Zašto je svemirska letjelica Hayabusa2 pucala u as

poruka: 18
|
čitano: 4.168
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zašto je svemirska letjelica Hayabusa2 pucala u as".
15 godina
offline
Zašto je svemirska letjelica Hayabusa2 pucala u as

Zato jer je crn. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Zašto je svemirska letjelica Hayabusa2 pucala u as

Odlican clanak, a usput sam naucio nesto novo.

 

Naime, neznam kako mi je promaklo, ali nisam znao da su obe letjelice dotakle povrsinu tijela prema kojima su poslane.

Kada sam citao jos o Hayabusi 1 mislio sam da ce se raditi po sistemu pucaj u asteroid, a zatim proleti kroz oblak izbacenog materijala.

 

Genijalno.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 9:04 (syncmaster245b).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Zašto je svemirska letjelica Hayabusa2 pucala u as

"...što napraviti kad otkrijemo da nas očekuje sudar s asteroidom."

 

kako sad - što učiniti?! pa jasno je (te logično nadasve) da se kupuju zalihe wc-papira i brašna, ne? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Zašto je svemirska letjelica Hayabusa2 pucala
Najbolje ukinuti znanost i znanstvenike. Jer, da se ne prtljaju crkvi u posao ne bi postojali ni virusi ni asteroidi. I spašeni smo.
A tako je lako ;)
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 9:21 (Antiseptik).
Moj PC  
6 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je svemirska letjelica Hayabusa2 pucala
Uvijek udari u SAD. Nemamo se sta brinuti.
8 godina
offline
Zašto je svemirska letjelica Hayabusa2 pucala u as

Podmetnimo mu Mjesec, pa neka udari u njega! 

 
9 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Zašto je svemirska letjelica Hayabusa2 pucala

Ma trebali bi "mi" reznezti Mesec, tak da imamo prstene kak Saturn.

Tak,malo za promenu.:)

9 godina
offline
Re: Zašto je svemirska letjelica Hayabusa2 pucala
ček, nisu li asteroidi ravne pločice?
a zato mu je toliko puno vremena trebalo da ga pogodi, morao mu je doći okomito.. ima smisla
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zašto je svemirska letjelica Hayabusa2 pucala u as

Odkad su sateliti naoružani? 

 
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Zašto je svemirska letjelica Hayabusa2 pucala u as

Tek nakon katastrofe a ne prije tako ljudotine uče...nakon ove pandemije valjda bude došlo iz guzice u glavu...tako i kod space bullet...tek nakon udara će doći iz guzice u glavu,samo za razliku od virusa kojemu nije u interesu da u potpunosti ubije sve domaćine...nebesko kamenje nema tih "moralnih" dilema

 

repetitio est mater studiorum

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je svemirska letjelica Hayabusa2 pucala
digitall kaže...
ček, nisu li asteroidi ravne pločice?
a zato mu je toliko puno vremena trebalo da ga pogodi, morao mu je doći okomito.. ima smisla

 Naravno da nisu "ravne plocice" nego kamenje uglavnom nepravilnih oblika.

Ja sam mislio da je samo zemlja ravna ploca 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
9 godina
offline
Re: Zašto je svemirska letjelica Hayabusa2 pucala
texas.bug kaže...
digitall kaže...
ček, nisu li asteroidi ravne pločice?
a zato mu je toliko puno vremena trebalo da ga pogodi, morao mu je doći okomito.. ima smisla

 Naravno da nisu "ravne plocice" nego kamenje uglavnom nepravilnih oblika.

Ja sam mislio da je samo zemlja ravna ploca 

 mi napredniji vidimo ravne ploče i pločice dalje od zemlje :) 

15 godina
offline
Re: Zašto je svemirska letjelica Hayabusa2 pucala
axos kaže...

Odkad su sateliti naoružani? 

 ti svoje šalješ goloruke tamo u mračne daljine?! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je svemirska letjelica Hayabusa2 pucala
Što ćemo napraviti?
- Kinezi će zatvarati znanstvenike koji otkriju asteroid.
- Trump će govoriti kako će asteroid otići s toplim vremenom.
- Ekonomisti će biti zabrinuti da bi burze mogle pasti u slučaju opće kataklizme.
- Dalmatinci će biti u strahu da će sezona podbaciti u slučaju kataklizme.
- Neki forumaši će govoriti kako još nitko nije umro od tog asteroida, a prošle godine od gripe...
- Neki forumaši će biti zabrinuti da bi Konzum dostava mogla kasniti.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
10 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zašto je svemirska letjelica Hayabusa2 pucala
HCMAA kaže...

Tek nakon katastrofe a ne prije tako ljudotine uče...nakon ove pandemije valjda bude došlo iz guzice u glavu...tako i kod space bullet...tek nakon udara će doći iz guzice u glavu,samo za razliku od virusa kojemu nije u interesu da u potpunosti ubije sve domaćine...nebesko kamenje nema tih "moralnih" dilema

 

repetitio est mater studiorum

 Veliki pothvat vrijednih Japanaca. Baš me zanima hoće li im uspjeti dostaviti uzorke asteroida. A što se tiče toga da je povijest učiteljica života, rekao bih (vjerovatno i prilično stručno, jer i sam sam učitelj), da je loša učiteljica, jer mnogi se ne obaziru na lekcije koje povijest uči, sve dok ih nešto ne lupi po glavi. Obično je to tako sa čovjekom: ako ga želiš nešto naučiti, ili ga odalami po džepu ili lupi po glavi. (Naravno, postoji i ona manjina koja uči kako treba, jednostavno su zainteresiraniji i inteligentniji od većine).

@axos: sateliti su naoružani još od vremena hladnog rata, od šezdesetih godina kruže oko Zemlje atomske i ine bombe, što ruske, što američke, a možda se nađe i koja kineska.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 11:59 (učo).
6 godina
protjeran
offline
Zašto je svemirska letjelica Hayabusa2 pucala u as

Stručnjak sam za ovu temu...

Pogledajte samo moj potpis...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zašto je svemirska letjelica Hayabusa2 pucala
axos kaže...

Odkad su sateliti naoružani? 

 I ne samo to, kako taj malecki satelitic od niti 500kg može ispaliti bakreni projektil mase 2kg i brzine 7200km/s, to ispada 4MJ kineticke energije, a to je ekvivalent od skoro 1kg TNT-a? Ili sam nekaj tu krivo izracunal, ili tu netko nekog...

11 godina
offline
Re: Zašto je svemirska letjelica Hayabusa2 pucala
Aldo kaže...
axos kaže...

Odkad su sateliti naoružani? 

 I ne samo to, kako taj malecki satelitic od niti 500kg može ispaliti bakreni projektil mase 2kg i brzine 7200km/s, to ispada 4MJ kineticke energije, a to je ekvivalent od skoro 1kg TNT-a? Ili sam nekaj tu krivo izracunal, ili tu netko nekog...

 

 link

 

A previous photo released by JAXA suggested Hayabusa2’s projectile hit the asteroid; an odd dark spot can now be seen at the landing site. It wasn’t totally clear, however, if Hayabusa2 was in the immediate vicinity of the asteroid when the tantalum bullet struck the asteroid, and/or if the impact caused enough debris to spew out from Ryugu in the vicinity of the probe. This latest video is a strong indication that both these things occurred.

 

IZVOR

 

EDIT:

jel zna itko zašto nekad staviš adresu yubito videa u 'link' i time 'stvoriš' video gledljiv direktno na forumu, a nekad isti postupak rezultira ovime gore

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2020 10:37 (picajzla0707).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice