Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphone

poruka: 25
|
čitano: 2.954
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphone".
11 godina
offline
Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphone

Ja jos uvijek nisam vidio uredjaj sa safirnim staklom, kada ga spojim na dock vrti puni OS a uza sve ima 4gb memoije i 128gb storagea.... mozda ajfon, ali sigurno ne u nas :D

 

Ja sam bio jedan od sretnika koji su ocekivali edge, na kraju sam bio primoran uzeti Nexsa :D jbga... zao mi je sto kampanja nije uspijela sto ukazuje na idiotsko drustvo u kojem zivimo...baciti 800eura na ajshit da ali za iste pare dobiti pravi pravcati uredjaj, e to ne! :D jbga :D ofce kmeciteeeeee, da vas cujem! kmeeee kmeeeee :D

 
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphone

ja čekam ovakav uređaj već duže vrijeme. i čim dođe sve kompove koji nepotrebno rasiapju struju ću zamijenit takvim mobitelima s dockovima ili kako već budu složili.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphon
ranko091 kaže...

ja čekam ovakav uređaj već duže vrijeme. i čim dođe sve kompove koji nepotrebno rasiapju struju ću zamijenit takvim mobitelima s dockovima ili kako već budu složili.

 Pa ukoliko računalo koristiš za fejs, natipkati nešto, malo Interneta, glazbu i filmove, onda je to OK stvar, no za nešto konkretno baš i nije...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2015 11:33 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphon
lllnuclearlll kaže...
ranko091 kaže...

ja čekam ovakav uređaj već duže vrijeme. i čim dođe sve kompove koji nepotrebno rasiapju struju ću zamijenit takvim mobitelima s dockovima ili kako već budu složili.

 Pa ukoliko računalo koristiš za fejs, natipkati nešto, malo Interneta, glazbu i filmove, onda je to OK stvar...

 komp mi 80% vrti yotube, www, filmovi, serije... igre igram kad stignem. periferija mi troši nekih 100 wata, a samo komp u idlu 80-100. dok radim ode i do 200... a igre i do 300.

 

i sad gledam ovu rupu idle i 80% laganog rada, nekih 150w prosjeka naspram mobilne platforme koja ima tdp 3W... nadam se da se vidi 50 puta ušteda u struji. a godišnje sam sračuno nekih 600 - 1200 kuna samo moj komp pojede struje. a imam ih 3 doma. plus server koji je 24/7... al on mora jadan. :D

15 godina
neaktivan
offline
Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphone

Zar opet? Samo da ne bude kasno. Zašto? Pa zbog toga što MS nastupa sa Continium projectom koji bi trebao da omogući istu stvar sa W10 telefonima i procesorima od Snapdrago 400 pa nadalje. Stvarno sam dosadan sa ovim WP/Lumia telefonima. ali sam stvarno oduđevljen s istima.

 

Sretno Ubuntu. 

Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphon
ranko091 kaže...
lllnuclearlll kaže...
ranko091 kaže...

ja čekam ovakav uređaj već duže vrijeme. i čim dođe sve kompove koji nepotrebno rasiapju struju ću zamijenit takvim mobitelima s dockovima ili kako već budu složili.

 Pa ukoliko računalo koristiš za fejs, natipkati nešto, malo Interneta, glazbu i filmove, onda je to OK stvar...

 komp mi 80% vrti yotube, www, filmovi, serije... igre igram kad stignem. periferija mi troši nekih 100 wata, a samo komp u idlu 80-100. dok radim ode i do 200... a igre i do 300.

 Ugasi komp i koristi tablet za te stvari kao sav normalan svijet.

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
offline
Re: Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphon
SupremeCommander kaže...

 Ugasi komp i koristi tablet za te stvari kao sav normalan svijet.

Yeah right... Da se pati na 10" ekranu bez tipkovnice i miša...

 

Meni nikad neće bit jasni ljudi koji na tabletima gledaju filmove pored 100+cm televizora i tapkanje po ekranu pored punokrvne tipkovnice. 

 

Što se tiče tableta nebi si nikad uzeo tako neš. Imam phablet i to mi je uz računalo čist dovoljno... Mislim da tablet nebi nikad ni upalio, niti je praktičan za ponesti van kao smartphone.

 

Jedinu funkciju mu vidim na nekakvim poslovnim prezentacijama, u firmama kao sredstvo razmjene informacija s kolegama na sastancima, i sl.

 

Al tko voli nek izvoli... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2015 12:13 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphon
SupremeCommander kaže...

 Ugasi komp i koristi tablet za te stvari kao sav normalan svijet.

 nemam tablet nit bi ga ikad kupovao. miš tasta i ekran veči od 20" je za mene normalan rad. sve ostalo je nužno zlo.

16 godina
offline
Re: Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphon
ranko091 kaže...
lllnuclearlll kaže...
ranko091 kaže...

ja čekam ovakav uređaj već duže vrijeme. i čim dođe sve kompove koji nepotrebno rasiapju struju ću zamijenit takvim mobitelima s dockovima ili kako već budu složili.

 Pa ukoliko računalo koristiš za fejs, natipkati nešto, malo Interneta, glazbu i filmove, onda je to OK stvar...

 komp mi 80% vrti yotube, www, filmovi, serije... igre igram kad stignem. periferija mi troši nekih 100 wata, a samo komp u idlu 80-100. dok radim ode i do 200... a igre i do 300.

 

i sad gledam ovu rupu idle i 80% laganog rada, nekih 150w prosjeka naspram mobilne platforme koja ima tdp 3W... nadam se da se vidi 50 puta ušteda u struji. a godišnje sam sračuno nekih 600 - 1200 kuna samo moj komp pojede struje. a imam ih 3 doma. plus server koji je 24/7... al on mora jadan. :D

 raspberry pi?

intel compute stick?

na oba mozes stavit punokrvni OS

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphone

Zapravo Mark je spomenuo da hardver bude high end,ali ne baš koliko i današnji flagshipovi.Mislim Ubuntu ni neće trebati toliki hardver ako je fluidan na onom BQ-u.(nismo svi bloatani kao Touchwiz na Samsunzima)

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphon
ned kaže...

Zar opet? Samo da ne bude kasno. Zašto? Pa zbog toga što MS nastupa sa Continium projectom koji bi trebao da omogući istu stvar sa W10 telefonima i procesorima od Snapdrago 400 pa nadalje. Stvarno sam dosadan sa ovim WP/Lumia telefonima. ali sam stvarno oduđevljen s istima.

 

Sretno Ubuntu. 

Ubuntu i Microsoft ne dijele jednako trziste niti jednake koisnike :D Jedni su ofce i tomu su sretni a drugi misle da nisu :D 

 

SupremeCommander kaže...
ranko091 kaže...
lllnuclearlll kaže...
ranko091 kaže...

ja čekam ovakav uređaj već duže vrijeme. i čim dođe sve kompove koji nepotrebno rasiapju struju ću zamijenit takvim mobitelima s dockovima ili kako već budu složili.

 Pa ukoliko računalo koristiš za fejs, natipkati nešto, malo Interneta, glazbu i filmove, onda je to OK stvar...

 komp mi 80% vrti yotube, www, filmovi, serije... igre igram kad stignem. periferija mi troši nekih 100 wata, a samo komp u idlu 80-100. dok radim ode i do 200... a igre i do 300.

 Ugasi komp i koristi tablet za te stvari kao sav normalan svijet.

 

Ja to jos nisam isprobao jer znam da nema smisla unaprijed ali je nkoliko mojih, geniajlnih, drugara odlucio zamjeniti PC za smartphone/tablet... Odgovarao sma ja njih ali eto ONI ZNAJU BOLJE.... i rekoh, ko sam ja da covijku pomognem ako on to ne zeli... (offtopic: neki su cak ADSLflat zamjenili za mobilni internet) i naravno, nakon pol godine trazim komntae :D tesko je humanoidu reci,  pogrijesio sam, glup sam sto ne slusam iskusnije i tako pa traze neke igovore ali bez obzira na to SVI ali SVI su se nasmijali na moj upit, znaci zajebao si se zesce, ha? :D :D :D to mi je dovoljno da ti odgovorim sa sigurnosc da NE, NEMOGUCE je zamjeniti desktop sa grackama, bio ti lajk ili posjecan korisnik a kamoli profesionalac :D

 

10 godina
offline
Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphone

Ja kao dugogodišnji korisnik linuxa i kao osoba koja promovira linux gdje stigne, kao i opensource, ne mogu jednostavno čitati neke djetinjaste postove nekih linux zaluđenih forumaša.

 

Prestanite druge nazivati ovcama, prestanite glorificirati linux (daleko je od savršenog), prestanite laprdati o slobodama i glupostima, ako ne koristiti niti 1% iste. I još jednom prestanite omalovažavati druge zato jer ne koriste linux.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphon
Entry Point kaže...

Ja kao dugogodišnji korisnik linuxa i kao osoba koja promovira linux gdje stigne, kao i opensource, ne mogu jednostavno čitati neke djetinjaste postove nekih linux zaluđenih forumaša.

 

Prestanite druge nazivati ovcama, prestanite glorificirati linux (daleko je od savršenog), prestanite laprdati o slobodama i glupostima, ako ne koristiti niti 1% iste. I još jednom prestanite omalovažavati druge zato jer ne koriste linux.

Ja obozavam Linux i pijem pivo. A ti si ovca jer ne nazivas druge ovcama. :P

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
odjavljen
offline
Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphone

Ja ću staviti poruku samo zato da vidim kako se ovi luniksovci šoraju...

Freak Show Inc.
 
6 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphon
Friday kaže...

Ja ću staviti poruku samo zato da vidim kako se ovi luniksovci šoraju...

 

Palikuća  !

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphon
lllnuclearlll kaže...

Yeah right... Da se pati na 10" ekranu bez tipkovnice i miša...

 

Meni nikad neće bit jasni ljudi koji na tabletima gledaju filmove pored 100+cm televizora i tapkanje po ekranu pored punokrvne tipkovnice. 

 Meh, ja tablet koristim samo za gledanje galerija zgodnih cura na fejsu dok gledam TV.

 

Kad sjedim za računarom u sobi i to radim osjećam se kao manijak.

11 godina
offline
Re: Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphon
Friday kaže...

Ja ću staviti poruku samo zato da vidim kako se ovi luniksovci šoraju...

ti si windowshaš li windowsovac?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphon
LudaRajcica kaže...

ti si windowshaš li windowsovac?

 

dotnetaš!

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphon
Friday kaže...
LudaRajcica kaže...

ti si windowshaš li windowsovac?

 

dotnetaš!

znam to i sretno ti :D

14 godina
offline
Re: Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphon
ranko091 kaže...
SupremeCommander kaže...

 Ugasi komp i koristi tablet za te stvari kao sav normalan svijet.

 nemam tablet nit bi ga ikad kupovao. miš tasta i ekran veči od 20" je za mene normalan rad. sve ostalo je nužno zlo.

 ono što si nabrojao nije rad (youtube, filmovi itd). Na svaki normalan tablet možeš spojiti miš i tipkovnicu, a HDMI izlaz spojiti na TV.

16 godina
offline
Re: Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphon
Friday kaže...
LudaRajcica kaže...

ti si windowshaš li windowsovac?

 

dotnetaš!

 troll

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphon
Entry Point kaže...

Ja kao dugogodišnji korisnik linuxa i kao osoba koja promovira linux gdje stigne, kao i opensource, ne mogu jednostavno čitati neke djetinjaste postove nekih linux zaluđenih forumaša.

 

Prestanite druge nazivati ovcama, prestanite glorificirati linux (daleko je od savršenog), prestanite laprdati o slobodama i glupostima, ako ne koristiti niti 1% iste. I još jednom prestanite omalovažavati druge zato jer ne koriste linux.

 Iskreno pitanje:Sam ja kriv?

Inače sve ove  informacije su sa Ubuntu online summita kojem se i sami možete pridružiti:
http://summit.ubuntu.com/uos-1505/
Traje još sutra.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2015 18:11 (g12356).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphon
jozef kaže...

ono što si nabrojao nije rad (youtube, filmovi itd). Na svaki normalan tablet možeš spojiti miš i tipkovnicu, a HDMI izlaz spojiti na TV.

Ja na svoj ne mogu.

Znaci li to da moj tablet nije normalan?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
offline
Re: Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphon
jozef kaže...

 ono što si nabrojao nije rad (youtube, filmovi itd). Na svaki normalan tablet možeš spojiti miš i tipkovnicu, a HDMI izlaz spojiti na TV.

 ne brini znam ja kupit i  za svoj mob xperiju z usb otg hub i sve to spojit. ali i dalje će bit u okruženju za mobitele, ali ja želim desktop okružje, sa prozorima itd itd... nadam se da shvačaš poantu.

13 godina
offline
Re: Canonical ponovo obećava Ubuntu Edge smartphon
1domagoj1 kaže...

Ja obozavam Linux i pijem pivo. A ti si ovca jer ne nazivas druge ovcama. :P

 Ja obožavam pivo i koristim Linux a od ovčjeg roda najdraža mi je janjetina.

Stručnjak za odmaganje...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice