Zašto je svemir ružan?

poruka: 27
|
čitano: 6.074
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zašto je svemir ružan?".
16 godina
offline
Zašto je svemir ružan?

Time je potvrđen mehanizam nastanka leptona u ranoj fazi razvoja svemira koji je doveo do asimetrije materije i antimaterije u današnjem svemiru.

 

Hm, koliko sam skužio u izvornom članku, tek buduća mjerenja sa većim datasetom će odrediti da li je detektirano narušenje CP simetrije leptona veće od onog u kvarkovima. Ako nije veće onda nije dovoljno da objasni asimetriju materije i anti-materije.

Tako da gornja tvrdnja baš i nije točna.

 

No, velika vijest u svakom slučaju.

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 8:53 (PaleRider).
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Zašto je svemir ružan?

 ... a što je dalje bilo, pročitajte u časopisu Nature ... pomalo antiklimatičan kraj članka.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Zašto je svemir ružan?
Zapravo, istraživanje je pokazalo da savršeno simetrična lica ne smatramo lijepima već da je za ljepotu nužna upravo mala, suptilna doza asimetrije. Prema tome, prije bih rekao da je svemir lijep nego ružan zbog te asimetrije koja je, unatoč tome što su posljedice ogromne, zapravo suptilna.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
16 0 hvala 0
15 godina
offline
Zašto je svemir ružan?

-da, i ja bi upravo tako tumačio.. viv' la difference, mala ali važna razlika (inače, poklič le-tvora kad krene u osvajanje ženki)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zašto je svemir ružan?
ihush kaže...

... (inače, poklič le-tvora kad krene u osvajanje ženki)

 pepe je legenda 

14 godina
offline
Zašto je svemir ružan?

Autor je to tako lipo kaziva da ga ništa nisan razumija.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Zašto je svemir ružan?

Sjajan članak, bravo! Ovakve stvari su nam potrebne u vremenu gdje atome djeci prikazuju kao kuglice spojene štapićima, a prolazak jednog elektrona (pa čak i nečeg puno većeg poput jedne molekule tj. više atoma) istovremeno kroz dva otvora ne tumače na dovoljno jasan način. Da ne spominjem puno jednostavnije stvari, poput stvaranja novca, koje su potpuna nepoznanica čak i odraslim ljudima koji su završili nekakve fakultete - gotovo svi ne kuže, misle da se stvara printanjem na papiru, ne kuže stvaranje novca putem kredita, točnije "iz ničega".

Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 13:19 (Keso).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je svemir ružan?
'kako na Zemlji tako i u cijelom opazivom svemiru'

Ne znam je li ovo bila svjesna ili podsvjesna parafraza Očenaša.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Zašto je svemir ružan?

mislim da leptoni zajebavaju i namjerno nastaju (odn. pojavljuju se iz onkraj) usprkos nedopuštanju, zajedno sa svojom oporbom, a svemir je toliko velik da ga ni ne vidimo (i nikad nećemo) dalje od dospjelog svjetla. shodno navedenom, a kao u izrijeku, antileptona može biti sasvim dovoljno iza vidljivh granica (malo su požurili pri proboju te stekli zakonski nepripadajuću im prednost). sve je u ravnoteži, bez brige. za svaku budalu postoji jedna antibudala. a i ljepota je u promatračevim očima. nime es mirsve njasvi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 14:17 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Zašto je svemir ružan?
Ajar kaže...

. nime es mirsve njasvi. 

 Tebi se Svemir "svinja"?

15 godina
offline
Re: Zašto je svemir ružan?
EricCartman kaže...
Ajar kaže...

. nime es mirsve njasvi. 

 Tebi se Svemir "svinja"?

 oink. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Zašto je svemir ružan?
Ajar kaže...

...za svaku budalu postoji jedna antibudala...

 Dabar dabar. Ovih prvih ima puno puno više. Još sam malo rekao... I rijetko poslušaju ove druge.

Idi i radi nešto korisno!
5 godina
offline
Re: Zašto je svemir ružan?
Keso kaže...
Ajar kaže...

...za svaku budalu postoji jedna antibudala...

 Dabar dabar. Ovih prvih ima puno puno više. Još sam malo rekao... I rijetko poslušaju ove druge.

 mehanizmi koji stoje kod nastanka antibudala je puno kompliciraniji i teži zato ih ima manje...možemo zato reći da se radi o asimetriji...protoni i neutroni su proizvod grupne hopa cupa igre...

 

rađeni smo od atoma. Ne samo mi, ljudi. Od atoma su građeni i virusi, i Zemljina kora, i asteroidi. 

To možda vridi za vas ljude ali ne i za nas od stoljeća sedmog......

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 16:46 (HCMAA).
12 godina
offline
Re: Zašto je svemir ružan?
Ajar kaže...

mislim da leptoni zajebavaju i namjerno nastaju (odn. pojavljuju se iz onkraj) usprkos nedopuštanju, zajedno sa svojom oporbom, a svemir je toliko velik da ga ni ne vidimo (i nikad nećemo) dalje od dospjelog svjetla. shodno navedenom, a kao u izrijeku, antileptona može biti sasvim dovoljno iza vidljivh granica (malo su požurili pri proboju te stekli zakonski nepripadajuću im prednost). sve je u ravnoteži, bez brige. za svaku budalu postoji jedna antibudala. a i ljepota je u promatračevim očima. nime es mirsve njasvi. 

 Ali su dobro skriveni od promatrača kao i antimaterija?! drugog objašnjenja nemam

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
8 godina
offline
Re: Zašto je svemir ružan?
Keso kaže...

Sjajan članak, bravo! Ovakve stvari su nam potrebne u vremenu gdje atome djeci prikazuju kao kuglice spojene štapićima, a prolazak jednog elektrona (pa čak i nečeg puno većeg poput jedne molekule tj. više atoma) istovremeno kroz dva otvora ne tumače na dovoljno jasan način. Da ne spominjem puno jednostavnije stvari, poput stvaranja novca, koje su potpuna nepoznanica čak i odraslim ljudima koji su završili nekakve fakultete - gotovo svi ne kuže, misle da se stvara printanjem na papiru, ne kuže stvaranje novca putem kredita, točnije "iz ničega".

 Novac nastaje upisivanjem iznosa u bazu podataka, tabelu, kako hoćeš. Bankama je dopušteno multiplicirati ono što imaju za određeni umnožak. To rade tako što tvoj potpis pretvore u broj novčanih jedinica. bez tvog potpisa nema "stvaranja" novca. Prema tome...

Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Zašto je svemir ružan?
Apsolutna simetrija je ruzna, reci ce svako tko se na neki nacin bavi estetikom, svemir je lijep...Omjer pola pola je bez veze, samo zlatni rez, a da dam pola svojih mu*a da su omjeri materije i antimaterije u nekom zlatno reznom omjeru...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 20:33 (zlosobno).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zašto je svemir ružan?
Feudalac kaže...

 Novac nastaje upisivanjem iznosa u bazu podataka, tabelu, kako hoćeš. Bankama je dopušteno multiplicirati ono što imaju za određeni umnožak. To rade tako što tvoj potpis pretvore u broj novčanih jedinica. bez tvog potpisa nema "stvaranja" novca. Prema tome...

Bravo Feudalac, budiš nadu, sad znam da bar jedan razumije bar donekle. Pošto je dug veći od sveg novca, krediti se moraju stalno dizati sve veći da bi se prividno "otplaćivali" u biti tonuli sve dublje u dug. Alternativa je priznati bankrot ili promijeniti način stvaranja novca. Dakle potpis (odnosno dizanje kredita) je zagarantirano. Ako ne ti, država će dići kredit ("potpisati") umjesto tebe. Potpis je nebitan jer njime ništa ne reguliraš - nemaš izbor. Perpetuum dug. Još kad bi to većina ljudi shvatila, i to promijenila, postali bi puno, puno bogatije društvo, a ne "suckeri" duga i kamata.

Idi i radi nešto korisno!
15 godina
offline
Zašto je svemir ružan?

umiljat ali usamljen leptonac traži poštenu i skromnu antileptonku, katolkinju, iz dobre obitelji, za druženje, mijenjanje energijskih razina, izlaske i ulaske. u slučaju obostranog razumijevanja, anihilacija moguća. 

 

zapjevajmo uglas: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 15:12 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zašto je svemir ružan?
Keso kaže...

Pošto je dug veći od sveg novca, krediti se moraju stalno dizati sve veći da bi se prividno "otplaćivali" u biti tonuli sve dublje u dug. Alternativa je priznati bankrot ili promijeniti način stvaranja novca. Dakle potpis (odnosno dizanje kredita) je zagarantirano. Ako ne ti, država će dići kredit ("potpisati") umjesto tebe. Potpis je nebitan jer njime ništa ne reguliraš - nemaš izbor. Perpetuum dug. Još kad bi to većina ljudi shvatila, i to promijenila, postali bi puno, puno bogatije društvo, a ne "suckeri" duga i kamata.

 

Što znači dug veći od sveg novca? tiskanog? to je samo jedan oblik novca, a takvog ima sve manje zbog drugih razloga. Svaki iznos na računu je novac. Ako banke troše novac koji zarade na kreditima kako je onda dug veći od sveg novca?

Problem je kad se taj novac ne vraća na tržište - u tom slučaju možemo govoriti o dugu većem od raspoloživog novca za vraćanje duga.

Naravno, bankama je u interesu stvaranje duga pa se kroz političke veze guraju svakakvi megalomanski projekti bez obzira na njihovu svrhu - bitno da se stvori dug kreditom i da se on naplati (što mislite zašto ima toliko izgrađenih mostova u Hr a koji se uopće ne koriste?).

Problem je što je život na dug postao dio opće kulture, velike banke su pojele male i postale prevelike da propadnu (što je i bio cilj). Još veći problem je što je dio opće kulture i neodgovornost.

Dug nije samo u novcu - koliki je samo prema Zemlji? Neki od nas žive takvim stilom da 5 planeta nije dovoljno za održivost takvog stila, a ostali koji tako ne žive opet to podržavaju na ovaj ili onaj način. Lako je kriviti banke, političare i bogataše za zlo, no oni koji žive u njihovim sistemima nisu ništa manje zlo budući da upravo oni to zlo održavaju na životu.

Jedini način da se oslobodiš duga je da se makneš iz sistema, a ako čekaš da većina shvati to i tako učini (premda ni ti ništa nisi učinio iako shvaćaš probem) nitko ni neće ništa učiniti, samo trkeljaš bezveze.

Dio opće kulture je i sigurnost a koju ljudi cijene više od bilo kakve slobode - a tu sigurnost daju (prodaju) banke putem novca, država putem svojih institucija i sl.

Zato se većina od vas nikad neće ni maknut od puta prema samodestrukciji - jer je život u laži sigurniji od istine u slobodi.

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 21:33 (PaleRider).
15 godina
offline
Re: Zašto je svemir ružan?
PaleRider kaže...
Keso kaže...

Pošto je dug veći od sveg novca, krediti se moraju stalno dizati sve veći da bi se prividno "otplaćivali" u biti tonuli sve dublje u dug. Alternativa je priznati bankrot ili promijeniti način stvaranja novca. Dakle potpis (odnosno dizanje kredita) je zagarantirano. Ako ne ti, država će dići kredit ("potpisati") umjesto tebe. Potpis je nebitan jer njime ništa ne reguliraš - nemaš izbor. Perpetuum dug. Još kad bi to većina ljudi shvatila, i to promijenila, postali bi puno, puno bogatije društvo, a ne "suckeri" duga i kamata.

 

Što znači dug veći od sveg novca?

Da smo dobili dolar svaki put kad je Keso na forumu napisao da banka tiska novac, otplatili bi sve dugove na zemlji dva puta i ostalo bi za stroj za tiskanje novca.

 

No, sad postaje i zabrinjavajuce, dosad su na meti bile teme o EU, bitcoinu i to, kako li je sa miona i kvarka dosao na temu novca je pitanje za milijun dolara koje tiska banka!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
8 godina
offline
Re: Zašto je svemir ružan?

Keso: pogrešno si shvatio. Banke zapravo ne stvaraju novac. Bar ne onaj državni, one niti u jednom trenutku ne mogu isplatiti više službenog novca nego što ga imaju. Dokaz tome je da su banke tako funkcionirale i u vrijeme zlata kao sredstva plaćanja. Identično.

Trik je u tome da papir plaćen 20 lipa s tvojim potpisom one sekunde kada ga predaš banci postaje imovina banke u vrijednosti koju si upisao. Tisuću. Milijun. Sto milijardi. Banka će tada napraviti dva računa - jedan s imovinom i drugi s potraživanjem u suprotnim iznosima. Neto nula. Ništa nije stvoreno niti uništeno. Ako povučeš nešto od toga, balans će se narušiti i tako nastaje dug. Kao kad uzmeš dvije olovke s mog stola. Kamata je na posebnom računu. Svaki put kad vratiš glavnicu balans se približava nuli dok ne dođe do nule. Time je “stvoreni” novac uništen, zapravo samo birokratska forma za vođenje evidencije o poslu, možeš je zvati kako hoćeš. Interna stvar banke. Ono što ide van banke je državni novac i za banku vrijede ista pravila kao i za tebe - možeš dati dalje samo onoliko koliko imaš. Bilo to zlato, papiri ili elektronski zapisi. Kamata je nešto drugo, naknada bankaru za njegov mukotrpni rad stalnog prepravljanja brojeva u bazama podataka. Ono bitno je - sve ovisi o tebi. Bez tvog potpisa zločesti bankari su obični propaliteti, 
 
..
 
Državni novac služi naplati poreza, potpuno je svejedno da li je državni znak otisnut na komadu plemenitog metala, jeftinog papira ili besplatnog magnetskog zapisa na nekom disku.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 20:07 (Feudalac).
15 godina
offline
Re: Zašto je svemir ružan?
Feudalac kaže...
Keso: pogrešno si shvatio.
Banke zapravo ne stvaraju novac.

 Mislim da samo u ovoj recenici Keso ne razumije znacenja ove 4 viseslogovne rijeci, a ne razumije ni rijec NE kao odgovor na njegovo pitanje - stvara li banka novac?

 

Tako da ti je ostatak odgovora apstraktan kao, kao... novac kojeg banka tiska u podrumu.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
7 godina
offline
Re: Zašto je svemir ružan?

@feudalac

Ako bi zbrojili cifre svih trenutnih kredita građana, tvrtki i država ( na cijeloj planeti ), došli bismo vjerojatno do ogromne sume novca. Možeš li mi reći da li je ta ogromna količina novca postojala i prije kreiranja i plasiranja tih kredita ? Ako je postojala, da li ta količina novca sada nedostaje na bankovnim računima ili fali toliko fizičke gotovine iz nekih trezora ?? Znači, moje pitanje je da li količina novca upumpana u kredite znači da protuvrijednost te količine sada negdje nedostaje odnosno da li su za toliko umanjena stanja na računima banaka ili fali toliko gotovine iz kojekakvih trezora...?

15 godina
odjavljen
offline
Zašto je svemir ružan?
Daj prestanite hraniti trolla i odvlačiti temu dalje u off-topic.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Zašto je svemir ružan?
Bunker:
Postoji li dovoljno tramvaja u Zagrebu da preveze sve putnike odjednom? Doktora da pregleda svakog Hrvata? Vode u vodovodu da se svi operemo idućih 10 godina? Svega toga treba samo onoliko koliko su trenutne potrebe. Voda će se vratiti, netko će je pročistiti i ponovo upotrijebiti. Kod doktora ćemo stati u red. Kad dođe pandemija, postoji mogućnost da preopteetimo sustav i da se sve uruši u najbolje opremljenim sustavima. Ne bi nikud došli kad bi imali 10.000 tramvaja, milijun liječnika i spremnik od 1000 kubika vode u svakoj kući. Zašto bi kredit bio poseban?

Na kraju krajeva, svaki je pokriven imovinom, ugovorom u kojem se netko obvezao da će ga podmiriti kroz određeno vrijeme. Taj ugovor omogućava pljenidbu i za banku je stvarna imovina koliko je tebi stvarna tvoja edukacija i posao da hraniš svoju buduću djecu kad počneš planirati imati ih. Banci treba fizičkog novca koliko i vodovodu vode da nas sve opskrbi. Stabilan i stalan dotok ili vraćanje iste natrag, kao što tramvaj dnevno napravi 20 krugova i tako preveze 3000 putnika iako ima samo 50 sjedala
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 10:58 (Feudalac).
7 godina
offline
Re: Zašto je svemir ružan?

@feudalac

Treba naći primjereniju temu ( ili otvoriti novu ), no obojica znamo kaj sam ja pitao i kaj si odgovorio...

😀

15 godina
offline
Zašto je svemir ružan?

eo, jučer kasnije uvečer sam ponovo pogledao svemir i nemam nekih zamjeraka. čist je ok, s obzirom na veličinu. zgodno mjestašce. malo divlje tu i tamo ali jebga, nema ruža bez trešnjevke (i trnja, možda i dubrave, nisam siguran). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice