Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je neand

poruka: 32
|
čitano: 6.266
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je neand".
14 godina
offline
Re: Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je n

... a ako onda nije dala, toljagom pa u pećinu...

Ju je je? Je ju je!
7 godina
offline
Re: Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je n
Visak kaže...
DuxCro kaže...

Što se tiče ljevice i desnice, treba nači neki balans. Ako odeš previše desno, desi se Adolf Hitler. Ako odeš previše lijevo, pustiš stotine tisuća ili čak milijune imigranata u zemlju koji po ulici viču Allahu akbar, režu glave i sjebeš si zemlju sam tak.

Shvaćaš li da su ti koji sjeku glave zbog religije isto desničari? A Angela Merkel, koja ih je pustila u zemlju, je isto na desnici.

Od desničara su opasniji samo oni koji govore da su ljevica i desnica ista stvar.

 

Poput većine drugih prirodnih utjecaja, ni promjena polova neće istrijebiti ljude, ali bi svakako učinila život težim i kraćim.

Jučer je na HTV1 bio izvrstan dokumentarac o Koradu Korleviću, u kojem on govori o 'zabafikaciji' života i kako većina ljudi ni ne pokušava izaći iz okvira konzumerizma i razmisliti malo o tome što korisno mogu učiniti u svom životu. Kako li će se takvi začuditi kada ostanu bez struje, vode i hrane, kad se sada tako čude životu bez kafića, kladionica i teretana.

 

 

Korlović je inače dosta distopijski orijentiran i većina njegovih prognoza za budućnost su melankolične, iako dobro govori. Jučer prolazim gradom i vidim klince kako pilje u tablete i mobitele dok nekakva osnovna razina komunikacije ne postoji. Još je bila reportaža prije skoro mjesec dana na lokalnoj tv kući kako je jedna Osnovna škola uvela iPad u program. Klinci naravno oduševljeni. Ne bih svoje odrastanje i djetinjstvo mjenjao za život ovih modernih klinaca, jednostavno mi je sve to dehumanizirajuće. Odrastao sam prije smartphonea, tableta, prije velikih trgovačkih centara pa si se radovao ići u drugi grad ili u Trst po špežu. Današnji klinci to nemaju i to je žalosno.

Struja, voda, hrana pa čak i internet su postali toliko svakodnevni dio života da bi svakome bio šok da im se to oduzme ili nestane. Kvragu, čak u zatvorima imaju pristup internetu (doduše limitiran). To što živimo u izobilju svega i svačega, a ljudi se jednostavno ne zamaraju nekim unutarnjim mirom i željom za znanjem je problem cijelog društva, ne tehnologije. Mislim da smo sa smartphoneima prešli točku bez povratka, a kada virtualna stvarnost postane dostupna svima, tek onda ide srozavanje čovjeka kao živog bića.

I want to believe
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice