Microsoft ne planira napraviti moćniji Xbox One

poruka: 12
|
čitano: 1.665
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft ne planira napraviti moćniji Xbox One".
8 godina
odjavljen
offline
Microsoft ne planira napraviti moćniji Xbox One

Trebali bi ...

Battlelog: Glavas_ZG
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft ne planira napraviti moćniji Xbox On
Nije potreba, za par godina nek izbace novu konzolu.
Xbox: Muskarcina
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Microsoft ne planira napraviti moćniji Xbox One

ms ko ms, niš koristi!!!

 
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft ne planira napraviti moćniji Xbox On
Virty kaže...
Nije potreba, za par godina nek izbace novu konzolu.

 Treba im za Playstation VR, ako hoce pratiti Oculus Rift i HTC Vive.

16 godina
online
Microsoft ne planira napraviti moćniji Xbox One

Pošto Playstation VR u najavama nema istu rezoluciju ekrana kao Oculus ili Vive onda mu ni ne treba ta snaga.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Microsoft ne planira napraviti moćniji Xbox One

Moćniju? Šta fali sadašnjim PS4 konzolama?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft ne planira napraviti moćniji Xbox On
PlayMaker10 kaže...

Moćniju? Šta fali sadašnjim PS4 konzolama?

 Otprilike još 30 sličica u sekundi.

Swedish latin super funk.
11 godina
offline
Re: Microsoft ne planira napraviti moćniji Xbox On
PlayMaker10 kaže...

Moćniju? Šta fali sadašnjim PS4 konzolama?

 4 puta veca GPU snaga? samo to

9 godina
neaktivan
offline
Microsoft ne planira napraviti moćniji Xbox One

XBox i PS4 imaju slican GPU koji je otprilike ekvivalent AMD HD 7790 na PC-ju.

Sony je valjda ocekivao da ce to biti dovoljno za igrati VR, tocnije da ce za implementaciju biti dovoljan samo kvalitetniji softver, ali na kraju se ispostavilo da je bitan i upgrade GPU-a, jer 2x1080p-90fps i trenutan hardver nikako ne idu.

MS će valjda preskočiti ovu fazu jer će čekati na svoj HoloLens, a i bit će mrvicu pametniji od onoga što ostali nauče.

Najveći problem PS4 ovdje je taj što će efektivno fragmentirati svoje tržište. Primjerice zamislite da kupite igru za svoj PS4 i dođete doma i shvatite da radi samo na PS4.5 (HD).

 

Ako ćeš raditi nešto onda napravi skroz ispočetka, ljudi nisu dovoljno upućeni da istražuju sami koja je razlika između slično nazvanih proizvoda (op.a. Nintendo Wii vs Wii U)

 

MS-ova najbolja strategija je razvijati VR na PC-ju i kada ga usavrši samo ga prebaciti na novu generaciju konzole.

Hardverski zahtjevi VR-a su ogromni i čak i sa trenutno najjačim GPU-om na tržištu Sony ne može očekivati da će moći podržati sve buduće naslove koji dolaze i to čak unutar sljedeće dvije godine.

 

Moj osobni zaključak je da će konzole ipak morati preskočiti VR ovu generaciju (barem što se tiče igranja, jer PS4 još ima šanse da postane FapStation4).

stoposto lud out
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft ne planira napraviti moćniji Xbox One

prvi koji načini konzolu koja će (makar i s minimalnom preinakom) moći "vrtjeti" i naslove s konkurentske naprave (dakle, uskladivu sa svime) pobrat će tržišno vrhnje, dok će ostali polako nestati u zaboravu. osim ako nemaju "gentlemanski" sporazum da takvo što i ne pokušavaju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft ne planira napraviti moćniji Xbox On

Gentlemanski sporazum se zove EULA u ovom slucaju...

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2016 14:27 (zlosobno).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft ne planira napraviti moćniji Xbox On
Solo761 kaže...

Pošto Playstation VR u najavama nema istu rezoluciju ekrana kao Oculus ili Vive onda mu ni ne treba ta snaga.

 Nekako imam osjecaj da ce se naocale izbacivati cesce nego konzole i da je ovo samo prva generacija.

stopostolud kaže...

XBox i PS4 imaju slican GPU koji je otprilike ekvivalent AMD HD 7790 na PC-ju.

Sony je valjda ocekivao da ce to biti dovoljno za igrati VR, tocnije da ce za implementaciju biti dovoljan samo kvalitetniji softver, ali na kraju se ispostavilo da je bitan i upgrade GPU-a, jer 2x1080p-90fps i trenutan hardver nikako ne idu.

MS će valjda preskočiti ovu fazu jer će čekati na svoj HoloLens, a i bit će mrvicu pametniji od onoga što ostali nauče.

Najveći problem PS4 ovdje je taj što će efektivno fragmentirati svoje tržište. Primjerice zamislite da kupite igru za svoj PS4 i dođete doma i shvatite da radi samo na PS4.5 (HD).

 

Ako ćeš raditi nešto onda napravi skroz ispočetka, ljudi nisu dovoljno upućeni da istražuju sami koja je razlika između slično nazvanih proizvoda (op.a. Nintendo Wii vs Wii U)

 

MS-ova najbolja strategija je razvijati VR na PC-ju i kada ga usavrši samo ga prebaciti na novu generaciju konzole.

Hardverski zahtjevi VR-a su ogromni i čak i sa trenutno najjačim GPU-om na tržištu Sony ne može očekivati da će moći podržati sve buduće naslove koji dolaze i to čak unutar sljedeće dvije godine.

 

Moj osobni zaključak je da će konzole ipak morati preskočiti VR ovu generaciju (barem što se tiče igranja, jer PS4 još ima šanse da postane FapStation4).

 Ne mora biti, mogu ce da ce 4k biti samo za VR, odnosno ako ces igrati na tv-u onda ces dobiti opet 1080p rezoluciju, a za VR ce ti dici, vjerojatno na 2 x 1080p x 90 fps

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice