Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica

poruka: 69
|
čitano: 10.139
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica".
10 godina
offline
Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica

Grozno! Eto nama monopola i još napuhanijih, nerealnih cijena Nvidiinih kartica.

Moj PC  
19 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica

pa da je ATI osto ATI (samostalan) nebi takav velik razmjer bio ovak AMD je po mome misljenju unistio ATI i nazlaost unistava ga jos uvjek!

Dokle god AMD ne proda graficki ATI nema bolje buducnosti za ATI! :(

Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica

pala je prodaja grafa radi litecoina i sl,sad kad je diff porastao ,pa se jedino moze rudariti sa asic uređajima..

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica

Intel je stvarni pobjednik tržišta GPU-ova, doduše ne samostalnih kartica.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica

Moje razlog bježanja od AMD-a su bili driveri. Da ne kažem da sam morao skidati xxx MB da bi karticu instalirao, mogućnosti drivera nikakve (barem su onda bile). Ne postojanje generičkih drivera za laptope je minus samo takav jer jednostavno bježim od laptopa sa AMD-om jer kad zastari i imaš problem, možeš bacit laptop, kemijat sa nekim modanim driverima ali u konačnici NVIDIA to rješava i eto zašto nikome nisam preporučio niti kupio AMD.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
5 11 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica

Ovo nije doba vijest. Ako AMD nastavi padati, a kako se čini hoće Radeonke koji jesu dobre kartice i koje imaju svoje kupce neće preživjeti i Nvidia će imati monopol, a onda će doći veće cijene i kartice će moći biti kako god im se bude dalo jer bez konkurncije na kraju najviše ispaštaju krajnji korisnici.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica
Azmo kaže...

Grozno! Eto nama monopola i još napuhanijih, nerealnih cijena Nvidiinih kartica.

Slažem se, a za to krivim AMDovce jer su stajali prekriženih ruku dok su ovi u nvidiji radili na tada novoj Maxwell arhitekturi.

Ali naravno ništa nije gotovo, tko zna što sljedeća godina donosi kad se obe firme prešaltaju na 14nm i HBM2 s novim arhitekturama.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 15:27 (Penryn).
11 godina
offline
Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica

Mene AMD nije izgubio losom arhitekturom bas suprotno 290 tri-x je genijalan komad hardvera nego iscekivanjem novih drivera preko pola godine da mi poboljsaju performanse u igrama koje sam igrao,i kako se cini amd je kompletno digao ruke od dosadasnjih za njihov hardver neoptimiziranih igara.Sta mislite kako ce se na AMDu vrtit MGS5 koji dolazi za par dana a po recenzijama je vec igra godine?Ako cu sudit po MGS GZ katastrofalno......

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica

NVIDIA ih ''gazi'', to nije dobro. AMD radi odlične kartice, drivere baš i ne, no s ovim omjerom će zeleni nastaviti s boljom podrškom u većini igara. Ja se već mjesecima premišljam što da uzmem, blesave cijene mi ne pomažu, a ni ova situacija s amd-om.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica

Ja se nemam što premišljati, već godinama se držim isključivo Nvidije iz više razloga (driveri, PhysX, CUDA...) pa jedva čekam proljeće 2016 i novu seriju :)

 

Jedino je katastrofalno kako su se razbahatili s cijenama tu kod nas.

U Americi sve te grafulje imaju najnormalnije cijene (pogotovo kad se usporede s njihovim standardom).

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica
ParaNO1d kaže...

Ovo nije doba vijest. Ako AMD nastavi padati, a kako se čini hoće Radeonke koji jesu dobre kartice i koje imaju svoje kupce neće preživjeti i Nvidia će imati monopol, a onda će doći veće cijene i kartice će moći biti kako god im se bude dalo jer bez konkurncije na kraju najviše ispaštaju krajnji korisnici.

 Ja sam super zadovoljan s AMD-ovim karticama, imam i nvidia karticu slabija rješenja....

16 godina
odjavljen
offline
Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica

Mene je mantle užasno razočarao. Vratio sam se na nvidiu i baš sam zadovoljan. Shadowplay FTW!

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica
Ovo nikako ne valja...ne pise nam se dobro. Jedino ako amd ne napravi cudo od cipa i da ga po blesavo niskoj cijeni pa pregazi zelene..hmm
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
16 godina
offline
Re: Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica
Sale_ds kaže...
Ovo nikako ne valja...ne pise nam se dobro. Jedino ako amd ne napravi cudo od cipa i da ga po blesavo niskoj cijeni pa pregazi zelene..hmm

Da to če se sigurno dogodit, dobit češ jaku grafu za vrlo malo love nema frke.AMD je blesav i uz to široke ruke kaj drugo, pa če ubuduče prodavat svoje grafe u okvirno pola cijene. A to šta je Nvidia TitanX 1000 dolara, nema veze to nije puno jer tolko realno i vrjedi=malo morgen.

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica
rambox kaže...

 

 A to šta je Nvidia TitanX 1000 dolara, nema veze to nije puno jer tolko realno i vrjedi=malo morgen.

 

Da, zato ih nitko nije ni kupio...

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica

nVidia forever :D

AMD kad rješi svoje drivere onda će biti to to.

Jest da je nVidia skuplja ali isplati se po mom mišljenju,nikad problema s njima.

Dok sam na ATI/AMD bio to su konstantno drame bile.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica

Ja sam stekao dojam da nvidia i nije baš skuplja.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica

volio bih kad bi netko objasnio ovo sa driverima. kad ste imali takvih problema, 2004.?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica
ElektričnaOvca kaže...

Ja sam stekao dojam da nvidia i nije baš skuplja.

 Pa u globalu i nije, odnosno možda jest skuplja od konkurencije ali nije neisplativa, dobiješ odličnu podršku, odličnu karticu i vrlo dobar omjer cijene/performansi.

Swedish latin super funk.
12 godina
offline
Re: Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica
Friday kaže...

Mene je mantle užasno razočarao. Vratio sam se na nvidiu i baš sam zadovoljan. Shadowplay FTW!

 Tek sad vidjeh da si namaknuo 770ku,kako tata pegla BF4 s njom,žari i pali!!

 

DA ne budem skroz off topic,volio bih da AMD krene bolje i da sljedećom generacijom se približi NVIDIji,jer iako zadrti zelenaš pravu odlične kartice!!

AUDIOFIL
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica
nixass kaže...

volio bih kad bi netko objasnio ovo sa driverima. kad ste imali takvih problema, 2004.?

 

AMD je poznat po katastrofa driverima već godinama. Znalo se dogoditi da cijeli dan isprobavaš dok nađeš drivere koji ti ne ruše igru. I onda se dogodi da to budu driveri stari 2 godine. Samo štancaju betu na betu, a ljudi se znoje od muke jer uglavnom bude hrpa novih sranja!

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica

Možete li svi vi spominjete loše amd drivere navest što vam se s njima dogodilo?

 
6 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica
volegradele kaže...

 Tek sad vidjeh da si namaknuo 770ku,kako tata pegla BF4 s njom,žari i pali!!

 

Stvarno mala radi ko metak. Posve slučajno sam ju uzeo. Prodao mi ju frend s posla (bila stara manje od godine dana). Iako, već ju planiram prodati jer vjerojatno palim za irsku vrlo skoro...

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica
axos kaže...

Možete li svi vi spominjete loše amd drivere navest što vam se s njima dogodilo?

 

Najgora stvar koja mi se dogodila dok sam imao AMD karticu bilo je da mi je jedna ženska udarila auto na parkingu i to baš taj dan kad sam ga išao registrirati! Totalno mi je sjebala vozačka vrata i retrovizor!

Freak Show Inc.
10 godina
neaktivan
offline
Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica

Nista cudno u ovome..poslednjih godina gde je Gejming preskup stvor i gde se sve zasniva na temperaturi i novcu.Sa jedne strane imas Amd koji nudi rernu i hidrolektranu i sa druge strane Nvidia.Jos kad pogledsa da dosta korisnika bezi od vodenog jer je skupa investicija onda nam je sve jasno.

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica
Friday kaže...
nixass kaže...

volio bih kad bi netko objasnio ovo sa driverima. kad ste imali takvih problema, 2004.?

 

AMD je poznat po katastrofa driverima već godinama. Znalo se dogoditi da cijeli dan isprobavaš dok nađeš drivere koji ti ne ruše igru. I onda se dogodi da to budu driveri stari 2 godine. Samo štancaju betu na betu, a ljudi se znoje od muke jer uglavnom bude hrpa novih sranja!

 naslusao sam se toga s driverima.

jedini "problem" s njima sam imao u trazenju Omega drivera :D i on se znao ponekad crashat, official nikada.

a i to sa crashanjem, ljudi vele "stalno" im se crashao.. jel to 3x na dan, 3x na mjesec, 3x u pola godine?

znamo kakvi su ljudi kad su graficke i tabori u pitanju, ima pretjerivanja i laganja u vrazju mater :D

sve ostalo plug and play (9800pro, x1650pro, 3850, 3870, 4350).

jedini plus koji sad vidim kod nvidie je oku puno ugodniji i intuitivniji "graphics manager".

mozda je i bilo nekih "problema" koje sam ja smatrao pod normalno?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
neaktivan
offline
Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica

Već je dosta puta bilo govora o driverima - ako i stavimo probleme sa stabilnošću sa strane jer toga zna biti s obje strane, ostaje sporost ključnih updatea, dosta slabija suradnja s developerima, problemi sa cpu overheadom koji dovode do slabijih performansi. Kartice su im stvarno dobre, no software odjel im je katastrofa imho. 

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica
nixass kaže...

 naslusao sam se toga s driverima.

jedini "problem" s njima sam imao u trazenju Omega drivera :D i on se znao ponekad crashat, official nikada.

a i to sa crashanjem, ljudi vele "stalno" im se crashao.. jel to 3x na dan, 3x na mjesec, 3x u pola godine?

znamo kakvi su ljudi kad su graficke i tabori u pitanju, ima pretjerivanja i laganja u vrazju mater :D

sve ostalo plug and play (9800pro, x1650pro, 3850, 3870, 4350).

jedini plus koji sad vidim kod nvidie je oku puno ugodniji i intuitivniji "graphics manager".

mozda je i bilo nekih "problema" koje sam ja smatrao pod normalno?

 

Nije samo crashanje. Staviš nove drivere i imaš manje FPS, to je isto bilo relativno često.

A gle, ako mi se igra sruši 3x mjesečno - meni je to previše! A što se toga tiče, najkritičniji su ljudi koji imaju AMD kartice jer govore iz vlastitog iskustva.

Prije mjesec dana sam prodao svoju 7850 sa kojom mi se znalo dogoditi da igra zbog nekakvog memory leak-a u driverima pocucla sav ram u par sekundi (mislim da je svojstveno samo AMD-u, na nvidiji nemam tih problema). Znači spawnam se na serveru i u roku par sekundi zauzeće rama je 99% a igra se zablokirala. Ne pomaže alt-tab, ctrl-alt-del, NIŠTA! Samo tipka na kućištu.

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica
Ja ne znam kak su svima vama ti driveri od amd'a koma. Ja nikad problema. Dajte mi primjer nekog problema da vidim o cem se radi..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia drži 82% tržišta grafičkih kartica
Sale_ds kaže...
Ja ne znam kak su svima vama ti driveri od amd'a koma. Ja nikad problema. Dajte mi primjer nekog problema da vidim o cem se radi..

 

Random dx exceptioni, memory leakovi, lošije performanse sa novom verzijom, itd...

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice