Zoom postaje nešto sigurnije mjesto za video poziv

poruka: 7
|
čitano: 3.476
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zoom postaje nešto sigurnije mjesto za video poziv".
13 godina
neaktivan
offline
Zoom postaje nešto sigurnije mjesto za video poziv

"Kako bi svima njima video razgovori bili sigurniji, Zoom je u inačici 5.0 implementirao neka bitna poboljšanja."

 

 Sve opisano će biti dostupno od 26.04.u novoj 5. inačici njihove aplikacije, dakle to još nije implementirano kako je još uvijek aktuelna verzija 4.6.12.

 

Također na vijesti na koju se pozivate također stoji da je riječ o najavi (announcement):

 

"Today we announced robust security enhancements with the upcoming general availability of Zoom 5.0..."

 

 

 

Ima li neko od kolega "praktičnog" iskustva sa Cisco-vom platformom  "Webex"? Bilo bi odlično ako bi mogli dobiti informacije u vezi komparacije ova dva servisa: "Zoom-a" i "Webex-a".

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2020 20:46 (1student).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zoom postaje nešto sigurnije mjesto za video p
Zoom je sigurnosna rupa kao Facebook. Od ovih 200 milja korisnika, njih 99% boli pipi tko ih slusa.
Kinezi digli servere po svitu cim se se saznalo da kupe informacije.
A sta se enkripcije tice, moze biti i AES 14749449838, kad nije end-to-end...

Smijurija
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zoom postaje nešto sigurnije mjesto za video p
mi koristimo meet.jit.si i sasvim je ok osim sto video zahtjeva pristojno racunalo. na mobu radi skroz ok.
ako bas zelim moga bi dignit i vlastiti jit.si server ali stvarno nemam volje...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zoom postaje nešto sigurnije mjesto za video p
1student kaže...

* * *

 

 

 

Ima li neko od kolega "praktičnog" iskustva sa Cisco-vom platformom  "Webex"? Bilo bi odlično ako bi mogli dobiti informacije u vezi komparacije ova dva servisa: "Zoom-a" i "Webex-a".

Meni je Cisco WebEx bolji barem u desktop inačici. Bio je lošiji u usporedbi sa Zoom-om kada je mobilna inačica u pitanju a sada su tu negdje. Naravno da WebEx-u je sigurnost na prvom mejstu.

Inače Zoom su osnovali dva bivša zaposlenika Cisco WebEx-a, vjerojatno jer nisu u Ciscu imali odriješene ruke da rade šta žele. Ili im je bilo malo para, tko će ga znati. Ako ti je sigurnost na prvom mjestu onda je Ciscov servis bez premca (kao i MS-ov), a ako ti je praktičnost bitnija onda je to Zoom bolji. Svelo se uglavnom sve na što bolju audio/video produkciju da se nadmaši legendarni Skype koji radi na Dial Up vezi.

Sad konkretno ako te šta zanima pitaj.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Zoom postaje nešto sigurnije mjesto za video p

@Envy
Hvala na konstruktivnom odgovoru. Mi već koristimo platfomu "Zoom", pa kako sam vidio da je cijena korištenja oba servisa veoma slična, kao i pogodnosti koje nude počeo sam da se "raspitujem" oko alternative" ako "Zoom" iz nekog razloga otkaže poslušnost. Da li Webex ima opciju extrakcije poruka iz chat room-a?

15 godina
offline
Re: Zoom postaje nešto sigurnije mjesto za video p
1student kaže...

@Envy
Hvala na konstruktivnom odgovoru. Mi već koristimo platfomu "Zoom", pa kako sam vidio da je cijena korištenja oba servisa veoma slična, kao i pogodnosti koje nude počeo sam da se "raspitujem" oko alternative" ako "Zoom" iz nekog razloga otkaže poslušnost. Da li Webex ima opciju extrakcije poruka iz chat room-a?

Iskreno ne znam koja je to opcija, ali ako ti šta znači možemo probati sutra. Ja ne znam ni kako sam dobio licencu za WebEx, valjda kako sam polagao Ciscove certifikate.
I malo sam ljut na svoje klijente, počeli su između sebe (prije no što su otkrili Zoom) da traže XYZ opcija počevši od gore navedenog jit.si pa sve što se izlistavalo na Google Playu a da mene ništa nisu pitali, i onda ja imam 1GbpE vezu u Up i Down i sutrra... * * * i onda da ne pričam... sutra imam konferenciju sa 4.000 klijenata (vjerojatno će ih biti po par u sobama pa će pasti brojka na 1.000-2.000) preko Zooma pa javim kako je taj cirkus prošao.

Opet ako ti šta znači poslije 13h sam slobodab pa ti mogu pomoći.
Btw: Koliko košta ta licenca i za koliko ljudi ili čega već za Zoom? Baš me interesuje. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Zoom postaje nešto sigurnije mjesto za video p

Zdravo Envy,
Licenca za  "Zoom" kupljena je u 3. mjesecu prije nego je otkrivena afera sa sigurnosnim propustima u "Zoom-u":
https://www.theguardian.com/technology/2020/apr/02/zoom-technology-security-coronavirus-video-conferencing

Cijene Zoom licenci:
https://zoom.us/pricing


Webex-ove cijene: (iz nekog  razloga ne uspijevam otvoriti link na engleskom jeziku)
https://www.webex.com/de/pricing/index.html

 

Kako se došlo do odluke da se kupi "Zoom" a zanemare druge platforme ne znam, vjerovatno po inerciji. Ja sam ranije prvi puta čuo za taj servis dok sam se interesovao za online kurseve stranih jezika (Lingoda ( https://www.lingoda.com/en/ ) koristi Zoom)

 

Pitao sam za opciju ektrakcije tekstualnih poruka koje su razmjenjene tokom meetinga. Zoom ima opciju da nakon okončavanja sesije napravi ekstraciju "dijaloga" u ".txt" formatu.

Hvala Envy na pomoći, ne pamtim kada se neko tako usrdno ponudio da pomogne na ovom forumu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice