Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elon Mu

poruka: 125
|
čitano: 27.258
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elon Mu".
14 godina
protjeran
offline
Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elon Mu

Obecanja? Kakva kur*eva obecanja, to su planovi a ne obecanja...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
ansha kaže...

Obecanja? Kakva kur*eva obecanja, to su planovi a ne obecanja...

 jesu ugovorene kritične točke? o čemu vi tu pričate?

PSN - darklydexter
14 godina
protjeran
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
Ezio kaže...
ansha kaže...

Obecanja? Kakva kur*eva obecanja, to su planovi a ne obecanja...

 jesu ugovorene kritične točke? o čemu vi tu pričate?

O tome da je obecanje neozbiljan termin...

12 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
Ezio kaže...

 sorry, ali koga briga za obećanja?

 Onoga ko je u priči o bilo kojoj kompaniji najbitniji.

14 godina
online
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
BlueMax kaže...
Ezio kaže...

 sorry, ali koga briga za obećanja?

 Onoga ko je u priči o bilo kojoj kompaniji najbitniji.

 ma kako da ne. obećanje je obećanje. ako nije dio ugovora, nije bitno. 

onome tko je u priči o bilo kojoj kompaniji najbitniji bitni su ugovori a ne obećanja.

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo

@PzKpfw

Svojim nekritičkim i ulizivačkim postovima o Bugu i Bugovoj redakciji ne radiš im nikakvu uslugu, a ni sebi. Takvim stavom se samo deklariraš kao fanboj, te sebe promoviraš kao apsolutno nebitnog diskutanta.

Svi mi ovdje isto volimo Bug, ali ne raste se od tapšanja po ramenu i povlađivanja. Konstruktivna kritika će puno više učiniti za rast kvalitete nego slijepo povlađivanje.

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
12 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
Ezio kaže...
BlueMax kaže...
Ezio kaže...

 sorry, ali koga briga za obećanja?

 Onoga ko je u priči o bilo kojoj kompaniji najbitniji.

 ma kako da ne. obećanje je obećanje. ako nije dio ugovora, nije bitno. 

onome tko je u priči o bilo kojoj kompaniji najbitniji bitni su ugovori a ne obećanja.

 Jel ti ovo ozbiljno pišeš?

 

14 godina
online
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
BlueMax kaže...

 Jel ti ovo ozbiljno pišeš?

 

 da. ali ajmo dalje. nebitno je

PSN - darklydexter
10 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
Joga kaže...

Svaka cast na argumentima Drago! Hrvoje govori sa pozicije štovanja Muska kao idola. A kad mu se kažu jednostavne činjenice, on jednostavno to ne može progutat.

 Jedini argument mu je: "Kupio sam Teslu 3, ne znam ni sam zašto sam je kupio."

Festina lente
10 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
4ndY kaže...

Nije mi samo jasno kako mu je Drago dao 9-ku na genijalnosti - to je u velikom nesrazmjeru s ostatkom njegova tumačenja lika i djela Muska. Ono što Draginoj priči nedostaje pozadina je u ekonomskim procesima koji se događaju u ovom slučaju, ali i drugim popularnim startupovima. To je zapravo cijeli novi fenomen u ovom neoliberalnom kapitalizmu. Upravo investitori najbolje zarađuju na muljanju i laganju ekipe na vodećim pozicijama tih startupova: ako netko kao Musk može stvarati hype i zavaravati mase, generirati fanboye koji će dalje širiti pompu, u njega će i dalje ulagati jer im upravo takvi modeli omogućuje rapidno uvećanje bogatstva. Ulaganje u regularnu proizvodnju i klasične firme te čekanje zarade nešto je što traje 10+ godina, a s ovakvim šarlatanima kao što je Musk samo treba čekati IPO ili mahnito pumpanje cijene dionica nakon čega slijedi prodaja dok mali ulagači, odnosno naivci, ne znaju što ih čeka. Jedno veliko ništa. Musk je tu samo marioneta koja ima ulogu privlaćenja pažnje. Da se ne radi o tome, nego "ozbiljnim" ulaganjima s perspektivnoj budućnosti - pa nitko ne bi dao novce liku koji može toliko gluposti generirati po jednom intervjuu kao što to može Musk. Musk je genijalac u rangu s našim Pavunom, samo bez te HC-katoličke komponente. :-)

 

Ali nije genialno izvlačiti legalno svake godine milijone nečega i ulagati u nešto bez izlaznog proizvoda, a sve pod krinkom uspješnosti?

Festina lente
10 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo

@CalvinRi

 

Jedno je konstruktivna kritika, a drugo je trolanje i hejtanje. Pogotovo, nekoga kao osobe.

Tvoje ovako izneseno mišljenje kroz komentarcijenim, te ti hvala na njemu. Iako se ne slažem sa njim.

 

Al' ne vole svi BUG ovdje, al' zato dolaze hejtati. Regirao sam na njihove komentare.

Međutim, ipak većina nas voli BUG.

 

Da, i ja volim BUG, te ga izuzetno poštujem i cijenim. Navijač BUG, kao i Dinama.

 

A, draga mi je i Rijeka.

Forza, Fiume!

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
13 godina
neaktivan
offline
Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elon Mu

Ovaj Hrvoje je stvarno glup decko.... podsjeca me na ovce sto stoje pred trgovinama jabuke 7 dana prije izlaska gejfona.... ne zanimaju ga cinjenice ne zanimaju ga brojevi, on zeli pusit Elonu i to je to.... stari ga unistio....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
mrki_tua kaže...

 

Ali nije genialno izvlačiti legalno svake godine milijone nečega i ulagati u nešto bez izlaznog proizvoda, a sve pod krinkom uspješnosti?

 Pa bilo bi kad bi to bila samo njegova zasluga, ali takvih kapaciteta, tehničkih znanja i ambicija ima na stotine tisuća samo u SAD-u, no spletom okolnosti on je "odabran" i "poguran". A ako si previše zabrije isto tako će i nestati s te startup scene. Dok ne uhvate nekog novog, marketinški pogodnog. To je standardni, već svima poznati, American dream koji postoji kao kolo sreće - kome opanci, a kome obojci. S time da ovi kojima se posreći su <1%. I zato je to u suštini negacija koncepta društva jer društvo upravo služi da svi pripadnici imaju uravnoteženije šanse preživjeti i uspjeti.

 

Svi govore kako bez Muska električni automobili ne bi bili toliko popularni, niti bi se letjelo u svemir tako jeftino (što je još uvijek pitanje pošto Space X dobiva milijarde od američke vlade pa je pitanje koliko je to jeftino u konačnici), no nitko ni ne pokušava zamisliti kako bi bilo to da tih stotine tisuća ljudi koji nikad nisu dobili šansu, a barem su jednako genijalni kao Musk i dobiju barem milijunti dio resursa koje dobiva Musk vjerojatno bi već vozili na fuzijski pogon, a mnogi problemi s kojima se suočavamo danas u toj alternativnoj stvarnosti ne bi postojali. Tko je ikad radio u školi zna koliko su djeca bistra i talentirana za razne stvari i ako se radi s njima i usmjeri ih se u onome što vole - čuda čine, ali nažalost, u ovoj stvarnosti, velika većina nikad ne dobije minimalnu priliku, a kamo li milijune.

 

U ovoj stvarnosti Musk je napravio proboj samo zato što je netko već morao s obzirom da su okolnosti sazrijele: ekologija je sve značajnija tema svugdje, smog u gradovima realan problem, cijena nafte puno viša nego prije 20-30 godina, baterije su se usavršavale kroz sve ove gadgete u zadnjih 10-15 godina, ... da nije Musk netko drugi bi, da nije taj drugi, netko treći bi... i to sve unutar parioda od 5-6 godina, garantirano. Musk će vjerojatno ostati zapamćen na srednji rok, isto kao Jobs, isto kao Gates... ali nakon 30-50 godina, nitko ga se neće sjećati, kao ni jednog prodavača i menadžera. Sjećamo se Newtona, Darwina, Einsteina, Telse, Aristotela, Mozarta, ... to su istinske veličine.

 

A ovima kojima je argument: "ajd ti pošalji raketu u svemir" - kladim se da bi nezanemariv broj forumaša to i uspio kad bi im dao par milijardi na raspolaganje: kupiš stare ruske rakete, kupiš know-how, odnosno ljude koji su u tome, regrutiraš ih iz NASA-e i kooperantskih firmi, koristiš postojeću infrastrukturu NASA-e koja se razvijala preko pola stoljeća i hop - lansiraš raketu. Ne trebaš za to ni završeni studij fizike. Ajde, vjerojatno se "genijalnost" sastoji u tome da se novci ne potroše suviše nenamjenski na luksuz i razonodu, dakle cca 5% forumaša bi uspjelo :-D

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 10:44 (4ndY).
10 godina
offline
Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elon Mu
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo

 
To nije otpad "smece" nego od 10 baterija - 2 baterije ne valjaju (Samo primjer nije realna brojka) - i onda uzmes sve to i recikliras (materijal se ne baca u smece). Naravno samim time sto si proizveo nesto sto ne zadovoljava kvalitetu - je cisti gubitak - medjutim tvoje "Evo velikog ekologa" - pokazuje da ne kuzis proizvodnju, tj cak je i jutarnji napisao naslov kao da je to SMECE koji se valjda baci iza neke planine i slicno.

To uopce nije istina niti nema nikakvog utjecaja na povecanje "otpada". (U engleskom se prica o scrap material - ne o garbage)


10 godina
offline
Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elon Mu

Daj pročitaj članak s razumijevanjem, pametnom dosta...

Festina lente
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elon Mu
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
mrki_tua kaže...

...pametnom dosta

 aw, kad čujem taj izraz, odmah mi se prikenja

ništa osobno kolega, ali to mi je jedan od najglupljih izraza

10 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
picajzla0707 kaže...
mrki_tua kaže...

...pametnom dosta

 aw, kad čujem taj izraz, odmah mi se prikenja

ništa osobno kolega, ali to mi je jedan od najglupljih izraza

 Vidim da neki imaju problema s razumijevanjem teksta, c/p jedne rečenice iz članka (ne odnosi se na tebe):

 

"Računice o proizvedenom otpadu pokazuju da je do kraja svibnja kompanija proizvela toliko otpada da bi se za njega moglo kupiti 103,42 Model 3 automobila."

 

Nadovezao bi se još kriminalnom kvalitetom izrade Tesle, mislim da polako, ali sigurno dobija čavao po čavao u lijes.

Festina lente
14 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
mrki_tua kaže...

Daj pročitaj članak s razumijevanjem, pametnom dosta...

 
Citav clanak na jutarnjem je skopiran u krivom kontekstu. Tocno je da su sjebali lovu na stvarima koji nisu bile dovoljno kvalitete, ali netocno je da ce to biti "smece" ili da ce biti baceno bez recikliranja (ili da ce biti ekoloskih problema). Sve ce biti reciklirano i opet koristeno. Ako napravis car body koje nije dobro, konkretno Model 3 ima aluminij + celik - to ne bacis nego doslovno sve recikliras i opet iskoristis.

Procitaj si original news (ima na vise lokacija) pa ces vidjeti. To kaj su sjebali, a jesu, je lose. Nadam se da ce nauciti iz svega toga pa ce ici na bolje.


9 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
markoBT kaže...

i tek onda na kraju početno pitanje, gdje i kako odlagati CO2 i ostalo iz spaljenog goriva, te istrošeno (a posebno iscureno) ulje?

 

 

 Odlagati CO2? Kaj brijes ti?

Battlenet - TheProdigy#2234
12 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo

 Naftni lobi, Masoni i Jugokomunisti!

11 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
Zemljanin kaže...
markoBT kaže...

i tek onda na kraju početno pitanje, gdje i kako odlagati CO2 i ostalo iz spaljenog goriva, te istrošeno (a posebno iscureno) ulje?

 

 

 Odlagati CO2? Kaj brijes ti?

 https://en.wikipedia.org/wiki/Carbon_capture_and_storage

 

Uvjek je dobro prije malo promislit, onda progooglat ili upitat nekog ko zna, pa tek onda, eventualno, reagirat.

42
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 16:49 (markoBT).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
nemaznakova kaže...
memulica kaže...

Ništa na tih nekoliko automobilima nije njegovo. On u tom autosalonu samo sklapa tuđe djelove, ali eto dečko ima i patente. Ima ima, ka šta je i Mudrinić imao.

I kažeš prodaje aute?

Dosad je prodao samo jedan komad i to Španjolcima, a koji su ga predstavili ka svoga da bi dobili EU subvencije. Provjerena šema za naivne EU birokrate.

 

Usput u firmi nam fali kvalitetnog IT kadra, možeš frknut CV? Mislim ništ pametno ne trebamo, samo prepakiravamo kod i hardver iz kine po uputama sa ebay-a, a lova curi iz vedra neba.

Mislim šef je definitivno glup jer ništa nije sam izmislio, a ono što i imamo nije ni blizu električnog auta, a to je već smeće za radit.

U cover letter samo nabaci koliko smo uređaja prodali da potvrdimo tvoju sposobnost daljinskog uvida u poslovne knjige pa te možemo staviti za salesa ;).

 

izvor - https://www.amracinginc.com/maintenance?lightbox=i5166w

 

 

 

možete neke ljude lagat neko vrijeme, no termodinamički je nemoguće lagati sve ljude svo vrijeme

14 godina
protjeran
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
4ndY kaže...

 

A ovima kojima je argument: "ajd ti pošalji raketu u svemir" - kladim se da bi nezanemariv broj forumaša to i uspio kad bi im dao par milijardi na raspolaganje

Lol, kad bi im dao? Svima je sve dato, samo treba znati uzeti, Musk je znao uzeti.

10 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
ansha kaže...
4ndY kaže...

 

A ovima kojima je argument: "ajd ti pošalji raketu u svemir" - kladim se da bi nezanemariv broj forumaša to i uspio kad bi im dao par milijardi na raspolaganje

Lol, kad bi im dao? Svima je sve dato, samo treba znati uzeti, Musk je znao uzeti.

 Tako je, novca ima po putu, samo ga treba znat uzet. Kako su Mamić, Sanader, Vidošević, itd. znali...

Festina lente
16 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
mrki_tua kaže...

 Tako je, novca ima po putu, samo ga treba znat uzet. Kako su Mamić, Sanader, Vidošević, itd. znali...

 No dobro, nebih ipak brkao domaće "poduzetnike i funcijonere" sa Muskom. Koliko god on lupao besmislice, hajdmo bit realni i reći da je poslove pokretao svojim sredstvima. 
Naravno da sad koristi priliku da uzme poticaje za što je god moguće i usput investitorima hajpa 3d animirane "koncepte" na nivou "world of tommorow" iz 60tih (ako može danas NASA , dakle državna firma, pred refinanciranje bubnut senzacionalnu vijest koja i nije senzacija... samo da zahajpa trumpu i kongresu da im treba novca), ali zasad mislim da nije blatantan korumpirani lopov poput ovih naših koje si spomenuo.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
9 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
markoBT kaže...

 https://en.wikipedia.org/wiki/Carbon_capture_and_storage

 

Uvjek je dobro prije malo promislit, onda progooglat ili upitat nekog ko zna, pa tek onda, eventualno, reagirat.

 Glupost na kvadrat pored fotosinteze biljaka!

Battlenet - TheProdigy#2234
16 godina
neaktivan
offline
Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elon Mu

Musk otpušta 9% zaposlenih. Poruka odaslana zaposlenicima:

 

 U 15 godina nije bio profitabilan. Kao Canonical :) Sve će to narod pozlatit ili Microsoft kupit

Only real programmers collect their own garbage.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
hrvooje kaže...

Musk otpušta 9% zaposlenih. Poruka odaslana zaposlenicima:

 

 U 15 godina nije bio profitabilan. Kao Canonical :) Sve će to narod pozlatit ili Microsoft kupit

 Prevara u startu, ali i ovdje koriste prljave pokvarene američke trikove, naime otpuštanje samo 9% radnika ne zvuči grozno, ali da je bilo 10%, to bi zvučalo katastrofalno, ovako će to biti sada 9% pa u budućnosti još neki manji %ak. Nije mi jasno kako otpušta, ako povećava proizvodnju? 

Festina lente
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice