Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

poruka: 143
|
čitano: 25.246
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje".
15 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača

-ako koristiš ili planiraš evotv.. tad kupi njihov uz popust.. za sad nisu riješili kako se neki drugi prijemnik (sporedno kutija ili tv..) može registriati u sustav, tj dekodiranje.. samo ono što se kod njih kupi aktivira se na kasi čitanjem barkoda i dalje je automatika.. ostale nemaju još u sustavu tj djelatnici ne znaju.. (možda je moguće, tj nema razloga da nije moguće ali mora biti predviđeno u samoj aplikaciji za registraciju SN-identifikatora.. jer kroz ID imaš ili nemaš pristup, plaćaš pakete kanala i dekodiraš ili ne dekodiraš signal..).

-zato se ne isplati gledati druge.. osim ako se sad nešto primjeni (mada su drugi prijemnici cca 50% jeftiniji.. morat će i oni korigirati cijene koje im stoje par godina + uvjete za novog/starog korsinika i sl... ništa nemaju riješeno, vidi se da su naglavačke pali u tv biznis, nedavno kupljeno od tcoma pa tko zna kako će biti za koji dan-mjesec.. za sad ništa konkretnog).

 

-ili čekaš.. jer možda sutra nešto pametnije naiđe.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača

@ihush

Da, krivo sam se izrazio: Postoje hevc ( h265 ) i avc ( h264 ) .
15 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača

+ hevc 265 je nadogradnja (nasljednik/noviji) h.264-avc tj 265 može sve što i 264 + niži bitrate za istu kvalitetu, tj to je to HE-efikasnost. hevc je 'pojačani-optimizirani' avc, možemo ga nazvati i 264+ ali mu je naziv 265 ili h.265 ili hevc i bilo bi poželjno da svi proizvođači-trgovci budu dosljedni u označavanju, jer zato standardi i postoje.

-problem se desi u prijelazu tj kad dolazi nešto novo i dok se sam naziv ne udomaći.. + trgovci TVima ugl ne prate tehnologiju kao za PC.. vešmašine, frižideri.. bijela tehnika, a danas je pc+monitor/tv/ekran/tablet/mobitel.. zapravo 'ista' stvar samo u drugom paketu.

Zato je recimo važno koliko god možemo, jasno-precizno označavati.. (ne zato da bi sad tebi nešto dokazivao..) NHF, tj da bi oni koji traže takve odgovore ipak nešto na kraju razumjeli i odabrali pravi prijemnik ili barem razumjeli zašto im stari ne radi ili da ga samo treba podesiti.. (zato sam ispravljao). :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
ihush kaže...

Zato je recimo važno koliko god možemo, jasno-precizno označavati.. (ne zato da bi sad tebi nešto dokazivao..) NHF, tj da bi oni koji traže takve odgovore ipak nešto na kraju razumjeli i odabrali pravi prijemnik ili barem razumjeli zašto im stari ne radi ili da ga samo treba podesiti.. (zato sam ispravljao). :)

 Ček, nisi li ti nedavno tvrdio (i provodio u praksi) da se može pisati kako se hoće, a da je na čitatelju da odgonetne što je pisac htio reći?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Marko :D kaže...
ZdravkoZ kaže...
Ja sam dobio hd tako što sam izvadio ant.priključak iz zidne priključnice i spojio na običnu antenu i skenirao" zračne" digitalne kanale.Istina zvuk je glasniji na SD kanalu jednog te istog programa.

ZAS (zajednički antenski sustav) je namješten da prima samo određene TV kanale. Kada se pojave novi TV kanali (ili se pređe na novi TV standard), iste nećeš moći pronaći dok se ZAS ne namjesti da pronalazi i te nove kanale. To ti ne možeš namjestiti, to radi serviser antenskih sustava. Ono što ti možeš napraviti je koristit svoju vlastitu antenu (što si i napravio) i onda nisi ograničen brojem kanala.

 

Zadnji puta kad sam isprobavao ZAS, uhvatio sam MUX A i MUX B dok sa sobnom antenom hvatam i MUX D, te slovenske i analogne BiH kanale.

 Zabrijo si ... ja imam ZAS i gledam HD kanale preko antenskog sustava. Ako ti je ograničeno onda ti je bnet mrdao po zasu.

13 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača

Nije jer nikada nisam bio korisnik B.neta, niti sam ikada imao uslugu kabelske televizije. Kod tebe se vjerovatno radi o tome da su unaprijed (prema objavljenom planu) namjestili ZAS.

 

Hvataš li slovenske TV kanale na 32. i 38. kanalu?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 16:14 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Chip Whitley kaže...

Za one koji gledaju TV preko PC-a, Hauppauge HVR 5525 (ima ga u Linksu) podržava HEVC i uredno se dobiju HD kanali.

Međutim, kod te kartice postoje 2 problema:

 

1. da bi dobili HD kanale morate prije instalacije TV aplikacije promijeniti postavke Windowsa na German regional settings. Pokrenuti instalaciju i nakon instalacije vratiti postavke na Croatian. To je potrebno zato što će German instalacija automatski instalirati hevc dekoder, ostale instalacije neće.

 

2. WinTV aplikacija koja dolazi s karticom ima problema sa zvukom na HD kanalima. Zvuka uopće nema. Ako takav kanal snimate iz WINTV aplikacije na disk i nakon toga otvorite u nekom playeru snimku, zvuk se uredno čuje. Da bi se izbjegao ovaj problem možete koristiti alternativne aplikacije za gledaje TV-a, poput ProgDVB-a u kojem sve radi uredno.

 

 

Dodatno, ako želite uređivati snimljeni materijal u Premiereu, najvjerojatnije ćete se suočiti s problemom učitavanja snimke u njega. Za sad nisam našao rješenje koje radi, a da se ne mora materijal rekodirati u h264 u Handbrakeu. Ako netko zna kako ga učitati u Premiere bez rekodiranja, neka javi.

 

Takvih je sve manje i manje fučkaj ga sad. Realno pa ko če iskeširat 1100kn za žutanjaka, da bi eto na PC-u mogel gledat domaču HEVC 1080p TV močvaru.

 

Eto ja imam TV karticu u kompu, jasno staru koja nema niti H264 Codec.Klasičan TV vrlo slabo gledam, dakle za mene je nepotrebna PC TV kartica završena priča.

 

Klasika je najednostavnija+jeftino, dakle Monitor mora imat HDMI ulaz+bilo kakve zvučnike i nema frke ako se baš mora gledat.Uostalom takav DVB-T prijemnik ima i poseban Audio Out, pa eto lako povučeš zvuk na znatno bolje zvučnike ili pojačalo itd.

 

https://www.links.hr/hr/tv-tuner-strong-srt-8209-dvb-t2-hevc-759800015

 

https://www.strong.tv/en/products/terrestrial-receivers/srt8209

 

https://www.links.hr/hr/tv-tuner-strong-srt-8211-dvb-t2-hevc-759900027

 

https://www.strong.tv/en/products/terrestrial-receivers/srt8211

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 16:01 (rambox).
14 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

A i imaš HRTi, i RTLPlay, doduše nema Nova još svoja dva kanala u free verziji preko neta.

Inače kupio Strong 8211 u Chipoteci, spojio na monitor a s monitora audio izlaz na liniju i to radi. Čisto da iskoristim monitor osim kao eksterni monitor za laptop.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 16:21 (spiderhr).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Marko :D kaže...

Nije jer nikada nisam bio korisnik B.neta, niti sam ikada imao uslugu kabelske televizije. Kod tebe se vjerovatno radi o tome da su unaprijed (prema objavljenom planu) namjestili ZAS.

 

Hvataš li slovenske TV kanale na 32. i 38. kanalu?

Nije se kod mene ništa radilo po tom pitanju jer imam HD još testnog color bara. A imam evotv od prvog dana kad sam uselio u stan koji se vrti preko dvbt2. To kaj se kod tebe trebalo prilagođavat je jedino moguće kad se prebacivalo sa analognog na digitalni prijem.

 

Ne znam nisam to nikad isprobavao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 16:41 (Memphis).
13 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Memphis kaže...
Marko :D kaže...

Nije jer nikada nisam bio korisnik B.neta, niti sam ikada imao uslugu kabelske televizije. Kod tebe se vjerovatno radi o tome da su unaprijed (prema objavljenom planu) namjestili ZAS.

 

Hvataš li slovenske TV kanale na 32. i 38. kanalu?

Nije se kod mene ništa radilo po tom pitanju jer imam HD još testnog color bara. A imam evotv od prvog dana kad sam uselio u stan koji se vrti preko dvbt2. To kaj se kod tebe trebalo prilagođavat je jedino moguće kad se prebacivalo sa analognog na digitalni prijem.

 

Ne znam nisam to nikad isprobavao.

Probaj pronaći. Ako ne uspiješ, to je zato što ZAS nije namješten da prima slovenske TV kanale. Sa ZAS ih recimo ne mogu pronaći dok ih sa sobnom antenom normalno pronalazim (jačina i kvaliteta su uvijek na 100%).

15 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Visak kaže...
ihush kaže...

Zato je recimo važno koliko god možemo, jasno-precizno označavati.. (ne zato da bi sad tebi nešto dokazivao..) NHF, tj da bi oni koji traže takve odgovore ipak nešto na kraju razumjeli i odabrali pravi prijemnik ili barem razumjeli zašto im stari ne radi ili da ga samo treba podesiti.. (zato sam ispravljao). :)

 Ček, nisi li ti nedavno tvrdio (i provodio u praksi) da se može pisati kako se hoće, a da je na čitatelju da odgonetne što je pisac htio reći?

 -to se odnosi na sasvim druge textove-sadržaje (i kognitivne mogućnosti sudionika...) :) -ne za teh.spec kao što se nema 'slobode izričaja' s dizel-benzinom i sl.

-teh.spec moraju biti jasne, jednoznačne i postoje standardi, ne umjetnička sloboda .. no i pri tome mogu pisati npr mala i VELIKA slova, kao hevc ili HEVC, pa opet biti dovoljno precizan-jasan dok 265 ili 264 može pravopisno biti točno ali ne i teh.spec ako uređaj ne podržava. Dovoljno dobro objašnjenje? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Interesira me kako će biti posloženi kanali nakon ovih promjena.Ostaju li i dalje u prvom mux-u hrt 1,2,nova i rtl (u hd-u), u drugom rtl2,doma,cmc i sl..Posebno me zanima za riječko područje.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

imam samsung UE49K5102AK pa me zanima je li moguce da se upgradea codec upgradeom firmwarea?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

neće da može

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Marko :D kaže...
Memphis kaže...
Marko :D kaže...

Nije jer nikada nisam bio korisnik B.neta, niti sam ikada imao uslugu kabelske televizije. Kod tebe se vjerovatno radi o tome da su unaprijed (prema objavljenom planu) namjestili ZAS.

 

Hvataš li slovenske TV kanale na 32. i 38. kanalu?

Nije se kod mene ništa radilo po tom pitanju jer imam HD još testnog color bara. A imam evotv od prvog dana kad sam uselio u stan koji se vrti preko dvbt2. To kaj se kod tebe trebalo prilagođavat je jedino moguće kad se prebacivalo sa analognog na digitalni prijem.

 

Ne znam nisam to nikad isprobavao.

Probaj pronaći. Ako ne uspiješ, to je zato što ZAS nije namješten da prima slovenske TV kanale. Sa ZAS ih recimo ne mogu pronaći dok ih sa sobnom antenom normalno pronalazim (jačina i kvaliteta su uvijek na 100%).

 Kakve veze ima jel hvatam sloveniju? Pa ne mogu je uhvatit ni sa običnom antenom.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
sibica kaže...

Interesira me kako će biti posloženi kanali nakon ovih promjena.Ostaju li i dalje u prvom mux-u hrt 1,2,nova i rtl (u hd-u), u drugom rtl2,doma,cmc i sl..Posebno me zanima za riječko područje.

 Sad će svi nacionalni kanali biti u muxu M1, dok će svi regionalni kanali prijeći u mux M2. Znači sve što je dosad bilo u muxevima A i B će prijeći u M1.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Memphis kaže...

Kakve veze ima jel hvatam sloveniju? Pa ne mogu je uhvatit ni sa običnom antenom.

Ima veze jer se slovenski DVB-T kanali mogu gledati u cijelom Zagrebu.

5 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
sibica kaže...

Interesira me kako će biti posloženi kanali nakon ovih promjena.Ostaju li i dalje u prvom mux-u hrt 1,2,nova i rtl (u hd-u), u drugom rtl2,doma,cmc i sl..Posebno me zanima za riječko područje.

 

LCN rasporeda programa

 

Nova neće nikad na br.3, pitam se hoće li opet cmizdrit zbog toga

5 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Del_Boy97 kaže...

imam samsung UE49K5102AK pa me zanima je li moguce da se upgradea codec upgradeom firmwarea?

Jesi preskenirao K40 kanal u T2 mreži? Po nekim info taj model bi trebao podržavati HEVC (K5102AKXXH) ali samsung je osim lutrije s panelima imao nerijetko lutriju s tunerima i codecima pa je moguće da su za neka tržišta 2016/2017 imali HEVC, a za neka nisu..

 

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Flagship kaže...
Del_Boy97 kaže...

imam samsung UE49K5102AKpa me zanima je li moguce da se upgradea codec upgradeom firmwarea?

Jesi preskenirao K40 kanal u T2 mreži? Po nekim info taj model bi trebao podržavati HEVC (K5102AKXXH) ali samsung je osim lutrije s panelima imao nerijetko lutriju s tunerima i codecima pa je moguće da su za neka tržišta 2016/2017 imali HEVC, a za neka nisu..

 

 ja sam čovjeku objasnio da preko upgradea firmwarea ne može, pretpostavljajući da je on već isprobao podržava li mu tivi hevc  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Anđeo bez falinge kaže...
Flagship kaže...
Del_Boy97 kaže...

imam samsung UE49K5102AKpa me zanima je li moguce da se upgradea codec upgradeom firmwarea?

Jesi preskenirao K40 kanal u T2 mreži? Po nekim info taj model bi trebao podržavati HEVC (K5102AKXXH) ali samsung je osim lutrije s panelima imao nerijetko lutriju s tunerima i codecima pa je moguće da su za neka tržišta 2016/2017 imali HEVC, a za neka nisu..

 

 ja sam čovjeku objasnio da preko upgradea firmwarea ne može, pretpostavljajući da je on već isprobao podržava li mu tivi hevc  

 probao sam jucer nac nove kanale bez uspjeha, a danas sam i pretrazivao specifikacije televizora po pitanju codeca za koji pise da ima h264.

 

Onda sam dosao tu i pitao za firmware update čisto da iscrpim opcije prije nego kupim tuner

5 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Anđeo bez falinge kaže...

 

 ja sam čovjeku objasnio da preko upgradea firmwarea ne može, pretpostavljajući da je on već isprobao podržava li mu tivi hevc  

Naravno, bez HEVC tunera ništa:)

 

 

5 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Del_Boy97 kaže...

 probao sam jucer nac nove kanale bez uspjeha, a danas sam i pretrazivao specifikacije televizora po pitanju codeca za koji pise da ima h264.

 

Onda sam dosao tu i pitao za firmware update čisto da iscrpim opcije prije nego kupim tuner

Znači kad si preskenirao sve samo ti je našao ove postojeće sd kanale i evo tv T2 kodirane kanale? Ne pomaže fw update zato što tuner mora biti kompatibilan s HEVC codecima, ostaje jedino spojit neki T2 HEVC receiver ili možda kupit novi tv:)

6 godina
protjeran
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Del_Boy97 kaže...

 probao sam jucer nac nove kanale bez uspjeha, a danas sam i pretrazivao specifikacije televizora po pitanju codeca za koji pise da ima h264.

 

Onda sam dosao tu i pitao za firmware update čisto da iscrpim opcije prije nego kupim tuner

 ako nisi iz Zagreba pričekaj 15. 9 jer će tek tada pustiti svima...

i u Zagrebu pojedinci još uvijek imaju problema s fatanjem hevca. 

 

nemoj se odmah razbacivati s 200kn 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 0:17 (Anđeo bez falinge).
14 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača

Kakve veze ima 15.09? Ako nema hevec trebat će mu primjenik ...danas sutra, preksura ... nebitno

14 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Marko :D kaže...
Memphis kaže...

Kakve veze ima jel hvatam sloveniju? Pa ne mogu je uhvatit ni sa običnom antenom.

Ima veze jer se slovenski DVB-T kanali mogu gledati u cijelom Zagrebu.

 Ja ih ne mogu hvatat ni na zasu ni na samostalnoj anetni jer je signal preslab.

6 godina
protjeran
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Memphis kaže...

Kakve veze ima 15.09? Ako nema hevec trebat će mu primjenik ...danas sutra, preksura ... nebitno

 opet se ti po stoti puta petljaš i lutaš kao guska u magli.

(već sam ti rekao za terapiju)

 

problem može biti u tome da ako nije iz Zagreba a skenirao je i nije ništa našao, može biti da tv ima HEVc tuner a on signal nema jer nije pušten, a može biti iz Zagreba pa ako je loš signal opet ga neće imati.

ne treba srljati s kupnjom receivera.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
11 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Anđeo bez falinge kaže...
Memphis kaže...

Kakve veze ima 15.09? Ako nema hevec trebat će mu primjenik ...danas sutra, preksura ... nebitno

 opet se ti po stoti puta petljaš i lutaš kao guska u magli.

(već sam ti rekao za terapiju)

 

problem može biti u tome da ako nije iz Zagreba a skenirao je i nije ništa našao, može biti da tv ima HEVc tuner a on signal nema jer nije pušten, a može biti iz Zagreba pa ako je loš signal opet ga neće imati.

ne treba srljati s kupnjom receivera.

 Živa istina

Ja imam dva dvb-t 1 receivera, od kojih oba godinama nisu bila u pogonu do pred malo, kada su nešto mijenjali na ZAS-u. Oće neko?

15 godina
neaktivan
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Starcima sam negdje 2016. kupio Samsung UE48J6272SUXXH , vidim da je prema oznaci model iz 2015.

Nisam ni sanjao da bi taj TV mogao imati HEVC tuner kad ono jučer preskenirao i pronašao je uredno sve te nove kanale.

Baš ugodno iznenađenje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Anđeo bez falinge kaže...
Memphis kaže...

Kakve veze ima 15.09? Ako nema hevec trebat će mu primjenik ...danas sutra, preksura ... nebitno

 opet se ti po stoti puta petljaš i lutaš kao guska u magli.

(već sam ti rekao za terapiju)

 

problem može biti u tome da ako nije iz Zagreba a skenirao je i nije ništa našao, može biti da tv ima HEVc tuner a on signal nema jer nije pušten, a može biti iz Zagreba pa ako je loš signal opet ga neće imati.

ne treba srljati s kupnjom receivera.

 Jedini koji tu treba uzet terapiju si ti i to onu za proljev jer stvarno ne znam tko tvoje prosere shvaća ozbiljno. Čovjek napisao da ima H264 a ti mu savjetuješ da pričeka puštanje novog odašiljača ... pa na čekat će se ...

 

Da, ne treba slažem se ako ne misli gledat HD kanale.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice