Zapošljavanje IT stručnjaka: svaki treći primljeni

poruka: 66
|
čitano: 15.422
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zapošljavanje IT stručnjaka: svaki treći primljeni".
10 godina
online
Re: Zapošljavanje IT stručnjaka: svaki treći priml
Friday kaže... 

Evo ja NULA certifikata. Upravo mi stigla neka knjiga za AWS cert. I to sam uzeo samo zato je je nixass rekao da mu necu vise biti fejsbuk frend ako ne polozim...

Imam dosta IT knjiga kod kuce koje sam ili citao ili ih citam ali nisam bas nikada nikakav cert dobio.

 I ja točno NULA certifikata. A 8 godina se bavim cloud-om. Svako malo mi dođe, pa mogao bi položiti tek toliko da ljudi vide, ali meh.

Nadglednik dina
3 godine
protjeran
offline
Re: Zapošljavanje IT stručnjaka: svaki treći priml
Volio bo kad bi stavio (i ostali) primjer jednog CVa. Što izgledom, što sadržajem.
Skelpao sam okej luking CV u Wordu, opet 1.8 stranica. To je nekako moja konfor zona - da je manje ili više ne bi bio zadovoljan.
Life is meant to die. Accept your fates.
10 godina
online
Re: Zapošljavanje IT stručnjaka: svaki treći priml
Caustic kaže...
Volio bo kad bi stavio (i ostali) primjer jednog CVa. Što izgledom, što sadržajem.
Skelpao sam okej luking CV u Wordu, opet 1.8 stranica. To je nekako moja konfor zona - da je manje ili više ne bi bio zadovoljan.

 Moj CV ima 4 stranice i nemam nikakvih problema s time. Jednostavno ne ide na manje, opisi su minimalni, sve osnovne informacije. Koristim resume.io za kreiranje/update CV-a.

Nadglednik dina
15 godina
offline
Zapošljavanje IT stručnjaka: svaki treći primljeni

jedino što vam treba pisati u životopisu je: "šutim i radim što, kad i kako mi se kaže." i sva vrata se čudom otvaraju ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Zapošljavanje IT stručnjaka: svaki treći priml
Caustic kaže...
Volio bo kad bi stavio (i ostali) primjer jednog CVa. Što izgledom, što sadržajem.
Skelpao sam okej luking CV u Wordu, opet 1.8 stranica. To je nekako moja konfor zona - da je manje ili više ne bi bio zadovoljan.

 Moj CV ima 3 i pol stranice :D ukoliko je to dobro poslozeno nebitno kolko ima stranica, samo pazi da recimo kad stavljas gdje si radio da navedes ispod toga za sto si bio zasluzan, neke uspjehe koje si postigao dok si tamo radio, to je bitno, a ne s cime si se sve sluzio, uspjesi su bitniji pa makar i oni najmanji da si iznio smece bez da ti je itko rekao :D

11 godina
protjeran
offline
Re: Zapošljavanje IT stručnjaka: svaki treći priml
Friday kaže...
Gadgeti kaže...

Jos jedna bitna razlika izmedju RH i vani, a to je skolovanje. Vani ih boli k za vasu skolu i faks, bitno da vi znate posao odraditi. Recimo kod mene vise gledamo certifikate neke bolje jer znamo da to nije "kupljeno" i oni su vecinom pozeljniji nego bilo kakvi faks, iako ako nemate nista nebitno, bitno je iskustvo i znanje! Tako da ne zamarajte se fakultetima, to mi je jedino sto zalim sto sam potratio 5 godina zivota na faksu da bih mogao u RH dobiti placu od 7,000 kn :S vani ih briga koji faks imate, placa vam raste po iskustvu a ne godini obrazovanja, tj kupljenog faksa.

 

Jep, ja zavrsio srednju za elektrotehnicara. Ovdje sam Sr Data Engineer i prezadovoljan sam... Za faks me nitko ziv nije nista pitao. Na jednom od razgovora za posao su mi servirali uvod kako oni (firma) izuzetno drze do visokog obrazovanja, diploma, ovoga i onoga... Ja stavio CV na stol i nitko vise nije spominjao diplome i picke strinine. Dobio posao, naravno. Sa maksimalno ponudjenim iznosom.

 

Dosta toga izgleda kao znanstvena fantastika iz HR. Prije nekih dvije godine pricam sa poznanikom iz HR koji nema pojma kako je meni ovdje. I pocne pricati o frendu koji radi negdje u svedskoj kao developer. Kaze on meni "jebote, on ima placu 4 tisuce eura". Ja ga gledam, doslo mi je da kazem "pa reci mu nek stisne zube, bit ce bolje valjda"

 Bas to :D ja sam o placi davno prestao govoriti svima u RH, samo kazem imamo dovoljno :D naravno pored crypto posljednjih mjeseci mislim da ne trebam niti raditi ali kada volim jbg :D bolje nesto raditi nego samo sjediti :S

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice