AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

poruka: 73
|
čitano: 13.551
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste".
16 godina
offline
AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

...prvi

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
10 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

...but, can it run Crysis? :D

HAKOSUKA
Moj PC  
23 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

A koliko para ce bit taj procesor.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

Imate ce sigurno dobru buducnost jer su uspjeli ponuditi više a jeftinije jezgre nego trenutna konkurencija (koja sigurno vec ima odgovor samo cekaju pravi trenutak:)!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

sumnjam da je i7 7700k odgovor..trebat ce cekat jos ili mozda extreme verzija novog intela

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 13:10 (w0rtex83).
 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

lol da ti nisi na aparatima jer se ipak radi o amd-u 

13 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

volio bi da im uspije, dosad su se pokrivali sa GPUima u konzolama, jer su gubili na trzistu procesora.... no ja planiram ako budem isao na desktop ici na AMD.... 

Alienware m17x R4,7970m,32gb ram,1x256gb ssd,2x500gb ssd
15 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
Nakon 6g. godina mogao bi se procesor nagodinu promijeniti, ako cijene budu dobre. 😀

Nadam se da če performanse biti dobre, da se pokrene tržište procesora, več dugo stagnira😐
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
w0rtex83 kaže...

sumnjam da je i7 7700k odgovor..trebat ce cekat jos ili mozda extreme verzija novog intela

 tko je spomenuo 7700k? ili bilo sta novo iz intela sto moze konkurirati kolicinom jezgara za te novce? ocigledno ces znat isto kad i svi...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 13:24 (Stjepanj).
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
Stjepanj kaže...
w0rtex83 kaže...

sumnjam da je i7 7700k odgovor..trebat ce cekat jos ili mozda extreme verzija novog intela

 tko je spomenuo 7700k? ili bilo sta novo iz intela sto moze konkurirati kolicinom jezgara za te novce? ocigledno ces znat isto kad i svi...lp

 samo kazem.. zasad nema nista na vidiku :)

12 godina
protjeran
offline
AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

budi bez brige, nedavno je bio clanak da vec rade arhitekturu s 30% vecim ipc-om...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

"AMD-ov prvi ZEN procesor za entuzijaste nosit će naziv RYZEN, i bit će ravnopravan Intelovom Core i7-6900K procesoru"

 

HAHA. Ajme ovo je toliko ambiciozno da AMD koji je izda FX seriju 2011. kaže da će bit ravnopravan s i7-6900K. Puni su optimizma, barem su ostali pozitivni nakon svega što ovih dugih 5 godina nisu napravili.

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
U 2017. Sklapam svoje racunalo i mislim ako amd bude jeftinij mogao bi uzeti njihov proc.
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

Ajde, napokon. Možda konačno apgrejdam sa ovog Thubana.

K
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
Stjepanj kaže...

budi bez brige, nedavno je bio clanak da vec rade arhitekturu s 30% vecim ipc-om...

 Bolje za tebe da je to istina inače ti ne gine ugradnja stenta.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
11 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
Stjepanj kaže...

budi bez brige, nedavno je bio clanak da vec rade arhitekturu s 30% vecim ipc-om...

 Prije sam ti htio napisati da pises budalastine :D a s ovime si to i sam potvrdjujes :P :) klasican si zitelj vukojebine(RH) :)

 

bio je i clanak kako AMD sprema nasljednika Ryzen-a za 2018 godinu pa ima i clanak o Naviju za 2019 godinu, nemamo jos ni vege a vec je navi u djiru, tu pred uglom :P :)

mislim, pisao je jednom i clanak u kojem se opisuje transplatacije glave, sve detaljno opisano al eto, nikada uspijesno obavljena :D ono pisalo se..... pise se... a i riše :D

12 godina
protjeran
offline
AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

svi znamo za rajcicu, clanak je bio i na bug-u, potrazi si ga sam ako ga nisi citao!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

Jedva cekam vidjeti kako se u realnoj situaciji ponasa..zagrijavanje i potrosnja nakon 5-6 sati igranja FPS u visokoj rezoluciji...

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 13:55 (Maksimus).
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
Maksimus kaže...

Jedva cekam vidjeti kako se u realnoj situaciji ponasa..zagrijavanje i potrosnja nakon 5-6 sati igranja FPS u visokoj rezoluciji...

 pa to vec mozes predpostaviti, tdp ispod 100w i zalemljen cpu! temperature ce biti brutalno niske!inace ne treba ti nikakvo 5-6 satno igranje da to provjeris vec svega par minuta, a i visoka rezolucija rasterecuje cpu tako da mu to ide u korist!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 14:00 (Stjepanj).
15 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

da, samo mislim na igranje sa nekom slabijom karticom jer sam primjetio da je mojoj FX dao malo vjetra u ledja u odnosu na onaj cpu u HTPC (igram zadnji Flashpoint i Thief)....

16 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
Stjepanj kaže...
Maksimus kaže...

Jedva cekam vidjeti kako se u realnoj situaciji ponasa..zagrijavanje i potrosnja nakon 5-6 sati igranja FPS u visokoj rezoluciji...

 pa to vec mozes predpostaviti, tdp ispod 100w i zalemljen cpu! temperature ce biti brutalno niske!inace ne treba ti nikakvo 5-6 satno igranje da to provjeris vec svega par minuta, a i visoka rezolucija rasterecuje cpu tako da mu to ide u korist!lp

 Negdje (ne sjećam se gdje) sam pročitao neki dan da bi intel navodno trebao lemiti IHS na K verzije procesora počevši od Kaby Lakea... Sad koliko tu ima istine, ne znam...

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 14:26 (lllnuclearlll).
10 godina
neaktivan
offline
AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

Jel to ono vrijeme godine kad amd kao ima nešto što je "navodno jače od intela", pa onda intel izbaci nešto što pokopa taj amd za slijedeće desetljeće.

Uglavnom možda bar padnu cijene na kratko vrijeme.

 
13 2 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
lllnuclearlll kaže...

 Negdje (ne sjećam se gdje) sam pročitao neki dan da bi intel navodno trebao lemiti IHS na K verzije procesora počevši od Kaby Lakea... Sad koliko tu ima istine, ne znam...

 nisam cuo za to, no i kad bi to radili kostalo bi ih previse, koliko sam izracunao skoro 40kn po komadu, a rekordna im je prodaja 100mil u jednom kvartalu, zasto bacati novac ako ne moraju!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 14:35 (Stjepanj).
14 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

Kako bi volia da budu konkurencija kakva su bila 2000.-ih, da Intelu 'govno' padne kroz nogavicu.

12 godina
offline
AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

Ovo sa lemljenjem IHS-a na čip ti neće punu pomoći jer intelovi procesori zadržavaju toplinu u sebi, takva je arhitektura i tu nema pomoći. Lakše je hladiti r9 290x sa dignutim naponom sa tdp-om od preko 300 W nego tog kilavca od 90 W jer grafičke kartice jako dobro ispuštaju toplinu.

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
carmack kaže...

Ovo sa lemljenjem IHS-a na čip ti neće punu pomoći jer intelovi procesori zadržavaju toplinu u sebi, takva je arhitektura i tu nema pomoći. Lakše je hladiti r9 290x sa dignutim naponom sa tdp-om od preko 300 W nego tog kilavca od 90 W jer grafičke kartice jako dobro ispuštaju toplinu.

Pa nisi sad otkrio toplu vodu, mislim znaš kako se širi toplina pa ovo nije nikakvo čudo. Svaki GPU je lakše hladiti nego CPU.

12 godina
protjeran
offline
AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

LOOOOOL, vidim vama dvojici je to isto kad covjek treba prdnuti ali prdne u sebi... zadrzavaju toplinu u sebi? koliko dugo

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 14:53 (Stjepanj).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
Stjepanj kaže...

LOOOOOL, vidim vama dvojici je to isto kad covjek treba prdnuti ali prdne u sebi... zadrzavaju toplinu u sebi? koliko dugo

 Ja nisam rekao da se toplina zadržava u CPU-u zbog arhitekture ili sličnu glupost. Nego sam rekao da se toplina širi bolje što je veća površina. A GPU-ovi imaju ogromne hladnjake i prostor za odvod topline, da imaju i CPU-ovi dobre hladnjake ali zbog svega današnje grafe do neke temperature rade bez upaljenih ventilatora, a CPU i uz današnje hladnjake uvijek mora imati upaljenje ventilatore. Ja sam o tome govorio

12 godina
protjeran
offline
AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

naravno da nemora, trebas samo shvacati sta znaci idle stanje a a sta load i sve ce ti biti jasno kako moze funkcionirati! vec imas takve hladnjake(ili ploca sama gasi cooler tak neka shema)!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 15:02 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

te kako će mu krajnja brzina biti veća od 3,4 GHz

 

Što vam ovo znaci?  Krajnja brzina je max brzina, onda kazete veca od? Znaci bit ce veca od 3,4 ili nece?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice