Piratske PC igre mogle bi nestati do 2018. godine

poruka: 50
|
čitano: 7.111
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Piratske PC igre mogle bi nestati do 2018. godine".
12 godina

Just Cause 3 je ionako jako loše optimizirana igra. Možda je i sam razlog zaštita koja zamara procecesor provjerama da li je igra legalna. Prije su igre koristile provjeru samo pri ulazu dali je orginal. Sada cjelo vrjeme špijunira u pozadini igre.

0 0 hvala 0
8 godina

ja just cause 3 ako i ne probiju kupit zasigurno necu to je prvo.ovako bih ga mozda isprobao i ako mi se svidi i ako je stvarno dobar dobar kad bi bila neka akcija bacio bi koji euro

0 0 hvala 0
9 godina
Re: Piratske PC igre mogle bi nestati do 2018. god
GSP kaže...

ja just cause 3 ako i ne probiju kupit zasigurno necu to je prvo.ovako bih ga mozda isprobao i ako mi se svidi i ako je stvarno dobar dobar kad bi bila neka akcija bacio bi koji euro

Probit će ga sigurno...Najbolja motivacija za hakere je da im veliš da nešto ne mogu napravit....

Po meni jedina sigurna stvar je "cloud gaming", no to se dilerima igara ne isplati jel bi morali plaćati kompletnu serversku infrastrukturu za jbni singleplayer..

Tkđ mislim da piratizacija s ekonomske strane ima dvije strane novčića,  npr. vidjeli smo CD projekt koji usprkos "ne stavljanja zaštite" bilježi odlične rezultate prodaje...

9 godina
protjeran
Ako su ovi "krekeri" rekli da ce biti problem jer se doticna enkripcija razvija sve vise vjerujem da bude gadnih problema u buducnosti no kao sto rece kolega iznad vidjeli smo da oni koji zele kupiti igru u bukvalu ce je i kupiti!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina

E yebiga, završija je kurvin pir (il je pri kraju)

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
9 1 hvala 0
5 godina
DarthMarkus kaže...
GSP kaže...

Probit će ga sigurno...Najbolja motivacija za hakere je da im veliš da nešto ne mogu napravit....

Po meni jedina sigurna stvar je "cloud gaming", no to se dilerima igara ne isplati jel bi morali plaćati kompletnu serversku infrastrukturu za jbni singleplayer..

Tkđ mislim da piratizacija s ekonomske strane ima dvije strane novčića,  npr. vidjeli smo CD projekt koji usprkos "ne stavljanja zaštite" bilježi odlične rezultate prodaje...

Fifu 16 jos nisu uspjeli, a vani je vec par mjeseci 

8 godina
Svaki proizvod ima svojih prednosti i mana. Tak da se pirati nemojte bojat,biti ce jos posla.
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
Svaki proizvod ima svojih prednosti i mana. Tak da se pirati nemojte bojat,biti ce jos posla.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen

Bio je i PS3 na tržištu koliko ono dugo pa su ga "skršili" na kraju... Sve se može crackati, samo pitanje u kojem roku.

BTW, zadnja piratska igra koju sam skinio je bila Act of Aggresion, igrao 5 min, zaključio da nije moj đir (nema do Generala koje imam original) i obrisao. Istu foru sam napravio sa Fallout 4, odigrao malo, shvatio da je OK i kupio ga na nekoj akciji. Pošto više nitko ne izdaje demo verzije, ovo je jedini način za provjeriti je li igra čemu i da li vrijedi tih 25+€ koja je minimalna cijena u prvih pola godine.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
27 0 hvala 0
5 godina

Pa da pitanje u kojem roku. Njima je najbitnije da igru ne crackaju u prvih mjesec dana i izgleda da su na dobrom putu da to ostvare

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina

Imam doslovno 400 original igri (da, ko ona bogata žena na reklami za dormeo koja je probala stotine madraca, samo što nisam bogat). No ne pada mi na pamet kupiti nešto osim par naslova s reputacijom bez da igru prije probam. Gdje su ona vremena kad je skoro svaka igra imala demo verziju?
Onda naravno da skinem torrent, vidim da li mi se svidi pa eventualno kupim. JC3 nema šanse, pogotovo nakon svih žalopojki na račun optimizacije. DA:I isto tako, čekao sam, a kad je probijen uvjerio sam se da je i dalje korak iza Originsa. Želim reći da treba način za isprobati igre prije kupnje, bez obzira na piratstvo.

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
Santana kaže...
DarthMarkus kaže...
GSP kaže...

Fifu 16 jos nisu uspjeli, a vani je vec par mjeseci 

nisu uspljeni niti nfs novi.

..

10 godina

Novi NFS još nije ni izašao za PC, na proljeće tek. Kakva bude zaštita još ćemo vidjeti.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina

nfs novi nije niti izašao za komp

EDIT: koelga me preduhitrio

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2016 12:44 (Matoje).
11 godina
neaktivan

S obzirom na razne rasprodaje na Steamu te raznim drugim servisima, uistinu nemam potrebe za piratlukom.

Razmijem klince koji nemaju novaca, ali oni s primanjima i koji igraju, mogu godisnje izdvojiti nesto novaca na hobi koji im pruza poprilicno puno zabave.

Osobno igram vecinom MMORPG, a to su naslovi koji se igraju godinama i vrijede svake lipe. 

Godisnje kupim max tri-cetiri AAA igre i to je to, za vise nema smisla posto nemam vremena igrati (pogotovo jer najvise vremena provedem uz Diablo 3 i vecina vremena ode na to dok su druge igre na cekanju).

AAA igre koje kupujem mi vecinom idu u box kolekcije kao npr. GTA 5, Fallout i sl. no uz to volim recimo point and click itd., a te igre su u pravilu par eura (nije bas da moram za svaku igru raditi preorder i ako se malo strpim, na rasprodaji te igre kupim za kikiriki).

Trenutno na kanti nemam niti jednu piratsku igru ili aplikiaciju te ce tako i ostati.

Komercijalne aplikacije u vecini slucajeva imaju i vise nego dobre free alternative (ako se nesto i kupi, moze se naci za male novce i na raznim akcijama kao i u obliku giveaway-a, a igre se kao sto je receno mogu kupiti za par dolara (osim ako se ne radi o novim AAA naslovima).

Ako nam neki MMORPG ili neka duga igra daje po par stotina ili tisuca sati zabave, zar ne vrijedi i tih cca 50€? IMHO vrijedi.

Dosta MMORPG igara je danas besplatno i placaju se samo odredeni sadrzaji, ali i za 0 kn se danas moze ok igrati.

Naslovi kao sto je D3 i koji nam daju po par tisuca sati zabave i koje igramo godinama, vrijede definitivno svake lipe. 

Bilo bi naravno pozeljno da svaku igru mozemo i dalje isprobati kao demo, ali prije kupovine se ako nista drugo danas na netu odmah po izlasku moze pogledati mali milijun videa, recenzija i sl. pa mozemo odluciti hocemo li nesto kupiti ili ne.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
11 0 hvala 0
7 godina
neaktivan

pa šta nema steam opciju povrata sredstava u roku od 14 dana od kupnje igre ako vam se ne svidi?!?!

MPLAB C18
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
win32 kaže...
Bilo bi naravno pozeljno da svaku igru mozemo i dalje isprobati kao demo, ali prije kupovine se ako nista drugo danas na netu odmah po izlasku moze pogledati mali milijun videa, recenzija i sl. pa mozemo odluciti hocemo li nesto kupiti ili ne.

Recenzijama nije za vjerovati. Ili su plaćene ili ih pišu fanboyi, teško je naći neku nepristranu. A i ako se nekome svidi/ne svidi, ne znači da je tako i meni. Malo piratiziranja radi isprobavanja neće nikog ubiti.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
5 godina
Sum_of_all_fears kaže...
win32 kaže...

Recenzijama nije za vjerovati. Ili su plaćene ili ih pišu fanboyi, teško je naći neku nepristranu. A i ako se nekome svidi/ne svidi, ne znači da je tako i meni. Malo piratiziranja radi isprobavanja neće nikog ubiti.

Samo pitanje kolko trebas odigrat igre da mozes donjet kvalitetnu odluku. 

Za puno igara nije dovoljno odigrat sat-dva pa rec da ne valja ili obrnutno

Ja sam presto igrat pirate jos davno. 

Navika sa konzola.

zhUPer_C18 kaže...

pa šta nema steam opciju povrata sredstava u roku od 14 dana od kupnje igre ako vam se ne svidi?!?!

Ne 14 dana, pa tko bi onda kupio igru? Odigras ju u 2-3 dana ili par sati i zavrsis, zatrazis novce natrag i uzmes drugu igru.

Mislim da se radi o 2 sata gameplaya.

Bilo bi bolje rjesenje da ti je igra nakon instalacije "u demo modu", pa ju mozes igrati neograniceno ali s vrlo ogranicenim mogucnostima. Za vrijeme dok ti je igra demo mogao bi traziti povrat novaca, a ako ju otkljucas onda nemas pravo povrata novaca. Ovo bi se meni svidjelo, jer 2 sata gameplaya nije nuzno dovoljno da vidis svidja li ti se igra ili ne.

9 godina
Sum_of_all_fears kaže...
win32 kaže...

Radi se o tome, da jedan srednji segemnt izdavača, vrlo dobro koristi piratluk u vidu marketinga i širenja proizvoda...

Tkđ. kako je drm rastao, skupa s njim je evoluirao i piratluk - tako će bit i ovdje, npr. CPY za mene već ima božanstveni status, i puno su relevantniji od 3dm-a....Tako da se ja ne sekiram...

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2016 14:09 (DarthMarkus).
8 godina
neaktivan

Za Just Cause 3 ima Felix metoda na redditu,samo teško je naći pravi tut jer se trude to sakriti od "Denuvo ljudi"

Felix navodno uspijeva mnogim ljudima,no ko zna možda je samo troll,moji dani zahebavanja sa Steamom su prošli sa Steam006 i Greenluma.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.

0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
zhUPer_C18 kaže...

Ne 14 dana, pa tko bi onda kupio igru? Odigras ju u 2-3 dana ili par sati i zavrsis, zatrazis novce natrag i uzmes drugu igru.

Mislim da se radi o 2 sata gameplaya.

Tako je,2 sata gameplaya,ako igras duze nista od toga.htio sam Asseto Corsu vratit pred malo,igrao sam 5 sati cini mi se i napisali su mi to,2 sata ili manje sam smio igrati

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2016 15:12 (Blade Runner31).
12 godina
neaktivan

Ja sve igre igram s 6+mj zaostatka kad ih se može na steamu kupiti za realnu cijenu, a neke koje mi se malo manje sviđaju pričekam još kad ionako snižena cijena bude na rasprodaji još manja. 

I sustav za mene funkcionira savršeno, imamo hrpu djece i glupana koji moraju imat novu igru u prve 4 minute od kad se pusti u prodaju jer će inače ispast papci pred prijateljima. Njihov novac osigurava napredak i razvoj igara, a uz to su i betatesteri (pošto se ja više ni ne sjećam kad je neka igra izalšla, a da ju se moglo igrat kolko je bila neoptimizirana i puna bugova prva 3 mjeseca), a onda kad cijena padne na 50, 30% od onog što je bila na početku kupim dotjeranu i optimiziranu igru, možda čak i s nekim dodatkom. 

3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
BlackDog22 kaže...

Ja sve igre igram s 6+mj zaostatka kad ih se može na steamu kupiti za realnu cijenu, a neke koje mi se malo manje sviđaju pričekam još kad ionako snižena cijena bude na rasprodaji još manja. 

I sustav za mene funkcionira savršeno, imamo hrpu djece i glupana koji moraju imat novu igru u prve 4 minute od kad se pusti u prodaju jer će inače ispast papci pred prijateljima. Njihov novac osigurava napredak i razvoj igara, a uz to su i betatesteri (pošto se ja više ni ne sjećam kad je neka igra izalšla, a da ju se moglo igrat kolko je bila neoptimizirana i puna bugova prva 3 mjeseca), a onda kad cijena padne na 50, 30% od onog što je bila na početku kupim dotjeranu i optimiziranu igru, možda čak i s nekim dodatkom. 

A da ustvari i ja,ovisi.Jedino sam Bf3 preordao a ostalo su sve starije igre,racing simulacije i tto.Sada sam skoro race room ex kupio pa si kontam koj ce mi vrag to odmah,pocekat cu da bude snizen premda je pred novu godinu bio i to dosta a nisam kupio budala

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
11 godina

Što se tiče fife 16,skidrow i reloaded(nisam siguran za njih) bili su plaćeni od strane ea da izbace crack 6 mjeseci nakon izlaska igre,to sam bio pročitao na njihom sajtu kao odgovor kad je netko pitao kad će izbacit crack,a mislim da je to slučaj i sa drugim igrama.

Što se tiče budućnosti igara na pc-u sve je više igrah koje nisu vrijedne ni crackiranja a kamoli kupnje,recimo da po prosjeku izađu dvije igre godišnje koje su vrijedne mojih novaca a ostalo neskidam ni pirata.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2016 21:40 (Anti-fa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
Suludo je vjerovati takvom nečem.
Prvo, da im je EA platio znao bi tko su. U tom bi slučaju mogao podići tužbu protiv njih zbog ranijih probijanja zaštite njihovih igara. Tužbu koju bi nedvojbeno dobio zbog više razloga.

Da je uplaćivao na "neviđeno", anonimnom primatelju, pirate ništa ne bi sprječavalo da ipak naprave crack jer EA ionako ne zna tko su.
10 godina
Anti-fa kaže...

Što se tiče fife 16,skidrow i reloaded(nisam siguran za njih) bili su plaćeni od strane ea da izbace crack 6 mjeseci nakon izlaska igre,to sam bio pročitao na njihom sajtu kao odgovor kad je netko pitao kad će izbacit crack,a mislim da je to slučaj i sa drugim igrama.

Ovo s FIFOM sve smrdi na ovo što govoriš već drugu godinu zaredom što nije slučajno a očito i 3DM sudjeluje u ovom.

S druge strane novi MGS 5 i Mad Max isto imaju Denuvo zaštitu a bile su krekirane tjedan-dva nakon izlaska. FIFA 16 je izašla nekoliko tjedana iza izlaska te dvije igre i kao ''nju je jako teško, čak nemoguće krekirati''

11 godina
Danny_HR kaže...
Suludo je vjerovati takvom nečem.
Prvo, da im je EA platio znao bi tko su. U tom bi slučaju mogao podići tužbu protiv njih zbog ranijih probijanja zaštite njihovih igara. Tužbu koju bi nedvojbeno dobio zbog više razloga.

Da je uplaćivao na "neviđeno", anonimnom primatelju, pirate ništa ne bi sprječavalo da ipak naprave crack jer EA ionako ne zna tko su.

Upravu si,samo sam ovako prenesao bez razmišljanja o tome.

8 godina
neaktivan

Naravno da bi developeri više zaradili kada ne bi bilo piratstva, ali kada čuješ kolike se brojke vrte oko prodanih primjeraka, ispada da je piratluk kap u moru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Jesus kaže...

Naravno da bi developeri više zaradili kada ne bi bilo piratstva, ali kada čuješ kolike se brojke vrte oko prodanih primjeraka, ispada da je piratluk kap u moru.

Suludo je vjerovati da bi zaradili lipe više kad nebi bilo piratluka. Ljudi koji piratiziraju čine to iz više razloga: nemaju love, škrtost, nedostupnost sadraja za njihovu regiju, isprobaju prije kupnje...

Ja recimo prvi nebih kupio igru bez da ju mogu isprobati jer jednom kad si kupio a igra ti se ne sviđa, moš se lupit u guzicu je je stvar gotova a ti si ostao bez love. Doduše neki vrše povrat love ali samo pod određenim uvjetima.

pero_HR
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2016 12:10 (peroko).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice