Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

poruka: 143
|
čitano: 25.240
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje".
12 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Sta je ovo odjedno svi gledaju HTV?!🧐
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 8:38 (volegradele).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
volegradele kaže...
Sta je ovo odjedno svi gledaju HTV?!🧐

 bi li ti radije gledao repku u HD-u ili ko do sad da neznaš koji je koji igrač?

nemam za potpis
6 godina
protjeran
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Memphis kaže...

 Jedini koji tu treba uzet terapiju si ti i to onu za proljev jer stvarno ne znam tko tvoje prosere shvaća ozbiljno. Čovjek napisao da ima H264 a ti mu savjetuješ da pričeka puštanje novog odašiljača ... pa na čekat će se ...

 

Da, ne treba slažem se ako ne misli gledat HD kanale.

 pametno moje malo, jesi li ti vidio koji on ima tv i što piše u spec.

moguće je da ima h265 tuner

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Ima li tko preporuku za android box sa hevc tunerom?
Bilo bi zgodno i da podržava Netflix HD...
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 8:54 (redrum781).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Vidim, bit ce peneza, vec zvoni mob od subote.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Anđeo bez falinge kaže...

 pametno moje malo, jesi li ti vidio koji on ima tv i što piše u spec.

moguće je da ima h265 tuner

 

 

 Prema ovoj stranici koja ima sve detalje ovaj tv čini se da nema h265/hevc a ako nema onda ovi krivo oglašavaju proizvod.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/6673849

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 9:20 (vrinho).
14 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača

Naravno da nema. Ti low end modeli tek od 2017. imaju HEVC

14 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Anđeo bez falinge kaže...
Memphis kaže...

 Jedini koji tu treba uzet terapiju si ti i to onu za proljev jer stvarno ne znam tko tvoje prosere shvaća ozbiljno. Čovjek napisao da ima H264 a ti mu savjetuješ da pričeka puštanje novog odašiljača ... pa na čekat će se ...

 

Da, ne treba slažem se ako ne misli gledat HD kanale.

 pametno moje malo, jesi li ti vidio koji on ima tv i što piše u spec.

moguće je da ima h265 tuner

 

 

 Kao što rekoh ništa od tvojih prosera. Sva sreća da gudatš trgovačke reklame zdravo za gotovo bar će privreda rast.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Memphis kaže...

Naravno da nema. Ti low end modeli tek od 2017. imaju HEVC

 To s televizorima apsolutno nikad nije sigurno šta piše. Postoji milijun modela i nekad je potpuno slučajno ima li jedan neku funkciju ili nema.

 

Ne valja žuriti i treba dobro provjeriti stvar prije, svaki pravi majstor zna da se dvaput mjeri, pa onda režeš, a ne ovako dedicirano bubati jer tako negdje piše.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
JozoBozo121 kaže...
Memphis kaže...

Naravno da nema. Ti low end modeli tek od 2017. imaju HEVC

 To s televizorima apsolutno nikad nije sigurno šta piše. Postoji milijun modela i nekad je potpuno slučajno ima li jedan neku funkciju ili nema.

 

Ne valja žuriti i treba dobro provjeriti stvar prije, svaki pravi majstor zna da se dvaput mjeri, pa onda režeš, a ne ovako dedicirano bubati jer tako negdje piše.

Nije sigurno? Za šta upute služe? Druga je stvar kad netko čita specifikacije sa reklame.

14 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
JozoBozo121 kaže...
Memphis kaže...

Naravno da nema. Ti low end modeli tek od 2017. imaju HEVC

 To s televizorima apsolutno nikad nije sigurno šta piše. Postoji milijun modela i nekad je potpuno slučajno ima li jedan neku funkciju ili nema.

 

Ne valja žuriti i treba dobro provjeriti stvar prije, svaki pravi majstor zna da se dvaput mjeri, pa onda režeš, a ne ovako dedicirano bubati jer tako negdje piše.

 Samsung i LG opće ni nisu navodili Hevc u specifikacijama. Počeli su tek od nedavno (ako su počeli)

nemam za potpis
9 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Memphis kaže...

Nije sigurno? Za šta upute služe? Druga je stvar kad netko čita specifikacije sa reklame.

 Eto, tako smo išli frendu po neki Philips TV i u uputama i specifikacijama nije pisalo ništa o satelitskom receiveru, a televizor ga je imao na sebi. S istim brojem modela i u uputama i na televizoru, a eto. Tih televizora imam milijun modela i zna se dogoditi da te specifikacije nisu točne, kod Samsunga kod kojeg nije sigurno ni da čak isti model ima isti tip panela, tako da se svašta vrlo lako može dogoditi. Ne znam čemu siliti da si u pravu, treba malo pričekati, tomu i služi ovo testno razdoblje do iduće godine.

 

Kod televizora sam odavno prestao vjerovati da su specifikacije koje pišu 100% točne, to su postali više okvirni podaci i lutrija, pogotovo kod Samsunga i njihovih milijun različitih panela.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 10:21 (JozoBozo121).
13 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Chip Whitley kaže...

Za one koji gledaju TV preko PC-a, Hauppauge HVR 5525 (ima ga u Linksu) podržava HEVC i uredno se dobiju HD kanali.

Međutim, kod te kartice postoje 2 problema:

 

1. da bi dobili HD kanale morate prije instalacije TV aplikacije promijeniti postavke Windowsa na German regional settings. Pokrenuti instalaciju i nakon instalacije vratiti postavke na Croatian. To je potrebno zato što će German instalacija automatski instalirati hevc dekoder, ostale instalacije neće.

 

2. WinTV aplikacija koja dolazi s karticom ima problema sa zvukom na HD kanalima. Zvuka uopće nema. Ako takav kanal snimate iz WINTV aplikacije na disk i nakon toga otvorite u nekom playeru snimku, zvuk se uredno čuje. Da bi se izbjegao ovaj problem možete koristiti alternativne aplikacije za gledaje TV-a, poput ProgDVB-a u kojem sve radi uredno.

 

 

Dodatno, ako želite uređivati snimljeni materijal u Premiereu, najvjerojatnije ćete se suočiti s problemom učitavanja snimke u njega. Za sad nisam našao rješenje koje radi, a da se ne mora materijal rekodirati u h264 u Handbrakeu. Ako netko zna kako ga učitati u Premiere bez rekodiranja, neka javi.

 

 Netreba kartica podržavati HEVEC, tvoje računalo je to koje ga mora podržavati, ja imam usb karticu http://www.hauppauge.co.uk/site/products/data_solohd.html koju sam platio nekih 300kn na akciji i uredno mi rade novi kanali u HEVEC(DVBviewer + LAV filter).

Naravno trebate noviju grafičku koja podržava HEVEC, inače će se mučiti CPU.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 15:24 (ivicask).
14 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
JozoBozo121 kaže...
Memphis kaže...

Nije sigurno? Za šta upute služe? Druga je stvar kad netko čita specifikacije sa reklame.

 Eto, tako smo išli frendu po neki Philips TV i u uputama i specifikacijama nije pisalo ništa o satelitskom receiveru, a televizor ga je imao na sebi. S istim brojem modela i u uputama i na televizoru, a eto. Tih televizora imam milijun modela i zna se dogoditi da te specifikacije nisu točne, kod Samsunga kod kojeg nije sigurno ni da čak isti model ima isti tip panela, tako da se svašta vrlo lako može dogoditi. Ne znam čemu siliti da si u pravu, treba malo pričekati, tomu i služi ovo testno razdoblje do iduće godine.

 

Kod televizora sam odavno prestao vjerovati da su specifikacije koje pišu 100% točne, to su postali više okvirni podaci i lutrija, pogotovo kod Samsunga i njihovih milijun različitih panela.

 Nitko ne spori to što pišeš vezano za specifikacije iako njih nisam ni spomenuo. Ali da radite budalu od čovjeka i veličate takav idiotizam ne mogu vjerovat.

Čovjek je lijepo napisao da je pročitao upute u kojima piše da nema HEVC i vi ga uvjeravate da pričeka da ga možda ima ili će ga možda nekim čudom dobit.

 

 

15 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

- umjesto svađe.. samsung ue49k5102ak

- što možemo pronaći, domaća str. .. spec su šuplje, ima soft update od 2016-11..

- nigdje se u spec/manulau ne spominje uopće kodek, ni 264 (ni 265/hevc).. ali je T2 i CI v.1.3+ .. pa po tome može biti.

- drugi problem je model, alias-model.. (post gore) tj samsung brljavi s nazivima/modelima i na slici/reklami anđela vidimo .. akxxh .. = može biti svašta, može biti isti model ili drugi i time moguća razlika ima ili nema support za 265.

- jedino što bi moglo biti 100% točno bi bile specifikacije konkretnog modela, ne 'generičke' specifikacije serija za koje ima aliase i sl. a tog nema..

 

- probati nadograditi soft ako je postojeći stariji od 2016-11-11.. kojeg se može pronaći na linku-supportu.

 

google ne pomaže da dalje, samsung.com .. hr je ok-isto, + mogućnost da za drugo tržište ima ili nema neki standard pa za uk, usa, japan.. nije relevantno nego samo za eu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Anđeo bez falinge kaže...
Memphis kaže...

Kakve veze ima 15.09? Ako nema hevec trebat će mu primjenik ...danas sutra, preksura ... nebitno

 opet se ti po stoti puta petljaš i lutaš kao guska u magli.

(već sam ti rekao za terapiju)

 

problem može biti u tome da ako nije iz Zagreba a skenirao je i nije ništa našao, može biti da tv ima HEVc tuner a on signal nema jer nije pušten, a može biti iz Zagreba pa ako je loš signal opet ga neće imati.

ne treba srljati s kupnjom receivera.

 boldano je moja situacija, jer imamo problema i sa jačinom signala SD televizije zbog toga što nam šuma blokira signal s sljemena a čak smo i relativno blizu odašiljača (gornja dubrava). Al kako postoje 2 verzije za hrt1,2 rtl i novu uvijek jedna radi kako spada a druga je u banani, dok recimo za rtl 2 i domu ne postoje 2 verzije pa ih godinama ni ne gledam.

 

Sad ja ne znam hoće li sa fhd signalom biti još gore pa ćemo trebat i neke pojačivače nabavljat

10 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
ihush kaže...

 

- probati nadograditi soft ako je postojeći stariji od 2016-11-11.. kojeg se može pronaći na linku-supportu.

 

 nadogradio sam ga na tu novu verziju, ali nisam nakon toga pretrazio nove kanale. Budem i to probao.

12 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Sta je to repka?
AUDIOFIL
6 godina
protjeran
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Memphis kaže...

 Kao što rekoh ništa od tvojih prosera. Sva sreća da gudatš trgovačke reklame zdravo za gotovo bar će privreda rast.

 

 

 eto, opet bez veze... niti znaš ima li čovjek hevc tuner, ne znaš ništa....

nisi isprobao taj tv da vidiš na profi lajni ima li čovjek hevc tuner, samo drobiš i to ti nije prvi puta....

odjednom se pojaviš nakon 5/6 dana i uvijek tako.... meni ne smeta, nego si dosadan, naporan, malo maliciozan, sa svima bi se posvadio, no, ja imam vremena se natezati s tobom.....

zadnjih deset godina radim sa srednjoškolcima koji su opakiji od vaki frajera poput tebe pa mi je zabavno....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača

-antenski signal je isti.. + pojačala ne rješavaju problem (pojačalo pojačava sve, ne samo koristan signal nego i smetnje.. pojačala služe samo kad je signal preslab, signal nije slab nego imaš smetnje-prepreke.. npr da si dalje signal bi logično bio slabiji ali bi bio neometan preperkama i radio bi stabilno .. odmakneš se od dubrave i imaš 'jači' signal.. tj ne smeta ti šuma).

-problem antene-prepreka ne riješavaš pojačalom, nego premještanjem antene na mjesto gdje prima signal.. ponekad metar lijevo-desno/gore dolje.. ako problem riješiš pojačalom to je više sreća-slučaj nego pravilo.

-potrebna snaga signala je cca 60%, može raditi s +30% ali su i prekidi/kiša/smetnje.. kilometrima dalje bez pojačala imam cca 60% jačine.. i +90% čisti signal bez prekida i problema. Pojačalo nije čudotvorni štapić (i smo pojačalo stvara smetnje, šum..). Vjerojatnije da bi dobra antena + kabel uz malo šetanja po krovu dali željeni rezultat. Uobičajena 'riblja kost' i mada logika kaže da je veća-jača-bolja imam svakakve rezultate koji su suprotni toj logici pa ispada da se sve to mora poklopiti + najvažnije je mjesto gdje postaviš antenu (smetnje+prepreke+armatura/zidovi..) uz malo vrćenja i strpljivosti dok tražiš pravi položaj jer digitalni signal dosta kasni (u odnosu na stari analogni) tj trebaš par sekundi sačekati dok ti indikator pokaže stanje signala (ima svaki uređaj neki indikator..). Pomakneš, sačekaš.. pomakneš ponovo itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
volegradele kaže...
Sta/O je to repka?

 vrh biljke koja se zove repa... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Ja znam kaj ima al ti ne znas.

Ne smetate al ocito imas problem s time. Naravno da imas vremena kad nista ne radis osim kaj pratis kad se netko negdje pojavi i nesto napise.
6 godina
protjeran
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Memphis kaže...
Ja znam kaj ima al ti ne znas.

Ne smetate al ocito imas problem s time. Naravno da imas vremena kad nista ne radis osim kaj pratis kad se netko negdje pojavi i nesto napise.

 smeta "mi" i pogrešan pravopis, gramatika, no šutim...

ne stalkam nikoga no brate, naporan si.... ne flejmaš samo mene nego i druge forumaše...

 

uostalom, off topic smo pa nema više smisla..

adio

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
5 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Memphis kaže...

Naravno da nema. Ti low end modeli tek od 2017. imaju HEVC

Kod samsunga se fakat nikad ne zna, evo imaš primjer s prethodne stranica čovjek veli da je 2016. kupio UE48J62 koji je fhd iz 2015. znači isto iz niže klase i u specifikacijama se ne spominje HEVC.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/4e3c8b

 

A veli čovjek da je preskenirao K40 i da mu uredno prikazuje sve ove 1080p i 720p HEVC programe koji su krenuli 6.9.

 

Moguće da taj K5102 nema HEVC tuner međutim nastranu ove reklame iz naših kataloga i shopova npr česi i talijani za taj isti model navode da ima - obje zemlje imaju T2 HEVC puno dulje od nas. Prvo što je važno da se osigura KVALITETAN SIGNAL jer vidimo da neki čak i u ZG ne hvataju K40, pa kad to riješe onda treba preskernirat sve živo što je dostupno:)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 14:41 (Flagship).
5 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Del_Boy97 kaže...
ihush kaže...

 

- probati nadograditi soft ako je postojeći stariji od 2016-11-11.. kojeg se može pronaći na linku-supportu.

 

 nadogradio sam ga na tu novu verziju, ali nisam nakon toga pretrazio nove kanale. Budem i to probao.

Prvo vidi kakav ti je signal na K40. Budući da samsung ima T2 tuner onda ti mora pokazati situaciju pa ako je sve ok onda preskeniraj i vidi hoće li otvoriti programe.

6 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Ljudi moji....za hevc vam treba hevc hardware...znači...tv mora imati hardware za hevc dekodiranje...hevc je zafrkana biljka za software dekodiranje

Ako tv to nema onda... kupovina posebnog hevc prijamnika...u mom slučaju moj tv to nema...znači moram kupiti...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
ihush kaže...

- umjesto svađe.. samsung ue49k5102ak

- što možemo pronaći, domaća str. .. spec su šuplje, ima soft update od 2016-11..

- nigdje se u spec/manulau ne spominje uopće kodek, ni 264 (ni 265/hevc).. ali je T2 i CI v.1.3+ .. pa po tome može biti.

- drugi problem je model, alias-model.. (post gore) tj samsung brljavi s nazivima/modelima i na slici/reklami anđela vidimo .. akxxh .. = može biti svašta, može biti isti model ili drugi i time moguća razlika ima ili nema support za 265.

- jedino što bi moglo biti 100% točno bi bile specifikacije konkretnog modela, ne 'generičke' specifikacije serija za koje ima aliase i sl. a tog nema..

 

- probati nadograditi soft ako je postojeći stariji od 2016-11-11.. kojeg se može pronaći na linku-supportu.

 

google ne pomaže da dalje, samsung.com .. hr je ok-isto, + mogućnost da za drugo tržište ima ili nema neki standard pa za uk, usa, japan.. nije relevantno nego samo za eu.

Zbog samsung lutrije i različitih modela unutar istih serija s jedne, te raznih EU zemalja s različitim DVB-T standardima s druge strane, nije ni čudno da ima svega i svačega

 

Možda najbolji primjer je uzeti Češku, oni imaju već neko vrijeme ovaj naš standard zemaljske tv znači T2 HEVC. Na ovom site-u ima popis televizora koji imaju tunere s podrškom za HEVC codec. Sve od 2013. pa na dalje navedno po brandovima.

 

http://www.televizniweb.cz/2018/06/prechazite-na-ceske-dvb-t2hevc-zkontrolujte-si-kompatibilitu-sveho-starsiho-televizoru/

 

Samsung hevc tv

 

Po toj listi hevc su samo smart (od K55xx na dalje) iz te serije. To naravno ne mora biti isto za neka druga tržišta, puno je tu modela i izvedbi s različitim tunerima. Najbolji savjet je prvo osigurat dobar signal na K40 pa je onda lako provjerit da li je hevc kompatibilan ili je za, hmm..kroz prozor bacit

6 godina
protjeran
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

ma da, imam OLEd iz 2015 i sad da ga bacim kroza prozora.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Pa ako je filips onda da

 

OLED-i vjerojatno svi imaju HEVC, još od 2013-14.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Flagship kaže...
Del_Boy97 kaže...
ihush kaže...

 

- probati nadograditi soft ako je postojeći stariji od 2016-11-11.. kojeg se može pronaći na linku-supportu.

 

 nadogradio sam ga na tu novu verziju, ali nisam nakon toga pretrazio nove kanale. Budem i to probao.

Prvo vidi kakav ti je signal na K40. Budući da samsung ima T2 tuner onda ti mora pokazati situaciju pa ako je sve ok onda preskeniraj i vidi hoće li otvoriti programe.

 Probao sam kanal 40, 626mhz i sirina pojasa 7 i 8.

 

Ništa nažalost nije našlo

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice