Započinje proizvodnja Appleovog A12 čipa

poruka: 5
|
čitano: 2.313
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Započinje proizvodnja Appleovog A12 čipa".
13 godina
offline
Započinje proizvodnja Appleovog A12 čipa

Onda je novi iP prvi na 7nm sa novim procesorom ... dakle razlika u performansama u ondosu na androide će se samo povećati :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Započinje proizvodnja Appleovog A12 čipa

Baš me živo zanima, koliko će trajati 7nm trend a ustvari i A12 chip?! 

Uvjeren sam da će već iduće godine doći neki A12S varijanta chipa! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Započinje proizvodnja Appleovog A12 čipa
ATJLučko kaže...

Baš me živo zanima, koliko će trajati 7nm trend a ustvari i A12 chip?! 

Uvjeren sam da će već iduće godine doći neki A12S varijanta chipa! 

Veoma lagan odgovor na tvoje pitanje, razvoj A serije vec veoma dugo ide po ko sinama. U semptembru 2019 izbacit ce najnapredniji chip za smartphone - A13 na 5nm procesu, naravno koji mjesec prije tog novi node ce ispolirat s nabrijanijom verzijom dotadasnje perjanice namjenjenoj tabletima - A12X

13 godina
offline
Re: Započinje proizvodnja Appleovog A12 čipa
Statsman kaže...
ATJLučko kaže...

Baš me živo zanima, koliko će trajati 7nm trend a ustvari i A12 chip?! 

Uvjeren sam da će već iduće godine doći neki A12S varijanta chipa! 

Veoma lagan odgovor na tvoje pitanje, razvoj A serije vec veoma dugo ide po ko sinama. U semptembru 2019 izbacit ce najnapredniji chip za smartphone - A13 na 5nm procesu, naravno koji mjesec prije tog novi node ce ispolirat s nabrijanijom verzijom dotadasnje perjanice namjenjenoj tabletima - A12X

 5nm za 2019 je možda malo preoptimistično. 

10 godina
offline
Re: Započinje proizvodnja Appleovog A12 čipa
grzzi kaže...  

 5nm za 2019 je možda malo preoptimistično. 

Nije uopce, TSMC ce za Apple-ov xmas 2019. bez pol beda imat spreman finiji node, iako ce se u biti radit o doradjenijem 7nm, uostalom EUV bi do tad trebao bit spreman barem za osvjetljavanje kriticnih dijelova wafera. Trenutni 7nm mora da je zesci pain in the ass, al jhebe se jabucarima sve dok ekipa kupuje telefone po 999$, pa cak ako je yield oko 10% njima ok

Sad kako ce marketinski imenovat 7nm+ o tome bi se jos dalo, tipujem na 5nm, mozda bude i 6nm a ako EUV bude u stvarno dobrom stanju mozda zakaleme gore i 4nm.

Klasicna litografija je prdnula jos tamo oko 130nm a tvornicari za finijiu izradu proizvoljno uzimaju u obzir samo vrijednosti koje im najvise pasu i ljepe kako im cefne, cak i Intel koji je s nomenklaturom najkonzervativniji mulja sto na sata, svaka nova prezentaciji novi grafovi s totalno drugacijim vrijednostima

Kad smo vec kod Intela kad se samo sjetim da su svoj famozni 10nm najavili tamo za drugu polovicu 2015. da bi ga bas ovih dana po n-put odgodili tamo negdje za 2019., valjda ako Bog da

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 18:58 (Statsman).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice