ZgPark - plaćanje parkirališnih karata na javnim p

poruka: 13
|
čitano: 3.650
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ZgPark - plaćanje parkirališnih karata na javnim p".
15 godina
offline
ZgPark - plaćanje parkirališnih karata na javnim p

Već postoje takve dvije aplikacije i vrijede za sve parkinge u svim gradovima diljem banane naše:

1. kovanice

2. SMS

 

Kad će više developeri aplikacija shvatiti da se bore sa ova dva brutalna konkurenta koji imaju jednostavnost i fleksibilnost? Pa što nedostaje da se sklope ugovori sa svim parkinzima po cijeloj hrvatskoj i onda objavi aplikacija?

 

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
ZgPark - plaćanje parkirališnih karata na javnim p

znači PayDo koji je ružan i ograničen samo na Zg, ima smisla

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
ZgPark - plaćanje parkirališnih karata na javnim p

Plaćam kovanicama / papirnatim novcem i SMS-om i svaku ovakvu aplikaciju nisam imao duže od par minuta jer za sada nisam imao potrebu za njome.

 

Najveći problem je uvijek bio u Opatiji, jer hoteli imaju samo nekoliko slobodnih mjesta za parkiranje i čuvaju ih tko zna kome, a gradski cjelodnevni parking je skup (ovisno o zoni), jedna garaža je bila 100 kuna dnevno, pa odem u drugu ispod sportske dvorane jer je ona najjeftinija ali je i najudaljenija od centra Opatije.

 

Jednom sam imao problem s parkiranjem u Krapini jer nisam imao dovoljno kovanica ali mi je uskočio prolaznik i pomogao. 

 

Za sve ostalo tu su gotovi novac i SMS.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 13:03 (zelenapaprika).
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: ZgPark - plaćanje parkirališnih karata na javn
ministar kaže...

znači PayDo koji je ružan i ograničen samo na Zg, ima smisla

 Ne bih se složio da je PayDo ograničen samo na Zg jer sam ga osobno koristio u više gradova osim u Zg. Koliko se mogu sjetiti koristio sam ga u Opatiji, Šibeniku, Vodicama, Vinkovcima, Velikoj Gorici.. Uvijek plaćam s njim ukoliko se ne radi o nekakvoj garaži. Ne znam kada si zadnji puta koristio aplikaciju?

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 13:23 (steve90).
15 godina
offline
Re: ZgPark - plaćanje parkirališnih karata na javn
steve90 kaže...
ministar kaže...

znači PayDo koji je ružan i ograničen samo na Zg, ima smisla

 Ne bih se složio da je PayDo ograničen samo na Zg jer sam ga osobno koristio u više gradova osim u Zg. Koliko se mogu sjetiti koristio sam ga u Opatiji, Šibeniku, Vodicama, Vinkovcima, Velikoj Gorici.. Uvijek plaćam s njim ukoliko se ne radi o nekakvoj garaži. Ne znam kada si zadnji puta koristio aplikaciju?

 Također koristio paydo za Zagreb, Vinkovce i Osijek, sve prošlo bez problema,..

13 godina
online
Re: ZgPark - plaćanje parkirališnih karata na javn
steve90 kaže...
ministar kaže...

znači PayDo koji je ružan i ograničen samo na Zg, ima smisla

 Ne bih se složio da je PayDo ograničen samo na Zg jer sam ga osobno koristio u više gradova osim u Zg. Koliko se mogu sjetiti koristio sam ga u Opatiji, Šibeniku, Vodicama, Vinkovcima, Velikoj Gorici.. Uvijek plaćam s njim ukoliko se ne radi o nekakvoj garaži. Ne znam kada si zadnji puta koristio aplikaciju?

nisi shvatio.. ova aplikacija je kao PayDo, samo što je ružna i ograničena samo na Zg 

13 godina
offline
ZgPark - plaćanje parkirališnih karata na javnim p

Ma govori da je ovo ružnija, ograničenija inačica Pajde.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
Moj PC  
1 0 hvala 4
15 godina
online
Re: ZgPark - plaćanje parkirališnih karata na javn
ministar kaže...

nisi shvatio.. ova aplikacija je kao PayDo, samo što je ružna i ograničena samo na Zg 

 Glup sam, sry  

16 godina
offline
Re: ZgPark - plaćanje parkirališnih karata na javn
genije_čudo_prirode kaže...

Već postoje takve dvije aplikacije i vrijede za sve parkinge u svim gradovima diljem banane naše:

1. kovanice

2. SMS

 

Kad će više developeri aplikacija shvatiti da se bore sa ova dva brutalna konkurenta koji imaju jednostavnost i fleksibilnost? Pa što nedostaje da se sklope ugovori sa svim parkinzima po cijeloj hrvatskoj i onda objavi aplikacija?

 

 1. A jesam ti jednostavnosti, moraš ići 50m do stroja za kartice i onda ubacivati kovanice i vraćati se natrag u auto, otići na drugu stranu u trgovinu/birtiju pa paziti na sat i onda opet trčati natrag do mašine za kartice i stavljati novu karticu u auto pazeći da imaš dovoljno kovanica.

2. Ne moraš paziti i gledati opet na neku tamo tablu kako bi vidio na koji broj moraš poslati por. 

 

Baš je ovo tvoje jednostavno. Ovako imam aplikaciju, bmk gdje parkiram i koja je zona (preko GPS-a sve sazna ova moja), platim, imam neku statistiku i te 3.14zdarije i toeto. Klik, dva i gotovo. 

 

Ne znam zašto bi se trebali sklopiti ugovori sa svim parkinzima, što bi s time dobio? Pa svaki grad ima svoje zone i svoje cijene koje su unaprijed poznate, nije to neka tajna.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
online
Re: ZgPark - plaćanje parkirališnih karata na javn
genije_čudo_prirode kaže...

Već postoje takve dvije aplikacije i vrijede za sve parkinge u svim gradovima diljem banane naše:

1. kovanice

2. SMS

 

Kad će više developeri aplikacija shvatiti da se bore sa ova dva brutalna konkurenta koji imaju jednostavnost i fleksibilnost? Pa što nedostaje da se sklope ugovori sa svim parkinzima po cijeloj hrvatskoj i onda objavi aplikacija?

 

Kovanice i SMS nisu nikakva konkurencija. Kovanice nepraktične, SMS se dodatno plaća.

Aplikacija je i zgodnia za one s službenim telefonima i slično.

15 godina
offline
Re: ZgPark - plaćanje parkirališnih karata na javn
Pero Dinamit kaže...
genije_čudo_prirode kaže...

Već postoje takve dvije aplikacije i vrijede za sve parkinge u svim gradovima diljem banane naše:

1. kovanice

2. SMS

 

Kad će više developeri aplikacija shvatiti da se bore sa ova dva brutalna konkurenta koji imaju jednostavnost i fleksibilnost? Pa što nedostaje da se sklope ugovori sa svim parkinzima po cijeloj hrvatskoj i onda objavi aplikacija?

 

 1. A jesam ti jednostavnosti, moraš ići 50m do stroja za kartice i onda ubacivati kovanice i vraćati se natrag u auto, otići na drugu stranu u trgovinu/birtiju pa paziti na sat i onda opet trčati natrag do mašine za kartice i stavljati novu karticu u auto pazeći da imaš dovoljno kovanica.

2. Ne moraš paziti i gledati opet na neku tamo tablu kako bi vidio na koji broj moraš poslati por. 

 

Baš je ovo tvoje jednostavno. Ovako imam aplikaciju, bmk gdje parkiram i koja je zona (preko GPS-a sve sazna ova moja), platim, imam neku statistiku i te 3.14zdarije i toeto. Klik, dva i gotovo. 

 

Ne znam zašto bi se trebali sklopiti ugovori sa svim parkinzima, što bi s time dobio? Pa svaki grad ima svoje zone i svoje cijene koje su unaprijed poznate, nije to neka tajna.

 e ono trošak SMS-a mi je par kn mjesečno, a upravo zato ne moram nigdje ići okolo i gledati u kojoj sam zoni i u kojem sam gradu i da li trenutno se naplaćuje parking ili ne - koristim najobičniju HAK-ovu aplikaciju koja mi je na početnom ekranu sa tipkom za parking i provjeri gdje sam, da li trenutno ima naplate parkinga (radni dani, sezona u primorskim gradovima...) i drugi klik je na pošalji SMS. Alternativa tome je na tim automatima svugdje otići i platiti i to funkcionira uvijek i svugdje, jedino što to osim u inozemstvu nisam radio već jaaaako dugo u hrvatskoj.

 

Blesavo mi je imati aplikaciju samo za jednu jedinu upotrebu, a i ove varijante sa spremanjem broja kreditnih kartica u ovakvim aplikacijama za koje je pitanje da li će se ikad updejtati mi nisu neka opcija

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
16 godina
offline
Re: ZgPark - plaćanje parkirališnih karata na javn

Koja je veza kreditnih kartica i updejta aplikacije? Ne kužim, ozbiljno pitam.

 

A blesavo ti imati aplikaciju samo za jednu jedinu upotrebu, waaaataaa  faaak? Šta imaš jednu aplikaciju za dopisivanje, surfanje, igrice, slike? Ajd ne sraćkaj.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Re: ZgPark - plaćanje parkirališnih karata na javn
Ne volim ostavljati broj kreditne kartice u aplikaciju koja nije nikako zaštićena, pa na webu ću koristiti paypal ili nešto drugo, a za glupo plaćanje parkinga razvijeno za državnu firmu ću se izložiti većem riziku??? Što misliš koliko dugo bez updejta će ta aplikacija biti sigurna, a da bi se to napravilo treba biti javna nabava, budžet...

Ovo će koristiti jednak ili manji broj ljudi od one gluposti za praćenje korone. Ovo su samo načini trošenja novaca i kupovanja cigli za nečiju vikendicu
Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice