Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju sku

poruka: 30
|
čitano: 5.698
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju sku".
9 godina
offline
Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju sku

Pa eto ako za 400 milijardi EU nije u stanju napravit i sagradit svoj vlastiti proizvodni lanac navedene opreme onda bolje da i ne postoji.

Kinezi ucjenjuju od početka, a sami nikako ne podnose ucjene.

 
5 0 hvala 2
4 godine
offline
Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju sku

A Europljani kineske električne automobile voze kao blesavi.

Svaki kineski automobil je auto-špijun i eksplodirat će s vama u njemu za 5 godina. 

合気道 五段
 
2 1 hvala 0
5 godina
offline
Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju sku

Jel ima iti jedna druga država u Eu a da se ne spominje samo Njemacka mora ovo, Njemacka mora ono, Njemacka ce preuzeti, Njemacka ce platiti, Njemacka je platila, od kud vise toj Njemackoj toliko love u zadnjih 20 godina da to sve izdrzi s obzirom na internet ratnike koji joj vec tih 20 godina predvidaju propast svakim njenim spominjanjem? od kud???? Jel ima netko pametan?

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
Zato jer je gazda rekao da ne smiju kupovati Kinesku opremu.
Realno, ne radi se tu o nikakvoj sigurnosti nego SAD po ko zna koji put želi smanjiti ekonomski napredak Kine preko leđa Europe, a nije da nas te iste SAD ne špijuniraju. Još i prijete zauzimanjem EU teritorija.
 
9 1 hvala 1
4 godine
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
Boris grozni kaže...

Jel ima iti jedna druga država u Eu a da se ne spominje samo Njemacka mora ovo, Njemacka mora ono, Njemacka ce preuzeti, Njemacka ce platiti, Njemacka je platila, od kud vise toj Njemackoj toliko love u zadnjih 20 godina da to sve izdrzi s obzirom na internet ratnike koji joj vec tih 20 godina predvidaju propast svakim njenim spominjanjem? od kud???? Jel ima netko pametan?

 Zašto Njemačku zovu "ekonomskom lokomotivom EU " ?

 

Najveće gospodarstvo: Njemačka ima najveći BDP u Europskoj uniji, koji čini otprilike četvrtinu ukupnog gospodarstva cijelog bloka.

Zbog njezine veličine, rast ili pad njemačkog gospodarstva izravno se prelijeva na druge članice.

Najveći neto uplatitelj: Njemačka uplaćuje najviše sredstava u proračun EU – godišnje između 25 i 30 milijardi eura – čime se financiraju razvojni projekti u manje razvijenim članicama.

Trgovinska povezanost: Većina europskih zemalja snažno je povezana s njemačkim tržištem kao izvoznici ili dobavljači za njezinu industriju, posebno u sektorima automobila, strojarstva i kemije.Francusko-njemački "motor":

U političkom smislu, suradnja Njemačke i Francuske često se naziva "motorom" jer njihovo slaganje obično pokreće ključne reforme i odluke unutar EU.

 

Dakle, Njemačka i Francuska rulaju nadmoČno.

 

 

合気道 五段
18 godina
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
Čuo sam nedavnu poučni priču koju mogu nazvat "Tko to može platit?" Postoje otoci koje i Japan i Kina smatraju svojima. Plovi Kinezi tamo i Japanac ga zatvori, jer je ilegalno ušao u teritorijalne vode. Kina odgovori diplomatski zabranom prodaje rijetkih metala Japanu. Japan odmah pusti brod i posadu.
Tako Kini ne trebaju ni razarači ni podmornice da zadrže kontrolu nad istočnokineskim morem.
To je cijena ovisnosti.
 
1 0 hvala 0
19 mjeseci
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
"Sve će to narod pozlatiti" ... (platiti jel)!
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu ASICS
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju sku

Vrlo dobar potez, možda skup kratkoročno, ali itekako isplativ dugoročno. EU mora početi brinuti za svoju sigurnost pa tako i kibernetičku. Maksimalno koristiti svoju opremu i resurse. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju sku

Naravno, Kinezi, koji su kroz čitavo ovo stoljeće već dokazani globalni generator ekonomskog napretka, će nas uništiti jer su eto zli i hoće vladat svijetom - pazite da vam kineski mobiteli ne eksplodiraju pod dupetom, jer zato vam ih toliko prodaju! 

Many EU countries use Israeli cybersecurity software, and their militaries use Israeli weapons: Germany uses Israel's Arrow air defense systems, Greece fields its Spyder, Barak MX, and David's Sling interceptors, while Slovakia uses the Barak MX and Romania the Spyder. Croatian, Czech, Dutch, German, and Lithuanian tanks are all fitted with the Trophy Active Protection System, manufactured by Israel's Rafael Systems. There are countless other examples, all worth massive amounts of money: In the last several months, Romania has signed a €2 billion drone-defense deal with Rafael, while Germany's acquisition of the latest Arrow-4 air defense systems will cost Berlin more than €4 billion. France has ended all of its 'offensive' weapons deals with the Israeli state, but its position is a minority one within the EU.

Just like with Pegasus and Predator spy software, export licenses for all of these weapons systems are granted at the discretion of the Israeli Defense Ministry. Every Israeli missile sold is a lever that West Jerusalem can wield against Brussels.

https://www.zimbabwestar.com/news/279016710/wired-for-war-why-is-the-eu-ignoring-the-israeli-cyber-threat

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
2 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
Al Crane kaže...

Naravno, Kinezi, koji su kroz čitavo ovo stoljeće već dokazani globalni generator ekonomskog napretka, će nas uništiti jer su eto zli i hoće vladat svijetom - pazite da vam kineski mobiteli ne eksplodiraju pod dupetom, jer zato vam ih toliko prodaju! 


 Naravno da žele vladati svijetom i naravno da žele uništiti EU ekonomiju kako bi ju preuzeli. Na tome rade već X godina. U kojem komunističkom ružičastom svijetu ti živiš. Kina nam je neprijatelj, ništa drugo. Tko to ne vidi je: a) petokolonaš b) pojma nema o geopolitici i ekonomoji c) jednostavno glup

 

USA nam je isto rival, I USA želi razmontirati EU kao politički entitet, ali ne žele uništiti ekonomiju EU jer su uložlii strašne novce i prvenstveno ih zanima biznis, dok Kinu samo zanima apsolutna gospodarska dominacija. Strategija koja ima se nije promjenila tisućama godina. To što nisu došli s puškama i raketama, ne znači da nam nisu neprijatelji.

Nadglednik dina
7 godina
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
Entry Point kaže...
Al Crane kaže...

Naravno, Kinezi, koji su kroz čitavo ovo stoljeće već dokazani globalni generator ekonomskog napretka, će nas uništiti jer su eto zli i hoće vladat svijetom - pazite da vam kineski mobiteli ne eksplodiraju pod dupetom, jer zato vam ih toliko prodaju! 


 Naravno da žele vladati svijetom i naravno da žele uništiti EU ekonomiju kako bi ju preuzeli. Na tome rade već X godina. U kojem komunističkom ružičastom svijetu ti živiš. Kina nam je neprijatelj, ništa drugo. Tko to ne vidi je: a) petokolonaš b) pojma nema o geopolitici i ekonomoji c) jednostavno glup

 

USA nam je isto rival, I USA želi razmontirati EU kao politički entitet, ali ne žele uništiti ekonomiju EU jer su uložlii strašne novce i prvenstveno ih zanima biznis, dok Kinu samo zanima apsolutna gospodarska dominacija. Strategija koja ima se nije promjenila tisućama godina. To što nisu došli s puškama i raketama, ne znači da nam nisu neprijatelji.

 
Evo sagradili nam Pelješki most, i dilaju nam tolike proizvode da nas unište, jer kad to obave bit će slobodni od svakog rada i proizvodnje i živjet će od čistog vazduha kao i prije.
I onda sam ja glup... 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
Lažeš sam sebe ako misliš da SAD ne misli isto što i Kina za Europu.
14 godina
offline
Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju sku

uz to je njihov doprinos je nemjerljiv u promociji hrvatskog Tesle, Muska, Edisona i Da Vincija. Bez CCP-ovog pony.ai bi teško zagrebački robotaksi bio prvi u galaksiji.

 
2 0 hvala 1
17 godina
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
Zaporožac kaže...

A Europljani kineske električne automobile voze kao blesavi.

Svaki kineski automobil je auto-špijun i eksplodirat će s vama u njemu za 5 godina. 

 nek ekspoldira vrijedilo je ,  unutra si kao u raju, totalni luksuz 

12 godina
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
Gallu kaže...
Lažeš sam sebe ako misliš da SAD ne misli isto što i Kina za Europu.

 Nije isto. Oni imaju previše novaca uloženo, a i civilizacijska je razlika. Ne vole EU, a ne europu. Čisto politički.

Nadglednik dina
12 godina
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
Al Crane kaže...

 
Evo sagradili nam Pelješki most, i dilaju nam tolike proizvode da nas unište, jer kad to obave bit će slobodni od svakog rada i proizvodnje i živjet će od čistog vazduha kao i prije.
I onda sam ja glup... 

 Blizu si. 

 

Pelješki most su sasvim uredno hrvatske kompanije mogle sagraditi i novac bi išao u hrvatsku, a ne na kineske račune.

 

Da, dilaju nam proizvode da unište lokalnu proizvodnju.

 

Ali dobro, teško je to objasniti fanboju komunjara 

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2026 9:48 (Entry Point).
4 godine
offline
Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju sku

Što se tiče mosta i to Pelješkog, vjerojatno ste već saznali za kinesku zavjeru. 

Eno, most već prohrđava, moraju razbijat beton do armature, pa će poprskati valjda s WD 40 da se hrđa dalje ne širi.

 

Bolje da su nam srbijanske firme gradile most, nego ovi patuljci, a znamo da "patuljci pojma nemaju"

合気道 五段
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
I kina je krenula s ulaganjima pa je došla naredba preko bare da ne može pa sada prema našem tržištu nastupaju kako mogu.
Da, Amerikanci obožavaju Europu kao izletnički destinaciju i kao nešto što će kupovati njihove proizvode i usluge, nema tu nikakve ljubavi. Naivan si ako misliš da ikakve ljubavi prema Europi postoji. Zato je i žele razjedinjenu jer male i razjedinjene državice lakše stave pod svoju kontrolu.
Civilizacijski razlika.... Pfft... Novac je novac, nema tu civilizacijske razlike oko novca
5 godina
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
Ako su ga mogle - zašto nisu? Koliko hrvatskih firma ima one brodove za postavljanje pilona te mase i veličine koje su na pelješkom mostu?
Jedina hrvatska firma koja je bila na natječaju je Viadukt, ali i oni su išli sa stranim partnerima jer opremu za graditi taj projekt nisu imali. A danas su u stečaju. Toliko o tome koliko smo sami mogli nešto napraviti.
19 mjeseci
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
"Naravno da žele vladati svijetom i naravno da žele uništiti EU ekonomiju kako bi ju preuzeli. Na tome rade već X godina".


Prvo sam pomislio da kolega piše o Amerima 😅

Isto se može reći da nas Ameri uništavaju ovim skupim ukapljenim plinom koji nam skupo prodaju, pri tome zarađuju na nama i pri tome nas ekonomski iscrpljuju i uništavaju.
Ma nemamo prijatelja i jedni i drugi a i treći žele čistu dominaciju i da im budemo potlačeni kmetovi. Samo svoj interes gledaju, naravno danas nema više vojne okupacije zato što je besmislena i stvara otpor među potlačenima ali ekonomska okupacija uz propagandnu mašineriju , tvoj vođa će biti njihov čovjek i raditi će što oni hoće. To je cilj ako već i nije tako.


Dok Kina čini svijetu (u Africi to trenutno gledamo) ono što je Amerika napravila Europi s Maršalovim planom. Pomogla je značajno , digla iz pepela drugog svjetskog rata zapadnu Europu ali s namjerom da postane gazda i Amerika je postala gazda. Dok Maršalov plan je isto tako bio i način odupiranja da zapadna Europa ne završi u komunistizmu a vjerojatno bi postala komunistički svijet bez Amerike, kao i velik dio trećeg svijeta.
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu ASICS
4 godine
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
Sirotanovic kaže...


Isto se može reći da nas Ameri uništavaju ovim skupim ukapljenim plinom koji nam skupo prodaju, pri tome zarađuju na nama i pri tome nas ekonomski iscrpljuju i uništavaju.

Da nas samo zlostavljaju s tim plinom Američani.

Nisu ništa bolji Norvežani, te države sjeverne Afrike koje su sve podigle nenormalno cijenu plina i ubijaju nas.

 

Tu Americi nemam što prigovoriti.

 

Svi su ratni profiteri. 

合気道 五段
19 mjeseci
offline
Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju sku

Whatabautism je glup argument

 
0 0 hvala 0
19 mjeseci
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
"Da nas samo zlostavljaju s tim plinom Američani".

Možda loš primjer od mene za plin, ima i gorih američkih načina ali išao sam na to da je nemoguće konkurirati u svijetu uz ovakve cijene sirovina plina i nafte. Da profitiraju oni što ratuju na BI, oni koji imaju sirovine plina i naftu a oni koji nemaju ne znam kako će sijati i plaćati skupo gnojivo i poljoprivredno gorivo. A hrana će biti luksuz ako se ovako nastavi.
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu ASICS
5 godina
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
Najgori su oni koji pokreću ratove da bi sami profitirali, a to znamo tko su u većini slučajeva.
5 godina
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
Maršalov plan je bio ekonomski imperijalizam. Realno je ubrzao ekonomski oporavak Europe za manje od pola godine.

"The Marshall Plan's role in the rapid recovery of Western Europe has been debated. Most reject the idea that it alone miraculously revived Europe since the evidence shows that a general recovery was already underway. The Marshall Plan grants were provided at a rate that was not much higher in terms of flow than the previous UNRRA aid and represented less than 3% of the combined national income of the recipient countries between 1948 and 1951 which would mean an increase in GDP growth of only 0.3%. In addition, there is no correlation between the amount of aid received and the speed of recovery: both France and the United Kingdom received more aid, but West Germany recovered significantly faster.

Criticism of the Marshall Plan became prominent among historians of the revisionist school, such as Walter LaFeber, during the 1960s and 1970s. They argued that the plan was American economic imperialism and that it was an attempt to gain control over Western Europe just as the Soviets controlled Eastern Europe economically through the Comecon. In a review of West Germany's economy from 1945 to 1951, German analyst Werner Abelshauser concluded that "foreign aid was not crucial in starting the recovery or in keeping it going". The economic recoveries of France, Italy, and Belgium, Cowen argues, began a few months before the flow of US money. Belgium, the country that relied earliest and most heavily on free-market economic policies after its liberation in 1944, experienced swift recovery and avoided the severe housing and food shortages seen in the rest of continental Europe.

Former US Chairman of the Federal Reserve Bank Alan Greenspan gives most credit to German Chancellor Ludwig Erhard for Europe's economic recovery. Greenspan writes in his memoir The Age of Turbulence that Erhard's economic policies were the most important aspect of postwar Western European recovery, even outweighing the contributions of the Marshall Plan. He states that it was Erhard's reductions in economic regulations that permitted Germany's miraculous recovery, and that these policies also contributed to the recoveries of many other European countries. Its recovery is attributed to traditional economic stimuli, such as increases in investment, fueled by a high savings rate and low taxes."
4 godine
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
Sirotanovic kaže...


Možda loš primjer od mene za plin, ima i gorih američkih načina ali išao sam na to da je nemoguće konkurirati u svijetu uz ovakve cijene sirovina plina i nafte. Da profitiraju oni što ratuju na BI, oni koji imaju sirovine plina i naftu a oni koji nemaju ne znam kako će sijati i plaćati skupo gnojivo i poljoprivredno gorivo. A hrana će biti luksuz ako se ovako nastavi.

 Hrana će biti luksuz za države koje ni nemaju dovoljno novaca da bi gnojivo uvezli, uglavnom afričke države. Ne treba ni nasjedati objavama u medijima.

ima nafte i plina dovoljno da se pojača proizvodnja kod neblokiranih država, no svi su samo iskoristili rat za bogaćenje na račun cijeloga svijeta.

Gallu kaže...
Najgori su oni koji pokreću ratove da bi sami profitirali, a to znamo tko su u većini slučajeva.

Znam da misliš na Ameriku, svima je Amerika na srcu kada treba popljuvati kapitalizam, ali ispričavam se ako si mislio i na Ruse. 

Ne znam kolika bi cijena da sad krenemo uvoziti ruski plin i naftu ?

Vjerojatno bi Rusi prodavali po starim cijenama, kako da ne.

 

 

I ja mrzim ljude koji se bogate na tuđoj nesreći. Ne mogu vjerovati da nekome nije dosta milijardu dolara na računu, hoće još i sav je sretan što je negdje rat jer će on profitirati.

Bolesno, svakako.

 

Ja razmišljam uvijek da dobijem milion € na lottu, kako bih i kome podijelio jedno 200 tisuća. Bolnici, siromašnima itd.

Zato ih nikada ni neću dobiti, vrag sere na istu hrpu.

 

Zaklada Bill & Melinda Gates je od 2000. godine potrošila preko 53 milijarde dolara na globalno zdravstvo, razvoj i obrazovanje.

Svaka čast, rijetki su.

合気道 五段
5 godina
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
Ne mislim na Ruse. Rusi nisu profitirali ratom u Ukrajini. Ali opet su tu oni koji su čačkali mečku i koji su jako na tom ratu profitirali.
Da nije bilo upornog guranja Ukrajine u NATO i sankcija prema ruskim energentima, rata tamo vjerojatno ne bi ni bilo.
Rusija je reagirala isto kao što bi reagirale SAD da su im hipotetski Rusi zajedno sa EU uveli sankcije na američke energente i uveli Meksiko u varšavski pakt.
Ako ništa - Rusi napadaju samo vlastito dvorište, a ovi ndrugi rade sranja po cijelom svijetu. I što je najgore - mi to plaćamo jer smo pristali koristiti dolar.
19 mjeseci
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
Gallu kaže...
Da nije bilo upornog guranja Ukrajine u NATO i sankcija prema ruskim energentima, rata tamo vjerojatno ne bi ni bilo.

Čak i da to je razlog a mislim da nije, svaka suverena zemlja ima pravo biti dio saveza kojeg hoće. To što velike zemlje poput Rusije, SAD-a ili Kine ne moraju djelovati po međunarodnom pravu ne znači da to ne postoji.

5 godina
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
Misliš da nije, ali logika govori da je. Najnoviji biser SADa je da Europi želi prodavati ruski plin po svojim uvjetima i svojim cijenama. Tada su sankcije nebitne.
Da trebale bi sve zemlje biti slobodne izabrati što hoće, kao što su i Venezuela, Iran i Kuba izabrale svoj smjer.
Licemjerje Europe je tu najveći problem. Drže ljestve najvećim imperijalistima na kugli zemaljskoj i čude se što nam se ekonomija urušava.
Ne usudimo se osuditi naše "saveznike" koji na očigled rade protiv nas. Najveći problem i najveći teret nam je dolar kojeg koristimo kao rezervnu valutu čime smo podložni iznudama. Plus što još tako dodatno financiramo imperijalističke pohode SADa.
Evo ti jedan javni dokument gdje je opisan dio onog što SAD radi da bocka Rusiju:
https://www.rand.org/pubs/research_briefs/RB10014.html https://www.rand.org/content/dam/rand/pubs/research_briefs/RB10000/RB10014/RAND_RB10014.pdf
To je samo kap u moru. Zamisli što se tu još dešava, a da nije deklasificirano.
Rusiji Ukrajina nije trebala dok je plin tekao. Dobivali su masni lovu iz EU. Ali nakon što su Ameri nahuškali Ukrajince da zatvore tranzit ruskog plina kroz svoj teritorij i onda još i uveli sankcije na sjeverni tok, nije ni čudo da su ovi poludili.
17 godina
offline
Re: Zabrana kineske opreme mogla bi Europsku uniju
Gallu kaže...
Misliš da nije, ali logika govori da je. Najnoviji biser SADa je da Europi želi prodavati ruski plin po svojim uvjetima i svojim cijenama. Tada su sankcije nebitne.
Da trebale bi sve zemlje biti slobodne izabrati što hoće, kao što su i Venezuela, Iran i Kuba izabrale svoj smjer.
Licemjerje Europe je tu najveći problem. Drže ljestve najvećim imperijalistima na kugli zemaljskoj i čude se što nam se ekonomija urušava.
Ne usudimo se osuditi naše "saveznike" koji na očigled rade protiv nas. Najveći problem i najveći teret nam je dolar kojeg koristimo kao rezervnu valutu čime smo podložni iznudama. Plus što još tako dodatno financiramo imperijalističke pohode SADa.
Evo ti jedan javni dokument gdje je opisan dio onog što SAD radi da bocka Rusiju:
https://www.rand.org/pubs/research_briefs/RB10014.htmlhttps://www.rand.org/content/dam/rand/pubs/research_briefs/RB10000/RB10014/RAND_RB10014.pdf
To je samo kap u moru. Zamisli što se tu još dešava, a da nije deklasificirano.
Rusiji Ukrajina nije trebala dok je plin tekao. Dobivali su masni lovu iz EU. Ali nakon što su Ameri nahuškali Ukrajince da zatvore tranzit ruskog plina kroz svoj teritorij i onda još i uveli sankcije na sjeverni tok, nije ni čudo da su ovi poludili.

 Zaboravljaju mnogi da je ukrajina rusiji svasta radila po pitanju toka plina. Nije rusija bezveze htjela zaobici ukraijinu pod svaku cijenu. Ali eto, osloboditelji su imali drugacije planove. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2026 17:19 (konjRR).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice