CCP: PC daleko jači od konzola

poruka: 79
|
čitano: 8.412
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "CCP: PC daleko jači od konzola".
11 godina
neaktivan

Tip je definitivno otkrio toplu vodu, a možda i hladnu (za par godina će i mlaku)

Moj PC  
31 1 hvala 5
10 godina
neaktivan

fućka mi se za igru,ali na videu dvije zgodne gotičarke koje poziraju(iako virtualne),uff.

Moj PC  
10 1 hvala 4
10 godina
protjeran

ne znam ko je veci genijalac, ovaj sto kaze da su racunala hardwareski jaca od konzola ili ovaj sto je stisnuo "hvala" na prethodna 2 posta.

28 2 hvala 4
12 godina

A dobro, konzole su izašle 2005/2006. godine i za ondašnje vrijeme imaju pristojan hardver. Konzole se sa PC-om mogu uspoređivati jedino onu prvu godinu-dvije nakon izlaska, a sad kak su krenuli štancat grafičke kartice i ostalu tehnologiju, možda još i manje.

We are nothing but the stones to pave the way...

8 0 hvala 3
10 godina
neaktivan

Sta ste napali covjeka koje to samo spomenuo, umjesto "Ida Prester pokazala medjunozje" genijalca koji to stavlja u naslov.

0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan

sta ce tamo njima nekakav mmo developer pricat price o hardveru

/sigh

0 0 hvala 0
12 godina

A svejedno razvijaju igru za konzolu

0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan

Koga još briga za grafiku? Ljudima fali mašte i inspiracije, a ne hardverske snage {#}

Slavonija u ♥ ;;;---;;; http://squareroot2.isgreat.org/squareroot2.html
Moj PC  
14 0 hvala 2
11 godina

Žalosno je da se sve igre većinom i dalje rade za te slabašne konzole i onda se portaju na višestruko jače pc-e. Na kraju nit je grafika dobra nit radi kak spada...

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2010 12:43 (ojpi).

18 0 hvala 4
11 godina
neaktivan
RE: CCP: PC daleko jači od konzola

zato je i bolje preći na konzole. Jest da je grafika malo slabija, ali opet izlazi veći i kvalitetniji broj igara na konzolama.

DB
11 godina
neaktivan
ojpi kaže...

Žalosno je da se sve igre većinom i dalje rade za te slabašne konzole i onda se portaju na višestruko jače pc-e. Na kraju nit je grafika dobra nit radi kak spada...

Slabasne konzole, visetruko jace PC-e? EPIC!

deni146 kaže...

zato je i bolje preći na konzole. Jest da je grafika malo slabija, ali opet izlazi veći i kvalitetniji broj igara na konzolama.

Nikada. Imam kod kuce sve konzole, tj. imam sam Playstation 1,2 i imao sam 3 (kojeg sam prodao). Komp je zakon, nemoze se mjeriti uzivanje u igri na konzolama i na kompu, sto se tice fps-ova i slicno. Jedina stvar kod koje podrzavam konzole jest PES, nema do Playstationa kad se o PES-u radi!

Low life ! Alat ne cini majstora!
13 godina

Šta znači to da je današnji PC hardver jači, kad igre rade na prošlogodišnjem prosječnom PC-u ko krepane. Primjer: Na GF 8600 GT i Intel C2D Assassin's Creed 1 se vuče ko krepana kokoš. Dok na Xboxu 360, koji ima slabiji hardver, i 1-ca i 2-ka rade fenomenalno. Da, znam da je do optimizacije, jer se programeri kod konzola mogu fokusirat samo na točno određeni hardver, dok za PC postoji ogroman spektar konfiguracija... Ali šteta, treba onda iskoristiti taj potencijal PC-a.

3 0 hvala 0
11 godina
Marko kaže...

Šta znači to da je današnji PC hardver jači, kad igre rade na prošlogodišnjem prosječnom PC-u ko krepane. Primjer: Na GF 8600 GT i Intel C2D Assassin's Creed 1 se vuče ko krepana kokoš. Dok na Xboxu 360, koji ima slabiji hardver, i 1-ca i 2-ka rade fenomenalno. Da, znam da je do optimizacije, jer se programeri kod konzola mogu fokusirat samo na točno određeni hardver, dok za PC postoji ogroman spektar konfiguracija... Ali šteta, treba onda iskoristiti taj potencijal PC-a.

gle ta grafa i taj proc su iz 2007 a sad nam se blizi 2011 tako da niti prosle godine nije bio prosjecan PC ali to da su igre bolje optimizirane za konzole stoji!

My Life Is A Very Serious Game...
11 godina
Gman kaže...

Slabasne konzole, visetruko jace PC-e? EPIC!

Usporedi grafički čip koji je u ps3-u sa današnjim grafičkim karticama pa će ti biti jasno o čemu govorim. S tom grafičkom koja je u ps3 na kompu ne možeš više ništ igrat novije bez trzanja ili ne možeš niti pokrenut igru... Konzole su hardverski prema novim kompovima smeće. Da se igra radi prvenstveno za pc izgledale bi prebolesno i radile bi skroz glatko a ne kaj kupim moćan stroj i onda mi trza ko blesava neka jadna konverzija sa konzole.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2010 14:25 (ojpi).
13 godina

Mene zanima što točno popdrazumijeva proces konverzije. Ako su igre napravljene da rade na slabijem hardveru (konzolama), zašto onda i neki višestruko jači PC-i imaju problema s njima? Zar nije logično da će, ako na konzolama dobro rade određene igre, da će te iste igre PC prožvakati bez ikakvih problema?

2 0 hvala 0
10 godina

Ženica u crvenoj haljini se pre{#}ozovno dobro kreće, moro sam da gledam nekolko puta. Hod je isto mrak, al ovaj video je neki okrljašten pa nema.

1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
Marko kaže...

Mene zanima što točno popdrazumijeva proces konverzije. Ako su igre napravljene da rade na slabijem hardveru (konzolama), zašto onda i neki višestruko jači PC-i imaju problema s njima? Zar nije logično da će, ako na konzolama dobro rade određene igre, da će te iste igre PC prožvakati bez ikakvih problema?

Stvar je u tome da se igrama za PC dodaju nove grafičke i ostale mogućnosti a svi mi želimo igrati na najboljim postavkama. Kad bi smanjio grafičke postavke da igra izgleda kao na konzoli, na PC-u bi letila.

A druga stvar je ako developer kod prebacivanja na PC nešto zezne.

11 godina
jastreb kaže...

A druga stvar je ako developer kod prebacivanja na PC nešto zezne.

Što se i događa prilično često.

10 godina
neaktivan

kada sam vidio ovu temu i komentare jednostavno sam morao nesta reci.  da je grafika slaba na xboxu, taj nikada nije imao tu konzolu. xbox360 kupis za 2400 kn, s time da mozes igrati sve nove igre bez problema, trzanja nema uopce. dok bi za komp na kojem bi mogao igrati nove igre bez problema morao izdvojit minimalno 5000, ako ne i vise.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
didulica kaže...

kada sam vidio ovu temu i komentare jednostavno sam morao nesta reci.  da je grafika slaba na xboxu, taj nikada nije imao tu konzolu. xbox360 kupis za 2400 kn, s time da mozes igrati sve nove igre bez problema, trzanja nema uopce. dok bi za komp na kojem bi mogao igrati nove igre bez problema morao izdvojit minimalno 5000, ako ne i vise.

Da ali na kompu sam namjestis rezoluciju i detalje dok na xbox ne i mozes igrati i za manje novaca od 5000kn! da nekazem da je mogucnost svakog kompa daleko od xbox-a i konzola opcenito ali to je uredu konzole se rade samo za igre dok komp ima razne svrhe!

My Life Is A Very Serious Game...
10 godina
neaktivan
CroVandal kaže...
didulica kaže...

Da ali na kompu sam namjestis rezoluciju i detalje dok na xbox ne i mozes igrati i za manje novaca od 5000kn! da nekazem da je mogucnost svakog kompa daleko od xbox-a i konzola opcenito ali to je uredu konzole se rade samo za igre dok komp ima razne svrhe!

da, ali onda grafika nece biti ni priblizno slicna.... da, komp sto se tice opcenito puno bolji, ali ja govorim za igre. pogledaj samo uncharted 3, gears of war 3, gran turismo 5. gears of war 2 koji je izasao 2008, a nevjerujem da postoji igra za pc dan danas koja ima bolju grafiku. samo moje misljenje.

10 godina
protjeran

Glavno da je gameplay dobar grafika tada pada u drugi plan prije sam nekako više uživao u novim naslovima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan

ajd,imam ja izazov za vas konzolaše:probajte igrati jednu realističnu strategiju na gamepadu?Neće ići,a?

Za igre poput recimo arma II nemam mjesta na cijeloj tipkovnici a kamoli gamepadu ako uzmemo u obzir da svaka vrsta vozila ima svoje kontrole...

10 godina
neaktivan

Ako vec pricate o grafici, nije sve u rezoluciji i DirectX mogucnostima, nego i u samoj izvedbi artsa, animacije, detaljima, produkciji...

Pogledajte God Of War III na 40'' LCD-u pa recite da PC ima bolju grafiku.

Sto se tice PC-a...

Npr. Metro 2033 NE izgleda najbolje na Max settings - bug, Crysis dan-danas ima razno razne artifakte, o problemima sa sjenama i shimmeringom u raznim igricama, da ne pricam.

Image qualiti na PC-u je davno pao u drugi plan. Sve je u performansama i FPS-u.

Tako npr. AMD se u zadnjim revizijama Catalysta, poput Nvidije u najboljim danima, odlucuje na povecanje performansi naustrb kvalitete anisotropic filteringa sa kojim je i bez toga imao problema.

Nista od ovoga se ne odnosi na chorave, one kojima vsync off ne smeta ili one koji ni ne primjecuju microstuttering sa dual gpu-ovima. {#}

I josh da kazem, nikada nisam imao konzolu, i da, PC grafika ima teoretski vece mogucnosti, ali ne znam bas u praksi.

5 2 hvala 0
12 godina

evo mogu ja malo... tj. da kazem da mi nije zao ulaganja u komp... kraj 2011... bioshock 3, fallout 4, GTA 5 (nadam se za pc), Dungeon Siege 3, battlefiled 3, i šlag diablo 3 i mass effect 3... eto... šta reć nego, jedva čekam...

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
g12356 kaže...

ajd,imam ja izazov za vas konzolaše:probajte igrati jednu realističnu strategiju na gamepadu?Neće ići,a?

Za igre poput recimo arma II nemam mjesta na cijeloj tipkovnici a kamoli gamepadu ako uzmemo u obzir da svaka vrsta vozila ima svoje kontrole...

To se lako sredi, najmanji problem {#}

Slavonija u ♥ ;;;---;;; http://squareroot2.isgreat.org/squareroot2.html
10 godina
neaktivan
g12356 kaže...

ako cemo tako, aj onda nadi jednu simulaciju voznje za pc, poput forze 3 ili gran turisma 5. aj navedi jednu igru koja ima grafiku kao gears of war 3.

11 godina

Ovdje je tema da je pc daleko jači od konzole, a ne to kako određene igre izgledaju na konzolama. Da se te sve igre rade originalno za pc a ne za konzolu staru nekoliko godina izgledale bi 10x bolje na pc-u... Nažalost, konzole vladaju zbog veće zarade na igrama i zato igre izgledaju jadno na pc-u a izvode se lošije nego na konzoli s prastarom grafikom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2010 7:20 (ojpi).

5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
CrapFireX kaže...

Ako vec pricate o grafici, nije sve u rezoluciji i DirectX mogucnostima, nego i u samoj izvedbi artsa, animacije, detaljima, produkciji...

Pogledajte God Of War III na 40'' LCD-u pa recite da PC ima bolju grafiku.

Sto se tice PC-a...

Npr. Metro 2033 NE izgleda najbolje na Max settings - bug, Crysis dan-danas ima razno razne artifakte, o problemima sa sjenama i shimmeringom u raznim igricama, da ne pricam.

Odmah ću ti reči da pišeš gluposti. Pogledaj Facu nekog lika u Crysisu i pogledaj facu nekog lika u GoWIII, odmah će u izražaj doć texture visoke rezolucije,Parallax Maping, Ambient Occlusion,itd... Ukratko osvijetljenje prostora,sijene,Texture visoke rezolucije, reflekcija,itd..., to je sve o čem konzole još neko vrjeme mogu samo sanjati. Niti jedna, al baš ni jedna Konzolaška igra nemože se mjeriti sa Crysisom i Metro2033 u mogučnostima grafike to samo zaboravite.

GoWIII ima ljepu grafiku punu živih boja, no tehnološki je JAAAAKOOOO daleko od grafički najačih igra na PC-u

I'll be back
11 godina

Činjenica je da su konzole zamišljene isključivo za igre, dok PC-u to nije (ili barem ne bi trebala biti) primarna djelatnost.

Ma koliko mi šutjeli o tome...

Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice