NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima

poruka: 31
|
čitano: 4.949
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima".
15 godina
offline
NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima

I, for one, welcome our new computer overlords...

Moj PC  
15 0 hvala 0
16 godina
offline
NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima

Jos kad bi i korumpirane politicare zamjenili racunalima.

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
35 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima
Da ih zamijene ovaj svijet bi bio raj :)
15 godina
neaktivan
offline
NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima

Da li će imati ljude koji će održavati sustav koji održaje sustav koji nadzire cijeli svijet.

 

Medice, cura te ipsum, all over again.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima
Avise kaže...

I, for one, welcome our new computer overlords...

 

I ja pozdravljam da konacno dobijemo admine koji ce raditi posao na vrijeme a ne da ih se ceka do prekosutra da nesto naprave. Jos samo da nam daju kod da si mozemo i mi automatizirati network admine. Tak i onak su networks uvijek krivi za sve probleme u IT-u ;)

15 godina
neaktivan
offline
NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima

"Računala danas mnoge poslove mogu obavljati poput ljudi, ako ne i bolje, a istovremeno su potpuno sigurna od priziva savjesti i izdaje, što je za američku agenciju NSA od iznimne važnosti.

 

Posao administratora mreže, koji je obavljao Snowden i koji obavljaju brojni njegovi kolege, svakako se može automatizirati i zamijeniti računalima. Zamjena administratora plan je agencije već neko vrijeme i ideja datira prije skandaloznih događaja, no slučaj je svakako ubrzao realizaciju. Čak 90% trenutno zaposlenih administratora neće više biti potrebno i zamijenit će ih računala, a iz NSA-a kažu kako je to najbolje moguće rješenje, jer je upravljanje kritičnim povjerljivim podacima uvijek podložno zloupotrebi, što može nanijeti veliku štetu. Računala još uvijek nisu kandidati za izdaju pa su, osim veće razine pouzdanosti i s manje šansi za pogreške, time i sigurnija od žive radne snage."

 

 

Prvo snowden niti je zloupotrijebio podatke niti je pocinio izdaju.

Snowden je razotkrio cinjenje kriminalnih djela od strane drzavnih agencija tj. obavjestajnih sluzbi. Razotkrio je da se krse prvo njihovi domaci, americki zakoni, potom da se krse medunarodni zakoni kao i lokalni zakoni svih drzava cije su usere pratili/spijunirali i cije su podatke prikupljali.

 

Dakle snowden niti je zloupotrijebio podatke, dapace to rade obavjestajne sluzbe u ovom slucaju NSA, niti je ikoga izdao nego opet suprotno onome sto sugerira clanak otkrio je krsenje zakona svoje drzave od strane onih koji bi se tih zakona trebali prvi pridrzavati.

 

Prema tome snowden ne da nije izdajnik nego je ispao domoljub koji upozorava na krsenje zakona svoje drzave te heroj koji se zauzeo za ljudska prava svih ljudi opcenito.

Umjesto ponavljanja poput papige onoga sto izlazi iz usta americkih obavjestajaca i politicara koji vriste o nekakvoj kvazi izdaji mogli bi izvjestavati malo vise o cinjenicnom stanju.

 

I zanimljivo je takoder kako svi portali (bug.hr nije iznimka) pisu o snowdenu, o njegovoj "izdaji", o njegovom azilu, o njegovom zivotu, o njegovom izrucenju, o njegovom sudenju jer se usudio reci istinu i ukazati na krsenje zakona i privatnosti milijuna ljudi no ono sto su portali "zaboravili" je pisati o krsenju zakona od strane NSA i stvoriti pritisak na njih svojim pisanjem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2013 15:39 (Makavelii).
 
39 0 hvala 3
15 godina
offline
NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima

oće q. računalo ne može biti administrator iz vrlo jednostavnog razloga: ne može odlučivati. osim toga netko (administrator administratora?) ga mora"programirati" za takve zadaće.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima

To je priča za čitatelje dnevnih novina.

Mi, koji nešto znamo o It-u, znamo i da je nemoguća administracija sustava bez ljudi.

 

Puno se stvari može automatizirati, ali netko s mozgom mora biti na vrhu.

 

Ali stvarno je zabrinjavajući ton ove novosti. Kao "imat ćemo jošmanje kontrole savjesti pa ćemo biti sigurniji."

 

Lud je i onaj tko to govori i onaj tko u to vjeruje, kao i komplet društvo u kojem takove stavove moramo prihvaćati kao normalne.

Amerika se u stvari već raspala, a s njom na žalost i čitav Zapad.

Moj PC  
17 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima

Znači ,Skynet samo što nije gotov? {#}

Makavelii kaže...

Prvo snowden niti je zloupotrijebio podatke niti je pocinio izdaju.

Snowden je razotkrio cinjenje kriminalnih djela od strane drzavnih agencija tj. obavjestajnih sluzbi. Razotkrio je da se krse prvo njihovi domaci, americki zakoni, potom da se krse medunarodni zakoni kao i lokalni zakoni svih drzava cije su usere pratili/spijunirali i cije su podatke prikupljali.

 

Dakle snowden niti je zloupotrijebio podatke, dapace to rade obavjestajne sluzbe u ovom slucaju NSA, niti je ikoga izdao nego opet suprotno onome sto sugerira clanak otkrio je krsenje zakona svoje drzave od strane onih koji bi se tih zakona trebali prvi pridrzavati.

 

Prema tome snowden ne da nije izdajnik nego je ispao domoljub koji upozorava na krsenje zakona svoje drzave te heroj koji se zauzeo za ljudska prava svih ljudi opcenito.

Umjesto ponavljanja poput papige onoga sto izlazi iz usta americkih obavjestajaca i politicara koji vriste o nekakvoj kvazi izdaji mogli bi izvjestavati malo vise o cinjenicnom stanju.

 

I zanimljivo je takoder kako svi portali (bug.hr nije iznimka) pisu o snowdenu, o njegovoj "izdaji", o njegovom azilu, o njegovom zivotu, o njegovom izrucenju, o njegovom sudenju jer se usudio reci istinu i ukazati na krsenje zakona i privatnosti milijuna ljudi no ono sto su portali "zaboravili" je pisati o krsenju zakona od strane NSA i stvoriti pritisak na njih svojim pisanjem.

Koliko god se tebi to činilo nevjerojatno ,iznošenje i objavljivanje tajnih podataka neke države (na stranu koja država ,kakvi su podaci i kako su sakupljeni),
pogotovo od strane pripadnika tajnih službi te države ,jeste izdaja i teško kazneno djelo bilo gdje ,u bilo kojoj državi na svijetu.

Sorry sine ,dobrodošao u ''real world'' ,gdje svatko špijunira svakoga ,na sve (dopuštene i nedopuštene) načine.

Što je istina?

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2013 16:16 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
Re: NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima
kizo2703 kaže...
Što je istina?

mene čudi toliki polet, žar, dnevna količina entuzijazma, guranje vjetrenjača, osvjescivanje neosvijescenih, promicanje slobodarske  ideje...kao kod @makjavelija i jos nekolicine.

 

sve su to "zelje i pozdravi". no kleta sudba tj realnost je tako jednostavna i sazeta u tvoj komentar, kojeg bi i ja napisao identicno :) 

ov je jednostavno krsenje zakona, bilo gdje i bilo u kojoj drzavi.

tj progonjeni gospodin je kao sluzbenik bio upoznat sa odgovornoscu / posljedicama,te je zasigurno potpisao ugovor o radu gdje je sve decidirano navedeno masnim slovima.

uopce ne shvacam, kojeg boga se vise o njemu pise?  da bi postao e-mesaja kod 1% e-sljedbenika?

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
13 godina
protjeran
offline
Re: NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima
SupremeCommander kaže...

Jos kad bi i korumpirane politicare zamjenili racunalima.

Volio bi' da sa vlasti sjašu kriminalci
dzaba kad ce uzjahati briselski seljaci

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
10 godina
neaktivan
offline
Re: NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima
Makavelii kaže...

I zanimljivo je takoder kako svi portali (bug.hr nije iznimka) pisu o snowdenu, o njegovoj "izdaji", o njegovom azilu, o njegovom zivotu, o njegovom izrucenju, o njegovom sudenju jer se usudio reci istinu i ukazati na krsenje zakona i privatnosti milijuna ljudi no ono sto su portali "zaboravili" je pisati o krsenju zakona od strane NSA i stvoriti pritisak na njih svojim pisanjem.

 

Snowden-ov život u medijima u SAD-u, "svjetski teroristički napad" (šta god to bilo), evo sad i odnos Rusije prema gej populaciji se širi po medijima u SAD-u... Sve su to po meni jeftini trikovi provedeni od strane par osoba (skoro sve medije u SAD-u su pod vlasništvom šest različitih medijskih kuća) pod pritiskom vlade SAD-a na čelu sa Obamom da bi se spriječila priča o njihovim zločinima.

 

ALI, ni to im nije dovoljno, laži i napadi vlade se sve više otkrivaju. Evo danas je Lavabit (servis koji je davao sigurne mail adrese i koji je i Snowden koristio) zatvoren, a zašto piše na njihovoj početnoj strani: https://lavabit.com/ (zanimljiv i kratak tekst). Očekujem ovo na Bug-u za nekih 5-7 dana, dok se istroše vijesti o Facebook-ovim pokušajima da zarade na štetu korisnika, Google-ovim pokušajima da se vrati dio povjerenja i usput zaradi još nešto na štetu korisnika...

 

 

Potpuno sam razočaran Bug-ovim izvještavanjem u zadnjih par mjeseci i nema šanse da ću produžavati subskripciju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2013 16:57 (r3bl).
15 godina
neaktivan
offline
Re: NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima
kizo2703 kaže...

Znači ,Skynet samo što nije gotov? {#}

Makavelii kaže...

Prvo snowden niti je zloupotrijebio podatke niti je pocinio izdaju.

Snowden je razotkrio cinjenje kriminalnih djela od strane drzavnih agencija tj. obavjestajnih sluzbi. Razotkrio je da se krse prvo njihovi domaci, americki zakoni, potom da se krse medunarodni zakoni kao i lokalni zakoni svih drzava cije su usere pratili/spijunirali i cije su podatke prikupljali.

 

Dakle snowden niti je zloupotrijebio podatke, dapace to rade obavjestajne sluzbe u ovom slucaju NSA, niti je ikoga izdao nego opet suprotno onome sto sugerira clanak otkrio je krsenje zakona svoje drzave od strane onih koji bi se tih zakona trebali prvi pridrzavati.

 

Prema tome snowden ne da nije izdajnik nego je ispao domoljub koji upozorava na krsenje zakona svoje drzave te heroj koji se zauzeo za ljudska prava svih ljudi opcenito.

Umjesto ponavljanja poput papige onoga sto izlazi iz usta americkih obavjestajaca i politicara koji vriste o nekakvoj kvazi izdaji mogli bi izvjestavati malo vise o cinjenicnom stanju.

 

I zanimljivo je takoder kako svi portali (bug.hr nije iznimka) pisu o snowdenu, o njegovoj "izdaji", o njegovom azilu, o njegovom zivotu, o njegovom izrucenju, o njegovom sudenju jer se usudio reci istinu i ukazati na krsenje zakona i privatnosti milijuna ljudi no ono sto su portali "zaboravili" je pisati o krsenju zakona od strane NSA i stvoriti pritisak na njih svojim pisanjem.

Koliko god se tebi to činilo nevjerojatno ,iznošenje i objavljivanje tajnih podataka neke države (na stranu koja država ,kakvi su podaci i kako su sakupljeni),
pogotovo od strane pripadnika tajnih službi te države ,jeste izdaja i teško kazneno djelo bilo gdje ,u bilo kojoj državi na svijetu.

Sorry sine ,dobrodošao u ''real world'' ,gdje svatko špijunira svakoga ,na sve (dopuštene i nedopuštene) načine.

Što je istina?

Da ne pisem uvijek ja na siroko bez potrebe, sam snowden je odgovorio na optuzbe za takozvanu (kvazi) izdaju, obrati pozornost posebno na podcrtani i boldani text.

"Imao sam i mogućnost da bez ikakvih prepreka pretražujem, uzimam i čitam vašu komunikaciju. Komunikaciju bilo koje osobe u svakome trenutku", napisao je i dodao kako je to "teško kršenje zakona: 4. i 5. amandmana na ustav moje zemlje, članka 12. Univerzalne deklaracije o ljudskim pravima te mnogih propisa i odredaba koje zabranjuju takve sustave masovno nadzora", napisao je Snowden.

Po njegovim riječima, vlasti SAD-a svoje postupke obrazlažu zakonima, ali "ja vjerujem u načelo proglašeno u Nuernbergu 1945., o tome da pojedinci imaju međunarodnu dužnost koja prelazi nacionalne obveze. Zato pojedinačni građani imaju dužnost kršiti domaće zakone kako bi spriječili zločine protiv mira i čovječnosti".

"Zato sam ja učinio ono što sam smatrao pravednim. (...) Nisam se htio obogatiti, nisam kanio prodavati američke tajne, nisam sklopio partnerstvo ni s jednom stranom vladom koja bi mi zajamčila sigurnost. Ne, ja sam ono što sam saznao prenio javnosti tako da svi možemo, javno, raspravljati o onome što utječe na sve nas i od svijeta sam zatražio pravdu. Moralnu odluku da javnost obavijestim o špijunaži koja se tiče svih nas skupo sam platio", napisao je Snowden, "ali postupio sam ispravno i ne žalim".

 

 Ljudima kao sto je snowden treba pruziti svu mogucu pomoc i zastitu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima
torrente kaže...
kizo2703 kaže...
Što je istina?

mene čudi toliki polet, žar, dnevna količina entuzijazma, guranje vjetrenjača, osvjescivanje neosvijescenih, promicanje slobodarske  ideje...kao kod @makjavelija i jos nekolicine.

 

sve su to "zelje i pozdravi". no kleta sudba tj realnost je tako jednostavna i sazeta u tvoj komentar, kojeg bi i ja napisao identicno :) 

ov je jednostavno krsenje zakona, bilo gdje i bilo u kojoj drzavi.

tj progonjeni gospodin je kao sluzbenik bio upoznat sa odgovornoscu / posljedicama,te je zasigurno potpisao ugovor o radu gdje je sve decidirano navedeno masnim slovima.

uopce ne shvacam, kojeg boga se vise o njemu pise?  da bi postao e-mesaja kod 1% e-sljedbenika?

Ako si vojnik i zapovjednik ti kaže da spališ selo i pobiješ sve civile, a ti to ne napraviš, jesi li kršio zakone svoje države?

11 godina
neaktivan
offline
NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima

Nemogu se oteti dojmu kako NSA iskorištava nepodopštine Snowdena da podeblja svoj budžet za istražvanje i razvoj na podučju umjetne inteligencije. Ahh, previše sam se nagledao Terminatora.

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima
zoki.zlikowski kaže...

Ako si vojnik i zapovjednik ti kaže da spališ selo i pobiješ sve civile, a ti to ne napraviš, jesi li kršio zakone svoje države?

od bezbroj komparacijskih dosjetki pomocu kojih bi moga povuci paralelu na ovaj dogadjaj, ti napise ovu gore??

i jos je krivo poslozis... vojnik=sluzbenik, zapovjednik = voditelj sektora/nalogodavac/sef, drzava = poslodavac, vojnik = sluzbenik, zakon = ugovor o radu/cuvanje sluzbene tajne.

sad ponovno postavi pitanje sa istim sudionicima koji spaljuju selo, jer onako postavljeno ne ide tebi u prilog,tj tvojoj nakani postavljanja retorickog pitanja.

 

simpatican je taj bunt kauč-revolucionarstva preko tipkovnice,ali ne vidim razlog zasto se ne otvori tema za HR zviždače.. recimo tema za onu gospođu iz Ine koja je dobila nogu + jos 10 svjezih domacih primjera.

 

sto to vas toliko iznervira kod ljudi koji zdravorazumski ne podrzavaju robinhudovske pothvate?

iz bliske povijesti...uhvate hakera koji otima kreditne kartice i napada sony servere, osude ga i ja napisem...dobio je primjerenu kaznu za kazneno djelo.   tada uslijedi invazija negodovanja i neslaganja.

 

covjek nezna,kako bi to protumacio,osim da promisli kako je stupio u dijalog sa ljudima koji jos ne koriste...

 

..i naravno, nemaju primanja/kreditnu karticu..pa im se hebe.

 

 

za kraj, ja tebi jedno retoricko pitanje:

vidis lika koji je orobio benzinsku crpku i to bas u momentu dok trci s lovom i skida fantomku s glave.   lik je inace poznat po tome da ljudima lomi i ruke i noge,ako ga krivo pogledaju.

sto mislis koliko bi ljudi poslo prijaviti lika i pristalo bi svjedociti pred sudom, te bi uperilo u sudnici prst u njega..."to je on"?

na 100 000..jedan ili ni jedan.  vjerojatno ovih 99 999 ima zrno soli u glavi,koja je jos na ramenima.

 

inace retoricka pitanja su zabranjena u iole ozbiljnim dijalozima...pogledaj politicke emisije :)))

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2013 21:33 (torrente).
15 godina
neaktivan
offline
Re: NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima
torrente kaže...
covjek nezna,kako bi to protumacio,osim da promisli kako je stupio u dijalog sa ljudima koji jos ne koriste...

 

..i naravno, nemaju primanja/kreditnu karticu..pa im se hebe.

A ti si očekival nešto drugo? {#}

 

Ja bi sad dodal ,da vjerojatno ne upotrebljavaju ni još jednu stvar (za onu primarnu funkciju {#}) ,ali neda mi server ,kaže da je vulgarni izraz! {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2013 21:32 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima

računala će administrirati druga računala i servere. a ta računala će opet administrirati čovjek, samo manje njih. ok, otpusti 90% uposlenika i imaš manju vjerovatnost curenja informacija (ne ulazim u to na koji način je informacija prikljupljena ili o čemu govori). vjerovatno bi bilo idealno da na kraju samo predsjednik države ima pristup informacijama i da on može administrirati računala koja administriraju računala. to bi bila ideala, tome bi se težilo. naravno, to je teorija, što je u praksi nemoguće. 

Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima

Vjerovati čovjeku da neće izdati / vjerovati mašini da ne bude hakovana

 

Svodi se na isto...

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima
hrvooje kaže...

računala će administrirati druga računala i servere. a ta računala će opet administrirati čovjek, samo manje njih. ok, otpusti 90% uposlenika i imaš manju vjerovatnost curenja informacija (ne ulazim u to na koji način je informacija prikljupljena ili o čemu govori). vjerovatno bi bilo idealno da na kraju samo predsjednik države ima pristup informacijama i da on može administrirati računala koja administriraju računala. to bi bila ideala, tome bi se težilo. naravno, to je teorija, što je u praksi nemoguće. 

 

 

Svaki put kad je samo predsjednik administrirao sve sustave to nije najbolje završilo, kako za njegove podanike a bome ni za mrske neprijatelje. Recimo Hitler. Ili Staljin, Sadam etc. Ljudi stvarno ne znaju cijeniti uber administratore iz nekog razloga.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima
torrente kaže...
zoki.zlikowski kaže...

Ako si vojnik i zapovjednik ti kaže da spališ selo i pobiješ sve civile, a ti to ne napraviš, jesi li kršio zakone svoje države?

od bezbroj komparacijskih dosjetki pomocu kojih bi moga povuci paralelu na ovaj dogadjaj, ti napise ovu gore??

i jos je krivo poslozis... vojnik=sluzbenik, zapovjednik = voditelj sektora/nalogodavac/sef, drzava = poslodavac, vojnik = sluzbenik, zakon = ugovor o radu/cuvanje sluzbene tajne.

sad ponovno postavi pitanje sa istim sudionicima koji spaljuju selo, jer onako postavljeno ne ide tebi u prilog,tj tvojoj nakani postavljanja retorickog pitanja.

 

simpatican je taj bunt kauč-revolucionarstva preko tipkovnice,ali ne vidim razlog zasto se ne otvori tema za HR zviždače.. recimo tema za onu gospođu iz Ine koja je dobila nogu + jos 10 svjezih domacih primjera.

 

sto to vas toliko iznervira kod ljudi koji zdravorazumski ne podrzavaju robinhudovske pothvate?

iz bliske povijesti...uhvate hakera koji otima kreditne kartice i napada sony servere, osude ga i ja napisem...dobio je primjerenu kaznu za kazneno djelo.   tada uslijedi invazija negodovanja i neslaganja.

 

covjek nezna,kako bi to protumacio,osim da promisli kako je stupio u dijalog sa ljudima koji jos ne koriste...

 

..i naravno, nemaju primanja/kreditnu karticu..pa im se hebe.

 

 

za kraj, ja tebi jedno retoricko pitanje:

vidis lika koji je orobio benzinsku crpku i to bas u momentu dok trci s lovom i skida fantomku s glave.   lik je inace poznat po tome da ljudima lomi i ruke i noge,ako ga krivo pogledaju.

sto mislis koliko bi ljudi poslo prijaviti lika i pristalo bi svjedociti pred sudom, te bi uperilo u sudnici prst u njega..."to je on"?

na 100 000..jedan ili ni jedan.  vjerojatno ovih 99 999 ima zrno soli u glavi,koja je jos na ramenima.

 

inace retoricka pitanja su zabranjena u iole ozbiljnim dijalozima...pogledaj politicke emisije :)))

 

Ne, to nije isto. Kad si pisao o hakerima ja sam uvijek stajao na tvojoj strani. Krsenje zakona neke koroporacije nije problem obicnog gradjana nego drzave, ali krsenje zakona drzave je problem svakoga od nas. Retoricko pitanje je bilo dobro postavljeno, ako vidis drzavu da krsi zakon (moras pobit selo) da li je tvoja duznost to prijaviti i suprotstaviti se ili poslusati?
13 godina
neaktivan
offline
Re: NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima
Da ali zašto mi pričamo o Snowdenu, a ne o istoj situaciji u Hrvatskoj, gdje takoder obavještajne službe imaju pristup svim podacima teleoperatera bez da se tu te iste kompanije ne mora niti obavijestit kako im se uzimaju podaci, gdje su nama mehanizmi kontrole zloupotrebe
16 godina
neaktivan
offline
Re: NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima
zoki.zlikowski kaže...
ako vidis drzavu da krsi zakon (moras pobit selo) da li je tvoja duznost to prijaviti i suprotstaviti se ili poslusati?

kome prijaviti?   novinarima?  svome blogu?  forumasima?

 

evo da ti pojasnim proceduru iz nase zemlje.. ti si sluzbenik u nekom skakljivom uredu koji ima legitimitet nadzora nekoga i necega.  jednog jutra ti se prestane svidjat to sto oni rade.

 

- pises pisano izvjesce svme nadredjenome unutar ureda

- pises pisano izvjesce u ministarsto pod kojim je taj ured

- pises pisano izvjesce ministarstvu uprave

- pises pisano izvjesce vladi

- ako kojim slucajem predsjednik drzave ima neke ovlasti unutar tog sektora, pises njegovom uredu

- pises pisano izvjesce drzavnom odvjetnistvu *opcija (uvjet da je nesto nelegalno unutar tvog ureda)

 

vec sam napisao u 3 svoja posta.  na 100 000 treba bit budala i pojedinac, te svojevoljno poc van procedure iznosit javnosti tajne podatke i ustroj rada legitimne institucije tvoje zemlje.  mogao je pisat hijerarhiski sve do obame.  ovako je ispao budala ili heroj utopistima sa cvijetom u kosi.  

smisao mog pisanja.  nemam nista protiv njegovog čina,samo smatram da je uber budala i da se to tako ne radi.  nema se tu sto glorificirat.  jos se pohvalio kako te podatke nije htio prodat špijunskim kanalima.  sto on ima od svega toga sada?  nulu!  bi ce zaboravljen do kraja ljeta.

vec ako imate namjru negdje "prozviždat", onda napravite plan kako to izvesti. 

 

btw svoje neslaganje iznosim u pismenoj formi sa sugovornicima, jer ne koristim forumsku opciju td & tu.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
15 godina
neaktivan
offline
Re: NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima
torrente kaže...
zoki.zlikowski kaže...
ako vidis drzavu da krsi zakon (moras pobit selo) da li je tvoja duznost to prijaviti i suprotstaviti se ili poslusati?

kome prijaviti?   novinarima?  svome blogu?  forumasima?

 

evo da ti pojasnim proceduru iz nase zemlje.. ti si sluzbenik u nekom skakljivom uredu koji ima legitimitet nadzora nekoga i necega.  jednog jutra ti se prestane svidjat to sto oni rade.

 

- pises pisano izvjesce svme nadredjenome unutar ureda

- pises pisano izvjesce u ministarsto pod kojim je taj ured

- pises pisano izvjesce ministarstvu uprave

- pises pisano izvjesce vladi

- ako kojim slucajem predsjednik drzave ima neke ovlasti unutar tog sektora, pises njegovom uredu

- pises pisano izvjesce drzavnom odvjetnistvu *opcija (uvjet da je nesto nelegalno unutar tvog ureda)

 

vec sam napisao u 3 svoja posta.  na 100 000 treba bit budala i pojedinac, te svojevoljno poc van procedure iznosit javnosti tajne podatke i ustroj rada legitimne institucije tvoje zemlje.  mogao je pisat hijerarhiski sve do obame.  ovako je ispao budala ili heroj utopistima sa cvijetom u kosi.  

smisao mog pisanja.  nemam nista protiv njegovog čina,samo smatram da je uber budala i da se to tako ne radi.  nema se tu sto glorificirat.  jos se pohvalio kako te podatke nije htio prodat špijunskim kanalima.  sto on ima od svega toga sada?  nulu!  bi ce zaboravljen do kraja ljeta.

vec ako imate namjru negdje "prozviždat", onda napravite plan kako to izvesti. 

 

btw svoje neslaganje iznosim u pismenoj formi sa sugovornicima, jer ne koristim forumsku opciju td & tu.

Individuals have international duties which transcend the national obligations of obedience. therefore [individual citizens] have the duty to violate domestic laws to prevent crimes against peace and humanity from occurring." : Nuremberg, 1945

 

Neki ljudi jos uvijek vjeruju u nekakve ideale na ovom svijetu osim u novac & moc i svoje stavove i misljenje su spremni poduprijeti i konkretnim djelima osim piskaranjem po forumima, fejsu i slicno pa cak i pod cijenu vlastitog zivota kao sto je to ucinio Snowden, prije njega Bradley Manning. I hvala Bogu na takvim pojedincima.

 

Ovim svojim "popisom" kome je sve Snowden trebao pisati ispadas jako naivan ako mislis da vecina njih nije svjesna sto se radi i da bi to ista promjenilo.

16 godina
neaktivan
offline
Re: NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima
Makavelii kaže...

Neki ljudi jos uvijek vjeruju u nekakve ideale

nebih se volio druziti sa ljudima koji jurisajuci ginu za svoje ideale. ona budala u norveskoj, brejvik...njegovi fasistoidni ksenofobni  ideali u zatvoru jos su veci.  na vjestacenju ga nisu bas pretjerano proglasili ludim.  no ta budala je nebitna,ali je poveznica slicna...moj zivot u svrhu promjena.

 

ja osobno nemam neki film u glavi koji me prati sa idealima i lijepo je to sto neke ljude poput tebe to zanima.  samo malo ste tvrdoglavi i slicite mi na galamđije sa cvjetnog trga ili kako se vec zove ono mjesto gdje je tajkunu blokirana izgradnja..ili dubrovacki "srđ je naš".   sve to ima nekog smisla,ali nema uporista u izvedbi.

moj dansnji ideal je vikend akcija pampers pelena u kozma :)

 

konstantno se pozivate na prava,prava,prava, nepovredivost privatnosti.   jesi vidio neki dan u egiptu "fantastican" potez.  

- od danas stupa na snagu zamrzavanje ustava

{#}

pa ti sad vici koliko hoces o svojoj privatnosti.  sirija i slicni primjeri...trenutna blokada i nadzor interneta. 

to je iznimno jak medij (turska i okupljanja) kojeg ce svaki rezim (bio on totalni ili light ili usa) pokusati dovesti pod koliku toliku kontrolu.

imas senat/sabor/vijeca/kongrese/vlade...izglasaju se zakoni i sve je po zakonu {#}.  jeli njima slobodan internet potencijalna prijetna?  ako jest, kontrolirat ce ga i to ce ozakonit.

pisalo se vec na masu tema, kada pocmu jadikovke, MS i slicni dilaju korisnicke podatke i snifaju sadrzaj...megakorporacije na americkom tlu ce imat takav dil sa vladajucim i to je tako ili nikako.   sto cemo mi sad s tim?

 

jucer se smijem sam sa sobom dok smo ovo svrljali...dodje mi na gmail platna lista u pdf-u kao i svakog mjeseca.  bas simpa, sad oni iz nsa ili cega vec, znaju moju kreditnu sposobnost...moram pitat makjavelija na koji bi on mail da mu salju platnu listu...jer...jelte, borimo se biti zeleni i kuverte od poste posjeku puno stabala.

 

sve u svemu, lijep pozdrav i puno zabave.  materija je neiscrpna tema...nazalost ja sam u onoj skupini "hebe mi se tko me nadzire".

 

{#}

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
14 godina
offline
Re: NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima
torrente kaže...
zoki.zlikowski kaže...

Ako si vojnik i zapovjednik ti kaže da spališ selo i pobiješ sve civile, a ti to ne napraviš, jesi li kršio zakone svoje države?

od bezbroj komparacijskih dosjetki pomocu kojih bi moga povuci paralelu na ovaj dogadjaj, ti napise ovu gore??

i jos je krivo poslozis... vojnik=sluzbenik, zapovjednik = voditelj sektora/nalogodavac/sef, drzava = poslodavac, vojnik = sluzbenik, zakon = ugovor o radu/cuvanje sluzbene tajne.

sad ponovno postavi pitanje sa istim sudionicima koji spaljuju selo, jer onako postavljeno ne ide tebi u prilog,tj tvojoj nakani postavljanja retorickog pitanja.

 

simpatican je taj bunt kauč-revolucionarstva preko tipkovnice,ali ne vidim razlog zasto se ne otvori tema za HR zviždače.. recimo tema za onu gospođu iz Ine koja je dobila nogu + jos 10 svjezih domacih primjera.

 

sto to vas toliko iznervira kod ljudi koji zdravorazumski ne podrzavaju robinhudovske pothvate?

iz bliske povijesti...uhvate hakera koji otima kreditne kartice i napada sony servere, osude ga i ja napisem...dobio je primjerenu kaznu za kazneno djelo.   tada uslijedi invazija negodovanja i neslaganja.

 

covjek nezna,kako bi to protumacio,osim da promisli kako je stupio u dijalog sa ljudima koji jos ne koriste...

 

..i naravno, nemaju primanja/kreditnu karticu..pa im se hebe.

 

 

za kraj, ja tebi jedno retoricko pitanje:

vidis lika koji je orobio benzinsku crpku i to bas u momentu dok trci s lovom i skida fantomku s glave.   lik je inace poznat po tome da ljudima lomi i ruke i noge,ako ga krivo pogledaju.

sto mislis koliko bi ljudi poslo prijaviti lika i pristalo bi svjedociti pred sudom, te bi uperilo u sudnici prst u njega..."to je on"?

na 100 000..jedan ili ni jedan.  vjerojatno ovih 99 999 ima zrno soli u glavi,koja je jos na ramenima.

 

inace retoricka pitanja su zabranjena u iole ozbiljnim dijalozima...pogledaj politicke emisije :)))

 

Evo mene osobno ne živcira, ali me fasciniraju takvi stavovi poput tvog, koji se ukratko bez puno filozofskog kvazi laprdanja u suštini mogu prikazati kroz ovakav neki pretenciozan klip :

 

 

 

Takva razmišljanja, su generalno (u nedostatku bolje riječi) apatija, koja je čisti primjer uspješnog brain washinga i konformizma, zamaskiran u neke *realne* stavove podkrijepljeni *činjenicama*. Još gore od toga, ispravi me ako sam u krivu, stavovi poput tvog kada se prica o ovakim temama nalikuje na danas već dosta skriven ali jako uspiješan projekt i sindrom modernog svijeta di smo *Jedni drugima drotovi i korektori*

 

Daleko od toga da imam iluzije o nekoj utopiji bilo da se govori o društvu ili pojedincima, ne razumijem potrebu da se omaložava ili udara protiv tipa kao što Snowden, pogotovo ako postoji mogućnost da ta cijela situacija sa njima samo jos jedna dobro smišljena fabrikacija (aka koska za glođanje i distrakciju) u svrhu izvođenja nekih akcija i provođenja nekih novih zakona. Ako nije, lik je napravio nešto što 99,99% ljudi nebi imalo hrabrosti , morala, poštenja i nesebičnosti da napravi. Jos ako se uzme u obzir što je objavio i na koji način, i kakve posljedice tak akt može imati, najvjerovatnije neće ostati samo headline news koji će se istrošiti za 2 mjeseca.

 

Velika je razlika kada je većina sigurna u neke stvari, ali nisu skroz načisto, a drugo je kad ti izleti jedan Snowden i servira crno na bijelo. Sad znate 100%.

 

Eto baš si dobro napisao, ja bi povukao usporedbu Snowdena kao lika koji je godinama gledao lika sa kapuljačom (NSA) kako podkrada benzisku, i odlučio je uprijeti prstom, prvo kažiprstom a onda srednjim. Koliko nas bi to učinilo? Žalosno malo nas, ajmo i tog jednog posrat odmah.

 

 

Dobro si napisao jednu stvar *Kauč Revolucija* i ako  stav 99% ljudi bude kao ovaj tvoj na ovakve teme, uvijek će ostati samo na tom kauču.

 

Ne isplati se uvijek u životu biti *realan* i pragmatičan. Puno toga se onda propusti ili ne napravi, a najveća ljudska djela su se obistinila baš usprkos tim *realnim* razmišljanjima, koji se većinom svode na *zdravorazumski* rečeno : To je nemoguće napraviti, Ne Talasaj, Koga boli briga ionako se ništa ne mijenja, gledaj uvijek samo sebe, da ne najebeš.

 

Ako ćemo uvijek biti takvi, onda smo već davno kao ljudska bića zgaženi i podojeni lažnom idejom da djela pojedinca, pa i mase nemogu donositi pozitivne promjene. Već živiš  u takvom svijetu, i ako si imalo normalan vjerujem da mrziš i ne podnosiš mnoge aspekte tog istog svijeta, od trenutka kada se probudiš iz kreveta do trenutka kada odeš spavati.

 

 

PS: Radim, živim, plaćam račune i brijem se :)

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
16 godina
neaktivan
offline
Re: NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima
torrente kaže...
zoki.zlikowski kaže...
ako vidis drzavu da krsi zakon (moras pobit selo) da li je tvoja duznost to prijaviti i suprotstaviti se ili poslusati?

kome prijaviti?   novinarima?  svome blogu?  forumasima?

 

evo da ti pojasnim proceduru iz nase zemlje.. ti si sluzbenik u nekom skakljivom uredu koji ima legitimitet nadzora nekoga i necega.  jednog jutra ti se prestane svidjat to sto oni rade.

 

- pises pisano izvjesce svme nadredjenome unutar ureda

- pises pisano izvjesce u ministarsto pod kojim je taj ured

- pises pisano izvjesce ministarstvu uprave

- pises pisano izvjesce vladi

- ako kojim slucajem predsjednik drzave ima neke ovlasti unutar tog sektora, pises njegovom uredu

- pises pisano izvjesce drzavnom odvjetnistvu *opcija (uvjet da je nesto nelegalno unutar tvog ureda)

 

vec sam napisao u 3 svoja posta.  na 100 000 treba bit budala i pojedinac, te svojevoljno poc van procedure iznosit javnosti tajne podatke i ustroj rada legitimne institucije tvoje zemlje.  mogao je pisat hijerarhiski sve do obame.  ovako je ispao budala ili heroj utopistima sa cvijetom u kosi.  

smisao mog pisanja.  nemam nista protiv njegovog čina,samo smatram da je uber budala i da se to tako ne radi.  nema se tu sto glorificirat.  jos se pohvalio kako te podatke nije htio prodat špijunskim kanalima.  sto on ima od svega toga sada?  nulu!  bi ce zaboravljen do kraja ljeta.

vec ako imate namjru negdje "prozviždat", onda napravite plan kako to izvesti. 

 

btw svoje neslaganje iznosim u pismenoj formi sa sugovornicima, jer ne koristim forumsku opciju td & tu.

glupost, a šta ako želiš 'zviždati' baš o tim 'autoritetima' koje si ti naveo? 

Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
16 godina
neaktivan
offline
Re: NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima
Colossus7 kaže...

ali me fasciniraju takvi stavovi poput tvog, koji se ukratko bez puno filozofskog kvazi laprdanja

ne vidim razliku od ove tvoje hrpetine istovarenog nesklada.

zasto ne pomognete junaku?

instaliraš kauč na trg, polijes se benzinom i zapalis jedan ronhil.  vijest ce odzvonit od tibeta do sjedista nsa.

hrvooje kaže...

glupost, a šta ako želiš 'zviždati' baš o tim 'autoritetima' koje si ti naveo? 

cuj, ovaj popis je stvarnost.  tako se postupa po pravilima drzavne sluzbe u RH (provjeri zakon o drzavnim sluzbenicima). ostatak tvog pitanja je retoricka glupost.

 

ps

zaboga ljudi, visite na forumu pola desetljeca i jos niste u stanju kratit citate.  pogledajte na sto lici topic. 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2013 23:34 (torrente).
16 godina
neaktivan
offline
Re: NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima
torrente kaže...
Colossus7 kaže...

ali me fasciniraju takvi stavovi poput tvog, koji se ukratko bez puno filozofskog kvazi laprdanja

ne vidim razliku od ove tvoje hrpetine istovarenog nesklada.

zasto ne pomognete junaku?

instaliraš kauč na trg, polijes se benzinom i zapalis jedan ronhil.  vijest ce odzvonit od tibeta do sjedista nsa.

hrvooje kaže...

glupost, a šta ako želiš 'zviždati' baš o tim 'autoritetima' koje si ti naveo? 

cuj, ovaj popis je stvarnost.  tako se postupa po pravilima drzavne sluzbe u RH (provjeri zakon o drzavnim sluzbenicima). ostatak tvog pitanja je retoricka glupost.

 

ps

zaboga ljudi, visite na forumu pola desetljeca i jos niste u stanju kratit citate.  pogledajte na sto lici topic. 

stvarnost su i novinari. pravila državne službe donose 'autoriteti' koje želiš 'izviždat'. zakone donosi čovjek, čovjek griješi, zakoni se mijenjaju. na koji ostatak pitanja misliš kad je bilo samo jedno pitanje? 

 

*nemam opcije kraćenja citata na mobitelu. 

Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
16 godina
neaktivan
offline
NSA će "Snowdene" zamijeniti računalima

sad vas zbilja pozdravljam...jest da sam ljubitelj manifesta,ali {#}..vidim da je vrag odnio salu i da se propaganda trenutno provlaci na cca 20 tema.

ostajem u realnom apatijskom okruzenju,dok ga vi ne napravite ruzicastim.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
2 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice