Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 230 KS

poruka: 20
|
čitano: 5.528
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 230 KS".
17 godina
offline
Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 230 KS

Jesu te performanse, brzina punjenja i ostalo prvoaprilska šala ili ono to ozbiljno misle prodavati ?  I još kao GTI ? I onda se čude kako eu auto industrija propada. 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 23

Meni cijena izgleda kao šala prije svega ostalog.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
17 godina
offline
Re: Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 23
Znači gledam i ne vjerujem da ovo ozbiljno prodaju.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2026 13:22 (Gajotres).
11 mjeseci
offline
Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 230 KS

Jedino je malo skup, da je pocetna oko 30K to bi bilo to, islo bi puno oblje nego ce ici ovako.

NMC baterije, limitirana brzina punjenja i limitirana max brzina smanjuju toplinske sokove i upravljanjem toplinom.

Auto je ispod 1.6 tona, biti ce lakse sa gumama i puno zabavnije u voznji.

 

Meni kao gradska obicna zujalica izgleda odlicno, a tako ce izgledati i svakom znalcu koji bi uskocio u neveliki EV posve pristojnih perfromansi.

Kome treba brze na obicnoj cesti u gradu je bolesnik ili genijalac. Ovo prvo je vjerojatnije.

 

Postoje ICE varijante koje bi bile zabavnije, ali bi i trazile vise paznje.

308 GTI

Johny coper works

i30N

Cupra Leon VZ, 

Golf GTI

Svi odreda skuplji, a neki i nedobavljivi.

 

Jedini koji je je u klasi EV osjetno bolji ali i ruzniji je MG4 Xpower a prava konkurencija bi mu trebao biti Alpine A290 GTS, 100Kg laksi a u osnovi isti kao Polo

svi slicni konkurenti koriste NMC, vise struje u manje kila. Ja bi vjerovanto izabrao 308GTI iz ove grupe, a EV Alpine

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 230 KS

Kosta vise nego Tesla Model 3 nisu normalni 🤣

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
5 0 hvala 2
8 mjeseci
offline
Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 230 KS

Struja i GTI u istu rečenicu i još 39k početna cijena za Polo. Ovi švabe baš žele staviti ključ u vrata svojih tvornica. 

Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 23
6.8 do stotke za GTI. Elektricni GTI. Za 39 000 eura. Sretno.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 23
6.8 do stotke za GTI. Elektricni GTI. Za 39 000 eura. Sretno.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 230 KS

Usporedba sa Tesla Model 3:

 

25% manji range - 424km vs 534 km WLTP

Sporiji 0-100kmh za 0.6 sekundi - 6.8 vs 6.2

Ima NMC bateriju koja brže gubi kapacitet naspram LFP baterije koja je usput i puno sigurnija

Manja brzina punjenja od 105kW naspram 175kW

 

Ali zato dobijete manji auto koji je početnom cijenom skuplji 2000€. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 23
My2Cents kaže...

Jedino je malo skup, da je pocetna oko 30K to bi bilo to, islo bi puno oblje nego ce ici ovako.

NMC baterije, limitirana brzina punjenja i limitirana max brzina smanjuju toplinske sokove i upravljanjem toplinom.

Auto je ispod 1.6 tona, biti ce lakse sa gumama i puno zabavnije u voznji.

 

Meni kao gradska obicna zujalica izgleda odlicno, a tako ce izgledati i svakom znalcu koji bi uskocio u neveliki EV posve pristojnih perfromansi.

Kome treba brze na obicnoj cesti u gradu je bolesnik ili genijalac. Ovo prvo je vjerojatnije.

 

Postoje ICE varijante koje bi bile zabavnije, ali bi i trazile vise paznje.

308 GTI

Johny coper works

i30N

Cupra Leon VZ, 

Golf GTI

Svi odreda skuplji, a neki i nedobavljivi.

 

Jedini koji je je u klasi EV osjetno bolji ali i ruzniji je MG4 Xpower a prava konkurencija bi mu trebao biti Alpine A290 GTS, 100Kg laksi a u osnovi isti kao Polo

svi slicni konkurenti koriste NMC, vise struje u manje kila. Ja bi vjerovanto izabrao 308GTI iz ove grupe, a EV Alpine

 

ICE auti nemaju nikakve veze sa EV, potpuno drugi osjecaj u voznji, zavojima i opcenito uzitku voznje. Moze EV imat i 1000ks i opet ce bit zabavnije vozit benzinca od 200ks. Tak da ove usporedbe ili varijante, no bueno... znaci u DE krece od 39k€.. kod nas ce bit minimalno 41k€, moras bit bas dobro udaren u glavu kupit to pored bilo kojeg drugog hot hatcha. Ako netko bas zeli EV onda se za ovu ili manju lovu uzme Tesla koja ce vjerovatno dat i bolje performanse a vjerovatno imaju i bolje baterije i opcenito software...

 

To je isto kao da sad usporedjujes novu hondu preludu sa Nissanom Z... dva razlicita svijeta, jedan dosadan hibrid a drugi zabavan auto...

 

Edit: i tko god je ovo nazvao "GTI", treba ga objesit na trg...

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2026 12:28 (hahhaajaads).
18 godina
offline
Re: Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 23

Leapmotor B05 dolazi prije ovog drloga na trziste ili je dostupan i dimenzija je Golfa. Znaci veci auto, veca baterija i svasta nesto sa zericu manje konja/bolje ubrzanje za 30500€!

https://www.leapmotor.net/at/B05

 

za one koji pricaju Njemacki.

Cisto informacije kaj se sprema i kud sve to vodi. Ja kao glasnogovornik Narodne Republike Kine vec par godina laprdam o tome i ljudi se rugaju kad nesto napisem u korist Kineza, a istina je daleko strasnija od onoga kaj se prikazuje u medijima.

Auto industrija u EU je u velikoj banani i svi budu propali ako ne kupe udjele u Kini. VW ima udio u Xpengu a Stellantis u Leapmotors. Pogledajte na youtube VW modele u Kini npr.

ovaj auto je bolji od svega u EU, od svakog Mercedesa i BMWa! Izgled auta je tipicni made in China jer je za njihovo trziste ali je 30k i bolji od 40k za "Die Neue Klasse" i ostalih premium preserancija made in EU.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2026 13:37 (NEW_MAN).
8 mjeseci
offline
Re: Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 23

Lepi su kinezi, al lep ne jebe... Fejs grupe i twitter puni floopova, bang for buck dolazi uz popriličnu dozu kompromisa. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2026 13:28 (Hrža).
11 mjeseci
offline
Re: Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 23

hahhaajaads posteno, probaj ga. 1.5 tona, nije to vise tak strasno lose, siguran sam, no opet cijena je fakat u klincu, kao da se trude prodati sto manje.

11 mjeseci
offline
Re: Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 23
Hrža kaže...

Lepi su kinezi, al lep ne jebe... Fejs grupe i twitter puni floopova, bang for buck dolazi uz popriličnu dozu kompromisa. 

 Auuuu, je to postaje pravilo na nekim kinezima ili je samo zlonamjerno ponavljanje necega sto nije pravilo? Nisam to ocekivao, ovo ako je na na novijem vozilu je kriminalno lose, opasno cak.

12 godina
offline
Re: Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 23
My2Cents kaže...

hahhaajaads posteno, probaj ga. 1.5 tona, nije to vise tak strasno lose, siguran sam, no opet cijena je fakat u klincu, kao da se trude prodati sto manje.

Pa nije lose da se radi o golfu, ali ovo je polo... i30n mi sa svim opcijama i panoramom ima ispod 1500kg

19 mjeseci
offline
Re: Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 23
Majke mi ne razumijem vas i dobar osjećaj kad bruji i luduje u krivinama, najbolje onda vozite starog Juga, da vidite što je osjećaj za volanom , auto ima dušu. Osjećaj!


Zapravo što fali autima na struju , prolaze tehnički , imaju vrhunske ocjene sigurnosti držanja na cesti, najmoderne sustave dobrog držanja na cesti kao i svi moderni auti na unutarnje izgaranje a opet su startniji.
Osjećaj!?

Osjećaj! Bit će da je ukus u pitanju, ukusi su različiti pa eto netko voli da mu vibrira pastuh (mustang) ispod jaja dok rza i bruji. A opet neki vole mir , tišinu te da se apsolutno ništa ne osjeti.
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu ASICS
17 godina
offline
Re: Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 23
@Sirotanovic Bilo je jako frustrirajuće meni što nisam mogao turirati posebno u Sloveniji kraj Petrola i provocirati ove što čekaju red za natočit prije poskupljenja.
16 godina
offline
Re: Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 23

ih pa pravi connoisseuri oktanskih para u Hrvata, balavci u zlorabljenim autima više klase iz sv. Njemačkog Trojstva,  ta sva poskupljenja prate s aristokratskom ravnodušnošću...

 

oni uvijek toče za 20 ojra....

Ju je je? Je ju je!
18 godina
offline
Re: Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 23
Stric_Jura kaže...

ih pa pravi connoisseuri oktanskih para u Hrvata, balavci u zlorabljenim autima više klase iz sv. Njemačkog Trojstva,  ta sva poskupljenja prate s aristokratskom ravnodušnošću...

 

oni uvijek toče za 20 ojra....

 

16 godina
offline
Volkswagen predstavio ID. Polo GTI sa skoro 230 KS

Cijena će bit 39k - poticaji - popust = konkurentna cijena. Kupac će bit zadovoljan jer je auto od 39k€ dobio puno jeftinije. Win-win. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice