Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje Hyp

poruka: 21
|
čitano: 3.678
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje Hyp".
15 godina
offline
Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje Hyp
Nadam se da če biti napravljen kao i lansiran postaja u lici. 😝
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje Hyp

Mislim da nećemo dugo čekati da ovi naši osnuju radnu skupinu za izvedbu studije izvedivosti izgradnje Hyperloopa Zagreb-Split s ciljem izvlačenja love iz EU fondova

Moj PC  
12 0 hvala 0
14 godina
offline
Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje Hyp

ma napravili bi i mi ali dok nabavimo računala potrebna iz king ict-a i prefarbamo to nema fonda u europi koji bi to pokrio a gdje je izgradnja tek.

Dirty dosen
Moj PC  
16 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje Hyp

Bez brige, nakon što Bandić uvede trajektnu liniju Remiza-Borongaj Zagrebu će ovo biti prioritetna gradnja. Ionako nam je postojeći metro sustav jednostavno prepun putnika. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje
dastefan kaže...

Mislim da nećemo dugo čekati da ovi naši osnuju radnu skupinu za izvedbu studije izvedivosti izgradnje Hyperloopa Zagreb-Split s ciljem izvlačenja love iz EU fondova

 Da nešto si isto mislim da je cijela predstava smišljena da si izvuku koju pinkicu za studije izvedivosti. 
https://www.theguardian.com/technology/2016/may/12/hyperloop-or-over-hyped-latest-demo-does-little-to-ease-doubts

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
7 godina
offline
Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje Hyp

Khmmmm...

Hyperloop kapsula putuje kroz neku izvedbu tunela.

Treba to farbat...

 

...just thinking...

Kruha i igala...
 
17 0 hvala 0
10 godina
offline
Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje Hyp

Želim ovo nešto da u HR bude izvedeno.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje
Da izvedeno, samo koje godine...
14 godina
offline
Re: Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje
Odavno su Cesi i Slovaci otišli iz istočne Europe. Mi smo na žalost otišli još istočnije.... ☹
 
10 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje
Brk kaže...
Odavno su Cesi i Slovaci otišli iz istočne Europe. Mi smo na žalost otišli još istočnije.... ☹

 stoji

 

ali im cezte jos uvijek stoje u istocnoj europi,mozda zato u ovo krecu ulagat

15 godina
offline
Re: Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje

Dok su se kod nas gradile autoceste, kod njih su se radile tvornice. Prioriteti kako bi se reklo

16 godina
offline
Re: Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje
Pislje kaže...

ma napravili bi i mi ali dok nabavimo računala potrebna iz king ict-a i prefarbamo to nema fonda u europi koji bi to pokrio a gdje je izgradnja tek.

 dam se kladit da jos uvijek ima bogeca kojima uvaljuju GeForce2 MX

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje

Nisu države napravile tvornice, nego privatne kompanije. A dok je kod njih bio mir, mi smo branili državu. Uostalom, pričaš kad da su se u njihovim državama autoceste pojavile same od sebe, pa i oni su ih izgradili.

Također, bez autocesta teško da će se otvarati tvornice jer tvornice trebaju dobru prometnu povezanost. Možda nije trebalo raditi sve autoceste koje imamo sa četiri traka, ali definitvno smo trebali autoceste, dvije trake plus vinjete bi bilo sasvim dovoljno da se ubrza promet na autocestama. Problem su visoki porezi za kompanije i naš svetac zaštitnik svih poslodavaca, Birokratko.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 11:22 (JozoBozo121).
16 godina
offline
Re: Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje
JozoBozo121 kaže...

Nisu države napravile tvornice, nego privatne kompanije. A dok je kod njih bio mir, mi smo branili državu.

o drzavi direktno ovisi investicijska klima, nicem drugom.

20 godina od rata je proslo (70 godina od ww2) a "nas" jos uvijek iste stvari progone. nemoj samo rat spominjat zakaj nam je tak lose.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 11:43 (nixass).
15 godina
offline
Re: Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje

A tko je stvorio klimu da privatne kompanije grade tvornice?
Mi imamo autoceste i agrokor , te 3 mjeseca turističke sezone.. šta će nam više?!
A od završetka rata je prošlo 20 (DVADESET ) godina. I di smo mi? Pa Rumunjska nas je prestigla!
A o samom broju tvornica auta jedan već zastario podatak: KLIK

Dokle ćemo se više izvlačiti "Imali smo rat! " ???

9 godina
neaktivan
offline
Re: Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje

Autoceste su građene prije petnaest godina. Shodno tome, moj komentar baziran je na tadašnjoj situaciji jer si ti okrivio autoceste kao uzrok zašto nemamo tvornice. 

Naravno da je rat jedan od razloga zašto tada nisu izgrađene tvornice u Hrvatskoj, pogotovo one automobila koje su se selile u zemlje bivšeg komunističkog bloka. Kad su se druge zemlje otvarale za vanjske investitore i dok su ti isti investitori radili analize mi smo bili usred rata, pa i nakon toga je situacije za investitore bila neizvjesna, pogotovo do završetka mirne reintegracije, a upravo to je vrijeme kad se počinje s planovima za izgradnju autocesta (tim vremenskim okvirom vodim se čisto zbog tvojeg komentara). A investitori prvo traže stabilnu političku situaciju i to ne u roku od godine dvije, već u zadnjih deset, petnaest godina. Neće nitko graditi tvornicu ondje gdje je rat bio prije nekoliko godina i može se dogoditi novi. Za investitore nije kao i za ljude, pa rat je završio, ne, oni čekaju da vide hoće li situacija ostati mirna.

 

Da nisi spomenuo autoceste, ne bi ni ja spomenuo rat, dosta je izvlačenja na nešto od prije dvadeset godina.

 

Problem je što mi u 2017. godini nemamo brzo izdavanje dozvola za velike investicije, pogotovo one greenfield, kao niti porezne olakšice za velike investitore, niti olakšice za kružna ulaganja i razvoj novih tehnologija.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
11 godina
offline
Re: Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje
fer-de-lance kaže...

Khmmmm...

Hyperloop kapsula putuje kroz neku izvedbu tunela.

Treba to farbat...

 

...just thinking...

 i još proziran tunel, pa tu ide bar 25 slojeva bezbojnog laka

15 godina
offline
Re: Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje

Autoceste se još uvijek grade... Kad se Dalmatina završila?2001?  A Slavonika?

Mi smo gradili i gradit ćemo AC samo za 3 mjeseca sunca.


Slažem se sa većim dijelom tvoje poruke.  Ali i tijekom rata, te poslije se zbilvalo nešto što se zove privatizacija.. A odatle većina zla je proistekla...
I sve što se zakonski kroji, kroji se za rođake i kumove...  a najviše što se ide na ruku todoriću i ostalim uvoznicima.
IBM po svemu tome je zalutao ovdje.

Ima pozitivnih primjera kao npr. Saint Jean Industries koji je otvorio 2005 pogon u Slavonskom Brodu, te su prošle godine dobili nagradu za najboljeg dobavljača PSA grupacije.
U svakom slučaju, ovu državu i ljude je potrebno okrenuti naopačke.

Dok god bude stoke u saboru koja pali narodne mase sa pitanjima čije je djed bio ustaša il partizan bolje nismo ni zaslužili.

On topic: Makar bilo izvlačenje para za pisanje projekta, lijepo je čuti da barem mogu razmišljati o tome. :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje
mali off. izgleda da i dan danas neki ne mogu shvatiti da nam rat nije donio nista osim kradje, lopova, ovisnosti o eu, mmf-u i nato-u. Mi se nismo za to borili.
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje
JozoBozo121 kaže...

 

Problem je što mi u 2017. godini nemamo brzo izdavanje dozvola za velike investicije, pogotovo one greenfield, kao niti porezne olakšice za velike investitore, niti olakšice za kružna ulaganja i razvoj novih tehnologija.

 

Imamo ako platis. Problem je korupcija. Dok se to ne sredi, nista od Hrvatske.

16 godina
offline
Re: Češka i Slovačka ozbiljne su u namjeri gradnje
miller1985 kaže...
mali off. izgleda da i dan danas neki ne mogu shvatiti da nam rat nije donio nista osim kradje, lopova, ovisnosti o eu, mmf-u i nato-u. Mi se nismo za to borili.

 

To je bilo vidljivo od prvog dana. U Zadru su se (garda i HDZ) vise tukli medjusobno oko podjele vojnih stanova, nego protiv JNA.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice