LG – miš i skener

poruka: 17
|
čitano: 4.813
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG – miš i skener".
14 godina
offline
LG – miš i skener

Ovo je odlično. Ako bude prihvatljiva cijena moguće je da ga i kupim.

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG – miš i skener
sirka666 kaže...

Ovo je odlično. Ako bude prihvatljiva cijena moguće je da ga i kupim.

Također. Ne zauzima dodatni prostor, a mogu skenirati i stvari koje običnim skenerom ne mogu ili nije praktično :)

13 godina
offline
LG – miš i skener

Predobra stvar. A i skenirani tekst prepoznaje u Wordu i Excelu pa se može uređivat. Svaka čast na ideji.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LG – miš i skener

jel može bez funkcije miša? {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LG – miš i skener

Ovo je stvarno super, ali mislim da će cijena biti paprena.

Ako ti neko pomogne stisni gumb HVALA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
LG – miš i skener

Smiješno, o cijeni neću uopće razmišljati.Ajde još miš nekako, makar vidim da dizajnom dosta vuče na gaming i još k tome integrirani skener?!Ta povremeno skeniranje mi je dosta skener od parsto kuna, aprepoznavanje teksta postoji od stoljeća sedmog, ako ne i prije.OCR we call it.Najzanimljivije, sa 3 programa za OCR sam u par slučajeva dobio prhvatljive rezultate, koje je opet trebalo proći i ispraviti.Toliko o tome.Žalim one koji će ovo kupiti.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
LG – miš i skener

kolko god to bila nova idea u svijetu miseva, to mi se cini ipak nepotrebno jer sad vec svaki noviji printer ima skener, a printer trebas osima ako nisi djete koje koristi komp samo za igrice

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2011 17:58 (ton7).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
LG – miš i skener

Sta LG porucuje ljudima koji prave miseve i reklame:

 

BITCH PLEASE!

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LG – miš i skener

za mene mu je minus sto nije bezicni. nevolim bas zicane miseve. al ima da kosta ko svetog petra kajgana

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: LG – miš i skener
Hacker002 kaže...

za mene mu je minus sto nije bezicni. nevolim bas zicane miseve. al ima da kosta ko svetog petra kajgana

 

Kojom bi tehnologijom prenosio slike u realnom vremenu?

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
16 godina
neaktivan
offline
Re: LG – miš i skener
Mentalist kaže...
Hacker002 kaže...

za mene mu je minus sto nije bezicni. nevolim bas zicane miseve. al ima da kosta ko svetog petra kajgana

 

Kojom bi tehnologijom prenosio slike u realnom vremenu?

A kojom to tehnologijom bi prenosio taj LGov mis?

Fuck you NATO!
16 godina
offline
Re: LG – miš i skener
Mentalist kaže...
Hacker002 kaže...

za mene mu je minus sto nije bezicni. nevolim bas zicane miseve. al ima da kosta ko svetog petra kajgana

 

Kojom bi tehnologijom prenosio slike u realnom vremenu?

bezicnom

13 godina
offline
LG – miš i skener

Bluetooth?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG – miš i skener

Propusnost nije problem - vjerojatniji razlog za žičani miš je nedostatak prostora unutar miša za smještaj baterije, te potrošnja LE dioda za osvjetljavanje podloge pri skeniranju (koje bi brzo istrošile bateriju (mislim da nema mjesta za dvije)).

 

Proračun potrebne propusnosti za prijenos slike: prema specifikacijama rezolucija pri skeniranju iznosi do 300 dpi (maksimalna vrijednost). Veličinu senzora, gledajući u slike, procijenit ću na 3 inča (vjerojatno je manje, recimo 2,5 inča), pretpostavimo da se radi o 48 bitnom senzoru (high end skeneri koriste ovakve senzore), a uzmemo li frekvenciju uzorkovanja od 60 Hz, u sekundi treba prebaciti 900 * 48 * 60 = 2 592 000 bita, odnosno cca 316 kB.

 

Vjerojatnije je da se u mišu nalazi nešto manji senzor s 36 bitnom dubinom boje (ako idu na rezanje troškova, možda i 24 bitni). Uzmemo li 36 bita, potrebno je 1 944 000 B/s, odnosno cca 237 kB/s. Uzmite u obzir da se može primijeniti i skeniranje nižoj rezoluciji, s nižim brojem boja, te lossless kompresija podataka, čime se potrebna propusnost značajno smanjuje. Usput, Bluetooth verzije 2.0 s EDR-om ima maksimalnu propusnost od 3 Mb/s.

 

Tehnologiju skeniranja i prepoznavanja (SLAM Scan) razvila je švicarska tvrtka Dacuda, a LG je primarni partner u dovođenju tehnologije na tržište. Od ostalih podataka, zanimljiva je rezolucija laserskog senzora za praćenje pomaka miša koja iznosi 1200 dpi, te cijena - miš košta 150 dolara u SAD-u, odnosno 90 funti u UK.

 

EDIT: Moram se ispraviti, nakon pomnijeg čitanja najava i gledanja videa uređaja u radu - ono što sam mislio da je senzor je u stvari zrcalo. Zapravo se skenira (skoro) čitav prozor - oko 2,5x1 inč, ako je miš dugačak oko 13 cm - što znači da je slika veličine 750x300 piksela. Prema videima na netu rekao bih da se uzorkuje oko 10 slika u sekundi, najvjerojatnije 24 bitnim senzorom (kamerom). Dakle 750x300*24*10 =  54 000 000 b/s ili cca 6,6 MB/s, bez kompresije - kompresija bi mogla smanjiti zahtjeve, ali je previše za Bluetooth. Uzmemo li još da laserski senzor prati poziciju pri skeniranju (dakle i on šalje podatke), LE diode koje troše veće količine energije, te nedostatak prostora u mišu za baterije, žica je jedino rješenje.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2011 20:12 (hrx).
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG – miš i skener
hrx kaže...

Propusnost nije problem - vjerojatniji razlog za žičani miš je nedostatak prostora unutar miša za smještaj baterije, te potrošnja LE dioda za osvjetljavanje podloge pri skeniranju (koje bi brzo istrošile bateriju (mislim da nema mjesta za dvije)).

 

Proračun potrebne propusnosti za prijenos slike: prema specifikacijama rezolucija pri skeniranju iznosi do 300 dpi (maksimalna vrijednost). Veličinu senzora, gledajući u slike, procijenit ću na 3 inča (vjerojatno je manje, recimo 2,5 inča), pretpostavimo da se radi o 48 bitnom senzoru (high end skeneri koriste ovakve senzore), a uzmemo li frekvenciju uzorkovanja od 60 Hz, u sekundi treba prebaciti 900 * 48 * 60 = 2 592 000 bita, odnosno cca 316 kB.

 

Vjerojatnije je da se u mišu nalazi nešto manji senzor s 36 bitnom dubinom boje (ako idu na rezanje troškova, možda i 24 bitni). Uzmemo li 36 bita, potrebno je 1 944 000 B/s, odnosno cca 237 kB/s. Uzmite u obzir da se može primijeniti i skeniranje nižoj rezoluciji, s nižim brojem boja, te lossless kompresija podataka, čime se potrebna propusnost značajno smanjuje. Usput, Bluetooth verzije 2.0 s EDR-om ima maksimalnu propusnost od 3 Mb/s.

 

Tehnologiju skeniranja i prepoznavanja (SLAM Scan) razvila je švicarska tvrtka Dacuda, a LG je primarni partner u dovođenju tehnologije na tržište. Od ostalih podataka, zanimljiva je rezolucija laserskog senzora za praćenje pomaka miša koja iznosi 1200 dpi, te cijena - miš košta 150 dolara u SAD-u, odnosno 90 funti u UK.

 

EDIT: Moram se ispraviti, nakon pomnijeg čitanja najava i gledanja videa uređaja u radu - ono što sam mislio da je senzor je u stvari zrcalo. Zapravo se skenira (skoro) čitav prozor - oko 2,5x1 inč, ako je miš dugačak oko 13 cm - što znači da je slika veličine 750x300 piksela. Prema videima na netu rekao bih da se uzorkuje oko 10 slika u sekundi, najvjerojatnije 24 bitnim senzorom (kamerom). Dakle 750x300*24*10 =  54 000 000 b/s ili cca 6,6 MB/s, bez kompresije - kompresija bi mogla smanjiti zahtjeve, ali je previše za Bluetooth. Uzmemo li još da laserski senzor prati poziciju pri skeniranju (dakle i on šalje podatke), LE diode koje troše veće količine energije, te nedostatak prostora u mišu za baterije, žica je jedino rješenje.

Pa ne mora on poslati svih 10 sličica kompu, dovoljno je da pošalje prvu i razliku u pomaku od prve do druge. Prva ima 675 kB (ako uzmemo 24 bitnu boju) što stigne za manje od sekunde. Dakle, BT je sasvim dovoljan.

15 godina
neaktivan
offline
Re: LG – miš i skener

Mislim da Bluetooth nije dovoljan - maksimalna praktična propusnost Bluetootha iznosi 2,1 Mb/s, te za prvu sliku bi trebale 2 sekunde (675 kB = 5,4 Mb), a još treba uračunati komunikaciju, praćenje položaja, ... Lossless kompresija bi mogla skinuti 50-60% od veličine slike, ali treba prenijeti još ostalih 9 slika. Bluetooth + HS (High Speed) podržava max. teoretsku propusnost od 24 Mb/s (ne putem Bluetooth linka, nego preko kolociranog 802.11 (WiFi) linka), ali se HS rijetko implementira, budući da 802.11 troši znatno više energije u odnosu na BT link, te je skuplji budući da mora sadržavati i BT i 802.11 radio sklop.

 

Nadalje, vjerujem da nije moguće koristiti samo razlike, budući da softver (driver) SLAM Scan koristi više slika, poravnava ih i spaja u jednu (kao kod slaganja fotografskih panorama), čisti slike i vrši OCR kod tekstualnih dokumenata - korištenjem više slika istog područja povećava se oštrina i uklanjaju greške nastale zbog pomicanja te je tako omogućeno brže skeniranje.(ručnim skenerima (moj je negdje na tavanu) to je bio najveći problem - trebalo je vrlo polako i precizno vući skener preko papira),

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2011 22:11 (hrx).
14 godina
offline
Re: LG – miš i skener
ton7 kaže...

kolko god to bila nova idea u svijetu miseva, to mi se cini ipak nepotrebno jer sad vec svaki noviji printer ima skener, a printer trebas osima ako nisi djete koje koristi komp samo za igrice

Ako si dijete, znaći da ideš u školu, ako ideš u školu, definitivno ti treba printer/skener...u osnovnoj ako ništa drugo, barem za prezentacije na plakatu, u srednjoj/faksu da si olakšaš neke stvari...{#}

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice