Zemlje EU zajednički će raditi na smanjenju rizika

poruka: 12
|
čitano: 2.875
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zemlje EU zajednički će raditi na smanjenju rizika".
14 godina
offline
Zemlje EU zajednički će raditi na smanjenju rizika

Ne želim da me kineska partija nadzire, ali isto tako ne želim ni da o meni išta znaju ni ove "naše" zapadne i "slobodnjačke" službe, tipa Jenkija, Švaba i inih. Ne želim, zapravo, ni da me ova naša tuzemna partija podijeljena na crvene i plave također nadzire.

 

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Zemlje EU zajednički će raditi na smanjenju ri
BarbaVeli kaže...

Ne želim da me kineska partija nadzire, ali isto tako ne želim ni da o meni išta znaju ni ove "naše" zapadne i "slobodnjačke" službe, tipa Jenkija, Švaba i inih. Ne želim, zapravo, ni da me ova naša tuzemna partija podijeljena na crvene i plave također nadzire.

 

I meni tako smrdi. Sad ce nam pod krinkom straha od Kineza uvaljati kontrole 5G sto ukratko znaci bilo kakav dogovor francuza i nijemaca sa amerikancima znaci zabrana neke strane tehnologije za cijelu EU pa i nas. Procitao sam cijeli EU tekst i ima dolje tocka koja jasno predlaze kazne za nepridrzavanje sigurnosnih naputaka (restrikcije na EU fondove).

6 godina
offline
Re: Zemlje EU zajednički će raditi na smanjenju ri
Alpa Chino kaže...

 

I meni tako smrdi. Sad ce nam pod krinkom straha od Kineza uvaljati kontrole 5G sto ukratko znaci bilo kakav dogovor francuza i nijemaca sa amerikancima znaci zabrana neke strane tehnologije za cijelu EU pa i nas. Procitao sam cijeli EU tekst i ima dolje tocka koja jasno predlaze kazne za nepridrzavanje sigurnosnih naputaka (restrikcije na EU fondove).

S amerikancima, odakle ti sad to? 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Zemlje EU zajednički će raditi na smanjenju ri
Odavno smo svi mi nadzirani...
Tako da se ne bojim toga, nego zajebanih frekvencija koje će gusto šarat po svima
5 godina
neaktivan
offline
Re: Zemlje EU zajednički će raditi na smanjenju ri
love2ml86 kaže...
Alpa Chino kaže...

 

I meni tako smrdi. Sad ce nam pod krinkom straha od Kineza uvaljati kontrole 5G sto ukratko znaci bilo kakav dogovor francuza i nijemaca sa amerikancima znaci zabrana neke strane tehnologije za cijelu EU pa i nas. Procitao sam cijeli EU tekst i ima dolje tocka koja jasno predlaze kazne za nepridrzavanje sigurnosnih naputaka (restrikcije na EU fondove).

S amerikancima, odakle ti sad to? 

Amerikanci sad moraju pjeske od svake drzave u Europi nagovarat (prijetit) da zabrane Huawei. Nisu uspjeli nagovorit UK, sad jos uvijek nagovaraju Njemacku, Francuska ih odbila. Amerikanci su u borbi sa Kinezima za tehnolosku kontrolu svijeta i sad hocu Europu navuci u taj svoj trgovinski/tehnoloski rat jer su zajedno sa Europom jaci. Njima ne bi bilo nista draze da se europa kao udruzi u tu svrhu sigurnosti i onda kasnije na mala vrata kroz neki trgovinski dogovor uvaljati zabranu za Huawei i tko zna koje sve jos Kineske tvrtke. Za istu stvar koriste NATO. U Europi je mala (nikakva) sansa za neki ozbiljni rat, no to ne sprecava Amerikance da trube na sva vrata kako oni brane Europu, kako mi trebamo NATO jer ce nas bez njih odmah netko porobiti. Tko? To zna samo dragi bog.

 

Nakon sto su zavrsili prvu fazu trgovinskog rata sa Kinom, Trump se okrenuo Europi i opet se pocelo pricati o tome kako Amerikanci hoce da Europa pristane na njihovu kloriranu piletinu, gmo sjeme i govedinu sa antibioticima i hormoima rasta. Europa ih redoviti odbija no kako su sad u vrijeme Trumpa spremni malo jace pritisnuti, postoji mogucnost da nesto od toga prodje. Posebice ako se pocne Trump prijetiti njemackoj automobilskoj industriji. Evo ti svjezi link pa citaj. Odmah prva recenica pocinje sa :"The U.S. will push hard". To ti dovoljno govori.

 

Nisam protiv zajednicke sigurnosti, bome znam da mi u hrvatistanu necemo nikad financirati analizu sigurnosti 5G, ali treba biti pazljiv na sto se pristaje. Sigurnosna zastita treba biti Europska za europu i svakog iz vana tretirati kao prijetnju. To ukljucuje i SAD, Kanadu, Australiju... A ne da mi slijepo prihvatimo neciji prijedlog samo zato sto smo "prijatelji" bez dokaza slicno kao sto SAD nikad nije prilozio dokaze protiv Huawei-a.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zemlje EU zajednički će raditi na smanjenju ri
ciciban74 kaže...
Odavno smo svi mi nadzirani...
Tako da se ne bojim toga, nego zajebanih frekvencija koje će gusto šarat po svima

 Upravo tako! Nitko u Hrvatskoj ne spominje zdrastvenu sigurnost! Nitko ne spominje da se vani, po svijetu  obustavlja implementranje 5g  ili odgađa dok s e

ne ispita koliko je štetno za ljude!?

Space the final frontier...
4 godine
protjeran
offline
Re: Zemlje EU zajednički će raditi na smanjenju ri
Hajde ti nama fino nabroj te zemlje vani koje su obustavile ili odgodile planiranu izgradnju 5G mreže dok se ne ispita štetnost za ljude? Tko i kako u međuvremenu ispituje tu štetnost za ljude? Ako nešto odgode zbog nečega onda su valjda definirali i rokove i metode ispitivanja?

Jel ovo Arka, Treće oko, Tajne, Na granici znanosti...ili Bug?
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zemlje EU zajednički će raditi na smanjenju ri

I bolje da se to u Hrvatskoj ne spominje jer bi služilo samo za to da firma u vlasništvu nekog ministra izvuće love.

 

O sigurnosti se već dovoljno zna, a o tome pričaju oni kojima je to posao (a oni su implementaciju dopustili) i oni koji o tome nemaju pojma, ali su negdje na forumu pročitali da je štetno (a oni su irelevantni).

 

Koriste se iste frekvencije kao i za 4G osim par pojasa posebne namjene koji su također ispitani, iako ne u kontekstu mobilne mreže, ali EM valu je svejedno što se prenosi. Te više frekvencije su praktične isključivo za usmjerene linkove i komunikaciju na jako male udaljenosti (jer su gubici u zraku veliki).

 

Što se tiče "gustog šaranja", gusta mreža baznih stanica manje snage zapravo smanjuje izloženost em zračenju. Najjače zračenje je od mobitela kojeg koristiš jer snaga ovisi o kvadratu udaljenosti, a što si bliže bazne stanice, to mobitel manjom snagom odašilja.

 

 

Ako se negdje i odgodila implementacija, to je bila politička odluka kojom su političari doslovno rekli "moji glasači su needucirani paranoici i ja ću im ići niz dlaku da ne izgubim izbore".

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
online
Zemlje EU zajednički će raditi na smanjenju rizika

Mene bi zanimalo koje su to ključne tehnologije koje ovise o 5G. Svi se uzje*ali oko 5G kao da je rješenje svih problema svijeta, a zapravo je samo novi "proizvod" koji će nam provideri pokušavati uvaliti uz priču kako je to sada to.

 

Sjećam se i kada je jedan "naš" ministar rekao da u HR trenutno nije moguće implementirati glasanje putem interneta jer nemamo 5G...

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zemlje EU zajednički će raditi na smanjenju ri
Solo761 kaže...

Mene bi zanimalo koje su to ključne tehnologije koje ovise o 5G. Svi se uzje*ali oko 5G kao da je rješenje svih problema svijeta, a zapravo je samo novi "proizvod" koji će nam provideri pokušavati uvaliti uz priču kako je to sada to.

 

Sjećam se i kada je jedan "naš" ministar rekao da u HR trenutno nije moguće implementirati glasanje putem interneta jer nemamo 5G...

  "vrhunske pametne računalne snage,

6 godina
offline
Re: Zemlje EU zajednički će raditi na smanjenju ri
Alpa Chino kaže...

Amerikanci sad moraju pjeske od svake drzave u Europi nagovarat (prijetit) da zabrane Huawei. Nisu uspjeli nagovorit UK, sad jos uvijek nagovaraju Njemacku, Francuska ih odbila. Amerikanci su u borbi sa Kinezima za tehnolosku kontrolu svijeta i sad hocu Europu navuci u taj svoj trgovinski/tehnoloski rat jer su zajedno sa Europom jaci. Njima ne bi bilo nista draze da se europa kao udruzi u tu svrhu sigurnosti i onda kasnije na mala vrata kroz neki trgovinski dogovor uvaljati zabranu za Huawei i tko zna koje sve jos Kineske tvrtke. Za istu stvar koriste NATO. U Europi je mala (nikakva) sansa za neki ozbiljni rat, no to ne sprecava Amerikance da trube na sva vrata kako oni brane Europu, kako mi trebamo NATO jer ce nas bez njih odmah netko porobiti. Tko? To zna samo dragi bog.

 

Nakon sto su zavrsili prvu fazu trgovinskog rata sa Kinom, Trump se okrenuo Europi i opet se pocelo pricati o tome kako Amerikanci hoce da Europa pristane na njihovu kloriranu piletinu, gmo sjeme i govedinu sa antibioticima i hormoima rasta. Europa ih redoviti odbija no kako su sad u vrijeme Trumpa spremni malo jace pritisnuti, postoji mogucnost da nesto od toga prodje. Posebice ako se pocne Trump prijetiti njemackoj automobilskoj industriji. Evo ti svjezi link pa citaj. Odmah prva recenica pocinje sa :"The U.S. will push hard". To ti dovoljno govori.

 

Nisam protiv zajednicke sigurnosti, bome znam da mi u hrvatistanu necemo nikad financirati analizu sigurnosti 5G, ali treba biti pazljiv na sto se pristaje. Sigurnosna zastita treba biti Europska za europu i svakog iz vana tretirati kao prijetnju. To ukljucuje i SAD, Kanadu, Australiju... A ne da mi slijepo prihvatimo neciji prijedlog samo zato sto smo "prijatelji" bez dokaza slicno kao sto SAD nikad nije prilozio dokaze protiv Huawei-a.

 https://www.gsmarena.com/eu_allows_huawei_to_deploy_5g_technology_if_it_follows_a_set_of_guidelines-news-41273.php

15 godina
offline
Zemlje EU zajednički će raditi na smanjenju rizika

jedino bi moglo biti unešto neugodno jer je 5 g ubrzanje od 49,03 m/s^2 (odn. 176,5 km/h u svakoj sekundi). rijetki pritom neće povratiti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice