno da krave više ch4 izbacuju na prednji kraj nego zadnji no to je vjerojatno kaj ih se hrani kuruzom zbog "bildanja" što one ne mogu probaviti 

 

Kao netko tko je proveo djetinstvo na selu, znam da je djed uvijek pazio da se blago ne najede djeteline jer izuzetno napuhuje i krava moze krepati.

No ostatak tvog komentara, koliko god se nekome cinio smjesnim, je potpuno tocan. Metan koje krave proizvode je poprilicna stavka u staklenickim plinovima.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
11 godina
neaktivan
offline
Re: Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?
syncmaster245b kaže...
Ikarus01 kaže...

Eh da, ovo je zeznuto pitanje.

Čak i kada bi se emisija plinova iz auta i tvorničkih postrojenja uvelike smanjila. Još nam ostaju domaće životinje posebice goveda. Krave puno pasu, puno je vjerojatno eufemizam. Te budući da probavljaju celulozu puno bolje od ljudi zahvaljujući više želudaca, manje je čvrste otpadne tvari što se tiče celuloze nego kod ljudi. Mislim da im je djetelina omiljena poslastica i ako se dobro sjećam njen korijen obiluje dušikovim bakterijama tako da mislim ni to ne pridonosi dobrom 

Co2 je štetan za ozon općenito međutim metan je za četvrtinu štetniji 23 posto kojeg krave izbacuju na oba kraja.

Kad rješimo problem emisije vozila, tvornice vrlo teško jer bi time lobisti gubili novac onda se pozabaviti prehranom stoke. Mislim da se na tom već i radi.

Interesantno da krave više ch4 izbacuju na prednji kraj nego zadnji no to je vjerojatno kaj ih se hrani kuruzom zbog "bildanja" što one ne mogu probaviti 

 

Kao netko tko je proveo djetinstvo na selu, znam da je djed uvijek pazio da se blago ne najede djeteline jer izuzetno napuhuje i krava moze krepati.

No ostatak tvog komentara, koliko god se nekome cinio smjesnim, je potpuno tocan. Metan koje krave proizvode je poprilicna stavka u staklenickim plinovima.

 

 kad sam bio pisao, nadao sam se da ce netko sa sela naići

U svrhu bolje rasprave te da nešto naučim.

 

Čak sam i mislio da brišem zbog izrugivanja nekih međutim ostavio sam jer to želim saznati.

 

Dakle prilično sam siguran da krave jako vole djetelinu, ne znam jel zbog okusa ili monotonije,nemam iskustva ali načuo sam da ako ih ugledaju na nekom pašnjaku više preferiraju od trave 

 

Čuo sam da je djetelina samo opasna ako se poslije pije voda odnosno ako je prekrivena rosom.

 

Ne znam kako je u Hrvatskoj no pročitao sam da ako se jede sijeno prije da minimizira utjecaj djeteline.

Da još pitam jer istina nakon što djetelina nabubri da se mora punktirati trbuh. Ili je to mit.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2016 23:04 (Ikarus01).
15 godina
neaktivan
offline
Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?

Negdje sam pročitao ako bismo u potpunosti zaustavili svu svjetsku industriju skupa sa svim ostalim izvorima zagađenja, da bi nam svejedno trebalo nekoliko stoljeća da se klima vrati na pred-industrijsko stanje.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?
NecroKnight kaže...

Negdje sam pročitao ako bismo u potpunosti zaustavili svu svjetsku industriju skupa sa svim ostalim izvorima zagađenja, da bi nam svejedno trebalo nekoliko stoljeća da se klima vrati na pred-industrijsko stanje.

 nasa tvrdi da su podatci sage3 otkrili da se ozon uništen od 1980 do 1993 bi trebao na pola vratiti do 2020.

 

Priroda ima fantastičnu moć regeneracije,ako joj se dopusti. Samo pogledaj koje su promjene u čovjeku nakon dana nepušenja. Nažalost sve je to parabolan napredak gotovo nikad eksponencijalan.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
15 godina
offline
Re: Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?
Ikarus01 kaže...

 kad sam bio pisao, nadao sam se da ce netko sa sela naići

U svrhu bolje rasprave te da nešto naučim.

 

Čak sam i mislio da brišem zbog izrugivanja nekih međutim ostavio sam jer to želim saznati.

 

Dakle prilično sam siguran da krave jako vole djetelinu, ne znam jel zbog okusa ili monotonije,nemam iskustva ali načuo sam da ako ih ugledaju na nekom pašnjaku više preferiraju od trave 

 

Čuo sam da je djetelina samo opasna ako se poslije pije voda odnosno ako je prekrivena rosom.

 

Ne znam kako je u Hrvatskoj no pročitao sam da ako se jede sijeno prije da minimizira utjecaj djeteline.

Da još pitam jer istina nakon što djetelina nabubri da se mora punktirati trbuh. Ili je to mit.

 

To je i bio problem sto su krave bile lude za djetelinom pa se zato i pazilo da se ne zalete u nju. Mozda zato sto sam bio dijete ili je tome stvarno tako, ali to blago je znalo kad ga gledas, a kad ne i cim okrenes glavu vec je bilo u steti.

Sto se tice punktiranja, za to nikad nisam cuo niti je djed ikada spominjao. Znam samo da se moralo dobro paziti na djetelinu.

Sjecam se da je netko jednom spomenuo da se kravi treba dati da proguta malo nafte(?!) i masirati ju pa kao plin prodje kroz probavni trakt. Koliko u tome ima istine, nemam pojma i moram priznati da mi je vec  tada kao klincu zvucalo malo blesavo.

 

Iako me ovo sad vratilo u djetinjstvo i malo bacilo u nostalgiju, zastranili smo malo, iako smo pricali o metanu :)

 

***on topic***

 

Cemu uvodna recenica "Danas u svijetu ogromna većina znanstvenika smatra dokazanim promjenu klime kao posljedicu ljudskih emisija stakleničkih plinova, prvenstveno CO2, ali i metana i drugih."

 

Pa pogled na graf odmah ispod govori da je apsolutno neupitan covjekov utjecaj. Tko god sumnja u to iz znanstvenih krugova, moze odmah isparati svoju diplomu.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?
NecroKnight kaže...

Negdje sam pročitao ako bismo u potpunosti zaustavili svu svjetsku industriju skupa sa svim ostalim izvorima zagađenja, da bi nam svejedno trebalo nekoliko stoljeća da se klima vrati na pred-industrijsko stanje.

 Ta konstatacija je potpuno kriva u vremenu u kojem živimo; možda je pred nekoliko desetljeća još i vrijedila, ali da se danas zaustavi sve kao što si naveo, ne bi se nikad (barem ne u našim pojmovima vremena) vratilo na staro jer smo prošli "tipping point" odnosno točku do koje se priroda sama može regenerirati u neko dogledno vrijeme. Dakle kotrljanje nizbrdo bi se nastavilo, kaotični vremenski modeli zajedno s izumiranjem vrsti itd. Jedino mi ljudi možemo usmjeriti natrag na stanje prije industrije, ali kada će to sjesti svima nama gore u glavi i da li će tada biti zaista prekasno, to je za diskusiju.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?
syncmaster245b kaže...

 

***on topic***

 

Cemu uvodna recenica "Danas u svijetu ogromna većina znanstvenika smatra dokazanim promjenu klime kao posljedicu ljudskih emisija stakleničkih plinova, prvenstveno CO2, ali i metana i drugih."

 

Pa pogled na graf odmah ispod govori da je apsolutno neupitan covjekov utjecaj. Tko god sumnja u to iz znanstvenih krugova, moze odmah isparati svoju diplomu.

 zato što je to teza znanstvenog rada, kad bi rekao svi ne bi bilo puno polemike,iako vjerujem da ima i bisera i među njima, jedino ne kužim šta će tu epitet ogromna, em zvuči neprofesionalno, em je pleonazam.

 

Još jedno pitanjce odgovori mi na pp ako želiš iako ću moći pogledati tek sutra u več. satima. Ovo za gutanje nečega sam čuo(možda je i bila nafta) međutim zanimljivo mi je jer sam čuo da djetelina nabubri,pa se napuhne jer se ne može podrignuti.zašto metan tjerati kroz donji probavni trakt kada je gornji bliži za emisiju(da se tak izrazim)

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2016 23:54 (Ikarus01).
15 godina
offline
Re: Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?
Ikarus01 kaže...

 

Još jedno pitanjce odgovori mi na pp ako želiš iako ću moći pogledati tek sutra u več. satima. Ovo za gutanje nečega sam čuo(možda je i bila nafta) međutim zanimljivo mi je jer sam čuo da djetelina nabubri,pa se napuhne jer se ne može podrignuti.zašto metan tjerati kroz donji probavni trakt kada je gornji bliži za emisiju(da se tak izrazim)

 

Neznam tocno, ali mislim da ima veze sa time sto je krava prezivac i ima taj cetverodjelni zeludac, pa kad hrana nakon prezivanja prodje dole, nema povrata.

Bojim se da za tocan odgovor ces ipak morati guglati.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
7 godina
online
Re: Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?
Ikarus01 kaže...
syncmaster245b kaže...
Ikarus01 kaže...

Da još pitam jer istina nakon što djetelina nabubri da se mora punktirati trbuh. Ili je to mit.

 

Sto se tice punktiranja, za to nikad nisam cuo niti je djed ikada spominjao. Znam samo da se moralo dobro paziti na djetelinu.

Sjecam se da je netko jednom spomenuo da se kravi treba dati da proguta malo nafte(?!) i masirati ju pa kao plin prodje kroz probavni trakt. Koliko u tome ima istine, nemam pojma i moram priznati da mi je vec  tada kao klincu zvucalo malo blesavo.

 

 

 

Živim na selu cijeli život,i vidio sam ovakvih slučajeva.

Susjedova krava se jednom prejela rosne djeteline i napuhnula.

Na žalost,veterinar ju nije stigao spasiti ni punktiranjem,a kad je počeo puštati plin van,skoro smo se svi porušali.

A za naftu pretpostavljam da je točno, premda sam vidio da su neki ljudi miješali kalofonij s nečim i to davali kritičnoj kravi.

 

14 godina
offline
Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?

Zar nije Španjolska uvela porez na solarne ploče?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?
Dex.pwn kaže...

A što se ono desi kada rad u nuklearki preuzme čovjek ruskih korijena? 

nikaj, kaj bi se desilo?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?
Hmm, da nije nešto kao Černobil?
16 godina
offline
Re: Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?
Dex.pwn kaže...
Hmm, da nije nešto kao Černobil?

 a takvi slucajevi su pravilo kad su u pitanju ruske nuklearke i ruski "rukovodioci"?
dobro se zna zakaj se dogodio cernobil, zna se kakvo je tada bilo stanje u svijetu i ne treba se praviti bedast

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?

Nećemo mi ništa zaustaviti dokle god korporacije odlučuju kako se energija koristi, a narod nije briga. Dakle zaključak je da ćemo se kuhati, i da planet ide prema globalnom resetu. Kroz kojih par milijuna godina kad se sve stabilizira (kao i uvijek), nadam se da majka priroda neće napraviti istu grešku i proizvesti još jedan virus kao što je bio čovječanstvo.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
5 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?
Ikarus01 kaže...

Eh da, ovo je zeznuto pitanje.

Čak i kada bi se emisija plinova iz auta i tvorničkih postrojenja uvelike smanjila. Još nam ostaju domaće životinje posebice goveda. Krave puno pasu, puno je vjerojatno eufemizam. Te budući da probavljaju celulozu puno bolje od ljudi zahvaljujući više želudaca, manje je čvrste otpadne tvari što se tiče celuloze nego kod ljudi. Mislim da im je djetelina omiljena poslastica i ako se dobro sjećam njen korijen obiluje dušikovim bakterijama tako da mislim ni to ne pridonosi dobrom 

Co2 je štetan za ozon općenito međutim metan je za četvrtinu štetniji 23 posto kojeg krave izbacuju na oba kraja.

Kad rješimo problem emisije vozila, tvornice vrlo teško jer bi time lobisti gubili novac onda se pozabaviti prehranom stoke. Mislim da se na tom već i radi.

Interesantno da krave više ch4 izbacuju na prednji kraj nego zadnji no to je vjerojatno kaj ih se hrani kuruzom zbog "bildanja" što one ne mogu probaviti 

 

Co2 je potpuno neškodljiv za ozon, a metan samo malo smanjuje mogućnost obnavljana ozona. CFCi i HFCi su glavni uzročici nestanka ozona..

11 godina
odjavljen
offline
Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?

Ja mislim da je največi uzročnik zagađenja planete, polakog nestajanja i umanjenog obnavljanja kisika i toga što mi se cvijet osušio u stanu...koliko sam puta rekao!! Ne bacajte papiriće od bombona na zemlju!!!

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?

neki dan smo imali "pougljenu lasicu" a danas imamo još i "kritičnu kravu". još nedostaje samo "živčani slon" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?
Trickortreat kaže...
Ikarus01 kaže...

Eh da, ovo je zeznuto pitanje.

Čak i kada bi se emisija plinova iz auta i tvorničkih postrojenja uvelike smanjila. Još nam ostaju domaće životinje posebice goveda. Krave puno pasu, puno je vjerojatno eufemizam. Te budući da probavljaju celulozu puno bolje od ljudi zahvaljujući više želudaca, manje je čvrste otpadne tvari što se tiče celuloze nego kod ljudi. Mislim da im je djetelina omiljena poslastica i ako se dobro sjećam njen korijen obiluje dušikovim bakterijama tako da mislim ni to ne pridonosi dobrom 

Co2 je štetan za ozon općenito međutim metan je za četvrtinu štetniji 23 posto kojeg krave izbacuju na oba kraja.

Kad rješimo problem emisije vozila, tvornice vrlo teško jer bi time lobisti gubili novac onda se pozabaviti prehranom stoke. Mislim da se na tom već i radi.

Interesantno da krave više ch4 izbacuju na prednji kraj nego zadnji no to je vjerojatno kaj ih se hrani kuruzom zbog "bildanja" što one ne mogu probaviti 

 

Co2 je potpuno neškodljiv za ozon, a metan samo malo smanjuje mogućnost obnavljana ozona. CFCi i HFCi su glavni uzročici nestanka ozona..

 Naravno, samo ko je danas toliko blesav da koristi Freone kada su u Kyotu to ratificirale brojne zemlje još od prošlog desetljeća. Zašto plakati za prolivenim mlijekom kada možemo skupiti ono koje se trenutno prolijeva i ono koje će se tek proliti.

Međutim i dalje smatram da su co2 i ch4 jako štetni, samo ne toliko u usporedbi s freonima.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2016 10:56 (Ikarus01).
11 godina
offline
Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?

Molio bih autora da nam malo pojasni ovo:

https://en.wikipedia.org/wiki/100,000-year_problem

i ovo:

https://en.wikipedia.org/wiki/8.2_kiloyear_event

i ovo:

https://en.wikipedia.org/wiki/5.9_kiloyear_event

i ovo:

https://en.wikipedia.org/wiki/4.2_kiloyear_event

i ovo:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_periods_and_events_in_climate_history

 

Bilo bi odlično kada bi mogao pronaći nekog klimatologa da nam malo pojasni one nagle skokove i padove globalne temperature i razine oceana u holocenu.

I također bi bilo lijepo kada bi mogao jednostavno objasniti koji je uzrok onih skokova temperature i razine CO2 prije otprilike 130, 240 i 310 milijuna godina.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2016 12:13 (Djuro von Prekoplotovich).
 
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?

Kako su se desavale prethodne klimatske katastrofe? Isto covijek kriv? 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?

mislim da je prva katastrofa u ovom clanku prvenstveno - naslov i lektor koji ga je propustio.

 

nisam puritanac pogotovo ne zadrtog tipa i ne preracunava mi se sve u kune, ali zesce mi

bode oko kao evropejcu da su sve cijene izrazene u USD (da, da MMF) pa se jos se spominje i

"metricka" tona - valjda da se anglo-hrvati ne zabune i ne pomijesaju metertonom...

 

culi smo solar power lobi (sivarama) culi smo glase atomskog lobija (onca), onako uopceno

(najsladja je statistika smrtnosti po vatu) ali nekako mi fali onaj jedan... hm, kako se ono bio

zvao... 

ne mogah se sjetiti, al mi vjeverica na grani sapnula da "petro dolar" mozda ima mrvicu neku

ulogu u posljednjih 5-6 imperijalistickh narodno-oslobodilackih-demokratizirajucih ratova

lokalnih sukoba za naftu mir i dobro. 

 

jest, fosilna su pomalo spomenuta kod subvencija (genijalnom polugom za unistavanje svega -

u nas uglavnom bilo kakve proizvodnje, recimo poljoprivrede) ali smijesno je ocekivati od kapitala

da se sekira okolisem ili bilo kakvim altruizmom, kad je pohlepa tako lijepo prevalentna, kao i

krasna ideja da se zadjene neki "lepsi i noviji" *RAT*. na tapeti je iran a onda i mecka.

mozda ne nuzno tim redosljedom. to u konacnici cisti covjecanstvo. onako temeljito. 

 

lupam gluposti. bolje poslusati nekog tko se kuzi:

 

 

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?
Vladar iz sjene kaže...

Kako su se desavale prethodne klimatske katastrofe? Isto covijek kriv? 

 koliko se sjećam, za izumiranje dinosaura krivi su oni sami jer su potajice pušili i svi se pogušili. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?
Vladar iz sjene kaže...

Kako su se desavale prethodne klimatske katastrofe? Isto covijek kriv? 

 

Ne, ali je korelacija porasta stakleničkih plinova i porasta temperature u zadnjih 200tinjak godina valjda jasna i malom djetetu.

14 godina
offline
Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?
Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2016 16:01 (Colossus7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?
nikola kaže...

al mi vjeverica na grani sapnula da "petro dolar" 

 

evo malo o "petro-dolaru"

http://www.theguardian.com/environment/2016/apr/28/vw-and-shell-try-to-block-eu-push-for-cleaner-cars

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?

Sva sreća da smo globalnim zatopljenjem sje*ali dolazak ledenog doba... doduše, sad smo opet u sra*ju...

 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Stignemo li zaustaviti klimatsku katastrofu?
Trickortreat kaže...

Ne, ali je korelacija porasta stakleničkih plinova i porasta temperature u zadnjih 200tinjak godina valjda jasna i malom djetetu.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ironično je da netko tko patronizira ljude na ovaj način ne zna da korelacija nije isto što i kauzacija.

Od 1898. do 1998. globalna temperatura se povećala za 0.8C dok je CO2 koncentracija porasla sa 295 ppm na 367, što je porast od 72 ppm-a.

Temperatura je dosegla svoj vrhunac upravo 1998. i iako je od te godine pa do danas koncentracija CO2 došla do 403 ppma, što je

50% prethodnog povećanja, temperatura je ostala jednaka.


To nije nikakva teorija zavjere već lako provjerljiva činjenica. Dakako, "objašnjenja" tzv. mainstream "klimatske znanosti" su smiješna.

http://phys.org/news/2015-02-global-slowdown-systematic-errors-climate.html

"However, the gap between the calculated and measured warming is not due to systematic errors of the models, as the sceptics had suspected, but because there are always random fluctuations in the Earth's climate"

Dakle svi klimatski modeli su dali pogrešna predviđanja ali se to objašnjava "nasumičnim fluktuacijama". Model je savršen, samo ga stvarnost baš ne prati!


Još od 1992. globalno zagrijavanje i "klimatske promjene" (u novije doba, pošto više nisu sigurni u zagrijavanje ali klimatske promjene su uvijek ovdje pošto klima nije stanje nego proces) su preuzete

od politike i to više nema nikakve veze sa znanošću. Modeli su beskorisni jer ni u teoriji ne mogu obuhvatiti sve varijabile i njihove međusobne odnose u tako kompleksnom sustavu. Samo prilično velike neznalice mogu vjerovati kako smo u stanju napraviti klimatski model koji bi dovoljno točno obuhvatio sustav veličine planeta sa svim mogućim varijabilama koje na njega utječu unutar Sunčevog sustava.


Što se klime tiče, najmudrije je poslušati Richarda Feynman, "Science is the belief in the ignorance of experts"..

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2016 18:19 (Exxy).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice