Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju

poruka: 28
|
čitano: 3.358
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju".
16 godina
offline
Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju

proizvođači softvera stoje u redu kako bi izdali autocad, photoshop, catiu, solidworks i softver za analizu proteina i dnk sekvenci za mobitele.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2014 19:52 (nixass).
Moj PC  
4 14 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju
nixass kaže...

proizvođači softvera stoje u redu kako bi izdali autocad, photoshop, catiu, solidworks i softver za analizu proteina i dnk sekvenci za mobitele.

Ovdje je riječ o hardveru ugrađenom u AIO uređaju a ne o mobitelu...

 

 

16 godina
offline
Re: Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju
Ziga kaže...
nixass kaže...

proizvođači softvera stoje u redu kako bi izdali autocad, photoshop, catiu, solidworks i softver za analizu proteina i dnk sekvenci za mobitele.

Ovdje je riječ o hardveru ugrađenom u AIO uređaju a ne o mobitelu...

 

 

sve se praši od AIO uređaja sa A7 soc-om..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju

I onda neće izdat drivere za novu verziju androida. Ili da citiram Linusa...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2014 20:19 (Quiem).
13 godina
offline
Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju

Zanimljivo, testirali su prototip SoC-a i usporedili ga sa SoC-ovima koji se ugrađuju u konkretne uređaje još od prošle godine! Nek testiraju i konkurentske SoC prototipove pa nabace usporedbu!

 
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju

to je verzija sa 4 a15 jezgri, a prava stvar će doći kasnije sa 2 64bit armv8 jezgre koje će donijeti najmanje jednake performanse uz dosta manju potrošnju

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju

Šta im to znači kad će svi proizvođači opet preferirati snapdragon, a i kad oni počnu izdavat uređaje sa tim čipom apple će izdat a8 koji će opet pomesti tegru. Malo je jadno što se uspoređuju sa prošlogodišnjim čipovima a planiraju svoje izdat tek u drugom i trećem kvartalu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju
I mora bit bolji od konkurencije jer ima 192 graficke jezgre, a po textu vrtili su grafiku.
Sacekajmo K1 u mobilnom okruzenju gdje su problemi sa grijanjem i potrosnjom pa bumo vidli.
Za sada je "spektakularno" bolja od dual core A7 na 1.3GHz. U 3D/fizika su 25% bolji od konkurencije sto znaci da sa duplo vise cpu jezgara i 50% visom frekvom radi svega 25% brze? Fantasticno!
15 godina
offline
Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju

CUDA čini čuda

Battle tag (HS): dermonis#2530 LOL EUW: slinA
Moj PC  
1 7 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju
Drazen kaže...
I mora bit bolji od konkurencije jer ima 192 graficke jezgre, a po textu vrtili su grafiku.
Sacekajmo K1 u mobilnom okruzenju gdje su problemi sa grijanjem i potrosnjom pa bumo vidli.
Za sada je "spektakularno" bolja od dual core A7 na 1.3GHz. U 3D/fizika su 25% bolji od konkurencije sto znaci da sa duplo vise cpu jezgara i 50% visom frekvom radi svega 25% brze? Fantasticno!

Da, nisu rekli ništa o potrošnji.

13 godina
offline
Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju

ima tdp 5W

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju

U referentnom tabletu K1 je pokazao još puno bolje rezultate.

Bolji i od Intel HD4400 grafike(koja treba minimalno 3x više struje)!

 

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-Tegra-K1-SoC.108310.0.html

 

..naravno, postoji sumnja da su referentni tablet i čip tunirani od strane Nvidie, ali imajte na umu ovo - to se uvijek dosad sumnjalo za sve takve proizvode (Qualcommove reference za tablet i smatrfon, Nvidia Tegra 4 prototip) da bi rezultati ostali isti ili čak bolji u serijskim proizvodima.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju

Jos jedan fail nvidije, soc je testiran u AIO uredjaju gdje ne dolazi do throttle-anja sto je normalna pojava kod mobitela i tableta. Da nije tako, prednost od 25% bi se pretvorila u blagi zaostatak.

Moj PC  
0 5 hvala 0
13 godina
offline
Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju

Kako može biti fail nvidie ako je to lenovo računalo?

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju
zuper kaže...

Kako može biti fail nvidie ako je to lenovo računalo?

O cem ti? Ko je rekao ista o tom racunalu??  Fail nvidije je sta cip ocito nije nesto posebno brz. Sa svakom tegrom dosad je bilo "tresla se brda rodio se mis"...

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2014 23:35 (ansha).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju
@zuper: AIO znaci da ima mjesta na pretek za hladjenje sto za sobom povlaci ganjanje cpua na maximumu. 5W je upitno u kojim uvijetima jer to, po obicaju, nigdje tocno ne spominju. Kao sto to uvijek biva sa nVidiom (da ponovim): tresla se brda, rodio se mis.
Svaka cast na K1 ali mi stvarno idu na jetra sa preseravanjem i prenapuhavanjem. Sjetimo se svih dosadasnjih Tegri.
10 godina
neaktivan
offline
Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju

Drazen, ti si hejter.  

Jer očito nastavljaš lupati svoju slamu bez obzira na bilo koji protu-argument, niti si sposoban racionalno gledati na Nvidiu..tvoja nebulozna reakcija u kontekstu usporedbe sa PS4 i Xbox One sve govori.  

Moj PC  
3 2 hvala 0
12 godina
offline
Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju

Anandtech je vrlo uzbuđen u vezi ove Tegre, što sa prošlima i nije bio neki slučaj.

One dvije ARMv8 jezgre su površinom kao i 4 A15.. Ima tu svega po malo, oni su najbolje to napisali i razjasnili pa da ne pišete gluposti, možda prvo da pročitate njihov članak.

Android zablude, RAM, Task Killeri, grebanje Gorilla Glassa - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju
zuper kaže...

ima tdp 5W

Onda su mogli uporediti sa nekim AMD-ovim APU-om. Sa novim Mullinsom, koji ce trositi oko 2W. Ili sa lanjskim Temashom, koji je isto ispod 5W. Siguran sam da bi po grafickim performansama bila puno losija i od Temasha.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2014 2:02 (Bilal).
12 godina
offline
Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju

Znaci TDP od 5W, na mobitelskoj bateriji od 2000 mAh, koliko bi izdrzao :D

EDIT: I jos naravno, cip koji se ne prodaje u nijednom proizvodu usporedivom s onima gdje se nalazi S800 i A7. Da ne govorimo da je A7 vec par mjeseci na trzistu, da bi se K1 trebao pojaviti u 32 bitnoj verziji sredinom godine, kada ce A7 biti na trzistu vec 9 mjeseci.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2014 7:59 (F10EXX).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju
nixass kaže...

proizvođači softvera stoje u redu kako bi izdali autocad, photoshop, catiu, solidworks i softver za analizu proteina i dnk sekvenci za mobitele.

Da, baš ću plakat što su mi u 28" 4k tačskrin od 1k$ ubacili K1. BTW, ovdje kažu da će cijena biti 1,2k$, što je već tu mač.

Gledam te!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju
Darko, zaboli mene za nVidiu i ostale, samo sam realan. U par clanaka koje sam procitao svi K1 usporedjuju sa T4 , govore o napretku i spominju prenapuhavanja koja ima nVidia. K1 je odlicna stvar jer desktop grafiku (arhitekturu) donose u mobilni svijet. Mislim da su prvi jer 805 jos nije releasan. Medjutim, K1 dolazi tek sredinom godine, nVidia nema svoje pogone vec se oslanjaju na TMSC, kako je nova tehnologija yield ce bit puno manji, itd. Do sada su Tegre upravo imale problem sa kolicinama. Sa strane performansi 805 ima 128bit memoriju i drugaciju logiku cacha sto nije malo.
Druga stvar. Oba chipa podrzavaju DirectX. Sto to znaci?
DirectX je MS tehnologija sto znaci da ciljaju na WinRT podrucje. OpenXX za Android, a DX za Winse. Bit ce jako zanimljivo i korisno za kupce jer ce se klat i spustat cijene "pro" uredjajima. Ne zaboravimo Intelove Atome koji su arhitekturom napredniji od ARMa sto ce rezultirati stvarnim povezivanjem desktopa i mobilea (aplikacijama).

Za kraj ono sto ti dize tlak. nVidija je sama rekla da su desktop gpui po potrosnji tu negdje sa K1 cudama. Velik dio W odlazi na PCIe i 256+ bit memorije. Ono sto ostane je duplo vise od K1, pa kada se prepolove mogucnosti dolazimo do potrosnje K1. Znaci nista novo, nVidia vec ima tu potrosnju u PC segmentu.
Dal si primjetio da nVidia suti o frqvi na kojoj radi gpu? Ona je 900MHz na osnovu podataka o bandwithu.
Njihova usporedba sa poprilicno godina starim konzolama je "glupa" jer rezultati nisu zadivljujuci. Imas na TomsHw na par zadnjih strana. Zaboravi potrosnju jer se tada radilo o "zastarijeloj" tehnologiji.
Izjava "features like PS4 i XO" je bezobrazna jer kao sto je Bugov novinar krivo shvatio, tako su i mnogi drugi. To su namjerno ucinili. Eto, radi takvih stvari "ne volim" nVidiju. Da se razumijemo, vise preferiram nVidiju u grafickim nego AMD.

Da prekinem svoje "hajtanje", svaka cast na K1 jer je to pocetak desktop grafike u mobileu. Cekajmo sada 6 mjexeci da vidimo 64 bit i prve nezavisne testove.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju
Bilal kaže...
zuper kaže...

ima tdp 5W

Onda su mogli uporediti sa nekim AMD-ovim APU-om. Sa novim Mullinsom, koji ce trositi oko 2W. Ili sa lanjskim Temashom, koji je isto ispod 5W. Siguran sam da bi po grafickim performansama bila puno losija i od Temasha.

Evo da te informiram 

 

Temash GPU ~ 156 GFLOPS 

K1 GPU ~ 346 GFLOPS 

 

10 godina
neaktivan
offline
Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju

Drazen, objasni mi po čemu je Silvermont napredniji od Denvera koji je 7 instrukcija široka superscalar out of order CPU vjerojatno direktno izvedena od arhitekture građene za binarno prevedeni x86

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju

sve u svemu nvidiu toliko boli kaj je izgubila na konzolama, kaj joj nedaju ulazak na x86  i još par stvari da laje na sva zvona kad treba i kad ne treba

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju
darko_sam kaže...

Drazen, objasni mi po čemu je Silvermont napredniji od Denvera koji je 7 instrukcija široka superscalar out of order CPU vjerojatno direktno izvedena od arhitekture građene za binarno prevedeni x86

 

Napisao sam da je x86 napredniji od ARMa, a i nije bas sve u SMT i OOE. Ima tu jako puno drugih stvari koje utjecu na brzinu. Jedna od najvaznijih je kolicina cachea i njegova arhitektura. Takve "male" stvari puno znace, trose tranzistore, a time i struju.

Evo, i GPU na K1 je poprilicno (50%) okljastrena verzija Keplera na desktopu. Duplo manje funkcionalnosti - duplo manja potrosnja! Zasto nVidija nije isla na logiku da desktop performanse stavi u mobilni svijet i smanji broj jezgri, npr 96 umjesto 192? Sigurno su dobro sve ispitali i zakljucili da je bolje ici na losije performanse, a vise jezgri. Ne znam.

 

Ima jedna vrlo velika razlika izmedju nVidije i Intela. nVidija je vrlo jaka u grafici, a Intel u CPUima. Svi nVidijiji ARMovi su direktno preuzeta ARM arhitektura za razliku od Qualcomma i Applea koji su razvili "svoj ARM" kompatibilni CPU. Denver je nesto drugo, ali opet, Intel je jaci po pitanju CPUa. Ako ides usporedjivat sve ostale ARMove sa nVidijom vidjet ces da nVidija gura svoj GPU dok drugi guraju tudje. I tu je nVidija dobra, da ne kazem odlicna. Denver je nesto drugo i bumo vidli. Bumo vidli.

 

Ja ti ponovo ponavljam, ne pljujem ja po nVidiji ali mi, kao i drugima, idu na jetra svojim prenapuhavanjem. Ako su do sada imali 4 puta fail u mobilnom podrucju, lako moguce da ce biti i 5 put. Vratimo se na Tegre 1 - 4. Koliko ih uredjaja koristi? Svi, mislim da mogu to tvrdit, svi high-end uredjaji koriste Qualcomm ili Samsung. Hi-end kinezi su na svojim kineskim ARMovima koji su cak 8 core. Mozes i ti izbaciti miljama bolji CPU od ostalih ali koja ti korist da ima miljama bolje rezultate na testovima kada ne mozes isporucit kolicine. Hrvatska ima fantasticna vina, ali je sve to bez veze jer nije ustanju opskrbit jedan veci grad, npr Muenchen.

 

10 godina
neaktivan
offline
Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju

Eto, nažalost opet potvrđuješ to kako sam te okarakterizirao. 

 

Napisao si "Atom je naprednija arhitektura od ARM-a"

Silvermont je zadnja generacija Atoma, a Denver je ARM baziran.

Tako da, ponavljam pitanje - po čemu je Silvermont(ili Airmont ako hoćeš, koji je samo die shrink silvermonta na 14nm) napredniji od Denvera??

Cache? 

Silvermont nema level 3 cache, Denver ima (kao i Cyclone, usput ).

 

I otkud ti ideja da je K1 50% okljaštren Kepler?   

 

"Kepler makes the move into mobile largely unchanged. This is a full Kepler implementation with the same size register file, shared L1 and is 100% ISA compatible with its big brother.

Tessellation and geometry engines aren’t crippled compared to desktop Kepler. FP64 support is also present, at 1/24 the FP32 rate. "

 

 

"Tegra K1 is a full Kepler implementation for mobile. It’s not in any way watered down. That’s bringing it into a whole new class, so we felt we needed to signify it in some way. Of course, the “K” is for Kepler (the code name for Nvidia’s latest 3D graphics chip architecture)."

 

Jedine arhitekturalne promjene - na koje ti u svom "realizmu" referiraš - su smanjene render i texture jedinica za 50%, te temeljito optimiziran (pojednostavljen ) interconnect. 

Također, K1 je unaprijeđen u odnosu na bazni Kepler, dodavanjem Adaptive Scalable Texture Compression-a.

 

Anything else?  

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Nvidia Tegra K1 pomela konkurenciju

Eh da..Nvidia će s K1, po prvi put u svojoj povijesti licencirati Tegrin GPU. 

Tako da ni tvoja smiješna vinska metafora ne stoji 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2014 16:03 (darko_sam).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice