Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elon Mu

poruka: 125
|
čitano: 27.136
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elon Mu".
7 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
Ok, svi znamo za motorno ulje. A sada mi recite što sa baterijama kada dotraju?
Ili još par pitanja:
-Koji sve materijali su potrebni za bateriju
-Kako se dobivaju
-Koliko to košta
-Koliko je "ekološki" taj proces vađenja ruda i tehnološke obrade da bi se došlo do gotove baterije
-i tek onda na kraju početno pitanje, gdje i kako odlagati dotrajale baterije?

Mislim da se sva priča o električnim automobilima svodi samo na nepostojanje motora sa unjtarnjim izgaranjem i samim time nepostojećim CO2 zagađenjem u toku vožnje. A što je sa ostalim? Prije i poslje vožnje?
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
13 godina
offline
Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elon Mu

Ovo je prva emisija koju nisam mogao pogledati do kraja, Drago donekle razumije o cemu se prica a Hrvoje vidi idola u Musku i ne razumije previse ni zasto je tu, na kraju se svelo na prepucavanje tko ce svojim misljenjem promijeniti misljenje ovog drugog, pre losa emisija.

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
Neuk kaže...
Ok, svi znamo za motorno ulje. A sada mi recite što sa baterijama kada dotraju?
Ili još par pitanja:
-Koji sve materijali su potrebni za bateriju
-Kako se dobivaju
-Koliko to košta
-Koliko je "ekološki" taj proces vađenja ruda i tehnološke obrade da bi se došlo do gotove baterije
-i tek onda na kraju početno pitanje, gdje i kako odlagati dotrajale baterije?

Mislim da se sva priča o električnim automobilima svodi samo na nepostojanje motora sa unjtarnjim izgaranjem i samim time nepostojećim CO2 zagađenjem u toku vožnje. A što je sa ostalim? Prije i poslje vožnje?

Što s baterijama? Ne znam. Taj problem još nismo počeli rješavat da bi mogli tvrdit kako ga nikad nećemo moći rješiti. Što s uljem nije slučaj. Problem postoji već stotinjak godina i još nije rješen.

 

- ni to još nije sigurno. Možda se materijali i promjene. Za razliku od nafte.

- kako se nafta dobiva?

- koliko to košta?

- koliko je "ekološki" taj proces vađenja nafte i tehnološke obrade da bi se došlo do goriva i ulja.

i tek onda na kraju početno pitanje, gdje i kako odlagati CO2 i ostalo iz spaljenog goriva, te istrošeno (a posebno iscureno) ulje?

 

Kao što vidiš problemi su slični. Samo što "SUS" probleme imamo već stotinjak godina i slabo ih rješavamo, a "EV" problemi su novi i možda za njih i nađemo rješenje.

 

U najgorem slučaju smo na istom. 

42
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 17:30 (markoBT).
14 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
markoBT kaže...
jozef kaže...


P.S. automobil iz kojeg ulje curi po cesti je neispravan. Motori SUS ("ICE") zaista troše malu količinu ulja, ali ono sagorjeva.

Što se dešava sa autom s neispravnim SUS motorm (onom kojem curi ulje). Isključe ga iz prometa? Ili vozi i proliva ulje po cesti (što se onda na cesti i vidi)?

 

A EV autu ne može curit ulje iz motora. Pa makar bio i nespravan. 

 po propisima bi ga trebali isključiti iz prometa. Na tehničkom pregledu ne može proći automobil koji ima mastan motor tj. na kojem se vide tragovi masnoće. Kako prolaze, ne znam. Mene zadnji put gnjavio jer mi je pukla plastika tipke na ručici mjenjača (onaj okidač za otpuštanje ako ti ručica zapne u park modu, zadnji put sam tu tipku koristio prije 2 godine). Ovo je Balkan, tu je sve moguće, pa kao što je moguće da cestama voze automobili kojima curi ulje, tako je moguće da se baterije recikliraju bacanjem u polje a električna struja proizvodi u elektrani na ugljen i to negdje prikazuje kao proizvodnja iz obnovljivih izvora.

11 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo

Baš zato što se ne da (a negdje ni neće) sve kontrolirat, potrebno je uzeti rješenje koje iziskuje što manje kontrole.

 

A glede proizvodnje energije za rad automobilskog motora? Ako je motor električni onda se mogu upotrijebit i ekološkiji načini proizvodnje od spaljivanja ugljena. A ako je motor SUS onda nema drugog načina. Gorivo se mora spalit. I to ne, termodinamički i ekološki, na najučinkovitiji način.

42
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 17:50 (markoBT).
7 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
@markoBT
Pa i nismo baš na istome. Jer je sve što reklamira EV baš ta "ekološka prihvatljivost". Ako su u tome isti, onda u čemu je prednost?
Zašto bi istresao brdo love za automobil upitnog "ekološkog otiska" , vrlo ograničenog dosega, ograničenog vijeka trajanja baterije, skupih rezervnih komponenti, nestabilnih baterija pri udesu...itd?

U čemu je onda sada prednost EV?
Zašto bi itko sa zrnom pameti to kupio?
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
11 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo

Rekao sam u najgorem slučaju. Zašto misliš da će se ostvarit najgori slučaj. Po toj logici (ne mjenjaj ništa i tako je sve isto) još bi skakali po granama i ne bi imali problema oko izbora: SUS ili električni motori?

 

 

 

P.S.

 

Sjeti se primjera s freonom. Ne samo da smo našli ekološkiju zamjenu, nego čak i jeftiniju.

42
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 17:48 (markoBT).
16 godina
offline
Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elon Mu

Da problem je što svijet ne funkcionira stereotipno kao u crtiću. Dakle da, Musk često laprda gluposti, ima vjerujem kompleks superiornosti, sujetan je (npr. mijenja mlade žene, i transplantira kosu) ali neke stvari ipak funkcioniraju. Nemože se osporiti odlične proizvod u SpaceX kompaniji. Mislim i da je dobar deal gigafactory sa panasonicom, jer oni isto proizvode neke konkretne stvari (ovdje smo čitali o stabilizacijskim baterijskim elektranama), tako da ok... lako se uhvatiti na hype i sulude sf pamflete koje podmeće javnosti, a još je lakše postati vjernik i sljedbenik. No ako smo odrasli objektivni ljudi, bilo bi najbolje ne skupljati predrasude pa jedno poništavati drugim. S druge strane, da, evo doista se trudi izgledati kao Bond villain. Evo i sidekick "djevojka" mu je u stilu :)

zeroname kaže...

Pitanje za goste u studiju. Što mislite o supervodičima na sobnoj temperaturi(kad bi postojali). Koliko bi to u teoriji pomoglo električnim autima.

 Jel moraju bit baš gosti u studiju? jer oni su vjerojatno otišli svojim poslom. 
Prilično je lako i laiku shvatiti prednosti supervodiča: efikasnost elektromotora, brzina punjenja i gubici pohrane. Sve to direktno povezano sa pregrijavanjem koje je sad problem, a kojeg nebi bilo. Najbitnije stvari koje bi drastično promijenile pravila igre. Ali pritom je bitno i kakav bi bio taj supervodič: elastičan, kovan, težak, krhak?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 18:02 (overhaul).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
@markoBT
Ja sam po prirodi skeptik, i treba me uvjeriti da je nešto stvarno tako za što se izdaje. Ja nisam protiv nikakvog napretka niti sam ovdje da pljujem po Musku i Tesli. Samo pitam koje su prednosti toga proizvoda i zašto bi ga netko trenutno uzeo?
Ne kažem da sva vozila za 20 godina neće biti pokretana elektromotorom. Vjerojatno hoće. Ali zašto bi danas, sutra ili u sljedećih godinu/dvije uzimao taj proizvod koji je očigledno debelo precijenjen a upitne kvalitete.
Pitam samo to.
Evo i sam si rekao da je upitan njegov "ekološki otisak". Što ostaje onda da bi ga kupio ispred novoga mercedesa E300
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
16 godina
odjavljen
offline
Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elon Mu

Električni suto si napuniš doma, znači ne trebaš pumpe, pumpe ne trebaju cisterne, cisterne ne trebaju tankere, tankeri ne trebaju bušotine, bušotine ne trebaju ratove. Nije za odbaciti ni ogromnu količinu ispušnih plinova...

 

Da su iste cijene električni i benzinski, biram električni.

Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
@XXX
Eh "da su".... Da je babi **** bila bi dedo...
Ali nisu, nego je višestruko skuplji EV.

A električna energija pada sa neba ili raste na drvetu? Misliš da se oko nje ne vode ratovi? I kako znaš da je električna energija (i sve ono što pokreće) bez učinka na prirodu?

Ja se veselim budućnosti el.vozila, ali vi previše "fanbojski" i nekritički gledate na trenutnu situaciju sa električnim automobilima.
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
13 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
Neuk kaže...
Ok, svi znamo za motorno ulje. A sada mi recite što sa baterijama kada dotraju? 
 ...
-i tek onda na kraju početno pitanje, gdje i kako odlagati dotrajale baterije? 

 Olovni akumulatori se gotovo u potpunosti recikliraju, jer se za stare baterije/akumulatore dobije dobra lova. Litijske baterije iz automobila, za razliku od olovnih imaju i dalje svoju funkciju ali dosta manjeg kapaciteta te se prije recikliranja mogu još koristiti  na slabijim stacionarnim uređajima, kao što se u Njemačkoj i radi. Dakle nema odlaganja...

14 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
Neuk kaže...
Ok, svi znamo za motorno ulje. A sada mi recite što sa baterijama kada dotraju?
Ili još par pitanja:
-Koji sve materijali su potrebni za bateriju
-Kako se dobivaju
-Koliko to košta
-Koliko je "ekološki" taj proces vađenja ruda i tehnološke obrade da bi se došlo do gotove baterije
-i tek onda na kraju početno pitanje, gdje i kako odlagati dotrajale baterije?

Mislim da se sva priča o električnim automobilima svodi samo na nepostojanje motora sa unjtarnjim izgaranjem i samim time nepostojećim CO2 zagađenjem u toku vožnje. A što je sa ostalim? Prije i poslje vožnje?

 
Baterije kao i svaki proizvod trose odredjenu kolicinu energije da se naprave. Medjutim baterije su poprilicno jednostavne. U TESLA baterijama imas 2 najbitnija sastojska.

Bakar, Lithium i malo plastike (imas naravno i kuciste + nesto zica etc).

Pogledaj si youtube video - vidjet ces tocno sto je unutra baterije (baterija je otvorena)

Navedene materijale je relativno lagano izvaditi iz zemljine kore - Bakar se cesto kopa sa drugim materijalima, a Lithium 95% se vadi sa pumpanjem vode u zemlju, i onda se ceka da voda ispari.  (Imas na youtube isto filmica vezano za citav proces)

Usudio bi se reci da Bakar ( kao i aluminum, cobalt and nickel) imaju puno veci footprint zagadenja nego samo miniranje Lithiuma, medjutim ti metali se i onako vec vade za postojece automobile, tako da bez obzira na sve ajmo reci da se nulira (osim ako ljudi ne zele uopce vise voziti automobile pa se nista nece niti proizvoditi).

Baterije same se ne bacaju, tj kuciste u kojem se nalaze su 300-500 KG (pricam sada opcenito) i gotovo nikada te baterije nece zavrstiti na nekom smetlistu, jer one imaju svrhu i nakon sto auto vise ne zelis koristiti. Naime cak i ako su baterije na 70% kapaciteta, jos uvijek su dobre i mozes ih korstiti u Battery Storage instalacijama koje se vec rade i po EU

Cak i nakon 10+ godina (nakon sto im kapacitet padne i jos nize) baterije i materijal unutra mozes opet reciklirati (Skoro pa 100%) i opet napraviti nove baterije od istih materijala (Materijal u baterijama se ne trosi, nego se samo promijeni njihovo kemijsko stanje, koje se industrijskom obradom opet mogu dovesti na pocetno stanje - tj nove baterije).

Link za primjer gdje je BMW iskoristio 2000+ baterija iz starijih automobila za energy storage facility.

https://www.edie.net/news/6/BMW-opens-energy-storage-facility-built-from-used-EV-batteries/


Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 18:49 (Nemon).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
Neuk kaže...
@XXX
Eh "da su".... Da je babi **** bila bi dedo...
Ali nisu, nego je višestruko skuplji EV.

A električna energija pada sa neba ili raste na drvetu? Misliš da se oko nje ne vode ratovi? I kako znaš da je električna energija (i sve ono što pokreće) bez učinka na prirodu?

Ja se veselim budućnosti el.vozila, ali vi previše "fanbojski" i nekritički gledate na trenutnu situaciju sa električnim automobilima.

Zadnjih tridest godina se vode zbog nafte. Da li će se voditi zbog struje, moguće. Mogu se voditi i zbog čokolade i banana.

 

 

 

11 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo

@Neuk

 

Ništa. Ti ćeš kupit što ti hoćeš (ako budeš mogao), a ja što ja hoću (ako budem mogao). Samo tako malo divanimo, pokušavamo pogodit što će se desit u budučnosti. To je igra koju ljudi vole igrat. Najčešće promaše, ali ne odustaju.

 

A Musk? Ko ga jebe. On radi svoje, a mi svoje. Jedina je nevolja što (izgleda) njemu bolje ide nego nama.

42
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 19:45 (markoBT).
11 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
Neuk kaže...
@XXX
Eh "da su".... Da je babi **** bila bi dedo...
Ali nisu, nego je višestruko skuplji EV.

A električna energija pada sa neba ili raste na drvetu? Misliš da se oko nje ne vode ratovi? I kako znaš da je električna energija (i sve ono što pokreće) bez učinka na prirodu?

Ja se veselim budućnosti el.vozila, ali vi previše "fanbojski" i nekritički gledate na trenutnu situaciju sa električnim automobilima.

Ponovo se sjeti primjera, ovaj put, sa (O/Q)LED i CRT zaslonima. E sad sa televizijama je lako. Kupiš je, pa kad crkne kupiš novu. Nema veze ako ti je stara CRT a nova LED.

 

Ali sa autima neće biti tako. Ako se pokaže da su električni puno bolji od ovih drugih, ljudi koji kupe ove druge mogli bi se nać u problemu da lutaju gradom tražeći pumpu di će natankat, automehaničara koji će im prominit ulje, a da ne govorimo da ih možda neće ni pustit u grad sa njihovim smrdljivcem.

42
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 22:26 (markoBT).
8 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
@neuk

Ok. Mi smo nekritični prema EV-ovima. Koja je tvoja kritika? Argumentirano, molim.
Ja rekoh
10 godina
offline
Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elon Mu

@Louis Pluto

Pluto, Pluto...napisao si nešto o otkazivanju srca, te o pretrčvanju polumaratona...
Tako napisano zvuči kao izrazito nepošitvanje onog što naši vrijedni bugovci rade.
Drago i Dragan po mojem mišljenju i u tekstovima, te u razgovorima su jednako nepobjedivi. Oš-neš.
Kritička analiza iz moje perspektive pokazala je da BUG rula nadmoćno.
Što mogu kada je to fakt.

 

Moja podrška BUG-u kao čitatelja je bez ikakve rezerve.
Tako ne mislim samo ja, nego svi koji kupuju i čitaju BUG.

A ovo za svijet...gle, Davorin Bogoviće je svojedobno pjevao crno - bijeli svijet.
A, svijet može biti ovakav ili onakav, al' ja sam sebi izgradio svoj.


@Feudalac

Dal' imaš kakve dokaz za to kaj iznoiš ili pišeš samo napamet??
Jel' ovako izgleda kao trolanje i hejtanje...Žikiš?

 

@Paolo Maldini

Opet, još jedno izmišljanje, pa dajte ljudi argumenete. Prpa je pobijeđen sa argumentima.
Prpini argumenti su bili neka budućnost....

 

@Neuk

Zvučiš kao nekakav tuđmanist, sa onim  "Sve za..."...

Nemaš nikakve argumente. Emisiju valjda nisi ni zapravo pogledao, a ideš okolo davati ocjene o istoj. Ne može to tako.

 

 

------------------------------

+++++++++++++++

----------------------------
Te, ljudi najte davati onima kojima vam na pašu iz bilo kojeg razloga prijedeve i etikete koje iduza tim da takve ljude na bilo kakav način ocrne...

 

Bugovci su došli na telku koju gleda cijela regija, preko 20 milijuna ljudi, a vi tako o njima. Što ne možete biti sretni
zbog toga, što će prava riječ tehnologije na pravi način doći do što širega kruga ljudi.

Čak i onih koji ne prate razvoj tehnologije.

 

BUG ovo radi ne samo radi nas čitatelja, nego i radi šire zajednice, na dobrobit svih ljudi.
Tehnologija povezuje, a BUG uloga u tome povezivanju je ključna.

BUG, rula nadmoćno!

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 21:01 (PzKpfw).
Moj PC  
0 3 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
PzKpfw kaže...

 

Bugovci su došli na telku koju gleda cijela regija, preko 20 milijuna ljudi, a vi tako o njima. Što ne možete biti sretni
zbog toga, što će prava riječ tehnologije na pravi način doći do što širega kruga ljudi.

 

 Naš nerealni frende. Ovo "sučeljavanje" na Youtubeu ima smiješnih 2000 pogleda. Ista stvar je i s ostalim video sadržajem. Bit će mi žao Hard Reporta al Bug TV je propao i samo je pitanje vremena kada će se prestati snimati. Tako da tvoji zaključci da ih gleda region ne stoje, ne gledaju ih ni pretplatnici...

10 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo

@Paolo Maldini

 

Ma, frendač, čemu takav pesimizam. BugTV propada? Ma, mojne razbu.

 

 

Bugovci protokom vremena postanu samo bolji i bolji.

Pa, tko buraz hendla dva magazina kao što su BUG i Mreža.

Tko organizira Bug Future Show-ove, koji su svake godine sve veći i bolji.

Tko organiziraBug Idea Knockout koji svake godine na svjetskoj razini daje novu nade iz naše regije?

Tko je na regionalnoj TV?

Tko predvodi trendove, nameće teme u tech community regije?

 

Pitanja je puno, a odgovor je samo jedan.

To je BUG, buraz.

 

Nema propadanja, možda je propao AC Milano nakon odlaska Silveka sa čelnog mjesta kluba, al' BUG neće nikada....

 

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
8 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
Mamic na faceu u lajvu ima 8K gledatelja. Točka.
10 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo

@Umbel

 

Eh, frende nemreš miješati kruške i jabuke. Mamića svi vole, ako ništa drugo onda zato što je njegov nastup jednostavno atrakcija. Mada oni nije baš tako dragi kako se čini....

Ljudi vole novac, te je Mamić junak našeg doba, gdje je glavna maksima laži, kradi i ne radi.

 

BUG je sasvim nešto drugo, te nema nikakve veze sa načinom djelovanja kao što radi ZM.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
12 godina
offline
Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elon Mu

https://www.cnet.com/news/spacex-delays-plans-to-send-space-tourists-to-circle-moon/

 

Muska definitivno možemo nazvati najvećom konstantom u tech svijetu.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
BlueMax kaže...

https://www.cnet.com/news/spacex-delays-plans-to-send-space-tourists-to-circle-moon/

 

Muska definitivno možemo nazvati najvećom konstantom u tech svijetu.

 
Kakve to veze ima? Tj koji ti je argument? Zato sto je odgodjeno - SpaceX suck ili kaj?

14 godina
protjeran
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
BlueMax kaže...

https://www.cnet.com/news/spacex-delays-plans-to-send-space-tourists-to-circle-moon/

 

Muska definitivno možemo nazvati najvećom konstantom u tech svijetu.

Da, pogotovo sulude price o raketama koje se same vracaju i onda fail sa jeftinim fotomontazama istih...

12 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
Nemon kaže...
BlueMax kaže...

https://www.cnet.com/news/spacex-delays-plans-to-send-space-tourists-to-circle-moon/

 

Muska definitivno možemo nazvati najvećom konstantom u tech svijetu.

 
Kakve to veze ima? Tj koji ti je argument? Zato sto je odgodjeno - SpaceX suck ili kaj?

 Konstantan u neizvršenju obećanja. 

14 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
BlueMax kaže...
Nemon kaže...
BlueMax kaže...

https://www.cnet.com/news/spacex-delays-plans-to-send-space-tourists-to-circle-moon/

 

Muska definitivno možemo nazvati najvećom konstantom u tech svijetu.

 
Kakve to veze ima? Tj koji ti je argument? Zato sto je odgodjeno - SpaceX suck ili kaj?

 Konstantan u neizvršenju obećanja. 

 
Ma daj, gdje ti zivis. Pa ne radi se o pikniku na Jarunu. Dragon spacecraft jos uvijek nije certificiran za human flight, tako da ce sigurno potrajati dok se human flight desi (prvo u zemljinoj orbiti).

SpaceX trenutno gospodari na market shareu kaj se tice lansiranja, sto bi prije 10 godina bilo nezamislivo, tako da bilo tko od nas tu da sere (ukljucujuci i mene) - bolje da suti. Osim ako osobno TI nisi napravio barem jednu raketu i poslao je u svemir, pa pricas iz iskustva.

Ja sam siguran da si ti imao milion obecanja koje nikada nisi ispunio - a jos brijem i da su bila milion puta laksa od lansiranja rakete (a da ne pricam o trip around moon)

Elon Musk skoro pa uvijek kasni u stvarima koje kazu da bude, jer je ocito preoptimistican, ali gotovo sve sto je i rekao je i napravio (Do sada anyway).

https://www.popularmechanics.com/space/rockets/a27290/one-chart-spacex-dominate-rocket-launches/






12 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
Nemon kaže...
BlueMax kaže...
Nemon kaže...
BlueMax kaže...

https://www.cnet.com/news/spacex-delays-plans-to-send-space-tourists-to-circle-moon/

 

Muska definitivno možemo nazvati najvećom konstantom u tech svijetu.

 
Kakve to veze ima? Tj koji ti je argument? Zato sto je odgodjeno - SpaceX suck ili kaj?

 Konstantan u neizvršenju obećanja. 

 
Ma daj, gdje ti zivis. Pa ne radi se o pikniku na Jarunu....






 Toga bi trebao biti svjestan onaj tko daje obećanja.

Ovaj dio kako bi o temi trebao šutjeti svak onaj ko nije lansirao raketu u svemir govori o tome koliko si upućen u temu.

U poslu kojim se bavim možda 1% obećanja nisam uspio ispuniti. Kod Muska je omjer obrnut. Koliko je moj posao kompleksan ni najmanje ne mijenja činjenicu je li obećanje ispunjeno ili ne. Ako mu je prekompleksno nek ne daje obećanja ili nek se ostavi onoga za što nije sposoban.

14 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
BlueMax kaže..

 

 Toga bi trebao biti svjestan onaj tko daje obećanja.

Ovaj dio kako bi o temi trebao šutjeti svak onaj ko nije lansirao raketu u svemir govori o tome koliko si upućen u temu.

U poslu kojim se bavim možda 1% obećanja nisam uspio ispuniti. Kod Muska je omjer obrnut. Koliko je moj posao kompleksan ni najmanje ne mijenja činjenicu je li obećanje ispunjeno ili ne. Ako mu je prekompleksno nek ne daje obećanja ili nek se ostavi onoga za što nije sposoban.

 

Gle. ako se zelis igrati odvjetnik - i analizirati doslovno svaku gresku - onda ces ih naci milion (jer je normalno da sjebes, kaj god da radis) - ja nemam pojma kaj ti radis i tih tvojih 1% nije dovoljno transparentno da bi ti bilo tko sudio - jer nitko pojma nema sto ti radis! Sam sebi nisi u stanju objektivno kredite davati.

Lijepo dokumentiraj sve sto si do sada napravio - video - pa ce ljudi na netu (kao i ti) moci secirati doslovno sve sto si napravio i kako si napravio (I onda ces skuziti koliko je to zapravo glupo).

Sto se tice SpaceX - ta kompanija je u zadnjih 10 godina - doslovno okrenula space industry naopacke - doslovno sve space kompanije moraju sada mijenjati svoje planove + razvoj jer vise gotovo pa nitko nije konkurentan ili ce to uskoro prestati biti.

Ti samo brij dalje da neke stvari nisu ispunjenje a slobodno ignoriraj sve ostalo, jer taj nacin samo pokazuje koliko si subjektivan. Around trip around moon was done - tehnicki znamo kako to napraviti - spustiti first stage iz svemira nitko nije napravio - a jos manje da je taj isti first stage opet letio u svemir (i opet ga spustio!)

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 10:51 (Nemon).
14 godina
offline
Re: Žestoka svađa u studiju Tech Radara: je li Elo
BlueMax kaže...
Nemon kaže...
BlueMax kaže...
Nemon kaže...
BlueMax kaže...

https://www.cnet.com/news/spacex-delays-plans-to-send-space-tourists-to-circle-moon/

 

Muska definitivno možemo nazvati najvećom konstantom u tech svijetu.

 
Kakve to veze ima? Tj koji ti je argument? Zato sto je odgodjeno - SpaceX suck ili kaj?

 Konstantan u neizvršenju obećanja. 

 
Ma daj, gdje ti zivis. Pa ne radi se o pikniku na Jarunu....






 Toga bi trebao biti svjestan onaj tko daje obećanja.

Ovaj dio kako bi o temi trebao šutjeti svak onaj ko nije lansirao raketu u svemir govori o tome koliko si upućen u temu.

U poslu kojim se bavim možda 1% obećanja nisam uspio ispuniti. Kod Muska je omjer obrnut. Koliko je moj posao kompleksan ni najmanje ne mijenja činjenicu je li obećanje ispunjeno ili ne. Ako mu je prekompleksno nek ne daje obećanja ili nek se ostavi onoga za što nije sposoban.

 sorry, ali koga briga za obećanja?

PSN - darklydexter
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice