Električni autobus novi je svjetski rekorder u aut

poruka: 13
|
čitano: 2.832
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Električni autobus novi je svjetski rekorder u aut".
14 godina
offline
Električni autobus novi je svjetski rekorder u aut

u Švicarskoj je operativan električni dumper. Ima baterijski pack od 700kWh, ali ono što je bitno jest da je kop na brdu i on uzbrdo ide prazan, a nizbrdo pun. Iz tog razloga sa svakom turom stvara deficit od 10kWh što znači da ima beskonačnu autonomiju. 

EDIT: stvara suficit, naravno. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.9.2017 13:25 (jozef).
Moj PC  
7 0 hvala 5
11 godina
offline
Električni autobus novi je svjetski rekorder u aut

Meni je čudno da električni autobus nema na sebi solarne panele.

Time waits for no man.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Električni autobus novi je svjetski rekorder u

Molim elaboriraj. Što je "dumper"? Kakav "kop" na brdu? Beskonačnu autonomiju nema niko. Osim možda nebeskog tijela koje ide po inerciji i nema otpora zraka, sve dok ne udari u nešto (zvijezdu, planetu).

15 godina
offline
Električni autobus novi je svjetski rekorder u aut

Ovo je super za smanjenje zagađenja u gradovima. Nek nuklearke rade više i stvaraju nuklearni otpad, ali bar nisu u centru grada i ne dime.

Solarni paneli bi bili ok, ali više psihološki, jer ono što oni proizvedu u jednom danu taj bus potroši za 10 sekundi.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Električni autobus novi je svjetski rekorder u
Keso kaže...

Molim elaboriraj. Što je "dumper"? Kakav "kop" na brdu? Beskonačnu autonomiju nema niko. Osim možda nebeskog tijela koje ide po inerciji i nema otpora zraka, sve dok ne udari u nešto (zvijezdu, planetu).

 https://electrek.co/2017/09/17/electric-dumper-truck-worlds-largest-ev-battery-pack/

8 godina
offline
Re: Električni autobus novi je svjetski rekorder u
Sta nije jasno? Damper se prazan penje, a pun spusta. Mala moja dajem ti na znanje, sila masi daje ubrzanje, znaci nizbrdo pun stvori vise energije nego sto je potrebno da se prazan popne.
15 godina
offline
Re: Električni autobus novi je svjetski rekorder u

Hvala! Dakle, dumper = vrsta građevinskog vozila.

11 godina
offline
Re: Električni autobus novi je svjetski rekorder u
jozef kaže...

u Švicarskoj je operativan električni dumper. Ima baterijski pack od 700kWh, ali ono što je bitno jest da je kop na brdu i on uzbrdo ide prazan, a nizbrdo pun. Iz tog razloga sa svakom turom stvara deficit od 10kWh što znači da ima beskonačnu autonomiju. 

 Da ali ako ljudi idu dolje znaci da budu i gore isli. Osim ako se ne radi o masovnoj emigraciji.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Električni autobus novi je svjetski rekorder u
steelman kaže...
jozef kaže...

u Švicarskoj je operativan električni dumper. Ima baterijski pack od 700kWh, ali ono što je bitno jest da je kop na brdu i on uzbrdo ide prazan, a nizbrdo pun. Iz tog razloga sa svakom turom stvara deficit od 10kWh što znači da ima beskonačnu autonomiju. 

 Da ali ako ljudi idu dolje znaci da budu i gore isli. Osim ako se ne radi o masovnoj emigraciji.

 Kakvi ljudi

12 godina
odjavljen
offline
Re: Električni autobus novi je svjetski rekorder u
Umbel kaže...
Sta nije jasno? Damper se prazan penje, a pun spusta. Mala moja dajem ti na znanje, sila masi daje ubrzanje, znaci nizbrdo pun stvori vise energije nego sto je potrebno da se prazan popne.

 

 

 

 

Al opet je to mal damper. Volio bi vidjeti istu shemu s ovim

16 godina
offline
Električni autobus novi je svjetski rekorder u aut

Vidim da neki ovo prikazuju kao perpetuum mobile.

 

Energetski, stvar je zapravo ista svoj ostaloj proizvodnji el. energije na svijetu, poglavito onima koje iskorištavaju gravitaciju - npr. hidroelektrane.

 

Iako generira više el. energije nego što troši, ukupna utrošena energija je puno veća jer deseci tona materijala kojeg se utovari gore su oblik potencijalne energije koja se uz pomoć gravitacije preko generatora (reg. kočenje) pretvara u el. energiju.

Stvar je u tome što je ta besplatna energija dobivena od prirode jer ako bismo sami morali prvo taj materijal odnijeti gore nema šanse da dobijemo višak energije, dapače, bili bi u minusu.

Volim prirodu i znanost, mrzim računala. Programer od rođenja.
 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Električni autobus novi je svjetski rekorder u
Naravno da nije PM.
Pa trosi se energija tovareci ga...
12 godina
offline
Re: Električni autobus novi je svjetski rekorder u
Mala moja dajem ti na znanje sila masi daje ubrzanje, haha to je jedan naš profesor u srednjoj izgovarao :D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice