Podrska Iranu i Iranskom narodu!
Podrska Iranu i Iranskom narodu!
Kaj su ih oni postavili ?
If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
nemaju iranci muda da podignu barrel na 200$...evo ministar turizma cvili da se spuste cijene...bdp nam je 25% od turizma
Podrska Iranu i Iranskom narodu!
Podrska Iranskom narodu, ali ne i Iranu.
Iran se tu malo zaigrao nakon failanja Amera. Prvo sa dankom na prolazak tankera, sad bi i za kabele ucjenjivali..mislim da im to sve skupa neće proći.
Podrska Iranu i Iranskom narodu!
Kaj su ih oni postavili ?
More/tjesanac je njihov, prema tome, kada saljes mail u Australiju, platiti ces porez onima kroz ciji teritorij tvoji bajtovi prolaze.... imo, fer... ne?
nemaju iranci muda da podignu barrel na 200$...evo ministar turizma cvili da se spuste cijene...bdp nam je 25% od turizma
drzava koja ima BDP od turizma veci od 10% je kurac a ne drzava.....
Trump je lud, glup i slijep i sve najgore o njenu..... a ako je "ono" istina onda je još gori.
No, ni ovi nisu ništa manje zli.... naime,
nedugo nakon 1979 uveli su da je dozvoljeno ženiti se s devetogodišnjakinjama, lijepo bi se uskladili s narančastim ako je "ono" istina. Također su izdali upute i pravila ponašanja oko odnosa s maloljetnicama što je bljutavo kada pročitaš što sve tu piše. Da o ubijanjem neistomišljenika i političkih zatvorenika da i ne govorim, nepoštivanju žena ali i pritvaranje te ubijanjem.... a bome i Trump je ubijao s ICE-om i ni da trepne,a pobio je i onu školsku djecu Iranu.
Pokazalo se još jednom da uvijek radikali s radikalima naprave sranje u svijetu.
Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Podrška američkom narodu, a ne Trumpu.
Koliko je Trump lud i sve što ide uz to, naletio je na svjetske budaletine i vjerske fanatike, koji će dozvoliti da im narod gladuje, ali povući se neće.
Internet ?
Oni su u stanju poderati sve kablove, jer njima realno internet ni ne treba, moli se Allahu i dobiješ sve što ti treba.
More/tjesanac je njihov,
Otkad to?
podrška pingvinima na antarktiku
zašto HDZ i sateliti nisu uz Iran???
Sve više Iranaca vjeruje da su Hrvati porijeklom Iranci. Vode se polemike, rasprave i istraživanja duboko u povijest. Da je to postala velika tema u Iranu, dokazuje i dolazak poznate iranske redateljice Hasti Abasi u Hrvatsku. Naime, gđa Abasi dolazi u listopadu ove godine kako bi istraživala tu temu i o tome snimila dokumentarni film.
Nismo, nemamo "državotvornosti" ni za 100 godina, kamoli za 2500 kao Iranci...
a desančari u Hrvata su prije svega analni speleolozi, pravi desničari su ako su zadrti, bar samosvjesni,a u Hrvata su oni prvi koji traže gazde...
I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
Podrska Iranu i Iranskom narodu!
Kaj su ih oni postavili ?
More/tjesanac je njihov, prema tome, kada saljes mail u Australiju, platiti ces porez onima kroz ciji teritorij tvoji bajtovi prolaze.... imo, fer... ne?
tjesnac apsolutno nije njihov, pogledaj karte
Hormuški tjesnac dijele Iran na sjevernoj obali te Oman (eksklava Musandam) i Ujedinjeni Arapski Emirati na južnoj strani.
Najuži dio je širok 33 km.
A što to znači što netko ima državotvornost dvije i više tisuća godina ?!
Što proizvode ? Kakvu su tehnologiju stvorili ?
Proizvode leteće perzijska tepihe
i prodaju Pistacije, nabijem ih glupave.
nemaju iranci muda da podignu barrel na 200$...evo ministar turizma cvili da se spuste cijene...bdp nam je 25% od turizma
drzava koja ima BDP od turizma veci od 10% je kurac a ne drzava.....
što hoćeš? najbolji smo u europi! 17%, a ne ovi jadni Francuzi na 5-6%. 
Proizvode leteće perzijska tepihe
i prodaju Pistacije, nabijem ih glupave.
glupa izjava. malo prouči iransku kulturu i umjetnost.
Hormuški tjesnac dijele Iran na sjevernoj obali te Oman (eksklava Musandam) i Ujedinjeni Arapski Emirati na južnoj strani.
Najuži dio je širok 33 km.
A što to znači što netko ima državotvornost dvije i više tisuća godina ?!
Što proizvode ? Kakvu su tehnologiju stvorili ?
Proizvode leteće perzijska tepihe
i prodaju Pistacije, nabijem ih glupave.
Javi mi se kad Hrvatska bude mogla proizvesti, plinske i parne turbine,
kritične komponente moderne civilizacije.
Točno, u ttk se proizvode i dizajniraju manje industrijske parne turbine, do 10MW, Thumb up
Podrška Amerikancima i Američkom narodu, ponajviše zato što su svojedobno sredili Srbiju.
Podrška Amerikancima i Američkom narodu, ponajviše zato što su svojedobno sredili Srbiju.
Ma to nema nit veze s njima. Oni su tu jer se neka njihova budala dala nagovorit na glupost.
If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Trump je lud, glup i slijep i sve najgore o njenu..... a ako je "ono" istina onda je još gori.
No, ni ovi nisu ništa manje zli.... naime,
nedugo nakon 1979 uveli su da je dozvoljeno ženiti se s devetogodišnjakinjama, lijepo bi se uskladili s narančastim ako je "ono" istina. Također su izdali upute i pravila ponašanja oko odnosa s maloljetnicama što je bljutavo kada pročitaš što sve tu piše. Da o ubijanjem neistomišljenika i političkih zatvorenika da i ne govorim, nepoštivanju žena ali i pritvaranje te ubijanjem.... a bome i Trump je ubijao s ICE-om i ni da trepne,a pobio je i onu školsku djecu Iranu.
Pokazalo se još jednom da uvijek radikali s radikalima naprave sranje u svijetu.
To je ono što o Iranu, zemlji pod višedesetljetnim oštrim ekonomskim i političkim sankcijama, pišu CNN i Fox News (koji zapravo niti nije klasificiran kao izvjestiteljski nego kao zabavni program) i ostali korporativni sateliti koji pred očima javnosti peru američki terorizam i otimačinu resursa.
Ono što tamo nikad nećeš pročitati je da iranska vlada već desetljećima pruža utočište, hranu, zdravstvenu skrb i obrazovanje milionima izbjeglica iz regije (Afganistan, Irak, Sirija...) (opet zahvaljujući vrlim Amerima i ostatku "civiliziranog svijeta"), pa i besplatno visoko školovanje evo čak i djevojkama/ženama.
The Islamic Republic of Iran is host to one of the largest and most protracted urban refugee situations in the world and has provided asylum to refugees for over four decades. Forty-two years on since the 1979 Soviet invasion and the subsequent waves of violence, displacement from Afghanistan continues in the longest protracted refugee situation covered under UNHCR’s mandate. Nearly five million Afghans remain displaced outside of the country; of these, 90% are hosted by the Islamic Republics of Pakistan and Iran.
https://www.unhcr.org/ir/refugees-iran
More than 40,000 Afghan students – most of them women – are now studying at university in Iran, according to the country’s deputy science minister for international affairs, Vahid Haddadi-Asl. More than 600,000 Afghan children are also enrolled in schools across the country, the Norwegian Refugee Council says, explaining that they can enrol in Iranian public schools regardless of their legal status because of a 2015 government decree.
https://www.theguardian.com/global-development/article/2024/jul/04/afghan-women-iran-taliban-afghanistan-education
https://globalcompactrefugees.org/gcr-action/countries/iran
https://www.eurac.edu/en/blogs/mobile-people-and-diverse-societies/how-iran-has-just-become-the-world-s-main-host-country-for-refugees
A imali smo prilike vidjeti kako isti ti zapadni demokrati tretiraju svoje prosvjednike, pa i polu-legalne doseljenike koji robuju na crno, i njihove obitelji.
Hormuški tjesnac dijele Iran na sjevernoj obali te Oman (eksklava Musandam) i Ujedinjeni Arapski Emirati na južnoj strani.
Najuži dio je širok 33 km.
A što to znači što netko ima državotvornost dvije i više tisuća godina ?!
Što proizvode ? Kakvu su tehnologiju stvorili ?
Proizvode leteće perzijska tepihe
i prodaju Pistacije, nabijem ih glupave.
Recimo tehnologiju od koje Amere i Izraelce, nacije s magnitudama većim vojnim budžetom i političko-ekonomskim vezama, boli glava.
Iran se tu malo zaigrao nakon failanja Amera. Prvo sa dankom na prolazak tankera, sad bi i za kabele ucjenjivali..mislim da im to sve skupa neće proći.
Možda im je dosta toga da ih Ameri (skupa s Izraelcima) svako malo bombardiraju, i pri tome usred pregovora ubijaju im vođe i glavne pregovarače.
Podrska Iranu i Iranskom narodu!
Kaj su ih oni postavili ?
Iranci su, recimo, svojevremeno postavljali pomorske kablove u sklopu svog plana za formiranje regionalne naftne burze, pa ih je "netko nepoznat" u više navrata zdušno posjekao.
https://www.schneier.com/blog/archives/2008/02/fourth_undersea.html
https://en.wikipedia.org/wiki/2008_submarine_cable_disruption#Conspiracy_theories ("teorije zavjera", jašta
, ne bi Ameri nikad...)
http://www.internettrafficreport.com/asia.htm
Kao što su i odustali od same burze, zbog "tehničkih problema"
From 20 March 2012, the Iranian Oil Bourse stopped trading oil in the US dollar, but started trading in other currencies such as the euro, yen, yuan, rupee, or a basket of currencies.
...
Due to technical problems, the oil bourse never proceeded, and the plans were finally abandoned after a vote by the Iranian Parliament on 7 January 2020.
https://en.wikipedia.org/wiki/Iranian_oil_bourse
A taj "tehnički problem" bio je što su im Ameri par dana ranije ubili generala Soleimanija (koji je u Irak stigao na pregovore), i rat između dvije države činio se neizbježan (osim ako, jelte, Iranci odustanu od prodaje nafte mimo US$).
Nema nevinih u tom sukobu osim Iranskog naroda.
A s druge strane kakvu poruku recimo šalje to da Ameri mogu potpuno blokirati Kubu ili napasti Veneceuelu i da nitko ne mrdne prstom? Kakav je ovo novi svijet? Tko nema atomsku bombu nema zaštitu?
Nema nevinih u tom sukobu osim Iranskog naroda.
A s druge strane kakvu poruku recimo šalje to da Ameri mogu potpuno blokirati Kubu ili napasti Veneceuelu i da nitko ne mrdne prstom? Kakav je ovo novi svijet? Tko nema atomsku bombu nema zaštitu?
Iran se po malo zadnjih dva desetljeća prilično pocivilio, zadnji pokojni ajatolah bio je izuzetno blag i tolerantan (što je teško za očekivati od novog kome su ubili oca, majku, ženu, dijete, sestru, bratiće, psa, mačku, kanarinca i susjede).
Definitivno, alternativna pro-američka vlast im ne bi bila ništa bolja od sadašnje klerokracije, samo gora. Ameri su im 1953. svrgli socijalistički orijentiranog predsjednika koji je nacionalizirao iransku naftu, i postavili brutalnog diktatora koji je priređivao nevjerojatno raskošne balove dok je njegova tajna policija terorizirala svaku opoziciju. A sadašnja američka vlada je još gora - otvoreno fašistička, s elementima manijakalnog križarenja (američki "ministar rata" Hegseth, onaj kreten senator Graham, itd...).
Svijet je odavno licemjeran i usran, samo smo mi prije bili slabije informirani i naivniji.
Podrška Amerikancima i Američkom narodu, ponajviše zato što su svojedobno sredili Srbiju.
I udarili najstroži veto na treći entitet.
Podrška Amerikancima i Američkom narodu, ponajviše zato što su svojedobno sredili Srbiju.
ali ne zato jer ih je bolio kurac za Vukovar i Škabrnju, ali Trepča, e ta se prilika ne propušta...

