CSI tehnologija ipak moguća u stvarnosti?

poruka: 9
|
čitano: 2.297
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "CSI tehnologija ipak moguća u stvarnosti?".
10 godina
neaktivan
offline
CSI tehnologija ipak moguća u stvarnosti?

Hajde to manje-više, nego mene interesuje da li će i ovu tehnologiju iz CSI-a da ostvare?

 

Windows? B**ch my Arch can do anything.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
CSI tehnologija ipak moguća u stvarnosti?

 Normalno i logično je da se na svakoj kameri od 10-ak i više mpx može u oku vidjeti odraz druge osobe ili fotografa koji slika, naravno sve zavisi o uvjetima slikanja. Da ne izmišljam evo jedne fotke s ljetovanja, u oku se vidim ja kako slikam seku a vidi se i plaža u pozadini. Tako da ne kužim kako su oni sad to "otkrili" i čudom se čude i to sa kamerom od 39 mpx pri idealnom osvjetljenu. Ponekad ne kužim koji je smisao takvih istraživanja i a članaka o takvim istraživanjima, kao i ona fora s makro fotgrafijama pahulja prije nekih mjesec dana, najednom velika vjest na svim portalima a odavno postoje tutoriali i slike ljudi koji to odavno slikaju na taj način. Kajgod, samo me to sve živcira, očito se i ja bavim glupostima.

http://d-u-d.deviantart.com
 
27 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: CSI tehnologija ipak moguća u stvarnosti?
Dud kaže...

 Normalno i logično je da se na svakoj kameri od 10-ak i više mpx može u oku vidjeti odraz druge osobe ili fotografa koji slika, naravno sve zavisi o uvjetima slikanja. Da ne izmišljam evo jedne fotke s ljetovanja, u oku se vidim ja kako slikam seku a vidi se i plaža u pozadini. Tako da ne kužim kako su oni sad to "otkrili" i čudom se čude i to sa kamerom od 39 mpx pri idealnom osvjetljenu. Ponekad ne kužim koji je smisao takvih istraživanja i a članaka o takvim istraživanjima, kao i ona fora s makro fotgrafijama pahulja prije nekih mjesec dana, najednom velika vjest na svim portalima a odavno postoje tutoriali i slike ljudi koji to odavno slikaju na taj način. Kajgod, samo me to sve živcira, očito se i ja bavim glupostima.

očito neki "znanstvenici" nemaju pametnijeg posla, a vjerojatno su na to "istraživanje" potrošili godinu dana i hrpu $

16 godina
offline
Re: CSI tehnologija ipak moguća u stvarnosti?
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
CSI tehnologija ipak moguća u stvarnosti?

jesam dobro skužil? .... sa sobom uvijek treba imat punomegapikselnu kameru pa ju dati killeru, prije nego te ukoka, da te fotografira, s naglaskom na zjenicu oka i po mogućnosti da kameru ostavi na mjestu našeg ubojstva... jel' tako nekako? {#}

Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: CSI tehnologija ipak moguća u stvarnosti?
hogar strašni kaže...

jesam dobro skužil? .... sa sobom uvijek treba imat punomegapikselnu kameru pa ju dati killeru, prije nego te ukoka, da te fotografira, s naglaskom na zjenicu oka i po mogućnosti da kameru ostavi na mjestu našeg ubojstva... jel' tako nekako? {#}

i ne smiješ treptat više nikad

15 godina
offline
CSI tehnologija ipak moguća u stvarnosti?

Bravo! Tu tehnologiju možemo iskoristiti na našim prosječnim nadzornim kamerama poput ove:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/prepoznajete-li-ga-policija-trazi-razbojnika-koji-je-opljackao-banku-i-ranio-zastitara/718038.aspx

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
CSI tehnologija ipak moguća u stvarnosti?

84%?

oj simspon je osloboden za puno, puno veci postotak

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: CSI tehnologija ipak moguća u stvarnosti?
Ono sto sam naucio je da ne mozemo ni sanjati eto se sve radi, tj postoji. Ako direktni nacin ne pomaze postoje indirektni koima se sve sredi.
Npr sto se tice tehnologije prije dobrih 30 godina radio sam na tako osjetljivom scanneru koji je bez ikakva problema mogao primati medju frekvencije radio aparata u susjedstvu (recimo FM se spusta na 10.7 MHz). To znaci da smo mogli slusati i gledati sto susjedi slusaju na radiju ili gledaju na telki. 30 godina!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice