Ako želite što duže očuvati odjeću morat ćete peri

poruka: 45
|
čitano: 16.339
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ako želite što duže očuvati odjeću morat ćete peri".
4 godine
offline
Re: Ako želite što duže očuvati odjeću morat ćete
Ajar kaže...

rješenje: smart rifljača + smart sapun i na smart korito/potok. veš-kuhinja i čušpajzi od zmazanog veša samo kad zagusti (no - kuga, kolera, boginje, uši/stjenice ...). 

 To i ja zagovaram. Ne za sebe. Ja ću koristit vešmašinu. Miro će na potok ili rijeku. Preporučam Ganges.

7 godina
online
Re: Ako želite što duže očuvati odjeću morat ćete
HCMAA kaže...

 

PRO bosanac.

Old Iggy kaže...
dd.inc kaže...
A jel znaš čemu služe 2 pipe za vodu kod pranja ruku u UK isto? Pa da si prvo skuriš ruke, a onda ih liječiš s mrzlom vodom. Jebeno su pametni, nema šta

Ovo mi je uvijek prva asocijacija na UK.

Hladna skoro led, topla je kipuća, pa ti pomiješaj.

 Ima i tome lijeka:

 

 

 

Edit: novi vau CPU, brat bratu 5 komentara max, tema o pranju veša, ne stigneš čitat komentare koliko ljudi pišu.

Kaj to govori o nama kao alfa mužjacima ???

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2020 15:06 (fer-de-lance).
4 godine
offline
Re: Ako želite što duže očuvati odjeću morat ćete
fer-de-lance kaže...

 

 

Edit: novi vau CPU, brat bratu 5 komentara max, tema o pranju veša, ne stigneš čitat komentare koliko ljudi pišu.

Kaj to govori o nama kao alfa mužjacima ???

 

 

 

 Perem, peglam i čistim stalno. Kuham povremeno. U boljim danima samo perem i čistim.

8 godina
offline
Re: Ako želite što duže očuvati odjeću morat ćete
digitall kaže...
da ovo je totalna kontra drugim clancima u kojima se pise da sve ispod 60 (ili tako nesto) ne uklanja bakterije, smrad itd. i da nema smisla ni prati ispod toga

osobno vidim da je danasnja kvaliteta pamuka jedno 2% onoga sto je bilo prije 20-30 godina, zato se i raspada..
sto je opet dio danasnjeg razvijenog svijeta - kupuj kupuj kupuj, samo kupuj, sve starije od par mjeseci je za zamjenu, od auta, tv-a, do majice (i zene hehe)

 Ima dobrog pamuka samo košta,a na njemu ne pise  adidas ili nike nit se proizvodi u kini.

Stvari koje imam za planinarenje od merino vune perem na ruke tu i tam. To je dovoljno samo objesit na propuh i to je to.Za ove jeftinije stvari me boli kifla nek se pere i na 100 ak hoce


If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2020 15:12 (Santana).
15 godina
online
Re: Ako želiti što duže očuvati odjeću morat ćete

 Želiš reći da više vjeruješ Institutu za higijenu i javno zdravlje pri Centru za suradnju s WHO na Sveučilištu u Bonnu nego Lucy Cotton, instruktorici u dizajnerskoj školi koja se udružila s proizvođačem deterdženta Procter & Gamble!?!?!?!?

9 godina
offline
Re: Ako želite što duže očuvati odjeću morat ćete
Santana kaže...
digitall kaže...
da ovo je totalna kontra drugim clancima u kojima se pise da sve ispod 60 (ili tako nesto) ne uklanja bakterije, smrad itd. i da nema smisla ni prati ispod toga

osobno vidim da je danasnja kvaliteta pamuka jedno 2% onoga sto je bilo prije 20-30 godina, zato se i raspada..
sto je opet dio danasnjeg razvijenog svijeta - kupuj kupuj kupuj, samo kupuj, sve starije od par mjeseci je za zamjenu, od auta, tv-a, do majice (i zene hehe)

 Ima dobrog pamuka samo košta,a na njemu ne pise  adidas ili nike nit se proizvodi u kini.

Stvari koje imam za planinarenje od merino vune perem na ruke tu i tam. To je dovoljno samo objesit na propuh i to je to.Za ove jeftinije stvari me boli kifla nek se pere i na 100 ak hoce


vjerujem da ima, samo sto je vjerojatno kolicinski zanemariv u odnosu na "danasnji" pamuk..

prije kada kupis npr. adidas majicu ona je trajala i trajala.. a sad.. komedija.. a jos skuplje nego prije..

pod prstima se moze osjetit da to nije isti pamuk kao prije

8 godina
offline
Re: Ako želite što duže očuvati odjeću morat ćete
digitall kaže...
Santana kaže...
digitall kaže...
da ovo je totalna kontra drugim clancima u kojima se pise da sve ispod 60 (ili tako nesto) ne uklanja bakterije, smrad itd. i da nema smisla ni prati ispod toga

osobno vidim da je danasnja kvaliteta pamuka jedno 2% onoga sto je bilo prije 20-30 godina, zato se i raspada..
sto je opet dio danasnjeg razvijenog svijeta - kupuj kupuj kupuj, samo kupuj, sve starije od par mjeseci je za zamjenu, od auta, tv-a, do majice (i zene hehe)

 Ima dobrog pamuka samo košta,a na njemu ne pise  adidas ili nike nit se proizvodi u kini.

Stvari koje imam za planinarenje od merino vune perem na ruke tu i tam. To je dovoljno samo objesit na propuh i to je to.Za ove jeftinije stvari me boli kifla nek se pere i na 100 ak hoce


vjerujem da ima, samo sto je vjerojatno kolicinski zanemariv u odnosu na "danasnji" pamuk..

prije kada kupis npr. adidas majicu ona je trajala i trajala.. a sad.. komedija.. a jos skuplje nego prije..

pod prstima se moze osjetit da to nije isti pamuk kao prije

 Pa naravno, no ako ti je to bitno moze se nac :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
5 godina
protjeran
offline
Re: Ako želite što duže očuvati odjeću morat ćete
digitall kaže...
Santana kaže...
digitall kaže...
osobno vidim da je danasnja kvaliteta pamuka jedno 2% onoga sto je bilo prije 20-30 godina, zato se i raspada..

 Ima dobrog pamuka samo košta,a na njemu ne pise  adidas ili nike nit se proizvodi u kini.

 

pod prstima se moze osjetit da to nije isti pamuk kao prije

Navodno je greška u GMO pamuku - ima kraća vlakna i zato se raspada (tako barem znalci tvrde). I, ne, uopće nije bitno koja marka gore piše. A nije ni važno jel' iz Kine ili iz Pizdematerine.

Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 2:12 (Antiseptik).
4 godine
neaktivan
offline
Ako želite što duže očuvati odjeću morat ćete peri

 

ta objava ne znaci mnogo, jer je dokazano da mnogi stetni mikroorganizmi prezivljavaju pranje na 60C i nize...

 

prema tome ako zelite riskirati nositi odjecu sa brojnim bakterijama na sebi samo izvolite rabiti nize temperature...

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Ako želite što duže očuvati odjeću morat ćete

Ili odustaneš od kronične mizofobije...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 14:38 (fer-de-lance).
4 godine
offline
Re: Ako želite što duže očuvati odjeću morat ćete
digitall kaže...

vjerujem da ima, samo sto je vjerojatno kolicinski zanemariv u odnosu na "danasnji" pamuk..

prije kada kupis npr. adidas majicu ona je trajala i trajala.. a sad.. komedija.. a jos skuplje nego prije..

pod prstima se moze osjetit da to nije isti pamuk kao prije

 Kad je pohlepa za novcem sve veća. Ulazni troškovi moraju biti blizu nule, a zarada do neba. Meni se pojedine majice koje nosim ispod košulja doslovne raspadnu. A nisu stare. Otvore se rupe na njima, kao da su ih pojeli moljci (a nisu, jer ih nosim u rotaciji nakon pranja iz tjedna u tjedan od jeseni do ljeta). Zadnje 2 takve bile su Tom Tailor. Više ih ne kupujem.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Ako želite što duže očuvati odjeću morat ćete
Kakav tekući deterdžent koristite?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ako želite što duže očuvati odjeću morat ćete
Dex.pwn kaže...
Kakav tekući deterdžent koristite?

 Otišo IT forum ukurac.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ako želite što duže očuvati odjeću morat ćete
Otišao je zbog ove teme, a ne zbog mog posta 😉
4 godine
offline
Re: Ako želite što duže očuvati odjeću morat ćete
Dex.pwn kaže...
Kakav tekući deterdžent koristite?

 Onaj koji je na popustu. Ne pušim više "Ariel iz Mullera koji je pravi njemački" i te fore. Svaki dobro pere. A svaki tjedan je nešto na popustu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice