Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim kabel

poruka: 56
|
čitano: 9.121
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim kabel".
14 godina
offline
Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim kabel

Podrska Iranu i Iranskom narodu!

 
12 11 hvala 2
10 godina
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k
LudaRajcica kaže...

Podrska Iranu i Iranskom narodu!

 Kaj su ih oni postavili ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
8 godina
offline
Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim kabel

nemaju iranci muda da podignu barrel na 200$...evo ministar turizma cvili da se spuste cijene...bdp nam je 25% od turizma

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k
LudaRajcica kaže...

Podrska Iranu i Iranskom narodu!

 Podrska Iranskom narodu, ali ne i Iranu. 

7 godina
offline
Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim kabel

Iran se tu malo zaigrao nakon failanja Amera. Prvo sa dankom na prolazak tankera, sad bi i za kabele ucjenjivali..mislim da im to sve skupa neće proći.

Moj PC  
4 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k
Santana kaže...
LudaRajcica kaže...

Podrska Iranu i Iranskom narodu!

 Kaj su ih oni postavili ?

 More/tjesanac je njihov, prema tome, kada saljes mail u Australiju, platiti ces porez onima kroz ciji teritorij tvoji bajtovi prolaze.... imo, fer... ne?

14 godina
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k
HCMAA kaže...

nemaju iranci muda da podignu barrel na 200$...evo ministar turizma cvili da se spuste cijene...bdp nam je 25% od turizma

 drzava koja ima BDP od turizma veci od 10% je kurac a ne drzava.....

17 godina
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k
Iranskom narodu da ali......


Trump je lud, glup i slijep i sve najgore o njenu..... a ako je "ono" istina onda je još gori.

No, ni ovi nisu ništa manje zli.... naime,
nedugo nakon 1979 uveli su da je dozvoljeno ženiti se s devetogodišnjakinjama, lijepo bi se uskladili s narančastim ako je "ono" istina. Također su izdali upute i pravila ponašanja oko odnosa s maloljetnicama što je bljutavo kada pročitaš što sve tu piše. Da o ubijanjem neistomišljenika i političkih zatvorenika da i ne govorim, nepoštivanju žena ali i pritvaranje te ubijanjem.... a bome i Trump je ubijao s ICE-om i ni da trepne,a pobio je i onu školsku djecu Iranu.

Pokazalo se još jednom da uvijek radikali s radikalima naprave sranje u svijetu.
Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2026 7:04 (lovac82).
4 godine
offline
Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim kabel

Podrška američkom narodu, a ne Trumpu.

 

Koliko je Trump lud i sve što ide uz to, naletio je na svjetske budaletine i vjerske fanatike, koji će dozvoliti da im narod gladuje, ali povući se neće.

 

Internet ?

Oni su u stanju poderati sve kablove, jer njima realno internet ni ne treba, moli se Allahu i dobiješ sve što ti treba.

合気道 五段
 
1 0 hvala 0
18 godina
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k
LudaRajcica kaže...

 More/tjesanac je njihov, 

Otkad to?

8 godina
offline
Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim kabel

podrška pingvinima na antarktiku

 

zašto HDZ i sateliti nisu uz Iran???

 

Sve više Iranaca vjeruje da su Hrvati porijeklom Iranci. Vode se polemike, rasprave i istraživanja duboko u povijest. Da je to postala velika tema u Iranu, dokazuje i dolazak poznate iranske redateljice Hasti Abasi u Hrvatsku. Naime, gđa Abasi dolazi u listopadu ove godine kako bi istraživala tu temu i o tome snimila dokumentarni film.

 

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k

Nismo, nemamo "državotvornosti" ni za 100 godina, kamoli za 2500 kao Iranci...

 

a desančari u Hrvata su prije svega analni speleolozi, pravi desničari su ako su zadrti, bar samosvjesni,a u Hrvata su oni prvi koji traže gazde...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k
Podrska iranskom narodu uz neko pogodno bombardovanje djece u skolskom dvoristu. Jel tako?
I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
1 0 hvala 0
18 godina
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k
LudaRajcica kaže...
Santana kaže...
LudaRajcica kaže...

Podrska Iranu i Iranskom narodu!

 Kaj su ih oni postavili ?

 More/tjesanac je njihov, prema tome, kada saljes mail u Australiju, platiti ces porez onima kroz ciji teritorij tvoji bajtovi prolaze.... imo, fer... ne?

 tjesnac apsolutno nije njihov, pogledaj karte

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
4 godine
offline
Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim kabel

Hormuški tjesnac dijele Iran na sjevernoj obali te Oman (eksklava Musandam) i Ujedinjeni Arapski Emirati na južnoj strani.

 

Najuži dio je širok 33 km.

 

A što to znači što netko ima državotvornost dvije i više tisuća godina ?!

Što proizvode ? Kakvu su tehnologiju stvorili ?

Proizvode leteće perzijska tepihe   i prodaju Pistacije, nabijem ih glupave.

合気道 五段
 
1 5 hvala 0
2 godine
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k
LudaRajcica kaže...
HCMAA kaže...

nemaju iranci muda da podignu barrel na 200$...evo ministar turizma cvili da se spuste cijene...bdp nam je 25% od turizma

 drzava koja ima BDP od turizma veci od 10% je kurac a ne drzava.....

 što hoćeš? najbolji smo u europi! 17%, a ne ovi jadni Francuzi na 5-6%. 

2 godine
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k
Zaporožac kaže...

Proizvode leteće perzijska tepihe   i prodaju Pistacije, nabijem ih glupave.

 glupa izjava. malo prouči iransku kulturu i umjetnost.

8 godina
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k
Zaporožac kaže...

Hormuški tjesnac dijele Iran na sjevernoj obali te Oman (eksklava Musandam) i Ujedinjeni Arapski Emirati na južnoj strani.

 

Najuži dio je širok 33 km.

 

A što to znači što netko ima državotvornost dvije i više tisuća godina ?!

Što proizvode ? Kakvu su tehnologiju stvorili ?

Proizvode leteće perzijska tepihe   i prodaju Pistacije, nabijem ih glupave.

Javi mi se kad Hrvatska bude mogla proizvesti, plinske i parne turbine,
kritične komponente moderne civilizacije.

18 godina
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k
gpd kaže...

Javi mi se kad Hrvatska bude mogla proizvesti, plinske i parne turbine,
kritične komponente moderne civilizacije.

Pa proizvode se i plinske i parne turbine. Da ne govorimo povijesno, još od Jugoturbine.

8 godina
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k
Old Iggy kaže...
gpd kaže...

Javi mi se kad Hrvatska bude mogla proizvesti, plinske i parne turbine,
kritične komponente moderne civilizacije.

Pa proizvode se i plinske i parne turbine. Da ne govorimo povijesno, još od Jugoturbine.

 Točno, u ttk se proizvode i dizajniraju manje industrijske parne turbine, do 10MW, Thumb up

17 godina
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k

Podrška Amerikancima i Američkom narodu, ponajviše zato što su svojedobno sredili Srbiju. 

10 godina
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k
rjakopec kaže...

Podrška Amerikancima i Američkom narodu, ponajviše zato što su svojedobno sredili Srbiju. 

 Ma to nema nit veze s njima. Oni su tu jer se neka njihova budala dala nagovorit na glupost.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
7 godina
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k
lovac82 kaže...
Iranskom narodu da ali......


Trump je lud, glup i slijep i sve najgore o njenu..... a ako je "ono" istina onda je još gori.

No, ni ovi nisu ništa manje zli.... naime,
nedugo nakon 1979 uveli su da je dozvoljeno ženiti se s devetogodišnjakinjama, lijepo bi se uskladili s narančastim ako je "ono" istina. Također su izdali upute i pravila ponašanja oko odnosa s maloljetnicama što je bljutavo kada pročitaš što sve tu piše. Da o ubijanjem neistomišljenika i političkih zatvorenika da i ne govorim, nepoštivanju žena ali i pritvaranje te ubijanjem.... a bome i Trump je ubijao s ICE-om i ni da trepne,a pobio je i onu školsku djecu Iranu.

Pokazalo se još jednom da uvijek radikali s radikalima naprave sranje u svijetu.

 
To je ono što o Iranu, zemlji pod višedesetljetnim oštrim ekonomskim i političkim sankcijama, pišu CNN i Fox News (koji zapravo niti nije klasificiran kao izvjestiteljski nego kao zabavni program) i ostali korporativni sateliti koji pred očima javnosti peru američki terorizam i otimačinu resursa.
Ono što tamo nikad nećeš pročitati je da iranska vlada već desetljećima pruža utočište, hranu, zdravstvenu skrb i obrazovanje milionima izbjeglica iz regije (Afganistan, Irak, Sirija...) (opet zahvaljujući vrlim Amerima i ostatku "civiliziranog svijeta"), pa i besplatno visoko školovanje evo čak i djevojkama/ženama.

The Islamic Republic of Iran is host to one of the largest and most protracted urban refugee situations in the world and has provided asylum to refugees for over four decades. Forty-two years on since the 1979 Soviet invasion and the subsequent waves of violence, displacement from Afghanistan continues in the longest protracted refugee situation covered under UNHCR’s mandate. Nearly five million Afghans remain displaced outside of the country; of these, 90% are hosted by the Islamic Republics of Pakistan and Iran.
https://www.unhcr.org/ir/refugees-iran

More than 40,000 Afghan students – most of them women – are now studying at university in Iran, according to the country’s deputy science minister for international affairs, Vahid Haddadi-Asl. More than 600,000 Afghan children are also enrolled in schools across the country, the Norwegian Refugee Council says, explaining that they can enrol in Iranian public schools regardless of their legal status because of a 2015 government decree.
https://www.theguardian.com/global-development/article/2024/jul/04/afghan-women-iran-taliban-afghanistan-education

https://globalcompactrefugees.org/gcr-action/countries/iran

https://www.eurac.edu/en/blogs/mobile-people-and-diverse-societies/how-iran-has-just-become-the-world-s-main-host-country-for-refugees

A imali smo prilike vidjeti kako isti ti zapadni demokrati tretiraju svoje prosvjednike, pa i polu-legalne doseljenike koji robuju na crno, i njihove obitelji.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
7 godina
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k
Zaporožac kaže...

Hormuški tjesnac dijele Iran na sjevernoj obali te Oman (eksklava Musandam) i Ujedinjeni Arapski Emirati na južnoj strani.

 

Najuži dio je širok 33 km.

 

A što to znači što netko ima državotvornost dvije i više tisuća godina ?!

Što proizvode ? Kakvu su tehnologiju stvorili ?

Proizvode leteće perzijska tepihe   i prodaju Pistacije, nabijem ih glupave.

 
Recimo tehnologiju od koje Amere i Izraelce, nacije s magnitudama većim vojnim budžetom i političko-ekonomskim vezama, boli glava.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
7 godina
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k
Chayy kaže...

Iran se tu malo zaigrao nakon failanja Amera. Prvo sa dankom na prolazak tankera, sad bi i za kabele ucjenjivali..mislim da im to sve skupa neće proći.

 
Možda im je dosta toga da ih Ameri (skupa s Izraelcima) svako malo bombardiraju, i pri tome usred pregovora ubijaju im vođe i glavne pregovarače.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
7 godina
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k
Santana kaže...
LudaRajcica kaže...

Podrska Iranu i Iranskom narodu!

 Kaj su ih oni postavili ?

 
Iranci su, recimo, svojevremeno postavljali pomorske kablove u sklopu svog plana za formiranje regionalne naftne burze, pa ih je "netko nepoznat" u više navrata zdušno posjekao.
https://www.schneier.com/blog/archives/2008/02/fourth_undersea.html
https://en.wikipedia.org/wiki/2008_submarine_cable_disruption#Conspiracy_theories ("teorije zavjera", jašta , ne bi Ameri nikad...)
http://www.internettrafficreport.com/asia.htm

Kao što su i odustali od same burze, zbog "tehničkih problema"

From 20 March 2012, the Iranian Oil Bourse stopped trading oil in the US dollar, but started trading in other currencies such as the euro, yen, yuan, rupee, or a basket of currencies.
...

Due to technical problems, the oil bourse never proceeded, and the plans were finally abandoned after a vote by the Iranian Parliament on 7 January 2020.
https://en.wikipedia.org/wiki/Iranian_oil_bourse

A taj "tehnički problem" bio je što su im Ameri par dana ranije ubili generala Soleimanija (koji je u Irak stigao na pregovore), i rat između dvije države činio se neizbježan (osim ako, jelte, Iranci odustanu od prodaje nafte mimo US$).

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2026 20:11 (Al Crane).
7 godina
offline
Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim kabel

Nema  nevinih u tom sukobu osim Iranskog naroda. 

A s druge strane kakvu poruku recimo šalje to da Ameri mogu potpuno blokirati Kubu ili napasti Veneceuelu i da nitko ne mrdne prstom? Kakav je ovo novi svijet? Tko nema atomsku bombu nema zaštitu?

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2026 19:45 (BugLove).
 
10 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k
BugLove kaže...

Nema  nevinih u tom sukobu osim Iranskog naroda. 

A s druge strane kakvu poruku recimo šalje to da Ameri mogu potpuno blokirati Kubu ili napasti Veneceuelu i da nitko ne mrdne prstom? Kakav je ovo novi svijet? Tko nema atomsku bombu nema zaštitu?

 
Iran se po malo zadnjih dva desetljeća prilično pocivilio, zadnji pokojni ajatolah bio je izuzetno blag i tolerantan (što je teško za očekivati od novog kome su ubili oca, majku, ženu, dijete, sestru, bratiće, psa, mačku, kanarinca i susjede).
Definitivno, alternativna pro-američka vlast im ne bi bila ništa bolja od sadašnje klerokracije, samo gora. Ameri su im 1953. svrgli socijalistički orijentiranog predsjednika koji je nacionalizirao iransku naftu, i postavili brutalnog diktatora koji je priređivao nevjerojatno raskošne balove dok je njegova tajna policija terorizirala svaku opoziciju. A sadašnja američka vlada je još gora - otvoreno fašistička, s elementima manijakalnog križarenja (američki "ministar rata" Hegseth, onaj kreten senator Graham, itd...).
Svijet je odavno licemjeran i usran, samo smo mi prije bili slabije informirani i naivniji.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2026 20:05 (Al Crane).
14 godina
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k
rjakopec kaže...

Podrška Amerikancima i Američkom narodu, ponajviše zato što su svojedobno sredili Srbiju. 

 I udarili najstroži veto na treći entitet.

16 godina
offline
Re: Iran želi preuzeti kontrolu nad internetskim k
rjakopec kaže...

Podrška Amerikancima i Američkom narodu, ponajviše zato što su svojedobno sredili Srbiju. 

 ali ne zato jer ih je bolio kurac za Vukovar i Škabrnju, ali Trepča, e ta se prilika ne propušta...

Ju je je? Je ju je!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice