Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u atmosf

poruka: 61
|
čitano: 11.980
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u atmosf".
14 godina
offline
Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u atmosf

Kravice imaju konkurenciju.

 
8 0 hvala 0
7 godina
offline
Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u atmosf

Čekamo da se kolega memulica očituje 

(metan je samo 80 puta jači staklenički plin od CO2, a CO2 je ful bezopasan, a 80x0 je i dalje nula == tresla se brda, rodio se miš...)

 

/s

 

Kruha i igala...
 
12 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u at
Da mu kuća počne goriti on bi rekao - ništa strašno, normalni ciklus, kuće su već gorile :D
 
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u atmosf

Jednostavno ljudima poceti naplacivati zivot. 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u atmosf

Ovi clanci i onako nemaju smisla pošto ne možemo napraviti ništa. Dok SAD i Kina ne smanje zagađenje radikalno ne može se ništa.

 
1 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u at
odlično...ubija me ovaj spor ritam kojeg forsira CO2...sad kad metan preuzima incijativu to će ići 80 puta brže...s tim da vodena para je gora od metana...rastom temperature bit će i više vodene pare:)

A svi ovi idioti koji to negiraju...sutra prvi dan studenog a tigrastih komaraca više nego u kolovozu:(

kao i uvijek...sirotinja bude izvukla deblji kraj
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
7 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u at
Gajtores - na žalost svi smo na kraju žrtve borbe oko globalne dominacije i par idiota koji nameću svoju volju većini
3 godine
offline
Re: Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u at
HCMA - da, i mene je to iznenadilo. Šećem se jučer po Rijeci sa sinom, a njega pikiraju komarci. Kojkurac?!? :/
5 godina
protjeran
offline
Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u atmosf

Odprdili smo svoje.

Pis on ju :P
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u at
Dead kaže...

Greta Thunberg?! Wtf! Što njen twit tu radi?

 PA BUG ju citira kao stručnjaka za sve vezano oko klimatskih promjena. Neće valjda objavit tweet nekoga sa diplomom?

Moj PC  
14 1 hvala 2
15 godina
offline
Re: Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u at
Ljudska rasa nece jos dugo ali nismo ni zasluzili ! No planet ce se oporaviti za koju milijardu godina
be Cool
Moj PC  
0 2 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u at
Horned Reaer kaže...
Ljudska rasa nece jos dugo ali nismo ni zasluzili ! No planet ce se oporaviti za koju milijardu godina

 planet će za koju milijardu godina imati oceane vodene pare s temperaturama sličnim onima na veneri

 

edit, edit:

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 22:13 (nemrem_stara_mi_sere).
16 godina
offline
Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u atmosf

Za koju milijardu godina oceana neće biti uopće na Zemlji i zlatokosina zona će biti pomaknuta prema Jupiteru/Saturnu i njihovim mjesecima.

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 22:11 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u at
nemrem_stara_mi_sere kaže...
Horned Reaer kaže...
Ljudska rasa nece jos dugo ali nismo ni zasluzili ! No planet ce se oporaviti za koju milijardu godina

 planet će za koju milijardu godina imati oceane vodene pare s temperaturama sličnim onima na veneri

 

edit, edit:

 

Planeta za koju milijardu godina vjerovatno neće ni biti. A planet je dobro i sad, a bit će i još neko vrijeme. To što nama neće odgovarat, to se planeta ne tiće. Nije posao planeta da se prilagodi nama, nego je obrnuto.

42
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 23:55 (markoBT).
14 godina
offline
Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u atmosf

Geološki procesi koji se dešavaju u našem planetu, vulkanizam, tektonske ploče, itd., u suštini su (najvjerovatnije) i kreirali život. Ti procesi traju u ciklusima i veoma su dugotrajni i spori tako da nam treba još dugo vremena da ih proučavamo i shvatimo kako bi to znanje mogli eventualno da primjenimo kako bi u dalekoj budućnosti našli novi dom na nekoj drugoj planeti. Kako god, trenutno smo sami sebi najveća prijetnja za istjebljenje a ne neki prirodni proces, neko novo masovno izumiranje i slično.

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u at
markoBT kaže...
nemrem_stara_mi_sere kaže...
Horned Reaer kaže...
Ljudska rasa nece jos dugo ali nismo ni zasluzili ! No planet ce se oporaviti za koju milijardu godina

 planet će za koju milijardu godina imati oceane vodene pare s temperaturama sličnim onima na veneri

 

edit, edit:

 

Planeta za koju milijardu godina vjerovatno neće ni biti. A planet je dobro i sad, a bit će i još neko vrijeme. To što nama neće odgovarat, to se planeta ne tiće. Nije posao planeta da se prilagodi nama, nego je obrnuto.

planet nema posao, niti volju, niti svijest, planet nije živo biće* i sve te priče nemaju smisla, hoće li se on raspasti, biti ovakav ili onakav naša je briga u domeni u kojoj smo sposobni odnosno kao čovječanstvo možemo intervenirati

a to gdje možemo intervenirati je kemijski sastav atmosfere koju smo našim utjecajem izmijenili i tako doveli u opasnost sebe, floru i faunu

 

tim više nerviraju negiratelji znanstvenih činjenica, troleri i ostali retardi kojih se nakupilo i po forumu...

 

edit: ono što će se dešavati s planetom u daljnjoj budućnosti bez obzira na naš utjecaj na njega znanosti je poznato a ono što sam upisao gore je jedno od dešavanja, isparit će oceani za cca. 1,5 milijardi godina... ono gdje postoje dvojbe je hoće li sunce koje će izrasti u crvenog diva svojim obimom obaviti, progutati i zemlju ili ipak neće, zadnja predviđanja su da neće koliko mi je poznato

 

*ne trolati s kompleksnim sustavima i sistemima koji naizgled oponašaju živa bića

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 0:57 (nemrem_stara_mi_sere).
11 godina
offline
Re: Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u at
nemrem_stara_mi_sere kaže...
markoBT kaže...
nemrem_stara_mi_sere kaže...
Horned Reaer kaže...
Ljudska rasa nece jos dugo ali nismo ni zasluzili ! No planet ce se oporaviti za koju milijardu godina

 planet će za koju milijardu godina imati oceane vodene pare s temperaturama sličnim onima na veneri

 

edit, edit:

 

Planeta za koju milijardu godina vjerovatno neće ni biti. A planet je dobro i sad, a bit će i još neko vrijeme. To što nama neće odgovarat, to se planeta ne tiće. Nije posao planeta da se prilagodi nama, nego je obrnuto.

planet nema posao, niti volju, niti svijest, planet nije živo biće* i sve te priče nemaju smisla, hoće li se on raspasti, biti ovakav ili onakav naša je briga u domeni u kojoj smo sposobni odnosno kao čovječanstvo možemo intervenirati

a to gdje možemo intervenirati je kemijski sastav atmosfere koju smo našim utjecajem izmijenili i tako doveli u opasnost sebe, floru i faunu

 

tim više nerviraju negiratelji znanstvenih činjenica, troleri i ostali retardi kojih se nakupilo i po forumu...

 

edit: ono što će se dešavati s planetom u daljnjoj budućnosti bez obzira na naš utjecaj na njega znanosti je poznato a ono što sam upisao gore je jedno od dešavanja, isparit će oceani za cca. 1,5 milijardi godina... ono gdje postoje dvojbe je hoće li sunce koje će izrasti u crvenog diva svojim obimom obaviti, progutati i zemlju ili ipak neće, zadnja predviđanja su da neće koliko mi je poznato

 

*ne trolati s kompleksnim sustavima i sistemima koji naizgled oponašaju živa bića

Da, bez ljudi ništa nema smisla, sve je napravljeno samo za nas i nitko ne zna ništa osim nas. Mi smo sve i svašta i mjerilo svega i kad nas više ne bude neće biti ničeg, jer Mjesec postoji samo kad ga netko gleda. 

42
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 1:28 (markoBT).
14 godina
neaktivan
offline
Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u atmosf

Stigle vijesti za najveće ljudske more.
Na dnu oceana diljem Zemlje "spava" mnogo metana i "čeka" 
zagrijavanje oceana da izađe na površinu.
Da li je to kraj za ljude? 

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u at
markoBT kaže...
nemrem_stara_mi_sere kaže...
markoBT kaže...
nemrem_stara_mi_sere kaže...
Horned Reaer kaže...
Ljudska rasa nece jos dugo ali nismo ni zasluzili ! No planet ce se oporaviti za koju milijardu godina

 planet će za koju milijardu godina imati oceane vodene pare s temperaturama sličnim onima na veneri

 

edit, edit:

 

Planeta za koju milijardu godina vjerovatno neće ni biti. A planet je dobro i sad, a bit će i još neko vrijeme. To što nama neće odgovarat, to se planeta ne tiće. Nije posao planeta da se prilagodi nama, nego je obrnuto.

planet nema posao, niti volju, niti svijest, planet nije živo biće* i sve te priče nemaju smisla, hoće li se on raspasti, biti ovakav ili onakav naša je briga u domeni u kojoj smo sposobni odnosno kao čovječanstvo možemo intervenirati

a to gdje možemo intervenirati je kemijski sastav atmosfere koju smo našim utjecajem izmijenili i tako doveli u opasnost sebe, floru i faunu

 

tim više nerviraju negiratelji znanstvenih činjenica, troleri i ostali retardi kojih se nakupilo i po forumu...

 

edit: ono što će se dešavati s planetom u daljnjoj budućnosti bez obzira na naš utjecaj na njega znanosti je poznato a ono što sam upisao gore je jedno od dešavanja, isparit će oceani za cca. 1,5 milijardi godina... ono gdje postoje dvojbe je hoće li sunce koje će izrasti u crvenog diva svojim obimom obaviti, progutati i zemlju ili ipak neće, zadnja predviđanja su da neće koliko mi je poznato

 

*ne trolati s kompleksnim sustavima i sistemima koji naizgled oponašaju živa bića

Da, bez ljudi ništa nema smisla, sve je napravljeno samo za nas i nitko ne zna ništa osim nas. Mi smo sve i svašta i mjerilo svega i kad nas više ne bude neće biti ničeg, jer Mjesec postoji samo kad ga netko gleda. 

ništa što sami nismo napravili nije napravljeno za nas, mi smo produkt evolucije koja nema svijest već mehanizam koji je takav radi prirode fizičkih zakona, odnosa u prirodi, tako da smo evolucijski prilagođeni svom okolišu pa bi onda mogao reći da je u počecima naše vrste više on oblikovao nas nego mi njega, sada, zadnjih par stoljeća to se značajnije mijenja i naše aktivnosti mijenjaju cijeli planet i njegovu atmosferu u za naš život negativnom smjeru

 

mi i jesmo mjerilo svega, ne bih se zaustavio samo na nama, već na sve one koji su svjesni jer svjesna bića su ta koja opažaju, vole, mrze, žele i pate i jedino njih boli briga za bilo šta... mjesec, zemlju i kamenje nije briga ni za što

tako da bez svijesti, razuma ništa nema smisla

 

edit: dobio sam zvjezdicu

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 4:04 (nemrem_stara_mi_sere).
15 godina
offline
Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u atmosf

oćemo sad slavit "dan oslobođenja metana"? hoće li zabraniti pušenje na otvorenom u sibiru? hoće li poskupiti plin u rvat'ca i rvata? tko su ti "znanstvenici" koji se svako malo spominju i zašto se skrivaju iza opće apstraktne imenice? jel ta mala (gt) umiješana i u prodaju gripena? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u at
@ memulica - Eto ni analogija ti nije jača strana, a što se tiče 'goriva budućnosti' i tu si pogriješio - bolje ga je paliti sada nego da se oslobađa. Jedini je problem što je taj izvor nempguće eksploatirati kontrolirano.
Tužno je što smo svijet uopće doveli do toga.
I smanji s crkvom i s gifovima. Postovi ti tsko izgledaju još nakaradnije nego bi trebali. Šta, imaš 12 godina?
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 6:47 (Gallu).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u at
Manje čitaj senzionalističke naslove možda, a malo više istraži koje su stvarne prijetnje antropogenog utjecaja.
Neće svijet nestati, ali moguće je da će postati puno neprijaznije mjesto za život.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 17:19 (Gallu).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u atmosf

slijedi globalna zabrana pušenja cigareta  na otvorenom !

još jedan ''razlog'' za kontrolu i oduzimanje slobode !

waaagh ;
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u at
Daj ajde, ljudima je tesko nosit maske usred globalne pandemije, a neko misli da cemo razmisljat o klimatskim promjenama koje ce se desit za 20 - 50 godina....
 
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u at
dužnost svih nas je da ubrzamo Doomsday... svi koji živeu gradu moraju na selu naći jednog seljaka i biti mu sponzor u odgoju krave...trebalo bi ponovno vratiti u uporabu freon

što se tiče ovih promjena to je sve relativno...evo tigrasti komarci kažu mi da im nije bilo nikad bolje... naročito dolaskom kod nas... Hrvatska je njima obećana zemlja.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u at
HCMAA kaže...
evo tigrasti komarci kažu mi da im nije bilo nikad bolje... naročito dolaskom kod nas... Hrvatska je njima obećana zemlja.

 To je zato kaj im je Kolinda obećala da budu delali za 8000€ od doma (iz RH), pričekaj malo da skuže da je sad Milky predsjednik  (ne budu ni oni vječno pikali za džabe)

 

 

 

BTW, kaj se ove teme tiče, lako se nama zajebavati, ali dobro je netko u temi primjetio: pravi problem je štetan utjecaj čovječanstva na ostatatk okoliša (ili cijelokupni okoliš, po onoj drugoj teoriji).

Nisam paničar ni ništa slično, ali kad vidim morske životinje kako se guše u plastici koju ljudi ne žele skladištiti i/ili reciklirati na ispravan način, to definitivno nije ok.

Na promjene u atmosferi, puno jače ionizirajuće zračenje, loš sastav zraka itd. se životinje budu puno brže naviknule (i "evoluirale") od ljudi, tak da to nije problem, ljudi su ionak nebitni, i zaslužuju propast jer ionak namjerno idu u tom smjeru (zbog komformizma), ali i od toga smo jako daleko, jer kao vrsta se lako prilagodimo na loše uvjete, ali nije ok to kaj radimo drugim vrstama.

Eto, tek toliko, znam da zvučim ko Greta, ali ipak treba malo stisnut i reciklirat otpad, a ne ovak.

A ostalo, poput ovih stakleničkih plinova bude ionak došlo na svoje (premda nam bude prekasno, ali sami trendovi današnjeg društva se kreću u pozitivbom smjeru, ne zbog Grete i sličnih, nego zbog pohlepe - paradoksalno da zapravo našim pristupom idemo zapravo u smjeru koji je za ostatak planeta povoljniji, a samo zbog vlastite zarade).

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 10:03 (fer-de-lance).
3 godine
protjeran
offline
Re: Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u at
fer-de-lance kaže...
HCMAA kaže...
evo tigrasti komarci kažu mi da im nije bilo nikad bolje... naročito dolaskom kod nas... Hrvatska je njima obećana zemlja.

 To je zato kaj im je Kolinda obećala da budu delali za 8000€ od doma (iz RH), pričekaj malo da skuže da je sad Milky predsjednik  (ne budu ni oni vječno pikali za džabe)

 

 

 

BTW, kaj se ove teme tiče, lako se nama zajebavati, ali dobro je netko u temi primjetio: pravi problem je štetan utjecaj čovječanstva na ostatatk okoliša (ili cijelokupni okoliš, po onoj drugoj teoriji).

Nisam paničar ni ništa slično, ali kad vidim morske životinje kako se guše u plastici koju ljudi ne žele skladištiti i/ili reciklirati na ispravan način, to definitivno nije ok.

Na promjene u atmosferi, puno jače ionizirajuće zračenje, loš sastav zraka itd. se životinje budu puno brže naviknule (i "evoluirale") od ljudi, tak da to nije problem, ljudi su ionak nebitni, i zaslužuju propast jer ionak namjerno idu u tom smjeru (zbog komformizma), ali i od toga smo jako daleko, jer kao vrsta se lako prilagodimo na loše uvjete, ali nije ok to kaj radimo drugim vrstama.

Eto, tek toliko, znam da zvučim ko Greta, ali ipak treba malo stisnut i reciklirat otpad, a ne ovak.

A ostalo, poput ovih stakleničkih plinova bude ionak došlo na svoje (premda nam bude prekasno, ali sami trendovi današnjeg društva se kreću u pozitivbom smjeru, ne zbog Grete i sličnih, nego zbog pohlepe - paradoksalno da zapravo našim pristupom idemo zapravo u smjeru koji je za ostatak planeta povoljniji, a samo zbog vlastite zarade).

 

 mene nervira što mnoge nervira način na koji je nešto izrečeno a ne bit izrečenog pa će se ponašati barem na forumu debilno, davati pozitivno onima koji su u krivu i ponašati se blesavo, nekima treba ući pod kožu i titrati im kako bi se ponašali odgovorno... to je ujedno i lijek za koronu, čista gebelština, da se sad ovi gore sastanu i ponovno naprave hrtov "za slobodu" program koji je išao za vrijeme rata u kojem bi prikazivali liječnike kao narodne heroje a izvještaje o dnevno novozaraženima prikazivali kao izvještaje s ratišta, tupili o nacionalnom ponosu, izdržljivosti nacije i slično, postigli bi željeno i ljudi bi se radi nacionalističkih i domoljubnih razloga stidjeli što se ne pridržavaju mjera ratnog stožera u borbi protiv soldateske srbočetničkih virusa, za 7 dana riješili bi epidemiju... ljude treba prevariti, stvoriti atmosferu koja će s dna kace prožeti cijelo društvo, ne možeš s njima fino, krizne situacije zahtijevaju prevaru jer neki ne mogu shvatiti, neki će se iz petnih žila protiviti bilo kakvom autoritetu, drugi mrze hipike, treći ne podnose vlast i dociranje a sve skupa boli kiki za činjenice i radije će prekriti oči i uperiti prst u ono što ih nervira, dok svi mi nježne i zahtjevne cvećke shvatimo bit će prekasno

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 11:24 (nemrem_stara_mi_sere).
15 godina
offline
Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u atmosf

gdje bih se mogao prijaviti za promatrača mjehurića (jasno, samo u znanstvene svrhe; ništa hobistički), kolika je plaća (neto) te kojom je učestalošću dijele*? 

 

*može soma eura ali tjedno. + stan i hrana i sprej protiv bijelih međeda. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 13:45 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u at
nemrem_stara_mi_sere kaže...

planet nema posao, niti volju, niti svijest, planet nije živo biće ...

...

ne trolati s kompleksnim sustavima i sistemima koji naizgled oponašaju živa bića

 

Postoji bezbroj perspektiva iz kojih i ti naizgled oponašaš živo biće.

Kakve ti to dokaze imaš da planet nije živo biće, kad sve ukazuje da jest?

 

Slobodna volja ne postoji - nemaš je ni ti pa tako ni planet.

Posao - treba imati posao da bi bio živ? lol

Svijest - ako znaš da planet nema svijest onda očito znaš definirati svijest, nešto što nitko u znanstvenoj zajednici ne zna.

 

Na kraju, oponašati živa bića mogu samo živa bića i nešto programirano da ih oponaša, a ako je planet programiran da oponaša život onda si vrlo vjerojatno i ti.

Dakle, ili ste živi oboje ili nijedno od vas nije živo.

Svemir.
3 godine
protjeran
offline
Re: Zarobljeni metan s Arktika počeo odlaziti u at
PaleRider kaže...
nemrem_stara_mi_sere kaže...

planet nema posao, niti volju, niti svijest, planet nije živo biće ...

...

ne trolati s kompleksnim sustavima i sistemima koji naizgled oponašaju živa bića

 

Postoji bezbroj perspektiva iz kojih i ti naizgled oponašaš živo biće.

Kakve ti to dokaze imaš da planet nije živo biće, kad sve ukazuje da jest?

 

Slobodna volja ne postoji - nemaš je ni ti pa tako ni planet.

Posao - treba imati posao da bi bio živ? lol

Svijest - ako znaš da planet nema svijest onda očito znaš definirati svijest, nešto što nitko u znanstvenoj zajednici ne zna.

 

Na kraju, oponašati živa bića mogu samo živa bića i nešto programirano da ih oponaša, a ako je planet programiran da oponaša život onda si vrlo vjerojatno i ti.

Dakle, ili ste živi oboje ili nijedno od vas nije živo.

aj prvo pogledaj ponovno što sam napisao i na što odgovarao i obrati pažnju na kurziv pa ispravi ono što si mi stavio u usta pa možda i odgovorim, iako mi se neda odgovarati i sam sebe korim što sam išao filozofirati

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice