Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje od

poruka: 127
|
čitano: 35.960
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje od ".
6 godina
protjeran
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Visak kaže...

  Zašto se ne bi veselili? Nama će biti teško dok će oni farbati tunele, dijeliti državne poticaje za zapuštene livade, APN stanove i slično. Mercedesi će se misteriozno pojavljivati u dvorištima...Ekipa koja je pobijedila (a ne kažem da su oni jedini koji su takvi) je dokazano tu samo da namiri sebe.

 vidiš da svekoliko pučanstvo to voli...

 

opet, što se tiče toga tko će namiriti sebe i kako, malom čovjeku je najbitnije (koliko sam shvatio) da će se morati "rezati" ali da će HDZ rezati manje. 

Plenković bi kao što se je riješio desnije struje, Hasana, Brune i ekipe, trebao riješiti i lokalnih šerifa jer su oni ti koji zadnjih godina prave nered.

 

nadam se da je vrijeme "farbanja tunela", davanja poticaja čepinskoj mafiji od strane vrlog Vrdoljaka iza nas.

 

slažem se s tim da treba već urediti to sudstvo i rigorozno kažnjavati političare lopove, no vidjet ćemo....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
picajzla0707 kaže...
neutrino kaže...

Dakle, stvar provjereno funcionira, samo će Rvati izmisliti milijun razloga zašto ne.

 

ZNA SE zašto ne 

dok god ne riješe realne probleme na koje su već ukazale kolege u prijašnjim postovima, stvar funkcionira samo na papiru

na papiru svi imamo jednaka prava, samo u praksi do tih prava lakše dolazi onaj koji ima lovu ili veze

 

na papiru taj sustav funkcionira, u praksi je idealan da ti primjerice jedan pevex, čiji je šef otvoreno naklonjen škori, organizira grupno glasanje zaposlenika uz pripomoć nadzornika ili da jedan pater famnilias iskoristi glasove obitelji kao svoje, jer - dok su pod njegovim krovom...

Ma to je idiotarija. Nešto gluplje u životu nisam čuo ili pročitao. Totalna idiotarija, ali potpuno očekivana.

 

Kako će Pevex u praksi dovući cijelu firmu na posao u Nedjelju na glasanje??!!! Ajde mi to objasni! Hoće li slati pozivnice e-mailom? Neće, jer ostaje pisani trag. Hoće organizirati grupni sastanak? Neće, jer će ga netko snimiti i staviti online.

 

Čak i da svi dođu u tu famoznu Nedjelju, barem jedan će snimiti mobitelom i opet staviti snimku online. Iako pravosuđe ne bi reagiralo, medijska hajka bi odradila svoje.

 

Na kraju krajeva, svaki djelatnik koji bi mijenjao posao bi bio potencijalni zviždač koji nema što izgubiti, jer više nije vezan uz tu firmu. Koja budala bi se toliko eksponirala?

 

 

4 godine
protjeran
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje

Znam Neutrino i ja ti vjerujem, da ti ne pricam spamanja nekih mojih frendova/ica
na fejsu i pozivanjem na neke promjene i davanje glasova takvim budalama.

ili frendicu koja je doslovno svrsavala na skoru i predsjednickoj kampanji i objavljivala storye
kak mu daje podrsku iz svog doma, cura takoder visoko obrazovana.

toliko mi je ljudi palo u ocima zadnjih godina da se sa gotovo nikime vise ne vidim ne cujem.
jer ne mogu pojmiti da tebi netko moze 20 godina servirat ista govna i da ti 20 godina
odlucis i dalje jest ta ista govna samo servirana od drugog kuhara.

al to ti je to fotelja je jedino sta njih i zanima, a ljudi i dalje vjeruju u neku bajku brace grimm.
ne znam ja priznajem ja od svoje punoljetnosti nisam 3x izasao van odnosno sva 3x
kad sam izasao samo sam izkrizao listic. uopce me vise takve gluposti ne zanimaju.
niti mi se trosi vrijeme i zivci i razmisljanje kome i zasto dati glas, jer realnost
je da oni svi zapravo zasluzuju dobro i debelo nogom u guzicu, a ne da ja idem
glasati za tuđu korist odnosno tuđu guzicu u fotelji za 15k drkanja kurca 8h dnevno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 11:37 (bloodborne).
14 godina
offline
Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje od

Klasičan način glasovanja je puno lakše lažirati nego elektronski. A elektronske glasove je lakše i verificirati tj. utvrditi ako postoji muljaža. 
U vezi ovoga da bi netko organizirao glasovanje u firmi - već smo i imali u medijima svjedočanstva o tome kako je poslodavac zahtijevao da se fotografira listić kod glasanja... Anomalija će uvijek biti ali ne mislim da bi ih e-glasovanjem bilo više nego sada. Na kraju krajeva i nije neka razlika; birači ne odlučuju o ničemu jer niti oni koje odaberu ne odlučuju o puno toga, sve su to marionete.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
jozef kaže...

Klasičan način glasovanja je puno lakše lažirati nego elektronski. A elektronske glasove je lakše i verificirati tj. utvrditi ako postoji muljaža. 
U vezi ovoga da bi netko organizirao glasovanje u firmi - već smo i imali u medijima svjedočanstva o tome kako je poslodavac zahtijevao da se fotografira listić kod glasanja... Anomalija će uvijek biti ali ne mislim da bi ih e-glasovanjem bilo više nego sada. Na kraju krajeva i nije neka razlika; birači ne odlučuju o ničemu jer niti oni koje odaberu ne odlučuju o puno toga, sve su to marionete.

 objasni kako ćeš ti utvrditi da je tvoj glas otišao baš tamo što si zaokružio i kako možeš znati da je baš pero uzeo svoju osobnu i glasao za svog kandidata? 

4 godine
protjeran
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Dead kaže...
Dex.pwn kaže...
Dijaspora nema šta za nas glasat.
Uvest predizbornu šutnju 3mj prije izbora.
Izbori propadaju ako nije izašlo više od 50%
Kažnjavati za ne izlazak na izbore

A kak je drug Tito rekao - bitno je tko broji glasove.

 Pa dijaspora... to su naši ljudi s hrvatskim državljanstvom. Zašto ne bi glasali? Ako mogu glasati i Ameri, Kanađani, Nijemci, Grci..., zašto ne bi mogli i naši?

 Oprosti, ali ja bi prvi ukinuo dijasporu. ti lijepo kad se jednog dana vratis u penziji u hrv kao sto se i svi vrate
 kada opet nastavis placati porez tu gdje i zivis onda glasaj.

 mene osobno ostatak svijeta ne zanima, ionako znamo kome "hrvati" u bosni daju svoj glas.
 nece meni netko tko je otisao i planira se vratit u hrv u mirovini postavljat svoje budale na vlast.

 mislim da se razumijemo ja na glasanja ne izlazim, ali to ne znaci da mi ne smeta kad netko tko
 nebi trebao glasati glasa. mozda i je licemjerno od mene, ali zivis u bosni glasaj si i jebi se za bosnu
 a hrv ostavis na miru. pun mi je da ne kazem sta vise te dijaspore.

Moj PC  
6 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
neampojma kaže...
jozef kaže...

Klasičan način glasovanja je puno lakše lažirati nego elektronski. A elektronske glasove je lakše i verificirati tj. utvrditi ako postoji muljaža. 
U vezi ovoga da bi netko organizirao glasovanje u firmi - već smo i imali u medijima svjedočanstva o tome kako je poslodavac zahtijevao da se fotografira listić kod glasanja... Anomalija će uvijek biti ali ne mislim da bi ih e-glasovanjem bilo više nego sada. Na kraju krajeva i nije neka razlika; birači ne odlučuju o ničemu jer niti oni koje odaberu ne odlučuju o puno toga, sve su to marionete.

 objasni kako ćeš ti utvrditi da je tvoj glas otišao baš tamo što si zaokružio i kako možeš znati da je baš pero uzeo svoju osobnu i glasao za svog kandidata? 

Jednostavno, napraviš takav sustav gdje svak može glasati samo jednom, ali može provjeriti kome je dao glas.

Izlazne ankete bi tada vjerojatno bile online. Usporedba je jednostavna.

 

Ako je Pero dao nekome osobnu i PIN, to je njegova stvar. Negova osobna, njegov glas.

4 godine
protjeran
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Dead kaže...
bloodborne kaže...
Dead kaže...
Dex.pwn kaže...
Dijaspora nema šta za nas glasat.
Uvest predizbornu šutnju 3mj prije izbora.
Izbori propadaju ako nije izašlo više od 50%
Kažnjavati za ne izlazak na izbore

A kak je drug Tito rekao - bitno je tko broji glasove.

 Pa dijaspora... to su naši ljudi s hrvatskim državljanstvom. Zašto ne bi glasali? Ako mogu glasati i Ameri, Kanađani, Nijemci, Grci..., zašto ne bi mogli i naši?

 Oprosti, ali ja bi prvi ukinuo dijasporu. ti lijepo kad se jednog dana vratis u penziji u hrv kao sto se i svi vrate
 kada opet nastavis placati porez tu gdje i zivis onda glasaj.

 mene osobno ostatak svijeta ne zanima, ionako znamo kome "hrvati" u bosni daju svoj glas.
 nece meni netko tko je otisao i planira se vratit u hrv u mirovini postavljat svoje budale na vlast.

 mislim da se razumijemo ja na glasanja ne izlazim, ali to ne znaci da mi ne smeta kad netko tko
 nebi trebao glasati glasa. mozda i je licemjerno od mene, ali zivis u bosni glasaj si i jebi se za bosnu
 a hrv ostavis na miru. pun mi je da ne kazem sta vise te dijaspore.

 Plaćanje poreza nema veze s glasovanjem. Bitno je državljanstvo pa makar i dvojno. A nije ti mrsko primiti bezbrojne donacije od te iste dijaspore. Btw. i ne izlaziš na glasovanje što i nije baš za pohvalu, pa i ne vidim razloga da te išta mori briga po tom pitanju.

 znam ja sta je bitno za pravo glasanja, cekaj a kakve to donacije ja dobivam od te takozvane dijaspore ?
 mislis onih 43M kn sta su nam dali za bolnice ? aha ne pardon to smo mi bosni dali.

 nemoj me krivo shvatiti ili se naljutiti ne trolam, ali po pitanju dijaspore nema apsolutno nikakav argument
 sa kojim cu se ja sloziti i podrzati isto. cista glupost da si kradeze kao bosanska stranka pobere glasove
 svojih "hrvata" u bosni.

 ja znam zasto ne izlazim na izbore, niti se sramim priznati to. ne znam uopce zasto bih i izasao.
 naveo sam vec mozda zvuci licemjerno sto me smeta, ali me smeta. jer ti ljudi ne zive u hrv
 zive vani po zakonima i porezima te drzave onda neka se brinu za mjesto u kojem zive.
 a posto kradeze vecinu glasova dobiva iz bosne jasno nam je svima zasto se dijaspora ne moze ukinut.

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
neutrino kaže...
neampojma kaže...
jozef kaže...

Klasičan način glasovanja je puno lakše lažirati nego elektronski. A elektronske glasove je lakše i verificirati tj. utvrditi ako postoji muljaža. 
U vezi ovoga da bi netko organizirao glasovanje u firmi - već smo i imali u medijima svjedočanstva o tome kako je poslodavac zahtijevao da se fotografira listić kod glasanja... Anomalija će uvijek biti ali ne mislim da bi ih e-glasovanjem bilo više nego sada. Na kraju krajeva i nije neka razlika; birači ne odlučuju o ničemu jer niti oni koje odaberu ne odlučuju o puno toga, sve su to marionete.

 objasni kako ćeš ti utvrditi da je tvoj glas otišao baš tamo što si zaokružio i kako možeš znati da je baš pero uzeo svoju osobnu i glasao za svog kandidata? 

Jednostavno, napraviš takav sustav gdje svak može glasati samo jednom, ali može provjeriti kome je dao glas.

Izlazne ankete bi tada vjerojatno bile online. Usporedba je jednostavna.

 

Ako je Pero dao nekome osobnu i PIN, to je njegova stvar. Negova osobna, njegov glas.

 pa možeš provjeriti šta piše za koga si ti glasao, ali ne možeš provjeriti gdje je tvoj glas otišao, 100 manipulacija možeš smislit kako lažirat izbore, lakše nego ovako kad je na papiru

14 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
neampojma kaže...

 objasni kako ćeš ti utvrditi da je tvoj glas otišao baš tamo što si zaokružio i kako možeš znati da je baš pero uzeo svoju osobnu i glasao za svog kandidata? 

 A kako sad s glasačkim listićima možeš utvrditi da je tvoj glas otišao baš tamo gdje treba? Ja jučer došao na glasačko mjesto s maskom, službenik me nije niti pogledao, možda sam baš ja uzeo osobnu od Pere i glasao u njegovo ime.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Razmisli još jednom
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
jozef kaže...
neampojma kaže...

 objasni kako ćeš ti utvrditi da je tvoj glas otišao baš tamo što si zaokružio i kako možeš znati da je baš pero uzeo svoju osobnu i glasao za svog kandidata? 

 A kako sad s glasačkim listićima možeš utvrditi da je tvoj glas otišao baš tamo gdje treba? Ja jučer došao na glasačko mjesto s maskom, službenik me nije niti pogledao, možda sam baš ja uzeo osobnu od Pere i glasao u njegovo ime.

 al si došao i počinio kazneno djelo, ili kakav je to već prekršaj, a onako bi samo se netko prijavio sa koliko god hoće glasova i nitko ništa nije vidio 

15 godina
offline
Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje od

Ljudi, Tom Scott je objavio dva videa na tu temu. Netko je postao jedan na prvoj stranici teme.

Kad pogledate ta dva videa, onda se može imati rasprava. Ali pripremite odgovore na sva pitanja.

 

 

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
neutrino kaže...

Ma to je idiotarija. Nešto gluplje u životu nisam čuo ili pročitao. Totalna idiotarija, ali potpuno očekivana.

 vidiš, to se događa kad si nesposoban prihvatiti da nije sve kako si ti zamislio

ako postoji mogućnost da šef utječe na jednog radnika, da jedan pater familias glasa za sebe, svoju ženu i nepokretnu mu majčicu, onda taj sustav nije za upotrebu

a mogućnost je više nego realna

15 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Anđeo bez falinge kaže...
..

 

Najbahatija izjava (nisam glasač HDZ-a) SDP-a da je razlog njihovog poraza neizlazak više ljudi na izbore ?!?!

Mislim, gluplju stvar nisam davno čuo.

 -da.

inače to je ekšli točno (Ali kad bero čita-prepričava naučeno, loše, original alanford..), parafrazirati, da je više glasača izašlo tj glasalo (za njih) tad bi imali više glasova, dok se orginal odnosi na pobjedu (ako ne želiš izgubiti..).

ode bero, čudo od deteta, pinokio (tko ne zna, lutak na uzici..) čak ni image trodnevnom bradom i tečaj manekenskog hoda ne pomaže (ono s knjigom na glavi), no uzalud kad je glup ko tuki, no što očekivati od drveta osim estetike u kućanstvu. Ode tako potiho i vilenjak + bladerunner radioaktivnih valova (aka pernar)..

 

-a kad već spominjem pernara.. one njegove proljeve protiv 5G .. znate možda njegovu adresu (službeni podatak..), .. da. I sad jel to slučajno? :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
bloodborne kaže...

 glup ko k dobiva finu lovu za hladenje jaja u uredu. i takvima je uvijek najbolje u zivotu niti brige, a kamoli jos i pameti.

 Uvjeravan te da takvima nije najbolje u životu. Radije bih živio ispod mosta i lovio ribu, koju ne volin jest, nego takvima bio u koži. Dostojanstveno i bez straha, do samog kraja!

15 godina
offline
Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje od

u nas bi e-glasanje išlo ovako nekako: staviš krkana/icu pred niz fotografija (skupnih/milenijskih i pojedinačnih, za preferencijalne) i pokazuješ mu štapom jednu po jednu dok ne kimne glavom i ispusti glas "e".  1 primat, 1 glas. imaš i formu i sadržaj i kontrolu ... sve. 100% čista runska demokracija (iako se pobjednik zna i prije početka "procedure"). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 13:43 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
picajzla0707 kaže...
neutrino kaže...

Ma to je idiotarija. Nešto gluplje u životu nisam čuo ili pročitao. Totalna idiotarija, ali potpuno očekivana.

 vidiš, to se događa kad si nesposoban prihvatiti da nije sve kako si ti zamislio

ako postoji mogućnost da šef utječe na jednog radnika, da jedan pater familias glasa za sebe, svoju ženu i nepokretnu mu majčicu, onda taj sustav nije za upotrebu

a mogućnost je više nego realna

Imaš kakav dokaz da iste budale i sada ne slušaju pater familiasa? Nemaš, ali ti nije ni bitno. Ali unaprijediti nešto, ne, ni slučajno. Tipično RvaCki. 

Da se tebe pita vjerojatno bi avioni bili ukinuti, jer postoji mogućnost pada, stoga nije za upotrebu 

 

S time da i dalje nitko ne nudi realan opis provedbe. Kako bi tvrtka veličine Pevexa dovukla djelatnike u Nedjelju na posao i prisilila na glasanje po dekretu bez da informacija iscuri u javnost?? Ajde, kako?

 

Taj dio svi preskačete, ali i dalje bulaznite kako "postoji mogućnost".

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 14:24 (neutrino).
16 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
neutrino kaže...

Nikakva jedna stranka, to nije istina! Pure BS...

 

Ja sa svojim bank ID-em potpisujem ugovore iz svoje fotelje doma. Ne izlazim nikuda van. Promjena adrese stanovanja, ista tvar. Nikuda ne moram ići, potvrđujem sa bank ID-em.

Svi ostali ljudi, koji su ujedno klijenti drugih banaka mogu napraviti istu stvar.

 

Dakle, stvar provjereno funcionira, samo će Rvati izmisliti milijun razloga zašto ne.

 

ZNA SE zašto ne 

 Možeš li glasati iz svoje fotelje?

 

Btw, ja isto mijenjam adresu sa svog kompa na poreznoj kartici recimo, nigdje ne moram ići. Mislim da možeš osobnu isto tako riješiti, to nisam probao jer nemam čitaš čartica. Ugovore ne potpisujem, osim ako misliš na one za net i mobitel, to isto radim iz svoje fotelje.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
neutrino kaže...

Imaš kakav dokaz da iste budale i sada ne slušaju pater familiasa? Nemaš, ali ti nije ni bitno. Ali unaprijediti nešto, ne, ni slučajno. Tipično RvaCki. 

 majko mila 

nabacuješ mi ovo rvacki aludirajući valjda da sam kockoglavi, dakle glupi 'rvat'

a sam nisi svjestan o čemu pričaš, još da odgonetnemo jel to laprdaš iz neznanja i kasične bahatosti mladih ili si jednostavno ovo za što mene optužuješ

 

ako si ikad sudjelovao u glasanju, a pretpostavljam iz postova da nisi jer si valjda premlad, znao bi da svatko na biračko mjesto pristupa sam, upisuje u listić odabir koji hoće i anonimno ga gura u kutijicu

može pateru kasnije reći da je glasao za koga hoće, a zapravo odabrati nešto sasvim drugo, dok bi doma na kućnom računalu pater sam upisao odabir po njegovoj volji ili sjedio sinu/ženi nad glavom dok upisuju

 

zato je sadašnji sustav onaj koji ti omogućuje anonimno glasanje, dok bi ta anonimnost u elektronskom obliku bila ugrožena, da ne spominjemo ionako problematično povjerenje građana u tehnologiju kojem možeš svjedočiti pokušajem uvođenja 5g mreže

 

EDIT:

pitaš me kako bi gazda proveo svoju volju u firmi i to u državi gdje se po trgovačkim centrima ljude jebe u mozak s radnim vremenom, kradu im prekovremene, tuže ih za šnitu pršuta koju su pojeli, a ne plaćaju im blagdane

bolje da ti ne govorim kakvi su uvjeti u pojedinim firmama i što gazde rade radnicima, a da to nikad ne procuri u javnost ili procuri i nikom ništa

 

evo ti primjer zaštite radnika o kojem sam osobno pisao u novinama - curi gazda ne da godišnji pet godina, kaže - možeš ići kad nađeš zamjenu, ona popizdi i da otkaz

nakon mjesec dana otkaznog roka dobije knjižicu i skuži da je bila prijavljena tri mjeseca nakon što je počela raditi, pa zatim odjavljena kako bi gazda ušparao na doprinosima i porezu, a zatim opet prijavljena za tih mjesec dana otkaznog roka

prijavi gazdu inspekciji rada, kolegica joj javi ga je gazdi došao neki poznanik koji pozna inspektoricu i da će sve srediti, cura zove mene da tjedan dana kasnije idem s njom kod inspektorice

inspektorica joj kaže da je bila u inspekciji, no da je lik zatvorio obrt kojim je poslovao i prebacio ga na novi obrt od supruge, da više nije pravna osoba i da mu ona ne može ništa te da zaključuje slučaj

ja je pitam - jel ne bi kao državna službenica imala obavezu prijaviti onome tko jest nadležan - pandurima za krivotvorenje potpisa na novom ugovoru, poreznoj za utaju poreza itd., inspektorica širi oči i pita me tko sam

kažem joj - novinar, ženska počne vrištati kako nemam prava ulaziti sa strankom, kako ne smijem bez predstavljanja slušati taj razgovor i istjera me iz ureda

napišem tekst, u međuvremenu državni inspektorat sa svoje web stranice skine pravilnik u kojem piše da pod prijetnjom sankcija, otkaza i čega sve ne, inspektori moraju prijaviti kaznena i prekršajna djela na koja naiđu, a nisu iz njihove nadležnosti i meni pošalju demantij da su obavijestili poreznu i mup

kod porezne i mupa provjerim kad su to prijavili, odgovore mi da je prijavljeno tek nakon što sam napisao tekst i napišem novi u kojem to sve navedem, od demantija u kojem su lagali da su na vrijeme rijavili mupu i poreznoj do ovoga da su obrisali pravilnik

 

pogodi jel barem inspoektorica dobila otkaz, naravno da nije

i sad ti meni ovako glupavo sereš o pravnoj državi, zloupotrebama, pametuješ i tražiš dokaze za što

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 15:20 (picajzla0707).
4 godine
protjeran
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Festus kaže...
bloodborne kaže...

 glup ko k dobiva finu lovu za hladenje jaja u uredu. i takvima je uvijek najbolje u zivotu niti brige, a kamoli jos i pameti.

 Uvjeravan te da takvima nije najbolje u životu. Radije bih živio ispod mosta i lovio ribu, koju ne volin jest, nego takvima bio u koži. Dostojanstveno i bez straha, do samog kraja!

 slično razmišljamo meni je davno jedan čovjek rekao danas se poprilično uzdigao u političkom svijetu da se učlanim
 u bilo koju stranku i bit ce mi dobro u zivotu. ja sam mu rekao ***** hvala ti, ali radije bih kruha bio gladan
 nego dijelio stol sa tim kako da ih nazovem lešinarima, štetočinama, ne znam ni sam više kojom pogrdnom
 riječju bi ih više opisao.

15 godina
online
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
rmiculini kaže...

Jednostavno:

1. jedna izborna jedinica

2. nema dijaspore

3. nema manjinaca

4. vrijedeći (ažuran) birački popis

5. bez predizbornih koalicija

 

Onda vjerojatno ne bi bili ovdje gdje smo

Zašto bez koalicija? Frakturiranost ide isključivo na koristi velikim strankama i koalicije su jedini način da im konkuriraju mali s dobrim idejama

 

Na popis bih dodao i:

6. stariji od 65 ne mogu glasati

7. mentalno bolesni (npr. alzhimer), mentalni invalidi (npr. ljudi smanjene inteligencije aka "Forest Gump" i sl. retardacije) i teški psihički bolesnici (npr. shizofrenija) ne mogu glasati

8. kriminalci osuđeni na više od 10 god zatvora bez obzira na to jesu li odslužili kaznu ne mogu glasati

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 15:28 (Ges).
14 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
picajzla0707 kaže...
neutrino kaže...

Imaš kakav dokaz da iste budale i sada ne slušaju pater familiasa? Nemaš, ali ti nije ni bitno. Ali unaprijediti nešto, ne, ni slučajno. Tipično RvaCki. 

 majko mila 

nabacuješ mi ovo rvacki aludirajući valjda da sam kockoglavi, dakle glupi 'rvat'

a sam nisi svjestan o čemu pričaš, još da odgonetnemo jel to laprdaš iz neznanja i kasične bahatosti mladih ili si jednostavno ovo za što mene optužuješ

 

ako si ikad sudjelovao u glasanju, a pretpostavljam iz postova da nisi jer si valjda premlad, znao bi da svatko na biračko mjesto pristupa sam, upisuje u listić odabir koji hoće i anonimno ga gura u kutijicu

može pateru kasnije reći da je glasao za koga hoće, a zapravo odabrati nešto sasvim drugo, dok bi doma na kućnom računalu pater sam upisao odabir po njegovoj volji ili sjedio sinu/ženi nad glavom dok upisuju

 

zato je sadašnji sustav onaj koji ti omogućuje anonimno glasanje, dok bi ta anonimnost u elektronskom obliku bila ugrožena, da ne spominjemo ionako problematično povjerenje građana u tehnologiju kojem možeš svjedočiti pokušajem uvođenja 5g mreže

 

EDIT:

pitaš me kako bi gazda proveo svoju volju u firmi i to u državi gdje se po trgovačkim centrima ljude jebe u mozak s radnim vremenom, kradu im prekovremene, tuže ih za šnitu pršuta koju su pojeli, a ne plaćaju im blagdane

bolje da ti ne govorim kakvi su uvjeti u pojedinim firmama i što gazde rade radnicima, a da to nikad ne procuri u javnost ili procuri i nikom ništa

 

evo ti primjer zaštite radnika o kojem sam osobno pisao u novinama - curi gazda ne da godišnji pet godina, kaže - možeš ići kad nađeš zamjenu, ona popizdi i da otkaz

nakon mjesec dana otkaznog roka dobije knjižicu i skuži da je bila prijavljena tri mjeseca nakon što je počela raditi, pa zatim odjavljena kako bi gazda ušparao na doprinosima i porezu, a zatim opet prijavljena za tih mjesec dana otkaznog roka

prijavi gazdu inspekciji rada, kolegica joj javi ga je gazdi došao neki poznanik koji pozna inspektoricu i da će sve srediti, cura zove mene da tjedan dana kasnije idem s njom kod inspektorice

inspektorica joj kaže da je bila u inspekciji, no da je lik zatvorio obrt kojim je poslovao i prebacio ga na novi obrt od supruge, da više nije pravna osoba i da mu ona ne može ništa te da zaključuje slučaj

ja je pitam - jel ne bi kao državna službenica imala obavezu prijaviti onome tko jest nadležan - pandurima za krivotvorenje potpisa na novom ugovoru, poreznoj za utaju poreza itd., inspektorica širi oči i pita me tko sam

kažem joj - novinar, ženska počne vrištati kako nemam prava ulaziti sa strankom, kako ne smijem bez predstavljanja slušati taj razgovor i istjera me iz ureda

napišem tekst, u međuvremenu državni inspektorat sa svoje web stranice skine pravilnik u kojem piše da pod prijetnjom sankcija, otkaza i čega sve ne, inspektori moraju prijaviti kaznena i prekršajna djela na koja naiđu, a nisu iz njihove nadležnosti i meni pošalju demantij da su obavijestili poreznu i mup

kod porezne i mupa provjerim kad su to prijavili, odgovore mi da je prijavljeno tek nakon što sam napisao tekst i napišem novi u kojem to sve navedem, od demantija u kojem su lagali da su na vrijeme rijavili mupu i poreznoj do ovoga da su obrisali pravilnik

 

pogodi jel barem inspoektorica dobila otkaz, naravno da nije

i sad ti meni ovako glupavo sereš o pravnoj državi, zloupotrebama, pametuješ i tražiš dokaze za što

Vjerujem da sam stariji od tebe, ali nebitno za diskusiju...

Anonimnost na glasanju NEMAŠ! Ako si ikada bio, mogao si vidjeti da svaki listić ima serijski broj. Također se zna slijed dolaska birača na biračko mjesto. Prati li netko, ili ne, ne znaš. Ali ako želi, može vrlo lako i ne mora nikoga ništa pitati.

 

Usporedba tvoje cure koja ne dobija svoj godišnji sa firmom veličine Pevex, gdje svi u Nedjelju moraju doći po dekretu nema veze jedno s drugim. Nema veze sa racionalnim koliko je crno pod noktom.

Jedno je jebat jednu babu koja se nije u stanju izborit za sebe, a drugo je kolektivno jebat stotine ljudi istovremeno isti dan. U realnom žvotu neizvedivo iz bezbroj razloga.

 

Ovo što pričaš o zatvaraju firme/obrta, prebacivanju.... sve sam to iskusio na svojoj koži prije nego sam sjeo na avion i rekao "jebite si mater svi zajedno".

Također znam da domovi zdravlja ne plaćaju liječnicima doprinose. Neki tek odlaskom u penziju doznaju da su imali "prekide" radnog odnosa. Zatim se na brzinu to popegla u par dana, ali potiho. To je sve u RH potpuno legalno.

Ja nikada nisam rekao da je RH pravna država, jer nije. Nije ni država, već nakaradna nakupina nakaradnih ljudi.

 

Nisam tražio ni nikakav dokaz, već realni scenarij gdje gazda veće firme natjera svoje djelatnike na dolazak u Nedjelju na kolektivno glasanje po dekretu. U praksi neizvedivo bez posljedica čak i u Hrvatistanu. I to ne zbog neke pozitivne strane u RH, već isključivo zbog tehnologije. Svaka budala u džepu ima bar dva mobitela danas. Ajde sakrij nešto poput kolektivnog glasanja tvrtke veličine Pevexa. 

 

14 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
bloodborne kaže...
Festus kaže...
bloodborne kaže...

 glup ko k dobiva finu lovu za hladenje jaja u uredu. i takvima je uvijek najbolje u zivotu niti brige, a kamoli jos i pameti.

 Uvjeravan te da takvima nije najbolje u životu. Radije bih živio ispod mosta i lovio ribu, koju ne volin jest, nego takvima bio u koži. Dostojanstveno i bez straha, do samog kraja!

 slično razmišljamo meni je davno jedan čovjek rekao danas se poprilično uzdigao u političkom svijetu da se učlanim
 u bilo koju stranku i bit ce mi dobro u zivotu. ja sam mu rekao ***** hvala ti, ali radije bih kruha bio gladan
 nego dijelio stol sa tim kako da ih nazovem lešinarima, štetočinama, ne znam ni sam više kojom pogrdnom
 riječju bi ih više opisao.

Ako uzmeš u obzir da ti lešinari čine 90% populacije, živiš u toj kaljuži i imaš samo jedan život, možda ti je pametnije prilagoditi se i izvući najbolje što se može? Lešinari su tu i uvijek će biti, takvo je stanište.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
7. Zašto neke bolesti gdje si pri sebi?
8. Zašto ne?

I zašto bi svima penzićima zabranili?
6 godina
neaktivan
offline
Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje od
bloodborne kaže...

 slično razmišljamo meni je davno jedan čovjek rekao danas se poprilično uzdigao u političkom svijetu da se učlanim
 u bilo koju stranku i bit ce mi dobro u zivotu. ja sam mu rekao ***** hvala ti, ali radije bih kruha bio gladan
 nego dijelio stol sa tim kako da ih nazovem lešinarima, štetočinama, ne znam ni sam više kojom pogrdnom 
 riječju bi ih više opisao.

 Tako je. Slažen s tobom glede besmislenosti glasovanja u ovakvom društvu. Svi mi, duboko u sebi, dobro znamo da postoji samo jedno sredstvo za pravedan cilj; da bi bio dan, prvo mora bit mrak. Također se protivim i pravima dijaspore; kad odluče dijelit patnju s nama koji smo ostali, tada imaju pravo na riječ. Lako je bit general preko tuđih leđa, to svatko može, ali svatko ne želi. 

 

neutrino kaže...

Ako uzmeš u obzir da ti lešinari čine 90% populacije, živiš u toj kaljuži i imaš samo jedan život, možda ti je pametnije prilagoditi se i izvući najbolje što se može? Lešinari su tu i uvijek će biti, takvo je stanište.

 To je upravo jedan od temeljnih problema cijelog društva. Prilagođavan se isključivo pozitivnim situacijama, jer u svakom trenutku znam razlikovat iluziju od onoga šta je istinski važno.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
markoal kaže...
bus kaže...

A kad bi uveli e-glasanje, onda bi se to moglo odraditi vrlo brzo, bez troskova... kao i skupljanje glasova za referendume... mozes trenutno odraditi... a to im nije u interesu... bolje im je ovako “kao imamo” demokraciju...

 

sto se tice laziranja i tajnosti... sve se moze rjesitii kad se hoce, a i naci izgovore kad treba.... ako se i puno teze i zeznutije stvari mogu rjesiti, onda ovako banalne jednostavne stvari nemamo o cemu pricati..

 Slažem se u potpunosti sa tim da se sve može rješiti, treba biti pozitivan. S tim da kad bi uveli e-glasanje koje bi jako dobro funkcioniralo tako da su glasovi anonimni i zaštićeni bili bi vjerojatno prva država koja ima tako nešto.
Ja sam isto dugo tvrdio isto to, pa sam malo proučavao i evo baš jedan članak od kolege koji je kao i ovdje lijepo opisuje problematiku tog načina glasanja: https://rinkovec.com/zasto-e-glasanje-mozda-nije-dobra-ideja/

 

Anonimnost? pa samo srediti da se u 19:00 obriše veza korisnika i kome je dao glas.... i imamo samo glasove.. kod je pod nadzorom da se ne može prtljati i namjestiti  stanje u tablici baze... a korisniku ostaje kod za kojeg je glasao...u slučaju da se sumlja na prevaru i muljažu.. napraviti možda verificiranje sa uređaja korisnika, neznam, u svakom slučaju uvijek ima i za i protiv, rješenje se može za sve naći ako se hoće

 

U svakom slučaju treba napraviti i isprobati, napraviti demo.. ne moraju to biti izbori, nego nešto totalno bezveze .... da glumi izbor svih građana, da se isproba dali sistem radi i dati nagradu onome tko ga probije i naštima rezultat .. i ako se bilo šta krene u tom smjeru to se mora odraditi par puta prije da se građani educiraju i da se vidi dali će ssustav padati, dali će biti hakiranja, napada... kako se zaštititi...

 

ovako klasično glasanje je isto podložno manipulaciji u istoj  ako ne i većoj mjeri..

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Anđeo bez falinge kaže...

E, djeco...teško vam je prošetati do izbornoga mjesta..

Svi ćete za 20 godina izgledati ovako...

 

 

 Koliko godina imaš 30,40 ,50...ne više
A da imaš 80 i nekoliko ozbiljnih dijagnoza
Kažeš komisija izlazi na teren...koliko komisija je bilo po bolnicama,staračkim domovima.
Ljepo je to dok si mlad i zdrav ali misli na bolesne,trudnice,majke sa djecom.
A ako bi svi ti htjeli glasovati koliko bi komisija trebalo ?

12 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Sevdalija kaže...

Nakon 2. svjetskog rata glasalo se kuglicama (bar sam tako ucio u skoli) jer je navodno dobar dio birackog tijela bio nepismen.

 

 Mama me je učila da nije bitno kako si glasao na tim izborima nego to što je na izbornim spiskovima bilo upisano da NISI ili JESI glasao.

11 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
neutrino kaže...

Vjerujem da sam stariji od tebe, ali nebitno za diskusiju...

Anonimnost na glasanju NEMAŠ! Ako si ikada bio, mogao si vidjeti da svaki listić ima serijski broj. Također se zna slijed dolaska birača na biračko mjesto. Prati li netko, ili ne, ne znaš. Ali ako želi, može vrlo lako i ne mora nikoga ništa pitati.

 

Usporedba tvoje cure koja ne dobija svoj godišnji sa firmom veličine Pevex, gdje svi u Nedjelju moraju doći po dekretu nema veze jedno s drugim. Nema veze sa racionalnim koliko je crno pod noktom.

Jedno je jebat jednu babu koja se nije u stanju izborit za sebe, a drugo je kolektivno jebat stotine ljudi istovremeno isti dan. U realnom žvotu neizvedivo iz bezbroj razloga.

 

Ovo što pričaš o zatvaraju firme/obrta, prebacivanju.... sve sam to iskusio na svojoj koži prije nego sam sjeo na avion i rekao "jebite si mater svi zajedno".

Također znam da domovi zdravlja ne plaćaju liječnicima doprinose. Neki tek odlaskom u penziju doznaju da su imali "prekide" radnog odnosa. Zatim se na brzinu to popegla u par dana, ali potiho. To je sve u RH potpuno legalno.

Ja nikada nisam rekao da je RH pravna država, jer nije. Nije ni država, već nakaradna nakupina nakaradnih ljudi.

 

Nisam tražio ni nikakav dokaz, već realni scenarij gdje gazda veće firme natjera svoje djelatnike na dolazak u Nedjelju na kolektivno glasanje po dekretu. U praksi neizvedivo bez posljedica čak i u Hrvatistanu. I to ne zbog neke pozitivne strane u RH, već isključivo zbog tehnologije. Svaka budala u džepu ima bar dva mobitela danas. Ajde sakrij nešto poput kolektivnog glasanja tvrtke veličine Pevexa. 

 

 stariji si ako imaš više od 50

 

kako možeš brkati anonimnost prema šefu ili pateru s anonimnošću prema državnim službama

naravno da nemaš anonimnosti prema dip-u, poreznoj, mup-u i ostalima, ali ovdje nije riječ o tome, jebo ga patak

 

za pevex si se uhvatio ko pijan plota - primjer cure (ne moje, to je samo poznanica o čijem sam slučaju pisao) ti samo pokazuje koliko je birokracija u stanju ići daleko čak i kod malih riba, a kamo li kod velikih

za jednu firmu poput recimo punta skale inspektori uopće ne dolaze, a kad i dolaze, najave se mjesec dana unaprijed, inače ostaju na ulazu u hotelski kompleks od kojeg do hotela imaju još pola sata pješke - automobilima je dozvoljen ulaz smao u slučaju gostiju i šefova, radnici, pa i inspektori, ulaze pješke

 

realni scenarij je da radici koji rade nedjeljom će imat u firmi organizirano glasanje od strane šefa, tko ne želi - najebo je

ako misliš da je to takvim problem, grdno se varaš, nije im problem jebati radnike za prekovremene, za rad nedjeljom, za plaću i hrpu drugih sranja, nije im bio problem plaćati desetke milijuna političkih donacija dok to nije postalo pretransparentno

misliš da jedan kerum ne bi organizirao tako nešto u svojoj firmi? ili jambo? a 'keruma' i 'jamba' u hrvatskoj imaš stotine, možda to ne bi bio pevex, ali ima ih dovoljno i za pevex i sve ostale

 

ti ili si naivan k'o francuska sobarica ili predugo nisi bio u hrvatskoj 

jebote, pa nemaš poštenog zviždača još od ankice lepej, naučili su da im se uopće ne isplati u ovoj zemlji prijavljivati išta, jer jedini koji najebe su oni koji prijave

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice