Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

poruka: 143
|
čitano: 25.194
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje".
14 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Tv kupio prije 2-3 godine. Sjećam se da sam pazio da pise dvb t2, ali sada skenirao i ne vidim nista. Ne sjećam se jel pisalo 265 mislio sam da se to podrazumijeva sa t2 televizorima

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Ivanjino96 kaže...

Koliko sam skuzio DVB-T2 HEVC signal je taj koji je pušten. Pokušao sam danas kod bake i dede naći te nove programe i naravno ne mogu ih naći. Kada su kupovali televizor 2018 rekli su im da podrzava novi signal koji dolazi. Koliko vidim po specifikacijama podrzava DVB-T2 ali x264 a ovaj je x265? Znači morat će uzeti prijamnik da bi gledali. Ili ja nešto nisam dobro skuzio. 

Specifikacije TV-a

Tip tunera DVB-T, DVB-T2, DVB-C

Podržani standardi DVB-T/C, H.264/ MPEG4 / MPEG2, HDTV (MPEG4, H.264)

 Ukratko, zaje**li su baku i dedu. Novi signal je x265 ili HEVC. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača

Vjerojatno ima, barem po ovom: https://www.displayspecifications.com/en/model/e9d218c6

Ali da budes 100% siguran nazovi LG podrsku.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 21:18 (evincar).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
koji-lik kaže...

Tv kupio prije 2-3 godine. Sjećam se da sam pazio da pise dvb t2, ali sada skenirao i ne vidim nista. Ne sjećam se jel pisalo 265 mislio sam da se to podrazumijeva sa t2 televizorima

 Ponovno, za sve one koji su na zajedničkim antenskim sustavima, većina tih sustava mora se ponovno podesiti ponovno da bi pojačavali novu frekvenciju signala koji je pušten jer oni ne pojačavaju sve frekvencije već one na koje su podešeni. Ali, DVB-T2 i HEVC (x265) nisu nužno vezani jedno za drugo. Tako da ako imaš DVB-T2 ne mora značiti da ti TV podržava i HEVC.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
7 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača

@jozobozo121

Hevc265 je codec, a postoji i hevc264 ( i takodjer je codec , 😀 )

15 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
JozoBozo121 kaže...
Ivanjino96 kaže...

Koliko sam skuzio DVB-T2 HEVC signal je taj koji je pušten. Pokušao sam danas kod bake i dede naći te nove programe i naravno ne mogu ih naći. Kada su kupovali televizor 2018 rekli su im da podrzava novi signal koji dolazi. Koliko vidim po specifikacijama podrzava DVB-T2 ali x264 a ovaj je x265? Znači morat će uzeti prijamnik da bi gledali. Ili ja nešto nisam dobro skuzio. 

Specifikacije TV-a

Tip tunera DVB-T, DVB-T2, DVB-C

Podržani standardi DVB-T/C, H.264/ MPEG4 / MPEG2, HDTV (MPEG4, H.264)

 Ukratko, zaje**li su baku i dedu. Novi signal je x265 ili HEVC. 

Tako su i mene zaje**li. A nadao sam se da ću sutra u miru moći pogledati Plodove zemlje u FHD-u. 

 

Ništa, nastavljam s čitanjem izabranih djela Damira Škare. 

14 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Nisam na zajednickom antenskom sustavu. Riblja kost na kući. Na žalost zbog loše informiranosti i hrt ove ne dorečenosti sucking sad. I da sad sam provjerio tv je 5 god
Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
9 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
bunker kaže...

@jozobozo121

Hevc265 je codec, a postoji i hevc264 ( i takodjer je codec , 😀 )

Prilično sam siguran da je x265 poznat kao HEVC, dok se x264 naziva AVC. High Efficiency Video Coding i Advanced Video Coding.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
JozoBozo121 kaže...
koji-lik kaže...

Tv kupio prije 2-3 godine. Sjećam se da sam pazio da pise dvb t2, ali sada skenirao i ne vidim nista. Ne sjećam se jel pisalo 265 mislio sam da se to podrazumijeva sa t2 televizorima

 Ponovno, za sve one koji su na zajedničkim antenskim sustavima, većina tih sustava mora se ponovno podesiti ponovno da bi pojačavali novu frekvenciju signala koji je pušten jer oni ne pojačavaju sve frekvencije već one na koje su podešeni. Ali, DVB-T2 i HEVC (x265) nisu nužno vezani jedno za drugo. Tako da ako imaš DVB-T2 ne mora značiti da ti TV podržava i HEVC.

 -nema veze s pojačavanjem.. ima s podešenim kanalima klasičnog kabelskog sustava tj onaj kanal koji je podešen, njega propušta/vidiš.. stari nrp htv-1 je i dalje na istom kanalu, dok je novi dodatni htv-hd novi-dodatni kanal i njega moraš dodati u kabelski sustav da bi ga vidio-primao, odnosno ako je kabelski sustav ogrnaičen brojem kanala tad neki drugi izbaciš-zamjeniš.. ali s pojačalima to veze nema.

-drugi dio je točan, tj ovisno o generaciji, T2 je stariji, postoji od prije nego je nastao 265 i zato nije uključen, ali na svim novijim uređajima bi morao biti, tj sve što se prodaje u EU bi mroalo u posljednje 2 godine biti s t2-265/hevcom.. ali trgovci vole jeftinu robu (zalihe..) koje mogu biti izvan eu, npr istočni susjedi.. pa tko zna, moguće mada za eu tržište već par godina bi trebalo biti siključivo s novim prijemicima... (koliko se po postalim info vidi, to je počelo 2015-2016te.. dakle već 3-4 godine osim zaliha koje zapravo ne bi trebale biti prodavane na eu tržištu..).

 

bunker kaže...

@jozobozo121

Hevc265 je codec, a postoji i hevc264 ( i takodjer je codec , 😀 )

 -ne.. nego samo zbrka oko naziva, umjesto korištenja standarda ili barem pokušaja.. to sve je AVC, h.264 i po njemu je 265 nazvan h/avc-hevc tj high efficiency.. kao prefix dok hevc 264 ne postoji (jer je HE prefix izmišljen uz 265.. ne uz 264). zbrka je što se sve to piše oflje, može h.264/avc može h-avc i to tad recimo trgovac pročita kao havc i zvuči mu jednako kao hevc.. onako, jedno slovo pa je to valjda to :))

+ provjeri, ni goolge neće pronaći hevc-264.. tj dat će ti h-avc i varijacije, jer ne može pronaći nepostojeće (osim zbrke i netočnih infoa koji mogu biti na ovakvim forumima.. kao i tvoj post).

-precizno, HEVC je dodatak na h.264-avc pa iz tog razloga ne može postojati hevc-264, samo 265 ili h.265 ili HEVC.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Mary Sue kaže...
Armor kaže...

Opet ne prenose niti finala US Opena, čemu onda sve to...

 Stvarno ne znam. Čula sam da postoje televizijski sadržaji koji nisu sportski, ali nikad ih nisam vidjela pa ne vjerujem u njih.

 

 Saborske sjednice i mise...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
7 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača

@ihush
9 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
bunker kaže...

@ihush

 Da, isto tako postoji H262 koji je poznat kao MPEG2 iliti naš standard za SD kanale. H264 je bila dosadašnja metoda enkodiranje većine sadržaja, inače znana kao MPEG4, koji koriste Slovenci recimo, još poznat kao AVC. H265 je poznat kao MPEG-H ili HEVC. 

 

Pogledaj su malo wiki oko nazivlja za USB, ovo za kodiranje je jednostavno kao piti vodu prema njihovim imenima.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 23:14 (JozoBozo121).
7 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača

@jozobozo
9 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Ne kuzim sto se ljudi zamarate HRTom sa zemaljskom antenom, ili uzmite satelit ili "kabelsku" kao b.net ili govno od HT-a.

 
1 6 hvala 0
14 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Jel i vama.zvuk dosta tisi na hd programima u usporedbi sa normalnim prijasnjim sd programima? Pojacam si recimo na novoj da normalno cujem i kad prebacim na rtl probije mi usi zvucnik

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Ja sam dobio hd tako što sam izvadio ant.priključak iz zidne priključnice i spojio na običnu antenu i skenirao" zračne" digitalne kanale.Istina zvuk je glasniji na SD kanalu jednog te istog programa.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 1:18 (ZdravkoZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
koji-lik kaže...
Nisam na zajednickom antenskom sustavu. Riblja kost na kući. Na žalost zbog loše informiranosti i hrt ove ne dorečenosti sucking sad. I da sad sam provjerio tv je 5 god

 Nema Hevc (bar ne h265) ako je tv star 5 godina.

15 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
ZdravkoZ kaže...
Novi Zagreb još ništa😭

 ti si u grupi maloj ali odabranoj koja nema nit pojebinačno zemljano nakrovno antenalo (hd na odvojenim kanalima usporedno sa tradicijom), nit kabelarsku (oni ni ne misle o tome). za zajedničke zgradne sustave nužan je tzv. "majstor" - kv porihtarac. gudlak. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 9:26 (Ajar).
13 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
ZdravkoZ kaže...
Ja sam dobio hd tako što sam izvadio ant.priključak iz zidne priključnice i spojio na običnu antenu i skenirao" zračne" digitalne kanale.Istina zvuk je glasniji na SD kanalu jednog te istog programa.

ZAS (zajednički antenski sustav) je namješten da prima samo određene TV kanale. Kada se pojave novi TV kanali (ili se pređe na novi TV standard), iste nećeš moći pronaći dok se ZAS ne namjesti da pronalazi i te nove kanale. To ti ne možeš namjestiti, to radi serviser antenskih sustava. Ono što ti možeš napraviti je koristit svoju vlastitu antenu (što si i napravio) i onda nisi ograničen brojem kanala.

 

Zadnji puta kad sam isprobavao ZAS, uhvatio sam MUX A i MUX B dok sa sobnom antenom hvatam i MUX D, te slovenske i analogne BiH kanale.

14 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
superJozo kaže...

Nema Hevc (bar ne h265) ako je tv star 5 godina.

 hevc je koliko vidim iz 2013, tako da ne vidim razlog zašto ne bi mogao imati hevc, treba provjeriti. Ja imam Sony kdl-43w755c iz sredine 2015, znači malo više od 4 godine. Službeno nije nigdje navedeno da podržava hevc, no skenirao jučer, uredno hvatam HD kanale, ima slike ima zvuka.

10 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Jesu li za svjetsko koristili isti codec kao i sad ili?

 

Tad sam imao hrt2HD, a sad mi ništa ne nalazi..

Battlelog: Ratkapa16
 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača

Ne, tad je bio H264 u igri (ako se dobro sjećam).

 

 

Kruha i igala...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Gago4 kaže...

Jesu li za svjetsko koristili isti codec kao i sad ili?

 

Tad sam imao hrt2HD, a sad mi ništa ne nalazi..

 Kao što je kolega iznad rekao, tad se koristio h264, sad se koristi sljedeća generacija kodiranja HEVC

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 11:51 (JozoBozo121).
13 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Za one koji gledaju TV preko PC-a, Hauppauge HVR 5525 (ima ga u Linksu) podržava HEVC i uredno se dobiju HD kanali.

Međutim, kod te kartice postoje 2 problema:

 

1. da bi dobili HD kanale morate prije instalacije TV aplikacije promijeniti postavke Windowsa na German regional settings. Pokrenuti instalaciju i nakon instalacije vratiti postavke na Croatian. To je potrebno zato što će German instalacija automatski instalirati hevc dekoder, ostale instalacije neće.

 

2. WinTV aplikacija koja dolazi s karticom ima problema sa zvukom na HD kanalima. Zvuka uopće nema. Ako takav kanal snimate iz WINTV aplikacije na disk i nakon toga otvorite u nekom playeru snimku, zvuk se uredno čuje. Da bi se izbjegao ovaj problem možete koristiti alternativne aplikacije za gledaje TV-a, poput ProgDVB-a u kojem sve radi uredno.

 

 

Dodatno, ako želite uređivati snimljeni materijal u Premiereu, najvjerojatnije ćete se suočiti s problemom učitavanja snimke u njega. Za sad nisam našao rješenje koje radi, a da se ne mora materijal rekodirati u h264 u Handbrakeu. Ako netko zna kako ga učitati u Premiere bez rekodiranja, neka javi.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 11:41 (Chip Whitley).
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Gago4 kaže...

Jesu li za svjetsko koristili isti codec kao i sad ili?

 

Tad sam imao hrt2HD, a sad mi ništa ne nalazi..

Ne, sada ćeš morati kupiti ili novi televizor ili novi T2 HEVC receiver ako želiš gledati ove programe koji su krenuli.

5 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
U podne u dnevniku će se ministar zdravstva...obratiti Vama u Zagrebu...ali to vrijedi i za nas ostale...jučer i danas su hitne službe zatrpane slučajevima sljepila... Građani se ne moraju brinuti...radi se o privremenom sljepila...koje prolazi unutar 60 minuta....uzrok je veća rezolucija na TV-u

Zato svi koji još nisu neka..oči pokriju rukama...i malo po malo otvaraju prste...ako osjete bol... vrtoglavicu... zatvorite prste...pa opet otvorite...kroz nekih 30 minuta će se oči prilagoditi
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Anđeo bez falinge kaže...
Flagship kaže...

Brzo je "stigao" TD od MarySue, možda je ona/on među tih 3000 uhljeba s državne tv pa je reakcija i očekivana

 eh, otkrio si Amer`ku odn Arandelle 

 

 

Who dfak is arandelle

 

Ali nije teško zamislit kako će "žestoko" hrtuhljebi reagirat kad se ukine ta tkz. pristojba

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
bunker kaže...

@ihush

 ? da i? to je h.265 tj HEVC .. ili je to 'tvoj dokaz' postojanja hevc-264? Što slika dokazuje? Što misliš da dokazuje? Što bi sad dobio da ja postam istu/sličnu sliku na kojoj piše HEVC/265/1080p/720p HD..?

-ili, imaš li primjer gdje piše 264?

bunker kaže...

@jozobozo

 ?

***

 

dastefan kaže...
superJozo kaže...

Nema Hevc (bar ne h265) ako je tv star 5 godina.

 hevc je koliko vidim iz 2013, tako da ne vidim razlog zašto ne bi mogao imati hevc, treba provjeriti. Ja imam Sony kdl-43w755c iz sredine 2015, znači malo više od 4 godine. Službeno nije nigdje navedeno da podržava hevc, no skenirao jučer, uredno hvatam HD kanale, ima slike ima zvuka.

- točno, tad je definiran standard.. prozivnodnja->tržište je tek nakon tog tj koliko nam google daje informacije, proizvođači/mnodeli iz 2015-16 imaju, stariji teško/izuzetak .. +''ali'' to ne isključuje mogućnost soft nadogradnje pojedinog tunera/uređaja.. Svi uređaji prodavani recimo 2015te (ili malo kasnije) bi ''morali'' imati novi standard kao t2-265... ali poneko tzržište/trgovac želi zaraditi na rasprodaji (a mi smo recimo zemlja za to, osim trule posljske govedine, za stare tehnologije jer smo tek 2014te eu.. 'tranzicija'..). Moguće je tad da trgovac prodaje 2015-16+ takve starije uređaje, mada bi svi za eu morali zadovoljavati eu specifikacije-strandarde.. neki su možda 'upgrejdani' tvornički/na lageru prije prodaje i sl.. (ista stvar se radi npr s BIOSom na PCju/MBO..). -jer sve je to samo soft, ako HW podržava, može biti svašta.

-da si kupio možda koji mjesec ranije možda ne bi imao 265, možda da je 'slabiji' brand itd.. tako da to ne vrijedi kao pravilo za ostale, samo ''moguće/možda''.. i svatko mora pronaći konkretne specifikacije-podatke za svoj uređaj/model/seriju (za neke je lako npr sharp ima odličan supprot-podatke logično-pregledno za sve, za neke nema..). ... npr banalna stvar za CI priključak/karticu, za evotv, mora biti CI+ tj ver +1.3 ... a to često nije nigdje navedeno. Kao što već znamo da T2 nije dovoljno (jer uključuje npr 264/mpeg4/hd .. ali ne noviji 265, tj samo noviji uređaji to uključuju, nakon recimo 2015-16... skoro da ne postoji prije toga).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Trebam kupit dvb-t2 hevc tuner

 

Koji od ovih preporucujete? Strong znam da koristi Evo tv pa mi se cini najbolji nekako...

 

https://www.nabava.net/search.php?q=hevc

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Visak kaže...
Ajar kaže...

 možda će se u vijestima vidjet kakva razlika.

 Hoće, na SD će se činiti da nas Plenković mulja, a na HD će se to jasno vidjeti.

 A tek dok cijela vlada stane ispred ekrana u HD kvaliteti

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 14:31 (zvonac).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice