Bolje igranje na Macu

poruka: 104
|
čitano: 16.252
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bolje igranje na Macu".
15 godina
neaktivan
offline
Bolje igranje na Macu

Ovo će ubit M$

I am awesome.
 
0 32 hvala 0
15 godina
offline
Bolje igranje na Macu

nece, prave igre nisu za šminkere, i tatine sinove kćeri koji imaju novaca za Appleove proizvode

Dajem demonoid pozivnicu na pm
Moj PC  
7 9 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Bolje igranje na Macu
dj_beni kaže...

Ovo će ubit M$

 

Hahaha, zato svi ne-gameri u nas vec imaju Apple proizvode.

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
15 godina
offline
Bolje igranje na Macu

Izgleda da su jedine vijesti iz IT.a dolaze od strane Applea. Ko da su svi ostali na hebenom kolektivnom godisnjem.

I'm going woo woo
 
12 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bolje igranje na Macu
tnakir kaže...

Izgleda da su jedine vijesti iz IT.a dolaze od strane Applea. Ko da su svi ostali na hebenom kolektivnom godisnjem.

  Odi malo dalje od bug.hr-a pa ces vidjeti da to baš i nije istina...

In Control
14 godina
neaktivan
offline
Bolje igranje na Macu

Da sam kaj ce taj mac doc 20 000 kn a za te novce bus dobio uber mega ubojicu od pc-a.

 
14 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Bolje igranje na Macu
EnlightenedPhoenix kaže...
tnakir kaže...

Izgleda da su jedine vijesti iz IT.a dolaze od strane Applea. Ko da su svi ostali na hebenom kolektivnom godisnjem.

  Odi malo dalje od bug.hr-a pa ces vidjeti da to baš i nije istina...

Nazalost... u pravu si...

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bolje igranje na Macu
mind_challenge kaže...

nece, prave igre nisu za šminkere, i tatine sinove kćeri koji imaju novaca za Appleove proizvode

Jel ti krivo sto ti nemas novaca za appleove proizvode ili samo toliko zatucan da moraš gnojit ovdje s ovakvim glupim komentarima? Do kada više. Do kada ce svaka mrtva tema o appleu na ovom forumu bit dom ovakvim imbecilima koji ispoljavaju svoje komplekse? Zasto se svako oftopicarenje ne kaznjava kartonima? Ili kad cujem onu staru "BUGu apple placa da stavlja vijesti o appleu" i takve ostale nebuloze koje se mogu procitat u doslovce svakoj apple temi. Više ništa pametno ni ne mozes saznati jer dolaze kojekakvi kompleksaši koji se puno bolje osjecaju kad pljuju po svemu. Odrastite više. Samo debilu ovo moze biti loša vijest i samo on moze na vijest o tome da Valve i ostali rade na onome sto macu fali uvodit mamine i tatine sinove (sto niko nikad ne spomene kceri :D)

 

 

On toppic:

 

Mislim da je ovo odlicna vijest bez obzira na to sto korisnici MACa i nisu tradicionalno gameri. Ali isto tako smatram da ce apple morat malo proširit ponudu grafickog podsustava u svojim racunalima. ZAr nije pomalo smiješno da najjaci MAC ima dostupno 4850 kao najbolju karticu? Naravno problem je ugurati 5870 ili 5890 zbog gabarita i zagrijavanja te kartice ali opet mogli su barem ponuditi 4870 kojia jos uvijek gura igre i više nego dobro. Nema neke koristi od igara ako se one ne mogu vrtit na max (ok ne na max ali u zadovoljavajucem framerateu, 4850 jos uvijek to i moze, ali kad kupim racunalo od 2000€ zelim da takva situacija ostane nekoliko godina)

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2010 11:30 (mislav_01).
14 godina
neaktivan
offline
Bolje igranje na Macu

Dobro mislave ajde ti onda svima nama ljepo objasni zasto si ti bacio tolke novce na taj macbook pro kad si za te iste novce mogo dobit takvu pilu od laptopa koj bi hardwerski bio puno brzi nego taj mac???

 
1 7 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bolje igranje na Macu

A koji je to laptop npr. neko plasticno crveno toshibino govno ili mozda neki plasticni alienware koji tezi 150kg i izgleda ko omanji klima uredjaj i tako zvuci? Koji laptop ima takav 17" ekran sa kristalno cistom slikom i prikazom boja, kojem traje baterija kolko traje na macu i koji ima takvo kuciste kakav mac ima? Ono cime se ja bavim taj macbook pro mi je savršen. Dosta mi je vucaranja HPovih i ostalih plasticnih govana koji samo skripe. Nije sve u cijeni. 

 

No to nije uopce bitno. Otvorite temu "Ajmo kenjat po Appleu" pa tamo ispoljavajte komplekse ako je tema "Bolje igranje na macu" onda pisite o igranju na macu, a ne da apsolutno SVAKA tema mora otic k vragu jer djecurlija ne moze smirit hormone. Puko sam više majke mi, svaka tema ode u klinac i nikome ništa. Najbolje zabranit komentiranje na teme di se spominje Apple.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2010 10:58 (mislav_01).
15 godina
offline
Bolje igranje na Macu

A cime se ti to bavis?

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bolje igranje na Macu

8% u mjesec dana -nije loše

XBOX Live: badcxx
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Bolje igranje na Macu

kaj nisu "oni" casual gejmeri? tj, kolko sam skužio, njima je sve casual u životu

 

malo casual programiranja, pa casual videomasteringa i sl.. Belji se

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2010 11:13 (nixass).
14 godina
neaktivan
offline
Bolje igranje na Macu

Isuse pa ti si dao 19.799 kn za je**ni macbook pro koj nis ne valja nema nikave performanse http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=12067&catid=174 . Pa daj snimi ovog acera koj je fakat brutala za puno jeftinije pare http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=13114&catid=26

 
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bolje igranje na Macu

Ja sam to racunalo kupio prije godinu dana i kad sam kupovao laptop ponuda 17" laptopa je bila katastrofa. Tek je u zadnje vrijeme došlo modela na i7/i5/i3 seriji procesora, a ati 5xxx serija grafickih kada sam ga ja kupovao nije bila ni blizu izdavanja. I ne, nisam ga platio 19.799kn. To zasto su apple racunala toliko skupa kod nas je beyond me. Inace slazem se da ovaj acer izgleda harwerski odlicno.

 

A to da on "ništa ne valja i nema nikakve performanse" mozes pricat bakicama na placu. Ja sam se uvijerio da ima odlicne performanse, dakle imam racunalo i radim na njemu ne pricam napamet. Ne koristim ga za igranje iako COD MW2 vrti odlicno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2010 11:25 (mislav_01).
14 godina
neaktivan
offline
Bolje igranje na Macu

Steam je nešto najbolje što se desilo na tržištu igara u zadnjih par godina a njihovi napori su za svaku pohvalu . Mene više zanima podrška za linux jer se nešto govori da rade i na tom frontu .

 

Inaće nije samo apple "lijep i tanak" ima već dosta takvih notebooka od npr. Asusa , Toshibe ili čak HPa. Govorim naravno o višoj kategoriji notebooka kao što je npr. HP elitebook, Asus cijela VX serija i sl.. Tako da dizajn i brzina nije više rezervirana samo za apple naravno ako je možete platiti .

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bolje igranje na Macu

Sve jedno onak i prije godinu dana si isto mogo dobit pilu neku od laptopa a manje od 15 000 ga nisi sigurno platio.Tak da nemoj pricat da se nemre nac neki posten laptop.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Bolje igranje na Macu
mislav_01 kaže...

A koji je to laptop npr. neko plasticno crveno toshibino govno ili mozda neki plasticni alienware koji tezi 150kg i izgleda ko omanji klima uredjaj i tako zvuci? Koji laptop ima takav 17" ekran sa kristalno cistom slikom i prikazom boja, kojem traje baterija kolko traje na macu i koji ima takvo kuciste kakav mac ima? Ono cime se ja bavim taj macbook pro mi je savršen. Dosta mi je vucaranja HPovih i ostalih plasticnih govana koji samo skripe. Nije sve u cijeni. 

 

No to nije uopce bitno. Otvorite temu "Ajmo kenjat po Appleu" pa tamo ispoljavajte komplekse ako je tema "Bolje igranje na macu" onda pisite o igranju na macu, a ne da apsolutno SVAKA tema mora otic k vragu jer djecurlija ne moze smirit hormone. Puko sam više majke mi, svaka tema ode u klinac i nikome ništa. Najbolje zabranit komentiranje na teme di se spominje Apple.

A što ti komentiraš i ulaziš u temu gdije samo osobe s problemima vezanim uz hormone komentiraju vijesti o Apple-u?? Imaš i ti s time problema ili???

15 godina
neaktivan
offline
RE: Bolje igranje na Macu

Imam problema da, i to s time da se ne mogu otvoriti komentari na apple vijest i procitati nešta normalno nego se javlja 10ak istih individua kojima je sveta misija pljuvat i rušit kvalitetu svake apple teme. Ja otovrim komentare u nadi da cu procitat neke dodatne informacije posto sam i sam vlasnik maca i macbook pro racunala, a kad ono dobijem šipak. Vec sam na to bio ukazao pa odustao i sada kada Valve radi odlican posao, ma covjece Valve je bastion gaminga na racunalu zasad, nisam mogo izdrzati jednostavno i puko sam da.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2010 11:32 (mislav_01).
15 godina
offline
RE: Bolje igranje na Macu
M_dipl. kaže...

Slažem se, otvaranje Steama za Apple isključivo je pozitivna stvar.

 

Ako uslijedi i Linux klijent mogli bismo, po mom skromnom mišljenju, već kroz 6-9 mjeseci dobiti funkcionalne grafičke drivere za te platforme, što bi dovelo i do povećanja tržišta i do otvaranja tih platformi (posebno Linuxa) malo većem broju korisnika - a to je opet isključivo pozitivna stvar.

 

Tko zna, možda stvari krenu svojim (logičnim) putem pa to poveća udio OpenGL-a u odnosu na DirectX.. dobro, sad sam ipak malo pretjerao, ili možda ne? Šutim

Da i ja pozdravljam ovaj potez ali malo je ovo ipak optimistično.

Meni je malo teško povezati Linux filozofiju i AAA naslove.

Što se tiče Mac-a ovo je dobar potez za njih, makar ne znam koliko će vremena proći do nekog većeg broja igara, hardware-a i općenito broja igrača.

Također iza igra0ke industrije na Win platformi stoje Ati i Nvidia te Logitech/Razer koje se baziraju na megalomanskim zahtijevima "gamera" i konstantnom poboljšanju i povećanju performansi, a i cijene.

 

Teško mi je zamisliti da će se postojeća Mac računala uspjeti ugurati o ogromnu industriju koja je usko povezana i stoji iza najboljih naslova - High end grafičke, periodično mjenjanje ostalog hardwarea, OC-anje, gamepadi, periferija, slušalice, miševi.

 

Velika većina onoga što čini najzahtijeviji stil gameinga ipak će ostati ekskluziva za Win platformu ili će morati proći dosta vremena za tu promjenu.

Naravno govorim o današnjem stanju, interesi velikih igrača i kompanija mogu se promijeniti.

 

Kako sam već rekao teško će biti zamisliti kartice tipa 5970/480, high end hladnjake... na Macu.

 

Imao sam raspravu s korisnikom Maca koji tvrdi da bi se na Mac iste igre vrtile na slabijem hardwareu, npr. 5770 (rebrandirana, s novim driverima) bi jednako vrtila igre kao neka jača kartica na Winu.

Nisam siguran da će se Ati/Nvidia odlučiti na taj potez.

 

Zaključak: ovo će biti super za neke populane i nezahtijevne naslove, dok mi je sada nezamislivo vidjeti fluidno pokretanje Metro 2033/Crysis 2, uz ovakvu filozofiju stavljanja slabijeg grafičkog hardware-a, osim ako se ne budu posebno driverski/software-ski optimizirale.

If i had a dollar for every brain you don't have, I'd have one dollar! Squidward Tentacles
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bolje igranje na Macu

Nada da ovakvi potezi znače da Valve možda razmišlja i o sličnoj migraciji na Linux je potpuno opravdana. S druge, korisničke strane, mislim da bi takav potez bio fenomenalan, jer većina ljudi plaća 1500 kn za licencu Windowsa isključivo da bi se igrala. Tko nebi rado uštedio taj trošak ako može???

Why so serious???
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Bolje igranje na Macu
Cika Jova Zmaj kaže...

Nada da ovakvi potezi znače da Valve možda razmišlja i o sličnoj migraciji na Linux je potpuno opravdana. S druge, korisničke strane, mislim da bi takav potez bio fenomenalan, jer većina ljudi plaća 1500 kn za licencu Windowsa isključivo da bi se igrala. Tko nebi rado uštedio taj trošak ako može???

 

Hahahahahahahahahah.

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
15 godina
offline
RE: Bolje igranje na Macu
M_dipl. kaže...

Ja sam također o tome razgovarao sa prijateljem koji ima Macbook i on me uvjerava (a ne vidim zašto bi oko tako nečega lagao) da Quake 4 (id Tech 4) vrti na gotovo maksimalnim postavkama sa integriranom grafikom. Nemam pojma..

Eto ja jednostavno ne vidim razloga zašto bi Ati/Nvidia sebi zabijala "kajlu".

Recimo GTX480/470 i 5870/5970 se kupuju gotovo uvijek zbog Crysisa, Metroa, BC2 i sličnih AAA naslova koji zbog svoje kvalitete i zahtjevonsti guraju i prodaju hardware.

 

Da li će Mac zbog integracije tih boljih grafika poskupiti ili će se radi zadržavanje koliko-toliko razumne cijene ići na optimiziranje jeftinijih mid-range kartica ne mogu špekulirati.

Nekako naginjem ovom prvom rješenju jer zašto onda ne optimiziraju kartice za Win?

 

Opet iMac (kao glavno home računalo) se kupuje radi posla i tu je on odlična kupnja, te traje nekoliko godina.

Vidimo da se win based igrača računala mjenjaju skoro kvartalno ili barem na godišnjoj bazi.

 

Ne vidim nikakvog razloga zašto bi netko mjenjao odlično poslovno računalo s iznadprosječnim zaslonom da bi se igrao, što ćeš s tim starim iMacom?

Zato je bolje rješenje za Mac ta optimizacija ali to trebaju odobriti Ati i Nvidia.

 

Opet zbog nekolicine (zasad) igrača ne vjerujem da će Apple mjenjati svoj dizajn i omogućiti nadogradje grafike i bolju ugradnju veće količine RAM-a.

 

Ja sam preozbiljno pristupio ovome i stvarno sam se raspisao, no to je zato jer mi je nedostatak igranja (što mi predstavlja jedan od gušta u životu pogotovo RPG naslovi) uvijek bila prepreka nabavci Maca. Naravno nikad ga nebih kupio u Hrvatskoj, bilo bi naručivanje iz inozemstva.

 

 

If i had a dollar for every brain you don't have, I'd have one dollar! Squidward Tentacles
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bolje igranje na Macu
Mentalist kaže...

Hahahahahahahahahah.

Sve ti je stvar veličine uzorka. Hrvati ne plaćaju ni za kruh dok prodavačica ne dođe poluautomatskom sjekirom u kućni posjet. Globalno gledano, Windowsi se prodaju jako dobro Smijeh

Why so serious???
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2010 12:00 (Cika Jova Zmaj).
15 godina
offline
Bolje igranje na Macu

Po meni kad pokušam spojiti mac i igranje, došao mi je jedan pojam u glavu: konzole. Dali konzole imaju najači hardver na planetu? Nemaju. A da li će iste te konzole vrtiti crysis 2 koji po trenutnom što su nam pokazali izgleda vrlo lijepo za konzole koje ima puno slabije grafe naspram pc-a. Nešto slično bi onda morali raditi sa macom, znači ograničeni hardver ali uz optimizaciju može ispast vrlo dobro, iako bi opet ostao pc za uber-max-graphics jer nema te 4850 grafe koja može potući 5970 ili gtx295 ili sli gtx480 i slične bjesne kombinacije. Ali ako bi se uzeo pristup kao sa konzolama(upravo zbog slabijeg hardvera i rjeđeg mjenjanja istog) onda bi se uz određene kompromise mogle i za mac napraviti dobre igre, samo je pitanje koliko se isplati toliki trud za vrlo malo tržište koji uglavnom nisu veliki gameri. Mislim da apple je ipak više za mobilni gaming di sa ipod touch/iphone/ipad drže veliko tržište i praktički su rame uz rame uz dedicirane konzole kao psp i nintendo.

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bolje igranje na Macu

@Stoja,

Mislim da po sadašnjem stanju stvari, kad se developerima ne da portati igre s konzoal na PC, neće stvarati još jedna kategorija - igre posebno za Mac.

Smatram da će to biti portovi s Pc-a.

 

Ne bih dovodio konzole u vezu s Macom jer konzole hardwareski ne rade konkurenciju Ati i Nvidia-i, dok bi raznim optimizacijama za Mac ove navedene firme radile konkurenciju same sebi.

Nije isto optimizirati igru za skroz drugačiju arhitekturu i za isti hardware koji s evrti na konkurentskom PC-u.

If i had a dollar for every brain you don't have, I'd have one dollar! Squidward Tentacles
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bolje igranje na Macu

Pa trenutno nije isplativo. Ali zamisli da se par developera odluči na to i recimo da se dogodi da su imali veću zaradu na macu nego na pc-u. Tada bi takvi mogli početi više raditi igre dirketno za mac, pa portat na pc. A skupina koja bi onda igrala na macu bi bila slična kao i ona koja igra konzole, znači oni koji žele staviti cd i igrati, bez petljanja sa driverima clokanjem slabim performansama i slično(naravno ako bi sve bilo tako urađeno) Tada bi možda i oni koji su na pc-u prešli na mac, jer ne žele konzole(zbog gamepada ili nije važno čega) ali zato žele njihovu jednostavnost. Naravno problem je jedino u samom početku di bi se tako nešto moralo dogoditi da ljudi počnu masovno igrati na macu, što je trenutno gledajući poprilično nemoguća misija. Ali tko zna što će za 5,10 ili više godina biti?

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Bolje igranje na Macu

Ovo mi sve miriše na to da se apple u skoroj budućnosti namjerava prebaciti na igre, što bi značilo da bi mogli izbaciti neko apple računalo sa izmjenjivom grafom, nesto kao mac pro ali ne za 3 soma erua nego recimo za soma eura...

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Bolje igranje na Macu

Razlika izmedju konzole i PC-ja je sto se proizvodjaci igara prilagodjavaju konzoli (jer je npr PS3 PS3 i nema tu bolja grafika, jaci procesor, vise rama), dok se kod PC-a komponente prilagodjavaju igrama.

 

Takodjer, tu takodjer vidim prednost plain PC-a nad Mac-om. Npr netko zeli promijeniti graficku samo... otici ce u ducan, uzeti novu graficku i zamijeniti je. Za godinu dana ce odlucit ubost jos rama. Za dvije godine novu plocu i procesor. Kod Maca to i nije bas tako jednostavno jer nisam siguran da se mogu kupovati komponente (osim rama) zasebno.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bolje igranje na Macu

Cika Jova Zmaj kaže...

Nada da ovakvi potezi znače da Valve možda razmišlja i o sličnoj migraciji na Linux je potpuno opravdana. S druge, korisničke strane, mislim da bi takav potez bio fenomenalan, jer većina ljudi plaća 1500 kn za licencu Windowsa isključivo da bi se igrala. Tko nebi rado uštedio taj trošak ako može???

 

 

U tome i jest poanta, pogodio si srž. Imati sustav koji ti omogućava da portaš igre na besplatan OS, to treba biti cilj.

 

 

Mac OS i JESTE *nix derivat, baš kao i Linux (dobro, ovaj potonji više) koji se koriste OpenGL-om kao grafičkim API-jem.

 

Onog trenutka kad budu portali AAA naslove na MAC kako treba, neće dugo proći dok ne budeš imao besplatne distribucije za skinut sa neta (legalno) na kojima AAA igre super rade. To bude lansiralo Linux u nebesa po broju korisnika, pogledajte samo koji dar-mar je xbmc napravio za HTPC strojeve.

Mogu ovdje pojedini trollat koliko žele, cijena M$ OS-a je i dalje jaaaaako bitan faktor u kupovini računala, naročito za igre.

Da ne spominjem potpuni nedostatak virusa u Linuxu, stabilnost, ma 1000 još stvari koje su bolje riješene.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2010 12:42 (c0unt.0).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice