Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od onog od

poruka: 91
|
čitano: 18.163
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od onog od".
16 godina
offline
Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od onog od

eisa mi je jedini (uz vrhunske youtube strucnjake i bug naravno) istinski pokazatelj kvalitete nekog hardver uređaja, i preporuka što kupiti.. tako da svaka cast na ovotjednim gostima!

 
1 9 hvala 0
14 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
Aki kaže...

eisa mi je jedini (uz vrhunske youtube strucnjake i bug naravno) istinski pokazatelj kvalitete nekog hardver uređaja, i preporuka što kupiti.. tako da svaka cast na ovotjednim gostima!

 mora da jesu,eto mene su zanimale sonyjeve bežične sluašlice od 3000 kn,nema you tubera i časopisa koji ih nije nahvalio u nebesa,mislio sam ih i kupiti dok ih nisam isprobao u dučanu,izrađene su jako nekvalitne i od loše plastike,odmah sam odustao od kupnje,toliko od recenzija

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
5 godina
protjeran
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
Ono kad su ti reference da si haj-faj stručnjak jer voliš haj-faj. Ili, još gore, jer si izdavač haj-faj časopisa. Ludilo (se nastavlja).

Zvučnik od 100 eura se uopće ne može nazvati haj-fajem.
Zvučnik od 10.000 eura se naziva haj-end... i spada u poseban vid preseravanja.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2019 17:09 (Antiseptik).
Moj PC  
22 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
Cek dok se pocnu preseravati da kabel od 10 tisuca kuna zvuci bolje od onog za 50.
15 godina
offline
Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od onog od

ovisi o tome jesi li trgovac ili kupac (posebno ona omražena sorta: educiran). nego, eisa su oni koji su noa telefone proglasili izvrsnima? m-da. očito su kompetentni za ocjenjivanje koliko i bandić za bagere. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2019 17:04 (Ajar).
Moj PC  
25 1 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono

To je Draganovo maslo. Doveo je mito i korcija u eisu.

14 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
Dead kaže...
Antiseptik kaže...
Ono kad su ti reference da si haj-faj stručnjak jer voliš haj-faj. Ili, još gore, jer si izdavač haj-faj časopisa. Ludilo (se nastavlja).

Zvučnik od 100 eura se uopće ne može nazvati haj-fajem.
Zvučnik od 10.000 eura se naziva haj-end... i spada u poseban vid preseravanja.

 Molija bi da objasniš taj posebni vid preseravanja.

 pa jednostavno objašnjenje je da ti ne netreba zvučnik od 10 000 eura da bi čuo glazbu kako treba 

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
12 1 hvala 0
15 godina
offline
Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od onog od

Pitanje iz naslova je besmisleno. Svako, pa i njegova baba, zna da ni u jednoj "branši" kvalitet proizvoda nije u linearnoj korelaciji sa cijenom. Ako dođemo u luksuzni razred cijene su prije u eksponencijalnoj zavisnosti od kvaliteta. (Pogledajte samo cijene luksuznih satova, automobila, .... bilo čega)

E, sad vrijedi li to toliko novaca? Meni ne vrijedi jer ne bih toliko platio nikad. No, čim se proizvodi, ima kupce. Čim ima kupce, vrijedi, jer bi se inače proizvodnja ugasila.

 

Šta neko dobija plaćanjem tolike cijene? Definitivno ne kvalitet ekvivalentan toj cijeni, ali dobija da može reći raji, "e vidiš moj je veći od tvog". Podilaženje samom sebi, dizanje ega, samopouzdanja, ili ne znam šta već. Kad se samo sjetim da je svojedobno na Ejplovom storeu bila app "I am rich" koja nije radila niša korisno (bukvalmo), čija je cijena bila $999,99 i koju je kupilo 9 korisnika(?!?!).

 

Na kraju krajeva:
- Zašto pas liže jaja?

- Zato što može.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2019 18:25 (morrisoN).
 
22 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
Dead kaže...
blackalbum kaže...

 pa jednostavno objašnjenje je da ti ne netreba zvučnik od 10 000 eura da bi čuo glazbu kako treba

 A možemo li reć i da ti ne treba Mercedes za prebacit se od točke A do točke B već to možeš učinit i s Trabantom?

 Da, ali razlika je u tome što ćeš osjetit razliku između trabanta i Mercedesa, dok je jedina razlika između nekog običnog dobrog seta zvučnika i seta od 5000 ili 10 000 eura cijena, a razlika u zvuku je jedino placebo efekt. Ista stvar je s kabelima. Jedino, stvar je kaj dio ekipe puši da neki kabel zvuči bolje i slična sranja. 

 

A bome već vidim iz koje ekipe ti dolaziš tako da se uopće ne želim dalje raspravljati.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2019 18:22 (JozoBozo121).
Moj PC  
13 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
a da li iko pogledao video prije komentara?
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od onog od

A tko bi gubio vrijeme na gledanje videa?

 
7 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
to je ona fora - koja gitara je najbolja?
Ona na kojoj se jako puno svira...
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
Onaj osjećaj kad gledaš srbina i hrvata kak pričaju engleski da bi se bolje skontali, da naravno da bi direktoru bilo lakše, a mi za koje se snima nek čitamo titl. O tempora o mores!
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
ukay1000 kaže...
Cek dok se pocnu preseravati da kabel od 10 tisuca kuna zvuci bolje od onog za 50.

Lako za skupe kabele, "nema ljepše od starog i iskusnog audiofila kojem je sluh več prilično serbus."

 

 

Kao i obično, ponuda hardvera za ljude sa viškom love je veliki biznis ili lov na ovce."Realno ispadne niti vidim nit čujem", ali eto bitno da sam podrobil 10 000-20 000eura na audio sistem.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
moderator
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
Xidrus kaže...
Onaj osjećaj kad gledaš srbina i hrvata kak pričaju engleski da bi se bolje skontali, da naravno da bi direktoru bilo lakše, a mi za koje se snima nek čitamo titl. O tempora o mores!

 Onaj osjećaj kad ti zanovijetajući za pričanje na stranom jeziku koriste fraze na latinakom... 

drpetric
12 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
blackalbum kaže...

 mora da jesu,eto mene su zanimale sonyjeve bežične sluašlice od 3000 kn,nema you tubera i časopisa koji ih nije nahvalio u nebesa,mislio sam ih i kupiti dok ih nisam isprobao u dučanu,izrađene su jako nekvalitne i od loše plastike,odmah sam odustao od kupnje,toliko od recenzija

 Koje slušalice?

12 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
Xidrus kaže...
Onaj osjećaj kad gledaš srbina i hrvata kak pričaju engleski da bi se bolje skontali, da naravno da bi direktoru bilo lakše, a mi za koje se snima nek čitamo titl. O tempora o mores!

 A da si, umjesto gubljenja vremena na latinski, učio nešto korisno?

16 godina
offline
Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od onog od

Šuška se po redakciji da Petric užurbano vježba mandarinski, pa očekujte ugodnu čakulu sa predsjednicom Huaweia uz prigodnog gosta iz Bugarske. Titlovi su već spremni.

 

BTW

 

EISA nakon gafa sa 'NOA best buy' je završena priča za svakoga iz RH.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 1 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od onog od

Jebeš zvučnik bez RGB-a...čekaj...

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
markez_cro kaže...
to je ona fora - koja gitara je najbolja?
Ona na kojoj se jako puno svira...

 

Nebi se mogao vise slozit, imam jednu takvu, platio je 1800kn sto je nista za el gitaru, ali kolko je sviram draza mi je od svih ostalih koje sam imao (od kojih je jedna kostala i 10000kn). Tolko o tome da je skuplje uvijek bolje.

16 godina
offline
Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od onog od

Ja sam tu jer čekam komentar PzKpfwa.

 

On uvijek ima objektivne recenzije TechRadara i gostiju.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
12 0 hvala 1
16 godina
offline
Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od onog od

Naravno da zvučnik od 10000EUR ne zvuči 100 puta bolje od onog za 100EUR.
Isto tako 2000000EUR La Ferrari ne ide 100 puta brže i bolje od 20000EUR Focusa ili Golfa.
Glupi način usporedbe.

Zvučnik od 10000EUR vrijedi samo i jedino ako ostatak sistema paše tom zvučniku. I to nekome tko ima para, i volje da to kupi i isprobava dok ne nađe kombinaciju pojačala i zvučnika koja paše. Naravno mi relativno siromašni audiofili, uvijek gledamo što kupit da nam bude Best Buy, ne budemo kupili taj zvučnik, nego vjerovatno ćemo uzet neki dobar audiofilski do 1000 ili 2000EUR (što je sweat spot) i ekvivalent pojačalo koje će ga dobro pratiti.

Ali da bi i gluhi čuli razliku pa čak i između 100EUR i 200EUR zvučnika (ako i pojačalo prati zvučnik) je istina.

"To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering." Friedrich Nietzsche
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
JozoBozo121 kaže...

 Da, ali razlika je u tome što ćeš osjetit razliku između trabanta i Mercedesa, dok je jedina razlika između nekog običnog dobrog seta zvučnika i seta od 5000 ili 10 000 eura cijena, a razlika u zvuku je jedino placebo efekt. Ista stvar je s kabelima. Jedino, stvar je kaj dio ekipe puši da neki kabel zvuči bolje i slična sranja. 

 

A bome već vidim iz koje ekipe ti dolaziš tako da se uopće ne želim dalje raspravljati.

Pa razlika između seta 100EUR, 1000EUR i 10000EUR zvučnika (i ekvivalent pojačala), je kao da uspoređuješ Trabanat, sa Mercedesom i Rolls-Royce-om, po kvaliteti izvedbe, motoru i udobnosti vožnje.
Naravno ljudi će reć Mercedes je vrhunski i više nego dovoljan (i velikoj većini nama jest), dok ne sjednu u Rollsa, a onda će Mercedes biti plastična igračka (pun plastike i buke - ovo pretpostavljam jer se Rollsu nisam nikad vozio, ali neki kolege koji jesu kažu da ne nevjerovatno iskustvo tišine i mirnoće - a kolega vozi E klasu Mercedesa).

Kablovi igraju ulogu, ali prvenstveno u fizičkim predizpozcijama (znači nije isto 2kn metar kabla koji bakra nije vidio, i 100% bakar), ali i debljini (ako trebaš dosta snage prenijeti, mali kabao od 1mm za 5 kuna naravno da ne bude dovoljan, te će radi toga sve zvučati tiho i bez basa). Tipa ako ti dobar set kablova ima 7-8 kila bakra (npr 2x3 metra za BI wiring, to ti je na burzi samo 52$ za bakar, pa još teflon, guma, terminirane banane, proizvodnja i lako dođe do 150$.
Znači metalurgija i kvaliteta iste igra ulogu, do neke cijene, poslije se naplaćuju imena, skupi termninirani konektori, extra shielding etc etc)

"To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering." Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 16:54 (gkelekov).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
gkelekov kaže...

Pa razlika između seta 100EUR, 1000EUR i 10000EUR zvučnika (i ekvivalent pojačala), je kao da uspoređuješ Trabanat, sa Mercedesom i Rolls-Royce-om, po kvaliteti izvedbe, motoru i udobnosti vožnje.
Naravno ljudi će reć Mercedes je vrhunski i više nego dovoljan (i velikoj većini nama jest), dok ne sjednu u Rollsa, a onda će Mercedes biti plastična igračka (pun plastike i buke - ovo pretpostavljam jer se Rollsu nisam nikad vozio, ali neki kolege koji jesu kažu da ne nevjerovatno iskustvo tišine i mirnoće - a kolega vozi E klasu Mercedesa).

Kablovi igraju ulogu, ali prvenstveno u fizičkim predizpozcijama (znači nije isto 2kn metar kabla koji bakra nije vidio, i 100% bakar), ali i debljini (ako trebaš dosta snage prenijeti, mali kabao od 1mm za 5 kuna naravno da ne bude dovoljan, te će radi toga sve zvučati tiho i bez basa). Tipa ako ti dobar set kablova ima 7-8 kila bakra (npr 2x3 metra za BI wiring, to ti je na burzi samo 52$ za bakar, pa još teflon, guma, terminirane banane, proizvodnja i lako dođe do 150$.
Znači metalurgija i kvaliteta iste igra ulogu, do neke cijene, poslije se naplaćuju imena, skupi termninirani konektori, extra shielding etc etc)

 Kolega, stvarno ste se potrudili kao rijetki za prvi april. 

 

Mogu vam samo reći, dobra 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
JozoBozo121 kaže...

 Kolega, stvarno ste se potrudili kao rijetki za prvi april. 

 

Mogu vam samo reći, dobra 

Ajda kolega navrati do mene pa ćemo radit usporedbu. Doduše nemam 10000EUR zvučnike, više 1500EUR Dali Ikon6 sa Roksan pojačalom (divno pašu), ali poslužit će.
Ima pive u izobilju (njemačke), hrane i svega.


Jedino što ti doneseš su 4 metra, 1mm zvučničkog kabla iz Chipoteke (mislim da je 5 kn metar ili tako nešto), te ako imaš neke zvučnike u rangu 100EUR. (najmanje što imam neke 13-ice B&W koje koristim za komp, ali pošto idu preko Cyrusa teško da to možemo zvat 100EUR zvuk).

 

Ako ne čuješ razliku između 100EUR zvučnika i mojih Dali-a sa Roksanom (može Dual gramafon ili CD Azure 851 CD player za puštanje), nosiš Dali zvučnike i Roksan kući!

Dobiješ i žute AudioNote zvučničke kablove. (možeš ih prodati za one pare gore što sam napisao kao bakar sirovina ;) )

 

"To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering." Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 23:20 (gkelekov).
11 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
Naravno da ima razlike, samo jel ta razlika toliko velika koliko je velika razlika u cijeni. I usporedbe s trabantom vs rols royce su teza glupost, jer 100e zvucnik nije trabant. Trabant bi bio razjebani zvucnik koji si kupio na hrelicu za 5 kuna, dok je zvucnik od 100e prije novi golf ili megane, ako se vec ide u takve usporedbe.
5 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
picajzla0707 kaže...
Naravno da ima razlike, samo jel ta razlika toliko velika koliko je velika razlika u cijeni. I usporedbe s trabantom vs rols royce su teza glupost, jer 100e zvucnik nije trabant. Trabant bi bio razjebani zvucnik koji si kupio na hrelicu za 5 kuna, dok je zvucnik od 100e prije novi golf ili megane, ako se vec ide u takve usporedbe.

 

Ne, usporedba je savršena. Zašto je Trabant razjebani zvučnik sa Hrelića? (može umjesto Trabanta bit Daewoo Matiz ili nešto takvo) I Trabant može bit nov, iz tvornice, kao i zvučnik od 100E. Zvučnik od 100E jedva da ulazi u entry-level hi-fi opreme. To su najjeftiniji i najslabiji zvučnici vrijedni spomena. Golf i Megane bi već bili zvučnici kao što ja imam doma ili sam imao prije. B&W 602 na primjer. Oko 3000 kuna, već malo konkretniji zvučnik, iako i dalje govno za široke narodne mase s jako lošim zvukom. Kao i kod Golfa, tako će i ljudi mislit da su to super zvučnici dok ne čuju nešto malo bolje, kao neki Mission ili Sonus Faber. E to već ide prema Mercedesu. Mission bi bili neki slabiji Mercedes, možda Audi, dok su Sonusi već prema S klasi Mercedesa. Opet miljama daleko od Rolls Roysa, Aston Martina i Ferrarija.

 

Vaše usporedbe su smiješne. Svi bi volili imat jednog Aston Martina ili Mercedesa S klase. I svi mi bi volili i Golfa, ali ajde recite, jeli potreban Aston, ako imate Golf? Nije potreban, ali bi bio užitak imati ga i voziti ga... Tako su dobri bili i moji B&W, ali su Missioni bolji masu. I Sonusi su još bolji. Ali i masu skuplji, pa sad čovjek sebi treba naći zlatnu sredinu.

 

Za sve vas šta su Vam to gluposti, super, vi kupite sebi one male USB zvučnike od 300 kuna i mirni ste. Ne znam zašto se zamarate i trolate ovde ljude koji imaju para i želje kupiti sebi skuplje. Isto ko da idete na auto-moto forum i smijete se svima šta su kupili auto skuplji od 100.000 Eura. Ista stvar.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 8:57 (Filox).
6 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
gkelekov kaže...
JozoBozo121 kaže...

 Kolega, stvarno ste se potrudili kao rijetki za prvi april. 

 

Mogu vam samo reći, dobra 

Ajda kolega navrati do mene pa ćemo radit usporedbu. Doduše nemam 10000EUR zvučnike, više 1500EUR Dali Ikon6 sa Roksan pojačalom (divno pašu), ali poslužit će.
Ima pive u izobilju (njemačke), hrane i svega.


Jedino što ti doneseš su 4 metra, 1mm zvučničkog kabla iz Chipoteke (mislim da je 5 kn metar ili tako nešto), te ako imaš neke zvučnike u rangu 100EUR. (najmanje što imam neke 13-ice B&W koje koristim za komp, ali pošto idu preko Cyrusa teško da to možemo zvat 100EUR zvuk).

 

Ako ne čuješ razliku između 100EUR zvučnika i mojih Dali-a sa Roksanom (može Dual gramafon ili CD Azure 851 CD player za puštanje), nosiš Dali zvučnike i Roksan kući!

Dobiješ i žute AudioNote zvučničke kablove. (možeš ih prodati za one pare gore što sam napisao kao bakar sirovina ;) )

 

 Ha! Gle kakvog ovaj pišu ima!

Ali s ozbiljnije strane, kvaliteta zvucnika je bitna i sve to stoji i sve je to lijepo i krasno ali (bez da ikoga uvrijedim), cijene koje se traze za minimalna povecanja kvalitete su smijesne, daleko gore nego npr GPU/CPU i dodaj tome da htio-ne htio, sluh odlazi sa vremenom i razlike od 5000€ ce biti sve manje i manje primjetljive kako vrijeme prolazi.

Evo anegdotalno. Prije par godina sam svirao u bendu sa malo starijom ekipom, ja u ranim 20tima, oni u ranim-srednjim 30tima. Na jednoj pjesmi se svadim sa drugim gitaristom da li svira nesto tocno ili ne. Nema rasprave da me je tada mogao pojesti na gitari. Dodaj tome i da je covjek imao para pa je imao Les Paul Customa US, Marshall glavu od 10k kuna, doma audiofilski setup da boli glava, ali jebiga, sa godinama nije primjetio detalj koji mlađe uši jesu.

11 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
Filox kaže...
picajzla0707 kaže...
Naravno da ima razlike, samo jel ta razlika toliko velika koliko je velika razlika u cijeni. I usporedbe s trabantom vs rols royce su teza glupost, jer 100e zvucnik nije trabant. Trabant bi bio razjebani zvucnik koji si kupio na hrelicu za 5 kuna, dok je zvucnik od 100e prije novi golf ili megane, ako se vec ide u takve usporedbe.

 

Ne, usporedba je savršena. Zašto je Trabant razjebani zvučnik sa Hrelića? (može umjesto Trabanta bit Daewoo Matiz ili nešto takvo) I Trabant može bit nov, iz tvornice, kao i zvučnik od 100E. Zvučnik od 100E jedva da ulazi u entry-level hi-fi opreme. To su najjeftiniji i najslabiji zvučnici vrijedni spomena. Golf i Megane bi već bili zvučnici kao što ja imam doma ili sam imao prije. B&W 602 na primjer. Oko 3000 kuna, već malo konkretniji zvučnik, iako i dalje govno za široke narodne mase s jako lošim zvukom. Kao i kod Golfa, tako će i ljudi mislit da su to super zvučnici dok ne čuju nešto malo bolje, kao neki Mission ili Sonus Faber. E to već ide prema Mercedesu. Mission bi bili neki slabiji Mercedes, možda Audi, dok su Sonusi već prema S klasi Mercedesa. Opet miljama daleko od Rolls Roysa, Aston Martina i Ferrarija.

 

Vaše usporedbe su smiješne. 

ne, nije usporedba savršena, glupa je

i to zato jer trabanta više nema novog, a 100e za zvučnik je cijena koja odgovara nekom prosjeku koji ljudi općenito daju za takve stvari - baš kao što je golf, megane ili focus neki prosjek koji ljudi daju za aute

 

i da napomenem - govorimo o zvučnicima općenito, ne od 100e pa nadalje

jer ako ti je 100e nadalje početna crta za zvučnike, onda odmah izbaci iz usporedbe auta tog trabanta, jer nemereš na jednoj strani uzimati aute koji su jedva u voznom stanju i stari su 30 godina, a s druge strane kretati od novih 100e zvučnika - zato je to kujac od usporedbe

 

i onda kažeš da su tuđe usporedbe smiješne 

 

 

 

5 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
picajzla0707 kaže...
Filox kaže...
picajzla0707 kaže...
Naravno da ima razlike, samo jel ta razlika toliko velika koliko je velika razlika u cijeni. I usporedbe s trabantom vs rols royce su teza glupost, jer 100e zvucnik nije trabant. Trabant bi bio razjebani zvucnik koji si kupio na hrelicu za 5 kuna, dok je zvucnik od 100e prije novi golf ili megane, ako se vec ide u takve usporedbe.

 

Ne, usporedba je savršena. Zašto je Trabant razjebani zvučnik sa Hrelića? (može umjesto Trabanta bit Daewoo Matiz ili nešto takvo)I Trabant može bit nov, iz tvornice, kao i zvučnik od 100E. Zvučnik od 100E jedva da ulazi u entry-level hi-fi opreme. To su najjeftiniji i najslabiji zvučnici vrijedni spomena. Golf i Megane bi već bili zvučnici kao što ja imam doma ili sam imao prije. B&W 602 na primjer. Oko 3000 kuna, već malo konkretniji zvučnik, iako i dalje govno za široke narodne mase s jako lošim zvukom. Kao i kod Golfa, tako će i ljudi mislit da su to super zvučnici dok ne čuju nešto malo bolje, kao neki Mission ili Sonus Faber. E to već ide prema Mercedesu. Mission bi bili neki slabiji Mercedes, možda Audi, dok su Sonusi već prema S klasi Mercedesa. Opet miljama daleko od Rolls Roysa, Aston Martina i Ferrarija.

 

Vaše usporedbe su smiješne. 

ne, nije usporedba savršena, glupa je

i to zato jer trabanta više nema novog, a 100e za zvučnik je cijena koja odgovara nekom prosjeku koji ljudi općenito daju za takve stvari - baš kao što je golf, megane ili focus neki prosjek koji ljudi daju za aute

 

i da napomenem - govorimo o zvučnicima općenito, ne od 100e pa nadalje

jer ako ti je 100e nadalje početna crta za zvučnike, onda odmah izbaci iz usporedbe auta tog trabanta, jer nemereš na jednoj strani uzimati aute koji su jedva u voznom stanju i stari su 30 godina, a s druge strane kretati od novih 100e zvučnika - zato je to kujac od usporedbe

 

i onda kažeš da su tuđe usporedbe smiješne 

 

 

 

 "može umjesto Trabanta bit Daewoo Matiz ili nešto takvo" 

 

Nisam se mogao sjetiti nekih još auta u tim najmanjim klasama. I rekao sam novi Traban, iz tvornice. Rekao bih Renault Clio, ali cijenim taj autić, pa neću. Eto, samo zamijeni Trabanta s nekim novijim autom, ali male klase, nešto jeftinino, osnovni model, osnovna oprema, osnovni motor. Trabant je trebao biti samo primjer. 

 

Uostalom, vidim da se ovdje svi hvataju za slamke i za detalje. Fino pročitaj s razumijevanjem što sam napisao, pisao sam pjesničke primjere da pokažem način razmišljanja, nisam mislio detaljno nuditi cijene i modele. Probajte koji put onako općenito shvatiti priču, kao neko objašnjenje, ne kao točno zacrtane činjenice.

 

 

 

 

Live long and prosper.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice