Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen' go

poruka: 24
|
čitano: 7.259
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen' go".
5 godina
offline
Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen' go

Sve dok izvršavaju svoje radne obaveze mogu uzimati slobodne dane koliko im je god to potrebno

 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen
encoding kaže...

Sve dok izvršavaju svoje radne obaveze mogu uzimati slobodne dane koliko im je god to potrebno

A onda kada menadžeri primjete da su im radnici dulje na odmoru, samo ce im uvaliti dodatni posao do te mjere da ce godisnji zamijeniti sa isplatom u travnju za neiskoristene dane. Pa ti budi produktivan. ;-)

 

Trenutno imam 421 slobodan dan akumuliran. Ako napustim firmu, moraju mi sve to isplatiti u komadu. Bilo bi zanimljivo vidjeti koliko bi porez pojeo u tom slucaju... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2023 15:55 (kerum).
7 godina
protjeran
offline
Re: Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen
Hrvatska 2300.g
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen
kerum kaže...
encoding kaže...

Sve dok izvršavaju svoje radne obaveze mogu uzimati slobodne dane koliko im je god to potrebno

A onda kada menadžeri primjete da su im radnici dulje na odmoru, samo ce im uvaliti dodatni posao do te mjere da ce godisnji zamijeniti sa isplatom u travnju za neiskoristene dane. Pa ti budi produktivan. ;-)

 

Trenutno imam 421 slobodan dan akumuliran. Ako napustim firmu, moraju mi sve to isplatiti u komadu. Bilo bi zanimljivo vidjeti koliko bi porez pojeo u tom slucaju... 

 Za HR ili stranu firmu? Tijekom kojeg perioda? To je ogroman broj "slobodnih" dana, za koje eto vidimo da nisu baš "slobodni" ako su vezani tamo negdje na papiru. 

 

Nažalost, "neograničen" godišnji nikad to nije, pa uvijek bude neka realna prepreka, samo što je kod "ograničenih" linija jasno ocrtana, a ovdje je nevidljiva golom oku

10 godina
offline
Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen' go

Hm, pa ak' si u IT, onda nema ograničenja. Slobodan si kada poželiš, al samo odradi posao.

Kompanije koje se ne prilagode novo nastalim uvjetima rada, osuđene su na preživljavanje i konačnu propast kao biznis.

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen
Ako godina ima X radnih dana i ti dobijes posla za X dana, "samo ga uradi i mozes uzeti koliko hoces godisnjeg" - zapravo nemas godisnji.
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen' go

Preptostavka je ovdje da gledaju na onaj projektni način rada. Recimo imaš rok mjesec dana za napraviti neki zadatak, tojest imaš finalni rok na dan x. Sada kako ćeš ti to odraditi (svaki dan po 8 sati, ili svaki drugi dan po 10 sati ili ćeš čekati zadnji tjedan i onda raditi ko lud) ovisi o tebi i tvojoj organizaciji. Naravno, ako su rokovi češći i učestali (tipa svaki tjedan) onda je to zamka na koju žele uloviti. 

Stoja
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen
Stoja kaže...

Preptostavka je ovdje da gledaju na onaj projektni način rada. Recimo imaš rok mjesec dana za napraviti neki zadatak, tojest imaš finalni rok na dan x. Sada kako ćeš ti to odraditi (svaki dan po 8 sati, ili svaki drugi dan po 10 sati ili ćeš čekati zadnji tjedan i onda raditi ko lud) ovisi o tebi i tvojoj organizaciji. Naravno, ako su rokovi češći i učestali (tipa svaki tjedan) onda je to zamka na koju žele uloviti. 

Da, samo to nema nikakve veze s GO. To je raspodjela sati umjesto 5 x 8 sati tjedno u 2 x 20, ako tako želiš raditi.

Ideja "riješi posao pa si slobodan" nije rijetka, dapače velik broj ljudi voli takvo što, samo nitko nije došao na ideju reći "idem odraditi sve danas do ponoći pa sam sutra na GO".

16 godina
offline
Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen' go

Ako mozes napraviti posao prije roka bez da radis prekovrmeno, tada ti nisu dali dovoljno posla.

Ako radis prekovremeno, zapravo si placen po satu a ne po danu.

U oba slucaja ovo mi nema nikakvog smisla.

 

Na poslu se ocekuje da svojih 8 (ili koliko vec sati) radis sa 100% svojih kapaciteta. Ako radis ispod toga, ne treba te motivirati "beskonacnim" godisnjim nego ti dat otkaz. 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2023 19:25 (SupremeCommander).
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen
SupremeCommander kaže...

Ako mozes napraviti posao prije roka bez da radis prekovrmeno, tada ti nisu dali dovoljno posla.

Ako radis prekovremeno, zapravo si placen po satu a ne po danu.

U oba slucaja ovo mi nema nikakvog smisla.

 

Na poslu se ocekuje da svojih 8 (ili koliko vec sati) radis sa 100% svojih kapaciteta. Ako radis ispod toga, ne treba te motivirati "beskonacnim" godisnjim nego ti dat otkaz. 

 U principu se slažem, samo malo tko osim ljudi na kakvim drozama mogu svaki dan biti 100% produktivni svih 8h.

16 godina
neaktivan
offline
Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen' go

potvrđeno već u nekoliko dokumentaraca koji su analizirali silikonsku dolinu... kokain se troši kao kraš expres.

i baš je bila tema satnice i krajnjih rokova.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2023 20:10 (torrente).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen
Ferritin kaže...
SupremeCommander kaže...

Ako mozes napraviti posao prije roka bez da radis prekovrmeno, tada ti nisu dali dovoljno posla.

Ako radis prekovremeno, zapravo si placen po satu a ne po danu.

U oba slucaja ovo mi nema nikakvog smisla.

 

Na poslu se ocekuje da svojih 8 (ili koliko vec sati) radis sa 100% svojih kapaciteta. Ako radis ispod toga, ne treba te motivirati "beskonacnim" godisnjim nego ti dat otkaz. 

 U principu se slažem, samo malo tko osim ljudi na kakvim drozama mogu svaki dan biti 100% produktivni svih 8h.

Teoretski, neke analize govore da je stvarni realni max oko 70 - 75% radnog vremena stvarna produktivnost (i to ne u RH).

Zato se, ako je čovjek organiziran, može malo reorganizirati, ali je to jako ovisno o vrsti posla, načinu rada itd.

12 godina
offline
Re: Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen
encoding kaže...
kerum kaže...
encoding kaže...

Sve dok izvršavaju svoje radne obaveze mogu uzimati slobodne dane koliko im je god to potrebno

A onda kada menadžeri primjete da su im radnici dulje na odmoru, samo ce im uvaliti dodatni posao do te mjere da ce godisnji zamijeniti sa isplatom u travnju za neiskoristene dane. Pa ti budi produktivan. ;-)

 

Trenutno imam 421 slobodan dan akumuliran. Ako napustim firmu, moraju mi sve to isplatiti u komadu. Bilo bi zanimljivo vidjeti koliko bi porez pojeo u tom slucaju... 

 Za HR ili stranu firmu? Tijekom kojeg perioda? To je ogroman broj "slobodnih" dana, za koje eto vidimo da nisu baš "slobodni" ako su vezani tamo negdje na papiru. 

 

Nažalost, "neograničen" godišnji nikad to nije, pa uvijek bude neka realna prepreka, samo što je kod "ograničenih" linija jasno ocrtana, a ovdje je nevidljiva golom oku

Firma u DE, skupljeno u 7 godina rada. Godisnje dobijemo 30 dana koje nikada ne potrosim do kraja (COVID je tu itekako pomogao), a ostatak kroz takozvani vremenski racun. Ideja je da odvajas dio bruto place i kupujes sate po trenutnoj tarifi te si smanjujes porezna davanja (posljedicno i neto). Jednog dana kada napredujes sakupljeni sati vrijede financijski vise te ih mozes iskoristiti za putovanje po svijetu, dodatno usavrsavanje, prijevremenu mirovinu itd. Kolega je trenutno 4 mjeseca na proputovanju po Novom Zelandu uz pomoc ovoga.

6 godina
offline
Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen' go

"Što se tiče radnika koji rade na satnicu, oni, zbog različitih saveznih i državnih zakona, neće moći ići na godišnji koliko god će to oni htjeti, kao ni zaposlenici izvan SAD-a."

 

Pa al ne znači ovo da u biti se ovo odnosi samo na managere, jer svi mi obični radnici "ne manageri" smo ionako na kolketivnom ugovoru sa određenom satnicom, dok menageri sa individualnim ugovorima nemaju određenu satnicu? Što znači da ti crnči a ja ču uživat na godišnjem, samo mi javi kad si gotov!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen
nikonja kaže...

 

Pa al ne znači ovo da u biti se ovo odnosi samo na managere, jer svi mi obični radnici "ne manageri" smo ionako na kolketivnom ugovoru sa određenom satnicom, dok menageri sa individualnim ugovorima nemaju određenu satnicu? Što znači da ti crnči a ja ču uživat na godišnjem, samo mi javi kad si gotov!

Koji su to radnici na ugovorima s definiranom satnicom?

6 godina
offline
Re: Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen

Pa svi na kolektivnim ugovorima, al ti nemaš definirano u ugovoru koliko sati moraš mjesečno napravit? 

16 godina
online
Re: Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen
nikonja kaže...

Pa svi na kolektivnim ugovorima, al ti nemaš definirano u ugovoru koliko sati moraš mjesečno napravit? 

Naravno da nemam, ni u RH ni vani. Definirano je radno vrijeme, pozivanje na ZoR i slično, ali nema broja sati ni ičega sličnog jer je broj sati varijabilan od mjeseca do mjeseca.

Isto, koji kolektivni ugovor definira sate?

13 godina
offline
Re: Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen
Čekaj, tebi u ugovoru piše da radiš od 8-17h (recimo)? Kad kažeš da ti je definirano radno vrijeme, a ne broj sati. Meni kaze 40h tjedno max. Svaki ugovor koji sam potpisao do sada u preko 20 godina rada je definirao na koliko se radnih sati tjedno temelji plaća koju se poslodavac obvezao isplatit mjesečno.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2023 6:59 (dsc).
16 godina
online
Re: Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen
dsc kaže...
Čekaj, tebi u ugovoru piše da radiš od 8-17h (recimo)? Kad kažeš da ti je definirano radno vrijeme, a ne broj sati. Meni kaze 40h tjedno max. Svaki ugovor koji sam potpisao do sada u preko 20 godina rada je definirao na koliko se radnih sati tjedno temelji plaća koju se poslodavac obvezao isplatit mjesečno.

Da, definirano je radno vrijeme, potencijalno varijabilno radno vrijeme, pauza, a u skladu sa ZoR-om je 40 sati tjedno (u RH, drugdje je malo drugačije, ali slično).

Kako mjesečni broj sati teoretski varira od 160 do 184, tako uz fiksni mjesečni iznos plaće u tih 15% varira i teoretski iznos satnice (zato se i ne ide u smjeru satnice već mjesečne plaće). Da ne govorimo o mjesecima kad koristiš GO, bolovanje itd.

13 godina
offline
Re: Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen
Dobro, ja nemam pojma kak je tocno u Hrvatskoj ali ja nikad nisam vidio nit čuo da je nekom u ugovoru određeno radno vrijeme pa me to malo začudilo. Naravno, ne pričam o prodavačima i konobarima di bi to možda imalo smisla. Kaj ti radiš da je radno vrijeme tolko bitno? Moji ugovori su obično godišnji bruto na osnovu 40 satnog radnog tjedna plus sve beneficije. Godišnji odmor je uračunat kao da si odradio 8 sati taj dan tak da to nema nikakve veze, a bolovanje je plaćeno po posebnoj, smanjenoj tarifi svugdje tak da to kaj ti ubrajaš u satnicu nema nikakve veze u biti.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2023 12:46 (dsc).
14 godina
offline
Re: Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen
nikonja kaže...

Pa svi na kolektivnim ugovorima, al ti nemaš definirano u ugovoru koliko sati moraš mjesečno napravit? 

Mislim da ne razumiješ što je kolektivni ugovor. To je tipa kad neki sindikat (visokog obrazovanja, učitelja, itd.) pregovara s Vladom ili tvrtkom u ime svih koje predstavljaju i potpiše ugovor koji vrijedi za sve članove. Npr.

Ili tipa kolektivni ugovor radnika s Podravkom, a u Hrvatskoj postoje i tkz. prošireni kolektivni ugovori koji vrijede za sve poslodavce u određenoj struci (IT naravno nije u tome).
16 godina
online
Re: Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen
dsc kaže...
Dobro, ja nemam pojma kak je tocno u Hrvatskoj ali ja nikad nisam vidio nit čuo da je nekom u ugovoru određeno radno vrijeme pa me to malo začudilo. Naravno, ne pričam o prodavačima i konobarima di bi to možda imalo smisla. Kaj ti radiš da je radno vrijeme tolko bitno? Moji ugovori su obično godišnji bruto na osnovu 40 satnog radnog tjedna plus sve beneficije. Godišnji odmor je uračunat kao da si odradio 8 sati taj dan tak da to nema nikakve veze, a bolovanje je plaćeno po posebnoj, smanjenoj tarifi svugdje tak da to kaj ti ubrajaš u satnicu nema nikakve veze u biti.

Malo sam zbunjen brkanjem termina. Ja sam u IT-u.

Zakon o radu definira puno toga, što mora biti u ugovoru i na koji način, koliki je GO, radno vrijeme, kako se računa plaća i slično.

Plaća mora biti navedena u brutu (bruto 1), s tim da se odnosi na mjesečne intervale.

GO ne mora biti u iznosu jednak plaći (računa se prema prosjeku tri mjeseca), a ZoR uopće ne poznaje termin "satnice".

Isto tako, kako "satnica" ne definira direktno naknadu po satu (je li bruto, neto, u kojem je omjeru s danima, itd.).

Recimo, ja elemente koo broj dana GO, radno vrijeme,  i slično imam uredno u ugovoru, kako u RH tako i van RH. Isto tako, sad imam definiranu punu plaću za prvih 15 dana bolovanja, kao što i u ugovorima imam isklučivo bruto 1 (u RH) ili samo plaću (ako nema nameta ili davanja na ili iz plaće).

13 godina
offline
Re: Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen
Tak imam i ja. Godisnji bruto placen mjesecno za satnicu od 40 sati tjedno. Godisnjeg tolko, bonus ovolko, auto, mobitel… samo mi ne odredjuju od kad do kad moram radit. Mogu po noci ak hocu i uspijem. Boli ih briga dok god se ciljevi postizu.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2023 15:51 (dsc).
16 godina
online
Re: Zaposlenici Microsofta moći će na 'neograničen
dsc kaže...
Tak imam i ja. Godisnji bruto placen mjesecno za satnicu od 40 sati tjedno. Godisnjeg tolko, bonus ovolko, auto, mobitel… samo mi ne odredjuju od kad do kad moram radit. Mogu po noci ak hocu i uspijem. Boli ih briga dok god se ciljevi postizu.

Pa ni mene nitko ne pita. Formalno mora postojati, hoći li raditi tu ili od doma je svejedno, koliko sati tjedno je bitno samo radi prekovremenih.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice